Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Program Dacia Media Nav Toolbox nie widzi Pendrive'a
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-17, 21:05   

To jeszcze pytanie pomocnicze .
Która wersja software na MN ?
I która wersja Tooboxa z dacia.naviextras?
Z którego linku ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
adas530 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 78
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2020-05-18, 07:19   

Wersja oprogramowania 1.0.13.1 a link ten https://dacia-ulc.naviextras.com/downloadagent?op=win
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-18, 09:58   

Na czas działania tego programu wyłącz program antywirusowy na swoim kompie .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
adas530 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 78
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2020-05-18, 10:07   

Tak zrobiłem jest dalej to samo :cry:
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-18, 10:53   

No to olej to . Po co Ci to jest potrzebne ?
Nowe wersje nic nie wnoszą a mapy możesz mieć za darmo
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
adas530 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 78
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2020-05-18, 10:55   

A co trzeba zrobić żeby mieć mapy za dormo
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-18, 10:58   

Poczytać , wszystko jest opisane na forum ( ale trzeba trochę poszukać)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
adas530 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 78
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2020-05-18, 11:06   

Ok dzięki
 
Marcinos28 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster II f.1
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 2021-11-27, 21:36   

Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Odświeżam temat, ponieważ od kilku tygodni program Dacia Media Nav Evolution Toolbox nie widzi pendrive'a z odciskiem stacji Media Nav Evolution. Do tej pory wszystko przebiegało pomyślnie i bez problemu, ale od czasu aktualizacji Toolbox'a do wersji 3.2 (to z nowym logotypem Dacia) nie wiem w jaki sposób zmusić go do odczytu dysku USB. Próbowałem kilka różnych pendrive'ów, od 2GB do nawet 32GB (co ciekawe taki kiedyś używałem do aktualizacji Media Nav), zawsze format FAT32 jak każe instrukcja. Czy to może być wina nowego Toolboxa? Sam program pobieram z linku https://dacia-ulc.naviextras.com/downloadagent?op=win - pobiera się wersja 2.7, ale zaraz po odpaleniu Toolbox aktualizuje się do wersji 3.2 - nie można tego zatrzymać, anulować itp. Czy ktoś ma też taki problem z nowym Toolboxem?
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-11-27, 21:56   

Marcinos28 napisał/a:
Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Odświeżam temat, ponieważ od kilku tygodni program Dacia Media Nav Evolution Toolbox nie widzi pendrive'a z odciskiem stacji Media Nav Evolution. Do tej pory wszystko przebiegało pomyślnie i bez problemu, ale od czasu aktualizacji Toolbox'a do wersji 3.2 (to z nowym logotypem Dacia) nie wiem w jaki sposób zmusić go do odczytu dysku USB. Próbowałem kilka różnych pendrive'ów, od 2GB do nawet 32GB (co ciekawe taki kiedyś używałem do aktualizacji Media Nav), zawsze format FAT32 jak każe instrukcja. Czy to może być wina nowego Toolboxa? Sam program pobieram z linku https://dacia-ulc.naviextras.com/downloadagent?op=win - pobiera się wersja 2.7, ale zaraz po odpaleniu Toolbox aktualizuje się do wersji 3.2 - nie można tego zatrzymać, anulować itp. Czy ktoś ma też taki problem z nowym Toolboxem?


Ja dziś zauważyłem, że jest problem.
Wspominam o tym tu w tym wątku: Link
_________________
DACIA - fun to drive
 
Marcinos28 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster II f.1
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 2021-11-27, 22:22   

Tylko Tobie coś tam zaczytuje, a u mnie w ogóle nie widzi pena. Wydaje mi się, że nowa wersja Toolboxa została skonfigurowana do obsługi tych nowych wersji Media Nav Evo (z dużym ekranem).

Zrzut ekranu 2021-11-27 222018.png
Plik ściągnięto 7 raz(y) 39,12 KB

 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-28, 18:30   

A w Windows ten pendrive jest widoczny i nie ma problemu z jego odczytem (może ma jakieś błędy)? U mnie w MNE (3, D2 f.1) nie ma problemu z odczytem w 3.2, a ostatnio nawet się coś zaktualizowało (na 3.2) z 10.2 do 10.4.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
Marcinos28 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster II f.1
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 2021-11-28, 18:51   

W Windowsie pendrive jest odczytywany bez problemu. Każdy z plików można odczytać. Mam Windowsa 11, ale ta kwestia raczej odpada, bo na innym kompie z Win7 Toolbox też nie widzi pendrive'a. Podejrzewałem jeszcze fakt, że ostatnio aktualizowałem mapy do najnowszych - kupionych na "aledrogo" (v 2020.Q4) i przez to może coś się namieszało w strukturach plików na MN3. Zgrałem zatem na pena uprzednio zrobioną kopię plików odcisku MN sprzed "kombinowanej" aktualizacji, ale tego Toolbox też nie widzi. Brak mi pomysłów. Skoro koledze tomkasz z podobnym Dusterem wszystko działa, to muszę szukać przyczyny gdzie indziej. Sprawdzę jeszcze kilka innych pendrive'ów - może tu coś nie gra.
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-28, 18:55   

Ja mam "nieruszany", oryginalny system i mapy. A jak uruchomisz 3.2 bez pendrive i potem włożysz pendrive to czy przez chwile ekran zmienia się i następuje próba odczytu?
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
Marcinos28 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster II f.1
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 2021-11-28, 19:45   

OK mam. W końcu Toolbox wykrył pendrive'a. Problemem były dodatkowe pliki licencji, których nie ma oryginalnie w MN3. Trzeba je usunąć z pendrive'a. Wniosek - każdorazowe kombinowanie przy plikach map czy licencji w Media Nav blokuje wykrycie "odcisku" w Toolboxie. Czyli najpierw uaktualniamy "po bożemu", a potem możemy się bawić z plikami.
_________________
Don't worry... be Duster!
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-29, 08:41   

Marcinos28 napisał/a:
Problemem były dodatkowe pliki licencji, których nie ma oryginalnie w MN3. Trzeba je usunąć z pendrive'a. Wniosek - każdorazowe kombinowanie przy plikach map czy licencji w Media Nav blokuje wykrycie "odcisku" w Toolboxie. Czyli najpierw uaktualniamy "po bożemu", a potem możemy się bawić z plikami.

Nie potwierdzam powyższej tezy. U mnie MN3 kilkakrotnie wcześniej aktualizowany metodami nieoficjalnymi- najnowsze mapy, dograne nieoficjalne licencje, uruchomione TMC itd. Kilka dni temu wgrywałem "Aktualizację konfiguracji urządzenia" 10.4 za pomocą tej najnowszej wersji Toolboxa- problemów absolutnie żadnych. A więc spokojnie aktualizuje ingerowane wcześniej MN3. W każdym razie nie ma takiej generalnej reguły jak podałeś.
 
Marcinos28 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster II f.1
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 2021-11-29, 14:05   

To jak wytłumaczyć fakt, że po usunięciu kilku plików .lic z pendrive'a (tych, które dodałem nieoficjalnie) Toolbox od razu go zobaczył?
_________________
Don't worry... be Duster!
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-29, 15:28   

Marcinos28 napisał/a:
To jak wytłumaczyć fakt, że po usunięciu kilku plików .lic z pendrive'a (tych, które dodałem nieoficjalnie) Toolbox od razu go zobaczył?

Tego, to nie wiem, może faktycznie miałeś jakieś pliki powodujące problem. Ale jak widać, nie można generalnie twierdzić, że uwolnienie MN3, jakakolwiek ingerencja i dodawanie plików na pewno uniemożliwia potem działanie Toolboxa. Może po prostu zależy to od tego co tam wgramy a może także co usuniemy. Prawdę mówiąc bardziej pasuje mi sytuacja, w której usunięcie oryginalnej licencji powoduje problem (przy uwalnianiu właśnie niektórzy zalecają jej zastąpienie inną), niż dodatkowe dogranie innych. Ja nie usuwałem żadnego pliku zastanego w katalogu licencji, dogrywałem tylko nową.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-29, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-12-17, 12:50   

Marcinos28 napisał/a:
To jak wytłumaczyć fakt, że po usunięciu kilku plików .lic z pendrive'a (tych, które dodałem nieoficjalnie) Toolbox od razu go zobaczył?


Bardzo prosto. Zamiast zakładać że usunięte pliki powodowały jakiś problem, Pomyśl że usunięcie niektórych plików może wywołać efekt resetu ustawień nie związanych z tymi plikami. Coś jak w np. w nowszych Windowsach - jak komputer ma problemy z uruchomieniem to uruchamia procedurę naprawy ustawień zapobiegających\uniemożliwiających start. Tutaj może być proces podobny, odbywający się bardziej w tle.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne