Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Micom w media nav 9.1.3
Autor Wiadomość
adinho 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 28 Mar 2023
Posty: 13
Skąd: Sto
Wysłany: 2023-06-26, 22:04   Micom w media nav 9.1.3

Dzień dobry,

Poczytałem trochę o zmianach jakie można przeprowadzić w media nav za pomocą Micom i mam pytanie do użytkowników Media Nav 9.1.3 co faktycznie udało im się zmienić i czy zmiany dały jakiś realny efekt. Zależy mi głównie na włączeniu TMC, włączeniu śledzenia trybu Eco (moje auto S&S Blackshadow posiada opcję Eco w trakcie jazdy) oraz pokazywaniu temperatury z poziomu MediaNav.

Czy te opcje będą dostępne po ich uruchomieniu za pomocą Micom? Podobno wiele rzeczy nie odświetla się poprawnie lub zostają puste pola.

Co jeszcze ewentualnie warto zmienić bazując na waszym doświadczeniu?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-06-27, 13:47   

Krótko- bo są na naszym forum odpowiednie wątki opisujące te wszystkie sprawy...
Na pewno możesz sobie uruchomić AHA, chociaż nie wiem czy i jak to działa obecnie, bo to jest raczej wygaszany serwis...
Bezboleśnie możesz też uruchomić TMC (chociaż możliwe, że w Micom jest to już włączone), ale i tak do działania TMC potrzebne będzie jeszcze wgranie odpowiednich plików do pamięci MediaNav (licencja TMC i pliki stacji nadawczych): KLIK
Pozostałe rzeczy, jak wskazanie temperatury czy ekran Driving Eco, można w Micom uruchomić, ale aby działały, wymagają wyposażenia samochodu w dodatkowy moduł BIC wraz z okablowaniem- sama aktywacja funkcji w Micom sprawi, że stosowne dodatki będą na ekranie widoczne, ale bez żadnych danych. po prostu zamiast odczytów będą martwe kreski. Więcej na ten temat w wątku o BIC: KLIK
Przy okazji- ekran Driving Eco w MediaNav i funkcja/przycisk ECO w samochodzie to są dwie zupełnie osobne i nie związane ze sobą sprawy i służą zupełnie do czego innego, zbieżność nazw przypadkowa :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-06-27, 14:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
adinho 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 28 Mar 2023
Posty: 13
Skąd: Sto
Wysłany: 2023-06-29, 07:24   

Bardzo dziękuję kolego za pomoc w tym oraz innym wątku. Udało mi się wczoraj odblokować navi, zgrać najnowsze mapy, uruchomić TMC, a także aktywować aplikację aha, która jednak nie łączy się poprawnie z telefonem, ale nad tym będę pracował w wolnej chwili. Za 2 tygodnie czeka mnie pierwsza dłuższa podróż Dacią, więc będzie pole do testu nawigacji :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne