Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-10-14, 10:28
leasing RCI - wykup na koniec
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2019-05-21, 12:20   

tommylee1 napisał/a:
w pierwszym wpisie napisałem, że bede chciał go sprzedać. Odsprzedanie od razu po zakończeniu leasingu skutkuje wpisaniem auta w przychód i zapłaceniem podatku.

jeśli w miesiącu sprzedaży pojazdu zawrzesz kolejną umowę leasingową, przeznaczając środki ze sprzedaży auta na czynsz inicjalny do nowej umowy,wrzucasz go w koszty i tym samym zmniejsza się podstawa opodatkowania. :)
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-05-21, 16:09   

Tak, ale tylko w przypadku wykupu na firmę. Z tego co słyszałem, jak się wykupi na prywatne nazwisko nie na firmę to nie ma żadnych przeszkód.
 
waw 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: Wrocław
Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-14, 09:56   

hej, ktos wykupywal auto z leasingu w RCI? jak to sie robi?
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-14, 14:55   

waw napisał/a:
hej, ktos wykupywal auto z leasingu w RCI? jak to sie robi?


OIDP wykup jest z automatu w każdej umowie, więc po prostu na koniec dostaniesz fakturę z takim właśnie tytułem. (Zresztą pod koniec RCI wysyła instrukcję.)

Ja nie chciałem wykupić auta "na firmę", więc poprosiłem, żeby wystawili ją "na osobę fizyczną" (ten cudzysłów zamierzony, bo w zdaniu tym są dwa błędy pojęciowe, ale tak to się potocznie mówi) -- trzeba było wysłać w tej sprawie mejla do RCI.

Natomiast bodajże dość ważne jest, by opłacić tę fakturę z pewnym wyprzedzeniem, bo dopiero wówczas wysyłają papiery (kartę pojazdu) do salonu -- dopiero wówczas podjeżdżasz, odbierasz i możesz przerejestrować (pamiętaj, że masz 30 dni na zgłoszenie nabycia -- samego zgłoszenia możesz dokonać przez internet).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne