Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia plami podłogę garażu
Autor Wiadomość
fazior 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 22
Skąd: Kielce
Wysłany: 2021-04-13, 17:22   Dacia plami podłogę garażu

Lodgy 2013 rocznik, zostawia mi ślady w garażu, o takie:



Tak na oko to płyn od wspomagania, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Tyle że plamy się robią dokładnie na środku auta, albo z prawej strony, natomiast zbiornik płynu wspomagania jest z lewej. Prosiłem mechanika o zlokalizowanie wycieku ale stwierdził, że wszystko jest ok. Może ktoś z was ma teorię co to i skąd leci:)?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-13, 17:31   

Wyciek może być w dowolnym miejscu wzdłuż maglownicy i węży łączących ją ze zbiornikiem wspomagania:




Jednakże sama barwa wcale nie znaczy, że to na pewno płyn wspomagania - w tym kolorze bywają też płyn chłodniczy i hamulcowy oraz olej skrzyni biegów.

Najprościej porównać z zawartością w odpowiednich zbiornikach wyrównawczych, ewentualnie samemu obejrzeć na kanale/podnośnika lub spróbować poprosić o pomoc na SKP, skoro mechanik zawiódł...
 
Zbyniusz 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2017
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2020
Posty: 60
Skąd: Velké Kunětice
Wysłany: 2021-04-13, 17:58   

Plama jest trwałą (olej) albo wysychającą (woda)?
_________________
Jestem Śląskim pojebem.
Ostatnio zmieniony przez Zbyniusz 2021-04-13, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-04-13, 17:58   

Płyn hamulcowy ma inną barwę tz. jest jasno żółty a z biegiem upływu lat ciemnieje i robi się bursztynowy. Nie jest to olej ze skrzyni czy silnika bo również ma on inną barwę, wiec zostały dwie opcje - płyn ze wspomagania lub płyn chłodniczy, najprościej sprawdzić stan jednego jak i drugiego. Jeżeli jednak nie uda ci się po ilości płynu w zbiorniczkach dojść, który to płyn Tobie ucieka to sprawdzasz organoleptycznie tz. dotykasz. Płyn do wspomagania będzie miał konsystencję płynnego oleju i bedzie tłusty i zazwyczaj śmierdzący jakby rybą, natomiast płyn chłodzący ma konsystencję wody i może mieć taki lekko słodkawy zapach. Obstawiam, że u Ciebie jest to płyn chłodzący. Skąd może cieknąć? Masz może LPG w aucie ? Jak tak to sprawdź połączenia węży gumowych z reduktorem i trójnikami. Jeśli jednak masz czystą benzyną sprawdź przewody koło obudowy termostatu lub samą jego obudowę , w tym silniku bodajże znajduje się w głowicy nad skrzynia biegów .
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2021-04-13, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-04-13, 18:50   

Z kształtu plam na zdjęciu wygląda na płyn chłodniczy.
 
fazior 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 22
Skąd: Kielce
Wysłany: 2021-04-13, 19:54   

Konsystencja jest lekko oleista. Ale to chyba faktycznie chłodziwo. Cholera obmacałem wszystkie węże i sucho, w zbiorniku też nie brakuje. Najgorsze że to się nie leje jakoś powtarzalnie, tylko raz na jakiś czas. Zetrę plamę - dwa tygodnie sucho i pac - znowu plama. Swoją drogą jaki płyn tam się leje do wspomagania?
Ostatnio zmieniony przez fazior 2021-04-13, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-13, 20:15   

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + płyn wspomagania = http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=400
Cytat:
ELFMATIC G3



Ubytki płynu chłodzącego bywają faktycznie trudne trudne do zlokalizowania z powodu ruchów części składowych układu wywołanych zmianami temperatury i tendencją cieczy do ściekania różnymi dziwnymi ścieżkami, ale zwykle najbardziej podejrzane są wszelkie połączenia. Drugie w kolejności są zagięcia węży oraz miejsca, gdzie może je coś obcierać. Warto też zerknąć na samą chłodnicę, czasami ciekną na połączeniu plastik-metal. (Nie pisałeś o lokalizacji plamy w osi podłużnej auta).


http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + płyn* chłod* + Szukaj wszystkich słów + Przeszukaj tylko tytuł wiadomości
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-14, 08:40   

Nie sprawdzałem jak to wygląda w 1.6 MPI ale obejrzyj czy nie ma wycieków z obudowy termostatu (uszczelka). Właśnie jadę na wymianę uszczelki albo całej obudowy. Prawdopodobnie po zimie coś tam się rozszczelniło. Płyn cieknie po obudowie skrzyni - ja mam co prawda osłonę po silnikiem i większość wilgoci zatrzymuje się na niej więc nie widać plam na ziemi. Ja mam ten element plastikowy i może być pęknięty a w 1.6 chyba jest odlew więc raczej tylko uszczelka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne