Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
miganie jednostek wskaźnika temperatury zewnętrznej
Autor Wiadomość
liliusz 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,0
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Lip 2018
Posty: 16
Skąd: 19-100 Mońki
Wysłany: 2018-11-16, 15:33   miganie jednostek wskaźnika temperatury zewnętrznej

W Daci Logan kiedy na zewnątrz spadła temperatura do 2*C wskaźnik pokazuje 2*C, ale mruga *C. Jak Waszym zdaniem tak powinno być ? Dzięki !
_________________
Wszystkie te chwile przepadną w czasie, jak łza w deszczu - pora umierać....
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-16, 15:42   

Wskaźnik miga celowo gdy temperatura jest +3 stopnie lub poniżej. To taka sygnalizacja przed możliwym oblodzeniem drogi.
 
liliusz 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,0
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Lip 2018
Posty: 16
Skąd: 19-100 Mońki
Wysłany: 2018-11-16, 15:58   

Tak i ja na to stawiałem, ale nie byłem przekonany. Loganem śmigam dopiero od lipca. Dzięki !
_________________
Wszystkie te chwile przepadną w czasie, jak łza w deszczu - pora umierać....
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-03, 09:03   

Poprawiam się- wskaźnik miga tylko w zakresie -3*C do +3*C.
 
skleszno 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 / SCe100
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 5
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-01-18, 09:14   

Witam, podłączę się pod temat czujnika temperatury.
Od września jestem posiadaczem Lodgy. Dopóki było ciepło nie zwracałem na to uwagi. Dopiero zimą zauważyłem, że po iluś przejechanych kilometrach wskazania temperatury są wyższe nawet o 4-5 st.C niż faktyczna temperatura na dworze.
Czy taka duża tolerancja jest prawidłowa?
Czy wskaźnik temperatury wpływa na jakieś parametry, np. ogrzewania wewnątrz auta?
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-18, 09:22   

Wskazania czujnika są zrypane. Albo się kable nagrzewają od nagrzanej kabiny i temperatura w ogóle nie odpowiada tej na dworze, albo coś innego - nie wiem. Rezultat jest taki, że masz na dworze -5, dajmy na to, włączasz grzanie na pełną parę i po nastu kilometrach termometr magicznie pokazuje +3, chociaż na dworze dalej -5. Po prostu zrypali konstrukcję tak "skomplikowanej" rzeczy jak czujnik temperatury.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-18, 10:36   

Dracid napisał/a:
Albo się kable nagrzewają od nagrzanej kabiny i temperatura w ogóle nie odpowiada tej na dworze, albo coś innego - nie wiem. Rezultat jest taki, że masz na dworze -5, dajmy na to, włączasz grzanie na pełną parę i po nastu kilometrach termometr magicznie pokazuje +3, chociaż na dworze dalej -5. Po prostu zrypali konstrukcję tak "skomplikowanej" rzeczy jak czujnik temperatury.

Nie wiem czy tu model ma znaczenie, ale u siebie w Sandero nie potwierdzam zjawiska. Sama wartość pomiaru wiadomo, że nie jest laboratoryjna i może się minimalnie różnić, ale takiego zjawiska wyraźnego rośnięcia wskazań po nagrzaniu wnętrza nie stwierdzam.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-18, 12:02   

Te różnice w pomiarze temp nie muszą wynikać z wadliwie zaprojektowanego i umiejscowionego czujnika temp. Mogą one wynikać też z:
1. różnic między termometrami (ja mam czasem różne do kilku stopni C, a czasem identyczne wskazania na termometrach elektronicznym i rtęciowym, ustawionych na zewnątrz na tym samym oknie)
2. czasoprzestrzeni ; -) (masy powietrza o różnych temp w pionie i poziomie mieszają się z upływem czasu - przy podmuchach wiatru to kwestia sekund)
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-18, 12:02   

W astrze F z 1997 też tego nie stwierdzałem. Tu natomiast da się zrobić tak, że przy -5, nawet -7 stopniach (jak dobrze nagrzejesz kabinę), to i start-stop zaczyna działać, bo termometr pokazuje +3.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-18, 12:36   

eio napisał/a:
Te różnice w pomiarze temp nie muszą wynikać z wadliwie zaprojektowanego i umiejscowionego czujnika temp. Mogą one wynikać też z:
1. różnic między termometrami (ja mam czasem różne do kilku stopni C, a czasem identyczne wskazania na termometrach elektronicznym i rtęciowym, ustawionych na zewnątrz na tym samym oknie)
2. czasoprzestrzeni ; -) (masy powietrza o różnych temp w pionie i poziomie mieszają się z upływem czasu - przy podmuchach wiatru to kwestia sekund)


Ad 1. Termometr jest jeden - w lusterku.

Ad. 2 Szkoda, że przy takich technologiach problematyczne jest położenie czujnika temperatury, które minimalizuje dane zjawisko.

Dodam tylko, że jeśli nie grzeję w aucie, wskazania nie rosną tak bardzo. Ale jak już odpalę ogrzewanie, to...
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-18, 13:04   

Dracid napisał/a:
Ad 1. Termometr jest jeden - w lusterku.

Ad. 2 Szkoda, że przy takich technologiach problematyczne jest położenie czujnika temperatury, które minimalizuje dane zjawisko.

Dodam tylko, że jeśli nie grzeję w aucie, wskazania nie rosną tak bardzo. Ale jak już odpalę ogrzewanie, to...

Ad 1. Sorki, nie podałem że porownuję termometry w domu. Chciałem wskazać na różnice w błedach pomiaru różnych termometrów (elektronicznych-rtęciowych, i być może elektronicz-elektronicz)
Ad 2. Jak sprawdzisz temp za oknem w domu, to zanim dojdziesz do auta może się ona zmienic, albo już jest inna.
Zgadzam się co do uwagi o umiejscowieniu czujnika.
Ostatnio zmieniony przez eio 2019-01-18, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-18, 13:26   

Termometr jest w lusterku zewnętrznym (bodajże w prawym) w każdej Dacii i w każdym Renault. A rozbieżności pomiędzy temperaturą na termometrze w domu za oknem, a tym w samochodzie zawsze będą. Przykładowo w korku między autami zawsze będzie cieplej, niż za oknem w domu.
Do tego trzeba wziąć pod uwagę różnice w samych termometrach i ich konstrukcji. A ten w aucie podaje temperaturę orientacyjną, a nie super dokładną. Chodzi o to, żebyś kierowco wiedział, czy jest możliwe oblodzenie drogi, czy jadąc znad morza w góry zmienia Ci się temperatura i inne takie.

U siebie w DD2 nie zauważyłem jakichś znaczących różnic pomiędzy termometrem w aucie, a tym za oknem w domu, czy też pogodynce w telefonie. Może 1-2 stopnie. Nie zauważyłem też jakichś wahnięć temperatury po tym, jak auto się rozgrzeje, czy coś.
Jeżdżąc po stałych trasach mniej więcej wiem, w jakim miejscu trasy jest chłodniej (potwierdzone nawet podczas jazdy jednośladem - odczucia fizyczne). I niezależnie od pory roku, stopnia nagrzania silnika, czy kabiny, termometr w każdym aucie pokazuje mi w tym miejscu o 1-2 stopnie mniej. Wszystko więc działa prawidłowo.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-18, 14:37   

Belphegor, kiedy rok temu zobaczyłem różniece pomiędzy wskazaniami temp w domu i poprzez czujnik temp zewn w aucie - to też wtedy uznałem że wskazanie tej temp jest jedynie orientacyjne. I dałem temu spokój.

Co do umiejscowienia czujnika w aucie - w moim jest pod prawym lusterkiem. To umiejscowienie oznacza że jadąc autem możemy odnotować wzrost temp zewn gdy z prawej strony wyjdzie zza chmur Słońce ogrzewajace oprawę prawego lusterka. Kiedy skręcimy-zawrócimy, temp zacznie spadać. Jak się zastanowię to nie widzę innego lepszepo miejsca dla czujnika temp. Pozostaje tam gdzie jest. Trzeba sobie uświadomić co tak naprawdę wskazuje.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-18, 17:10   

Z ciekawości sprawdziłem wskazania temp czujnika w aucie (CA) na parkingu. Wykorzystałem multimetr (MM) z sondą do mierzenia temp dotykanych przedmiotów oraz stację pogody (SP) mierzącej temp zewn przy oknie. Wszystkie wskazania różnią się: CA 0, SP +1, MM +2 (MM w obu lokalizacjach - przy aucie i oknie). Żeby było śmieszniej jeszcze inny wynik otrzymałem dla termometru rtęciowego na zewn przy oknie, TR -1. Jak widać w warunkach zbliżonych do temp. zamarzania wody czujniki/termometry wskazują różne, choć przybliżone wyniki.
 
skleszno 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 / SCe100
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 5
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-01-18, 20:05   

Pisząc na temat różnic wskazań temperatury nie miałem na myśli tego, że ogólnie (cały czas) inaczej wskazuje temperaturę w aucie a inaczej w domu czy w jakimś mierniku albo w aplikacji w telefonie.
Wchodząc do auta wskazanie temperatury jest takie jak na termometrze w domu czy w aplikacji w telefonie (różnica maks.1 st.). Dopiero jak jadę po jakimś czasie wskaźnik pokazuje wyższą temperaturę niż faktycznie na zewnątrz. Zauważyłem to jak jechałem z Leszna do Wrocławia. Wyjeżdżając z domu wskazywało 0 st. (jak w domu czy aplikacji) natomiast na trasie temperatura wzrosła do 5 st. Po drodze zaczął padać śnieg, w radio komunikaty że ślisko, podają temperaturę 0 st. (na apce w telefonie też 0 st.) a u mnie na desce +5 st.
Latem aż tak by mi to nie przeszkadzało ale zimą chciałbym bardziej precyzyjna informację. Szczególnie jak na zewnątrz jest ok. 0 st C.
Dlatego pytałem czy taka duża różnica w wskazaniach to "normalne" (ten typ tak ma) czy po prostu w moim aucie jest coś nie tak.
Druga sprawa czy wskazanie temperatury zewnętrznej wpływa na pracę innych zespołów, np. ogrzewania, klimy itp.
Ostatnio zmieniony przez skleszno 2019-01-18, 20:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-18, 20:20   

skleszno napisał/a:
Zauważyłem to jak jechałem z Leszna do Wrocławia. Wyjeżdżając z domu wskazywało 0 st. (jak w domu czy aplikacji) natomiast na trasie temperatura wzrosła do 5 st. Po drodze zaczął padać śnieg, w radio komunikaty że ślisko, podają temperaturę 0 st. (na apce w telefonie też 0 st.) a u mnie na desce +5 st.

Czy telefon mierzył temp zewn? tj. trzymałeś go za oknem? Czy raczej apka podawała z internetu? Temp z internetu jest czesto temp z jakiegoś punktu pomiaru wiele km oddalonego od auta którym się poruszasz. W radio, tv, inernecie podawana jest temp uśredniona. Ciebie interesuje temp rzeczywista powietrza wokół auta. Taką temp. możesz otrzymac trzymając tel za oknem ;), jeśli ma taką funkcje - wbudowany czujnik, z czujnika samochodowego, czy punktow pomiaru temp drogi i powietrza których wynik jest wyświetlany w czasie rzeczywistym na słupie nad drogą (zdarzają się takie infornacje). Do tego musisz uwzględnić błędy pomiaru wynikajace np z nasłonecznienia aparatu pomiarowego.
 
skleszno 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 / SCe100
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 5
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-01-18, 21:34   

[/quote]
eio napisał/a:
Czy telefon mierzył temp zewn? tj. trzymałeś go za oknem? Czy raczej apka podawała z internetu?



Telefon nie mierzy temperatury. Chciałem tylko uzmysłowić że na termometrze "domowym", w aplikacji pogody na telefonie i np. podawana w radio jest taka sama, przykładowo 0 st.C.
W moim aucie, po wejściu też jest 0 st. C ale po jakiś czasie jazdy mam już 5 st. C mimo że temperatura na zewnątrz jest cały czas 0 st.
Chodzi mi o to czy różnica wskazań pomiędzy termometrem w aucie a innymi urządzeniami pomiarowymi wynosi 5 st. jest "normą" dla tego auta czy coś jest nie tak w moim egzemplarzu. Szczególnie gdy ta różnica powstaje dopiero po jakimś czasie jazdy.
Ostatnio zmieniony przez skleszno 2019-01-18, 21:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-18, 21:54   

Skleszno, dla lodgy to normalne, choć trudno uznać, że tak powinno być. W dusterze II tego nie zauważyłem.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-18, 21:57   

skleszno napisał/a:
W moim aucie, po wejściu też jest 0 st. C ale po jakiś czasie jazdy mam już 5 st. C mimo że temperatura na zewnątrz jest cały czas 0 st.
Nie przekonałeś mnie że na zewnątrz jest cały czas 0 st., jeśli w tym samym czasie auto pokazuje 5. Powody przedstawiłem wcześniej. Wg mnie rzeczywista temp powietrza przy aucie w rzeczywistym czasie dokonywania pomiaru wynosi 0 st., a po jakimś czasie jazdy 5. Pewnie wjechałeś w jakąs poduszkę powietrzną albo wjechałeś do ścisłego centrum miasta. Oczywiście wynik ten jest z jakimś błędem pomiaru który mają wszystkie urządzenia pomiarowe.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-18, 22:22   

eio napisał/a:
Nie przekonałeś mnie że na zewnątrz jest cały czas 0 st., jeśli w tym samym czasie auto pokazuje 5. Powody przedstawiłem wcześniej. Wg mnie rzeczywista temp powietrza przy aucie w rzeczywistym czasie dokonywania pomiaru wynosi 0 st., a po jakimś czasie jazdy 5. Pewnie wjechałeś w jakąs poduszkę powietrzną albo wjechałeś do ścisłego centrum miasta. Oczywiście wynik ten jest z jakimś błędem pomiaru który mają wszystkie urządzenia pomiarowe.


Cóż, ja mam lodgy i potwierdzam zjawisko nieuzasadnionego wzrostu wskazań temperatury w tym aucie. I nie mieszkam w ścisłym centrum. Poduszka powietrzna? Really?
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-18, 22:33   

Dobra.
1. Tu jest wyjaśnienie różnic temp: http://www.twojapogoda.pl...na-wsi_1605038/

2. Dla sprawdzenia czy czujnik działa dobrze potrzebny jest drugi miernik/czujnik/termometr wzorcowy, który będzie przyczepiony w tym samym miejscu co sprawdzany czujnik auta. Korzystanie z aplikacji jest bezcelowe - wyjaśnienie w p. 1.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-18, 23:24   

Powolny napisał/a:
Tyle to już ja wiem, ale czy na pewno?
A na pewno, to gdzie właściwie jest?


Od spodu prawego lusterka powinieneś mieć taką jakby wypustkę. To jest właśnie czujnik temperatury zewnętrznej.

skleszno - termometr temperatury zewnętrznej nie ma wpływu na działanie klimy. To jest tylko informacja ile orientacyjnie jest stopni na zewnątrz.
Na działanie klimy ma wpływ czujnik nasłonecznienia, który znajduje się na podszybiu i tylko w autach z klimatyzacją automatyczną.

W Skodzie i VW czujnik temperatury zewnętrznej był w zderzaku przednim. I jak w upalny dzień łapał temperaturę od asfaltu, to potrafił pokazywać nawet ponad 40 stopni. A jak żyję, to nie pamiętam takiej temperatury w cieniu w Polsce w lecie.
Jak widać nie ma miejsca idealnego na czujnik.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
skleszno 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 / SCe100
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 5
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-01-19, 10:23   

eio napisał/a:
skleszno napisał/a:
W moim aucie, po wejściu też jest 0 st. C ale po jakiś czasie jazdy mam już 5 st. C mimo że temperatura na zewnątrz jest cały czas 0 st.
Nie przekonałeś mnie że na zewnątrz jest cały czas 0 st., jeśli w tym samym czasie auto pokazuje 5. Powody przedstawiłem wcześniej. Wg mnie rzeczywista temp powietrza przy aucie w rzeczywistym czasie dokonywania pomiaru wynosi 0 st., a po jakimś czasie jazdy 5. Pewnie wjechałeś w jakąs poduszkę powietrzną albo wjechałeś do ścisłego centrum miasta. Oczywiście wynik ten jest z jakimś błędem pomiaru który mają wszystkie urządzenia pomiarowe.


Tu nie chodzi o jednorazowe wskazanie i aptekarską dokładność. Od kiedy to zauważyłem obserwuję to zjawisko co dziennie. Na długich trasach temperatura idzie w górę o 5 st. (wzrasta sukcesywnie) a na krótkich odcinkach w mieście rośnie o 1-3 st.
W opisanym zdarzeniu nie wjeżdżałem do centrum cały czas S5, potem S8. Jak bym wpadł w "poduszkę powietrzną" to chyba po jakimś czasie znowu by temp. spadła a ja przez ponad 200 km miałem w granicach +4-5 st. C.
Dodam jeszcze jeden przykład. Wyjeżdżam z domu do sklepu (kilka minut jazdy), temperatura wzrasta z 1 st. do 3 st. jak parkuje auto pod sklepem. Robię zakupy (15-30 minut) wracam do auta odpalam i temp. na wyświetlaczu 1 st. Jadę do domu a na wyświetlaczu 3 st.

Dracid - dziękuję za informację, czyli chyba ten typ tak ma :-) . Na wyświetlaczu mam cały czas ustawione wskazanie temperatury, może zmienię na inne wskazanie i nie będzie mnie już to dręczyć :-P

Belphegor - dziękuję za wyjaśnienie. Niestety w Lodgy nie ma w ofercie automatycznej klimatyzacji więc mam manualną. Jeszcze konkretnie jej nie testowałem w warunkach letnich (auto od końca września) tylko załączałem co jakiś czas jak zalecają koledzy z forum. Mam nadzieję, że "opanuję" manuala ;-)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-01-19, 10:40   

Masz podgrzewane lusterka? A czujnik jest chyba w lusterku? :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-19, 11:02   

eplus - to może być wcale niezły trop. Muszę sprawdzić u siebie, czy jak włączam podgrzewanie lusterek, to czy temperatura mi nie skacze na MNE. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne