Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Podwyżka
Autor Wiadomość
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2019-02-08, 08:28   

Ja swoją Adela zamówiłem rok temu na dniach otwartych jak Duster wchodził do sprzedaży.
Byłem w 2 salonach: w krakowskim miałem to samo odczucie więc auto kupiłem w Nowym Sączu. Rabat dało się uzyskać jeśli dobrze pamiętam to było jakieś 1800 zł plus montaż wszystkich dodatków w cenie. Biorąc pod uwagę koszt roboczo godziny w ASO około 200 zł i ile gadżetów w moim zamontowano to pewnie kolejny tysiąc zaoszczędziłem. Dziś bujam się z akcesoryjną kamerą na przód, za montaż ASO pragnie otrzymać 350 zł. A mam jeszcze z vaucherów kilka innych gratów jak np. kratkę (ASO 100-150 zł za montaż). Akcesoria najlepiej się opłaca zamawiać przy zakupie bo chyba wszystkie salony wtedy montują je w cenie auta.
Nie wiem jak teraz jest rabatami ale patrząc na czasy realizacji to można jednak wywnioskować, że mają więcej zamówień niż mocy produkcyjnych. Więc sprzedawcy rzeczywiście nie muszą się martwić o klientów. Jeden wchodzi, drugi wychodzi choć to pewnie zależy też dużej mierze od miejscowości i ilości konkurencji. Podwyżkę zrobili pewnie tak przy okazji nowej wersji wyposażenia. Nie jest na tyle duża by zniechęcić klientów.
A nawiązując do marki Suzuki wspomnianej przez jednego przedmówcę to w ubiegłym roku pan z krakowskiego salonu przy powstańców śląskich stwierdził, że to taka marka co nie musi dawać rabatów i jak chcę Vitarę to mam zapłacić tyle ile w cenniku stoi a jak nie to aj law ju i papa.
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-08, 09:31   

gogol napisał/a:
pozwole sobie zapytac - zmieniles marke bo nie chcieli Ci pokazac samochodu na placu i nie chcieli dac zadnego rabatu?


Zmieniłem bo spodziewałem się postępu DD2 względem DD1 ale się rozczarowałem. Obsługa w salonie i cena (75 tyś zł) były tylko gwoździem do trumny ;)
_________________

 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-08, 09:50   

Zamówień mają dużo, bo Duster świetnie się sprzedaje w wielu krajach Europy.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-08, 11:46   

Kubuch napisał/a:
Zmieniłem bo spodziewałem się postępu DD2 względem DD1 ale się rozczarowałem


Postęp względem DD I jest niekwestionowany, ładniejszy wygląd, lepsze wyciszenie, lepsze wnętrze, lepsze wyposażenie. nie wiem czego trzeba oczekiwać żeby mieć pretensje do postępu DD II względem DDI. Inne marki robią face lifting i już określają to jako nowy model, a tu zmieniono praktycznie wszystko.
Poza tym nikt nie kazał Ci kupować Dustera za 75 tyś. jak można nim wyjechać za 20 tyś taniej, w innych markach jest to niemożliwe w segmencie SUV.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-02-08, 11:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-08, 19:12   

Obywatel MK napisał/a:
ładniejszy wygląd, lepsze wyciszenie, lepsze wnętrze, lepsze wyposażenie. (...)tu zmieniono praktycznie wszystko.
Poza tym nikt nie kazał Ci kupować Dustera za 75 tyś. jak można nim wyjechać za 20 tyś taniej

Wygląd prawie identyczny - ktoś nielubujący się w marce nawet się nie zorientuje czy ma do czynienia z DD1 czy z DD2, wyciszenie nie wiem, nie jeździłem ale do DD1 nie miałem zastrzeżeń w tym względzie więc zakładam, że DD2 nie jest gorszy, wnętrze takie samo plastikowe tyko inne kształty, wyposażenie owszem lepsze ale nadal dupy nie urywa, mechanika została więc nie wiem co to za wielkie zmiany widzisz? Gdybym miał kupić DD2 w wersji za 55 tyś zł to byłby już spory regres względem mojego DD1 a chodziło mi o lepsze auto a nie gorsze...
_________________

 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-08, 19:25   

gogol napisał/a:

pozwole sobie zapytac - zmieniles marke bo nie chcieli Ci pokazac samochodu na placu i nie chcieli dac zadnego rabatu?


Nie ma co się dziwić, mówiąc szczerze trzeba mieć sporo zaparcia żeby obecnie kupić Dacie. Nie ze względu na opinie tylko na podejście sprzedawców właśnie.
Jakby na to nie patrzeć klient prywatny wydaje kilkadziesiąt tysi i takie ostentacyjne olewactwo jest niegrzeczne, żeby nie powiedzieć chamskie.
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-02-08, 20:43   

mistakos napisał/a:
ostentacyjne olewactwo jest niegrzeczne


Tej jesieni zwiedziłem kilkanaście salonów samochodowych. Kompletnie wbrew moim oczekiwaniom - najlepiej zostałem potraktowany w salonach grupy PSA, a najgorzej w VAG. Dacia wyszła średnio. Nie zniechęciło mnie to do zakupu Dacii, ale przyznam, że chętnie bym ich trochę dokształcił z zakresu komunikacji z klientem i organizacji pracy.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-08, 21:59   

Kubuch napisał/a:
Obywatel MK napisał/a:
ładniejszy wygląd, lepsze wyciszenie, lepsze wnętrze, lepsze wyposażenie. (...)tu zmieniono praktycznie wszystko.
Poza tym nikt nie kazał Ci kupować Dustera za 75 tyś. jak można nim wyjechać za 20 tyś taniej

Wygląd prawie identyczny - ktoś nielubujący się w marce nawet się nie zorientuje czy ma do czynienia z DD1 czy z DD2, wyciszenie nie wiem, nie jeździłem ale do DD1 nie miałem zastrzeżeń w tym względzie więc zakładam, że DD2 nie jest gorszy, wnętrze takie samo plastikowe tyko inne kształty, wyposażenie owszem lepsze ale nadal dupy nie urywa, mechanika została więc nie wiem co to za wielkie zmiany widzisz? Gdybym miał kupić DD2 w wersji za 55 tyś zł to byłby już spory regres względem mojego DD1 a chodziło mi o lepsze auto a nie gorsze...


Wiesz, ktoś nielubujący się w marce też nie zorientuje się czy jedzie Seatem, Skodą czy Volksvagenem, ten argument jest trochę z dupy bo o każdym aucie można tak powiedzieć, ale zakładam że nie rozmawiam z ignorantem motoryzacyjnym.
Także jeśli nie widzisz zmian wizualnych to jakby nie będę dalej z tym polemizował bo wystarczy spojrzeć na kąt nachylenia przedniej szyby, czy kształt błotników, wytłoczeniach na masce w DDII i od razu widać że żaden element nie jest ten sam.

Wnętrze takie samo ale jednak inne? No to chyba jednak inne, w czymś się w końcu zgadzamy.

Wyposażenie dupy nie urywa? Trudno żeby urywało, ale kamery dookólne, sygnalizacja martwych stref, audio z android car, czy keyless go, autoklima to gadżety za które trzeba słono dopłacać nawet w marce Audi, tam też nie masz tego w standardzie.

Mechanika została? Która, może silnik 1,33 Turbo, czy elektryczne progresywne wspomaganie? Bo tego wcześniej nie było.

Chyba za wiele oczekiwałeś od zmian, spójrz sobie czym się różni nowy Passat, który własnie wyszedł do sprzedaży, tam trzeba dopiero się wczytywać w dokumentację.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-02-08, 23:09   

Kubuch napisał/a:
Zmieniłem bo spodziewałem się postępu DD2 względem DD1 ale się rozczarowałem. ........ cena (75 tyś zł) były tylko gwoździem do trumny ;)

Zdradzisz, w celach statystycznych, ile kosztowałby podobnie "dopasiony" VW Golf z salonu?
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-09, 07:41   

Trudno jest dyskutować z posiadaczami auta na które wydali niemałe pieniądze o słabościach ich aut... ;(
Czasem warto się przejechać czymś innym dla porównania.
P.S. za Golfa dałem dokładnie 75 ;) Nie jest identycznie wyposażony jad DD2, miejscami ma mniej, miejscami więcej gadżetów. Za to poziom wykonania to już zupełnie inna bajka...
_________________

 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-09, 09:17   

ObywatelMK napisał/a:
wystarczy spojrzeć na kąt nachylenia przedniej szyby, czy kształt błotników, wytłoczeniach na masce w DDII i od razu widać że żaden element nie jest ten sam.


Czyli pierdoły, które rozpoznasz jeśli się znasz (podobnie jak rozróżnienie Audi A4 i A6 z przodu lub Golfa 6 i 7 przez przyjrzenia się detalom). Największa różnica to inne światełka z tyłu, z przodu łatwo rozpoznać tylko po DLR (z tym, że dla mnie akurat LED-y to deal-breaker, ale to inna para kaloszy).


Kubuch napisał/a:
Nie jest identycznie wyposażony jad DD2, miejscami ma mniej, miejscami więcej gadżetów. Za to poziom wykonania to już zupełnie inna bajka...


Każdy płaci za to, za co chce płacić.

Mnie VAG na razie przeszedł na amen (a patrząc holistycznie można powiedzieć, że w stajni miałem jakiegoś VAG-a od 1997 do 2017 roku, z krótką przerwą w postaci Astro-Kadetta); ciosem ostatecznym było jednoznaczne przekonanie (potwierdzone "poufnie" przez gości z serwisu), że po Audi A4 B6 "nie ma innego sensownego" Audi -- a mimo to kradną jak kradli...
Ostatnio zmieniony przez defunk 2019-02-09, 09:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-02-09, 11:23   

A ja powiem tak - tydzień spędziłem z Grand Scenicem, który przecież jest dużo lepiej wykonany, niż Duster i ma o niebo więcej gadżetów. Jest też dwukrotnie droższy od mojego. I co?

Po tygodniu, jak wsiadłem do Dustera nie miałem poczucia jakiegoś spadku jakości życia. Owszem, plastiki gorsze, ekran mniejszy i gorszej jakości, auto przy wysokiej prędkości trochę głośniejsze (ale bez przesady). I tyle. Nic, co by drastycznie wpłynęło na mój ogląd auta, jakim jest Duster.

Na koniec ciekawostka - Grand Scenic 1.33 160 KM nie radził sobie dużo lepiej, niż Duster 1.5 dCi 110 KM. Przynajmniej takie były moje odczucia.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-09, 12:36   

Tylko że ja mając więcej kasy rozglądałbym się za Tiguanem, a nie Golfem bo to inny segment i imho Golf to krok wstecz w stosunku do Dustera, gdzie golf to koncepcja z XX w, a Duster z XXI.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-09, 13:15   

W sensie się SUV to koncepcja z XXIw a kompakt to przeżytek?

To po prostu odpowiedź na inne zapotrzebowanie. Są ludzie dla których dużo bardziej odpowiednie są auta miejskie, kompakty, rodzinne kombi itp.
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2019-02-09, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-09, 13:25   

No patrząc na to, że niektóre marki w ogóle zrezygnowały z kompaktów na rzecz suvów to tak.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-09, 16:45   

Korporacji nie ogarniesz. Tym bardziej że idą w większości przypadków z trendem w Chinach.

Aktualna sytuacja to jest imho kreowanie trendów a nie realizacja konkretnego zapotrzebowania klientów.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-02-09, 19:40   

kapelusznik napisał/a:
Aktualna sytuacja to jest imho kreowanie trendów a nie realizacja konkretnego zapotrzebowania klientów.


Święte słowa. Ale taka sytuacja ma już miejsce od lat. Tworzy się na siłę nowe klasy/nisze rynkowe dla aut i wmawia ludkom, że to jest DOKŁADNIE TO, czego potrzebują.

To samo z tabletami, smartwatchami, smartbandami itp. I potem ludzie świra dostają, bo nie mają czegoś, czego tak naprawdę nie potrzebują. :roll:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-09, 23:44   

No to w moim przypadku zakup akurat tego modelu wpisuje się zarówno w moje potrzeby jak i w kreowanie trendów przez korporacje. A ze smartfona też korzystam i chwalę, choć pamiętam czasy jak trzeba było stać pod budką telefoniczną i liczyć impulsy na karcie.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-26, 14:06   

Zauważyliście, że zniknęły wersje Techroad z cenników? Tylko w przypadku Lodgy jest jeszcze ta seria limitowana dostępna... Co ciekawe w niemieckim cenniku np. Duster jest nadal jako wersja Adveture...
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-26, 14:16   

W przypadku Dustera aktualny cennik obowiązuje od dnia 05.02.2019 r https://www.dacia.pl/cont...uster-price.pdf
Tak więc chyba nawet wersji Techroad nigdy w nim nie było. :roll:
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-26, 15:02   

mistakos napisał/a:
Zauważyliście, że zniknęły wersje Techroad z cenników? Tylko w przypadku Lodgy jest jeszcze ta seria limitowana dostępna...


Obywatel MK napisał/a:
W przypadku Dustera aktualny cennik obowiązuje od dnia 05.02.2019 r https://www.dacia.pl/cont...uster-price.pdf
Tak więc chyba nawet wersji Techroad nigdy w nim nie było. :roll:


Nie macie racji. W połowie cennika zaczyna się tak jakby drugi cennik zawierający również tą wersję Techroad. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-02-26, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-26, 15:29   

Dymek napisał/a:
Nie macie racji. W połowie cennika zaczyna się tak jakby drugi cennik zawierający również tą wersję Techroad.


Kto spostrzegawczy ten nie zginie :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-26, 18:42   

mistakos napisał/a:
Zauważyliście, że zniknęły wersje Techroad z cenników? Tylko w przypadku Lodgy jest jeszcze ta seria limitowana dostępna... Co ciekawe w niemieckim cenniku np. Duster jest nadal jako wersja Adveture...

W wypadku sandero Techroad jest w konfiguratorze przy zwykłym sandero, nie przy stepwwayu. Żeby było dowcipniej stepway skonfigurowany co do joty jak techroad jest 200 zł droższy niż techroad...
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-02-26, 19:27   

Z tego co widzę podrożał nawet zwykły SCE115. W wersji prestige 4x4 z 64400 do 65400 :roll:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-26, 19:52   

pikodat napisał/a:
W wypadku sandero Techroad jest w konfiguratorze przy zwykłym sandero, nie przy stepwwayu...

Naprawdę to żadna nowość... Od 2017r konfigurator wersji Stepway konfiguruje tylko wersję Stepway Laureate. Natomiast konfigurator zwykłego Sandero zawiera wszelkie możliwe wersje i zwykłe i Stepway 😉 Tak było i jest nadal.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-02-26, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne