Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Aplikacja do nawigacji w terenie
Autor Wiadomość
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-27, 19:13   Aplikacja do nawigacji w terenie

Potrzebuję nowej aplikacji do nawigacji w terenie - dotychczas używałem Outdoor Navigation for Windows i byłem zadowolony, jednak po pięciu latach bateria w mojej Nokii Lumii 1320 straciła sporą część swojej pojemności i już nie da się chodzić cały dzień z włączonym GPS. Ponadto używam Avenza Maps - w drugim telefonie jako aplikacji do której można kupić tanio mapy cyfrowe preferowanych przeze mnie terenów.
Chciałbym żeby do nowej aplikacji - na Androida- dało sie pobrać wybrany fragment mapy w dużej dokładności - w Outdoor Navigation było takie narzędzie jak do kadrowania zdjęć - zaznaczałeś potrzebny czworokąt, podawałeś z jaką dokładnością chcesz i pobierało - oczywiście pobierając Bing Mapę z dużą dokładnością trzeba było mieć dużo miejsca - ale wystarczała mi karta 32 GB, więc przy dzisiejszych telefonach obsługujących 128 GB to nie problem. Następnie wczytywało się trasę i wyświetlał ją na niebiesko - potem w trakcie wycieczki na czerwono rysował moją trasę. Wiem że jest sporo takich aplikacji ale już przejrzałem trochę i albo wymagają stałego podłączenia do internetu ( a często chodzę po kilka dni poza jakimkolwiek zasięgiem), albo offline posługują się bardzo mało dokładnymi mapami albo maksymalne powiększenie mapy to 1:4000, a Outdoor Navigation powiększała do 1:500 - a w bardzo kiepsko znakowanym terenie to się przydaje.
Podsumowując - moje wymaganie to możliwość wczytania wybranego przeze mnie fragmentu mapy w dużej rozdzielczości, jak największe powiększenie i możliwość wpisania śladu GPS pobranego choćby z Wikiloc oraz zapisania mojego śladu.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2019-01-27, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-01-27, 19:28   

Ja od lat używam OziExplorera. Kiedyś na WindowsCE, teraz na Androidzie. Można sobie wczytać mapy zakupione w Galileosie lub Compassie (czasem trzeba je skalibrować). Chodziłem też z polskimi topograficznymi 1:25000 (samodzielnie kalibrowanymi).

Adres: http//www.oziexplorer.com.
Uwaga - Oziexplorer dla PC jest przydatny, ale niekonieczny (i drogi). Można pobrać wersję demo, jest tam osobne narzędzie do przerabiania większych map "obrazkowych" na skompresowany format Ozi.

Jest też KaMap - własna aplikacja Galileosa, trochę uboższa w funkcje i operująca tylko na ich własnych mapach. Nie jestem pewien co do importu śladów w tej aplikacji (teoretycznie są, ale nigdy nie sprawdzałem).
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-27, 22:49   

Ja szukam czegoś prostszego w obsłudze - na razie z przejrzanych pasuje mi A-GPS Tracker, wada - wykorzystuje tylko mapę w niskiej rozdzielczości, ale łatwo wczytać ślad GPS i da się powiększyć do nawet do 1:400 - oczywiście mapa jest wtedy całkiem nieczytelna, ale widać idealnie czy idziesz po śladzie. W połączeniu z Avenza Maps która tylko pokazuje pozycję na dokładnej mapie powinienem sobie poradzić nawet tam gdzie oznakowanie jest kiepskie a ścieżki nie ma. Ale będę szukał dalej, chyba że ktoś mi coś podpowie. Na nawigację Garmina nie bardzo mam ochotę - mapy są dość drogie, a wersja kupowana razem z urządzeniem - mało dokładna.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2019-01-27, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-28, 08:02   

sprawdz Locus Map - nie wiem czy spelni Twoje oczekiwania, ale tylko to mi przychodzi do glowy.
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1770118
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2019-01-28, 10:12   Re: Aplikacja do nawigacji w terenie

PiotrWie napisał/a:
Potrzebuję nowej aplikacji do nawigacji w terenie - dotychczas używałem Outdoor Navigation for Windows i byłem zadowolony, jednak po pięciu latach bateria w mojej Nokii Lumii 1320 straciła sporą część swojej pojemności i już nie da się chodzić cały dzień z włączonym GPS. Ponadto używam Avenza Maps - w drugim telefonie jako aplikacji do której można kupić tanio mapy cyfrowe preferowanych przeze mnie terenów.
Chciałbym żeby do nowej aplikacji - na Androida- dało sie pobrać wybrany fragment mapy w dużej dokładności - w Outdoor Navigation było takie narzędzie jak do kadrowania zdjęć - zaznaczałeś potrzebny czworokąt, podawałeś z jaką dokładnością chcesz i pobierało - oczywiście pobierając Bing Mapę z dużą dokładnością trzeba było mieć dużo miejsca - ale wystarczała mi karta 32 GB, więc przy dzisiejszych telefonach obsługujących 128 GB to nie problem. Następnie wczytywało się trasę i wyświetlał ją na niebiesko - potem w trakcie wycieczki na czerwono rysował moją trasę. Wiem że jest sporo takich aplikacji ale już przejrzałem trochę i albo wymagają stałego podłączenia do internetu ( a często chodzę po kilka dni poza jakimkolwiek zasięgiem), albo offline posługują się bardzo mało dokładnymi mapami albo maksymalne powiększenie mapy to 1:4000, a Outdoor Navigation powiększała do 1:500 - a w bardzo kiepsko znakowanym terenie to się przydaje.
Podsumowując - moje wymaganie to możliwość wczytania wybranego przeze mnie fragmentu mapy w dużej rozdzielczości, jak największe powiększenie i możliwość wpisania śladu GPS pobranego choćby z Wikiloc oraz zapisania mojego śladu.


spróbuj OsmAnd+ możesz pracować bez internetu masz mapy topo ,rowerowe,osm, marine , narciarskie wszystkich krajów swiata , zapisuje ślady opłata 5 zł na miesiąc
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-29, 17:20   

gogol napisał/a:
sprawdz Locus Map - nie wiem czy spelni Twoje oczekiwania, ale tylko to mi przychodzi do glowy.

Dzięki, obejrzałem, wygląda OK szczególnie w wersji Pro, wypróbuję przez kilka rtygodni darmową i jak mi będzie pasować to kupię. Mapa rozciąga się maksymalnie do 1:100, tyle jeszcze nie widziałem.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-29, 19:23   

Mam jeszcze pytanie do znających się na telefonach - czy jeśli aplikacja jest w całości na karcie pamięci to po przełożeniu karty do innego telefonu da się ją tam przenieść? Mam kupionych kilka przydatnych map do Avenza Maps i gdyby mi ie udało je przenieść do drugiego telefonu to zawsze bym zaoszczędził stówkę. :mrgreen:
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-29, 20:26   

PiotrWie napisał/a:
Mam jeszcze pytanie do znających się na telefonach - czy jeśli aplikacja jest w całości na karcie pamięci to po przełożeniu karty do innego telefonu da się ją tam przenieść? Mam kupionych kilka przydatnych map do Avenza Maps i gdyby mi ie udało je przenieść do drugiego telefonu to zawsze bym zaoszczędził stówkę. :mrgreen:


też słabo ogarniam ale kojarzę, że sklep googla pamięta co kupiłeś i dzięki temu na nowym urządzeniu po zalogowaniu na swoje konto możesz pobrać kupione wcześniej apki...
ale czy to jest odp na Twoje pytanie...
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-29, 20:51   

mistakos napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Mam jeszcze pytanie do znających się na telefonach - czy jeśli aplikacja jest w całości na karcie pamięci to po przełożeniu karty do innego telefonu da się ją tam przenieść? Mam kupionych kilka przydatnych map do Avenza Maps i gdyby mi ie udało je przenieść do drugiego telefonu to zawsze bym zaoszczędził stówkę. :mrgreen:


też słabo ogarniam ale kojarzę, że sklep googla pamięta co kupiłeś i dzięki temu na nowym urządzeniu po zalogowaniu na swoje konto możesz pobrać kupione wcześniej apki...
ale czy to jest odp na Twoje pytanie...

Nie całkiem - apka jest darmowa ale w niej kupowałem mapy - już nie w sklepie Google a u wydawcy map.
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-01-29, 22:34   

PiotrWie napisał/a:
w niej kupowałem mapy - już nie w sklepie Google a u wydawcy map.


To zależy od wydawcy - gdzie trzyma te mapy. W przypadku OziExplorera (którego polecałem na początku) mapa kupiona raz jest kupiona na dobre. Użytkownik decyduje, gdzie są mapy.

W przypadku wielu aplikacji jednak mapy są przypisane do urządzenia lub konta Google. Poza tym Android (od wersji bodajże 5) ogranicza dostęp do zapisu na karcie SD, tak że aplikacja teoretycznie powinna korzystać tylko z własnego katalogu schowanego głęboko w drzewie.

Pozostaje sprawdzić empirycznie w twoim przypadku...
 
Przemo_3 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 10 Mar 2018
Posty: 11
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2019-01-30, 19:26   

Polecam Trekbuddy(trekbuddy.net) forum w języku angielskim. Korzystałem dopóki nie poprawił się internet mobilny.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-31, 09:20   Re: Aplikacja do nawigacji w terenie

zyga03 napisał/a:
spróbuj OsmAnd+ możesz pracować bez internetu masz mapy topo ,rowerowe,osm, marine , narciarskie wszystkich krajów swiata , zapisuje ślady opłata 5 zł na miesiąc


... poziomice, cieniowanie terenu, etc. etc.; aplikacja w wersji "plus" kosztuje jednorazowo kilkanaście złotych (tudzież niektóre dodatki), abonament jest na usługę "Live" (jakieś 25 zł rocznie, zdarzają się promocje).

Kombajn jak cholera, trudno wykorzystać choćby połowę możliwości.
Sama nawigacja działa nieźle, pod warunkiem, że używa się jej z większą dozą rozumu niż tej od Gógla (potrafi poprowadzić naprawdę ciekawymi dróżkami ;-)
 
Żywiec 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 240
Skąd: Żywiec/wieś stołeczna
Wysłany: 2019-02-01, 09:32   

OsmAnd polecam, z tym że ja używam tej aplikacji do jazdy, nie posługiwałem się nią podczas pieszych wędrówek, więc nie wiem jak się sprawuje w wersji dla piechura. Z OsmAnd jeżdżę zarówno "w ciemno", podczas postojów szukam dróg, jak i korzystam z "gotowca" - wczytuję już gotowe i objechane trasy. Pokazuje mi ślad po którym mam jechać a jeżeli jadę "w ciemno" rysuje mi trasę.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-04, 11:40   

Tak jeszcze podpowiem, że OsmAnd+ można pobrać za darmo i legalnie z repozytorium F-Droid. Konkretnie z https://f-droid.org/en/packages/net.osmand.plus/, choć warto zamiast tego pakietu zainstalować manager F-Droid, który będzie pilnował aktualizacji za nas.

OsmAnd+ to oprogramowanie Open Source, czyli z otwartym źródłem. Każdy może pobrać kod źródłowy i samemu coś zmieniać czy chociażby sprawdzać jak działa. Twórcy takiego oprogramowania z założenia chcą się nim dzielić.

Dlatego właśnie powstał F-Droid, gdzie można zamieszczać wyłącznie oprogramowanie open-source i nie trzeba pytać googla o zgodę. Większość projektów os na androida jest tam dostępna w najpełniejszych możliwych wersjach. Ale że pobieranie z tamtąd nie jest tak wygodne jak z Play Store, to do sklepu Google też wrzucają to oprogramowanie, często ustalając pewne opłaty za jego używanie, żeby na czymś jednak zarobić.
Ostatnio zmieniony przez SWilk 2019-02-04, 11:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-07, 20:36   

Po zainstalowaniu Avenza Map i zalogowaniu się do jej konta pojawiła się możliwość pobrania zakupionych wcześniej map - czyli jest OK.
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-08, 19:32   

Testuję od paru dni OsmAnd i powiem szczerze, nie powaliło mnie na kolana. Po mieście lepiej sobie radzi zwykła mapa wujka Googla. Przewagę znalazłem dopiero jak przyszło wytyczyć trasę leśnymi drogami ze wsi A do wsi B.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-09, 09:10   

mistakos napisał/a:
Testuję od paru dni OsmAnd i powiem szczerze, nie powaliło mnie na kolana. Po mieście lepiej sobie radzi zwykła mapa wujka Googla. Przewagę znalazłem dopiero jak przyszło wytyczyć trasę leśnymi drogami ze wsi A do wsi B.


Bo to NIE jest nawigacja do normalnej jazdy (szosa, miasto), brakuje wielu funkcji, które ma normalna "szpiegująca" aplikacja.

Natomiast w terenie, po wgraniu mapy offline (obowiązkowo! mapa online nie ma takiej rozdzielczości), jak zrobi dzióbek, nie ma wuja we wsi.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-13, 21:21   

Zainstalowałem na próbę OsmAnd i zauważyłem, że mapę Polski importuje podzieloną na małe kawałki - dość dokładną mapy województw tak inne kraje europejskie już tylko w formie podstawowej mapy kraju. Czy w wersji pełnej jest tak samo ( podane różnice pomiędzy wersjami nic nie mówią o jakości map ) ? Może jak pojadę do innego kraju to tam będę miał możliwość pobrania bardziej szczegółowych map? I jeszcze jedno - wyczytałem że OsmAnd bardzo zżera baterię - czy dotyczy to tylko używania nawigacji z komendami głosowymi czy też tylko samego śledzenia śladu GPS?
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-14, 09:56   

Nie musisz nigdzie wyjeżdżać :) Pobierasz albo przez menu, albo przechodząc do interesującego Cię rewiru -- paluszek na ekran, przytrzymać, poczekać :)

Większość pobliskich państw ma dwa rodzaje map (samochodowa i zwykła -- o większej rozdzielczości). Do tego podział na regiony (landy, województwa, gubernie, etc.) -- być może jest tak, że ściągając mapę państwa dostajesz samochodówkę, a dopiero idąc od regionu możesz ściągnąć mapę zwykłą (nie sprawdzałem).

Aha, wersja darmowa (OSMand) ma bodajże limit 10 pobrań (OSMand+ limitów nie ma żadnych).

Co do prądu: żre głównie GPS i ekran; funkcji, o których piszesz, nie próbowałem (komend głosowych OSM chyba w ogóle nie ma).

Jeśli interesuje Cię ściśle turystyka, to zainteresuj się jeszcze Mapy.cz -- podkład jest z tego samego OpenStreetMap, ale szlaki i miejsca interesujące dla turystów są lepiej pokazane. Mapy.cz jest całkowicie za darmo, włącznie z możliwością pobierania map offline (aczkolwiek nie jest to aż taki kombajn jak OSMand).
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-14, 13:46   

defunk napisał/a:
Nie musisz nigdzie wyjeżdżać :) Pobierasz albo przez menu, albo przechodząc do interesującego Cię rewiru -- paluszek na ekran, przytrzymać, poczekać :)

Większość pobliskich państw ma dwa rodzaje map (samochodowa i zwykła -- o większej rozdzielczości). Do tego podział na regiony (landy, województwa, gubernie, etc.) -- być może jest tak, że ściągając mapę państwa dostajesz samochodówkę, a dopiero idąc od regionu możesz ściągnąć mapę zwykłą (nie sprawdzałem).

Aha, wersja darmowa (OSMand) ma bodajże limit 10 pobrań (OSMand+ limitów nie ma żadnych).

Co do prądu: żre głównie GPS i ekran; funkcji, o których piszesz, nie próbowałem (komend głosowych OSM chyba w ogóle nie ma).

Jeśli interesuje Cię ściśle turystyka, to zainteresuj się jeszcze Mapy.cz -- podkład jest z tego samego OpenStreetMap, ale szlaki i miejsca interesujące dla turystów są lepiej pokazane. Mapy.cz jest całkowicie za darmo, włącznie z możliwością pobierania map offline (aczkolwiek nie jest to aż taki kombajn jak OSMand).

Dzięki, nie pomyślałem by przytrzymać celem rozdzielenia innych krajów - tak zrobie i zobaczę są podzielone - obecnie interesuje mnie przede wszystkim Grecja.
A Mapy.cz zobaczę, ale nie wiem czy nie tę aplikację czeska sprawdzałem i miała jak na moje potrzeby za małe maksymalne powiększenie.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-14, 14:44   

Grecy chyba się nie starają -- jest mapa samochodowa (109 MB) i jedna "zwykła" (233 MB).

Czyli przy powierzchni prawie 7x większej niż woj. dolnośląskie objętość pliku jest ledwie 3x większa, co na pewno będzie przekładało się na szczegółowość detali.

OSM ma tę zaletę, że polega na działaniu zwykłych ludzi, ale im się musi chcieć (oczywiście muszą też mieć możliwości).
Kolega, który jeździ czasem na Kretę w góry, mówił, że prawie nie widać w nich Greków -- są Niemcy, Brytyjczycy, ale Greków nie ma. Skoro Grek woli siedzieć w tawernie, to nie będzie miał omapowanego terytorium.

Jeśli chodzi o skalę, to rzeczywiście OSM rozkłada Mapy.cz na łopatki.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-14, 20:59   

Grecy chodzą po górach ale inaczej niż my - większość chodzi prosto do góry, na lekko, bez szlaku i schodzi z powrotem do samochodu. Jak rozmawiają z nami to są pełni podziwu pomimo tego że wyszliśmy o podobnej godzinie z dołu a oni byli na górze kilka godzin przed nami - nie mogą pojąć jak można chodzić z ciężkim plecakiem i kilka dni pod rząd. Ponadto chodzą raczej wiosną i jesienią, nawet zimą która jest solidnie śnieżna - obejrzyj profile Greków z Krety na Wikiloc to się przekonasz - my już się nauczyliśmy nie korzystać z ich śladów robionych zimą bo nie są po szlakach a i w innych porach roku lepiej brać ślady obcokrajowców - jest większa szansa że będą po ścieżkach. Latem trudno ich spotkać, my też preferujemy maj i wrzesień.
Mapy na Mapy.cz są lepsze ale tam nie umiałem wczytać gotowego śladu GPS, były tylko trasy proponowane przez program.
PS. Grecy chodzą do tawerny ale pojawiają się w niej tak o 21, wcześniej możesz tam spotkać głównie turystów, w rejonach gdzie jest bardzo mało turystów patrzą z pewnym zdziwieniem na gości w tawernie przed 18. :mrgreen:
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-02-23, 13:31   

Dotąd byłem wiernym użytkownikiem Oziexplorera. Ale właśnie dzisiaj stwierdziłem, że przydałaby mi się mieszana aplikacja turystyczna samochodowo-piesza. Może faktycznie OsmAndroid? Dzięki Dusterowi obleciałem dzisiaj kawałek Załęczańskiego Parku Krajobrazowego - część na nogach, część autem.

https://www.strava.com/activities/2169017164
https://www.strava.com/activities/2168788005
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-24, 19:46   

Po "organoleptycznym" sprawdzeniu na 14-kilometrowj trasie stwierdzam że dla mnie Locus Map jest bardziej intuicyjny niż OsmAnd wobec czego zdecyduję się na jego wersję Pro. Nawigacji samochodowej używam wyjątkowo sporadycznie, by trafić pod wskazany adres już w mieście docelowym, w trasie wolę być analogowy ( badania MRI dowiodły że u stale używających nawigacji kierowców zmniejsza się ilość połączeń neuronów w mózgu :mrgreen: ) tak więc ta przewaga OsmAnd mnie nie interesuje.
A zauważyłem także różnicę obiektywną - Locus Map czyta wysokość z dokładnością ok 10 m., zaś OsmAnd dodawał tak ok 80 - 90 m - trochę poniżej szczytu Gromnika ( 393 mnpm ) pokazał że jestem na wysokości 470 m.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2019-02-24, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-25, 09:56   

PiotrWie napisał/a:
A zauważyłem także różnicę obiektywną - Locus Map czyta wysokość z dokładnością ok 10 m., zaś OsmAnd dodawał tak ok 80 - 90 m - trochę poniżej szczytu Gromnika ( 393 mnpm ) pokazał że jestem na wysokości 470 m.


Na tym samym telefonie czy na dwóch różnych telefonach?

Bo to wydaje się dziwne. Oprogramowanie powinno dostać tylko pozycję z systemu i tylko ją zaprezentować i powinna być ta sama w obydwu aplikacjach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne