Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Podwyżka
Autor Wiadomość
luckan 


Marka: Renault
Model: Launa II
Silnik: 1.9 dCi
Rocznik: 2004
Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-05, 21:04   Podwyżka

Czy mnie oczy mylą, czy też Duster podrożał o tysiąc :/ W pierwszej chwili myślałem, że mi się coś przewidziało, ale szybki rzut oka na cennik archiwalny (dostępny w google) i już nie mam zudzeń :(

Wie chociaż ktoś czy dołożono coś w wyposażeniu, czy podwyżka jest po prostu z okazji nowego rocznika?

PS. Nie wiem jak pozostałe modele

Edit: Po dłuższej analizie widzę, że podwyżka dotyczy tylko wersji SCe 115 dla wersji Essential, Comfort i Prestige. (czyli tych statystycznie najbardziej popularnych). Czyli nic nie dołożono, jest to zwykła podwyżka jednej z wersji silnikowych :-(
Ostatnio zmieniony przez luckan 2019-02-05, 21:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-02-06, 10:20   

A to łotry. Faktycznie, tysiaka drożej.
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2019-02-06, 10:38   

Podnieśli cenę żeby było z czego rabat do 1tys. dawać;p
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-06, 14:37   

Katalogowa cena wyjściowa Dacia Logan MCV II Stepway podrożała o 700,00 PLN. Obecna cena 49.600,00, a było 48.900,00.
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-02-06, 15:12   

Nieładnie, ale w sumie na popyt to nie będzie miało żadnego wpływu wg mnie. Jakby podnieśli o 20% to co innego. A może będą dawać lepsze rabaty jak kolega napisał wyżej.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
luckan 


Marka: Renault
Model: Launa II
Silnik: 1.9 dCi
Rocznik: 2004
Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-06, 16:14   

Jeśli ktoś poszukuje suv'a to podwyżka nie będzie miała wpływu, bo tak czy siak brak jest konkurencji dla dustera.
Jeśli jednak ktoś poszukuje większego samochodu, który daje minimum bezpieczeństwa (jedynie w daci, duster ma kurtyny z tyłu) w jak najniższej cenie, to już na popyt może mieć wpływ. Zobaczymy co pokaże fiat (tipo sw) po swoich pseudo promocyjnych wyprzedarzach (od dawna wszystko co fajne wykupione). Czekam, aż się skończą te mega promocje i jakie ceny oraz akcje promocyjne ruszą wiosną.

Dacia zaczyna mnie wkurzać - jak chce obniżkę to nawet złotówki nie chcą dać (podłokietnik uprosiłem + krzywy uśmiech sprzedawcy). Wszędzie tylko słyszę tekst o ciepłych bułeczkach... Teraz zrobili podwyżkę.

Na forum czytam o kłopotach z elektroniką, z falującymi obrotami, akumulatorami.

Dacia zakupu mi nie ułatwia :D
Ostatnio zmieniony przez luckan 2019-02-06, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2019-02-06, 16:29   

na rabaty nie będzie to miało wpływu bo na to jest procent całości przeznaczany
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-06, 16:59   

W Dusterze doszła też nowa wersja wyposażenia SL Techroad i kolor fjużyn.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-06, 17:04   

luckan napisał/a:
Na forum czytam o kłopotach z elektroniką, z falującymi obrotami, akumulatorami.


Z tego też powodu przestałem o tym czytać, całościowo dotyczy to pewnie promila sprzedawanych aut.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-06, 18:30   

Obywatel MK napisał/a:
Z tego też powodu przestałem o tym czytać, całościowo dotyczy to pewnie promila sprzedawanych aut.

A z tego promila 3/4 dotyczy jednego użytkownika.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-02-06, 18:35   

luckan napisał/a:
Dacia zaczyna mnie wkurzać - jak chce obniżkę to nawet złotówki nie chcą dać (podłokietnik uprosiłem + krzywy uśmiech sprzedawcy). Wszędzie tylko słyszę tekst o ciepłych bułeczkach... Teraz zrobili podwyżkę.

Uczepiłeś się widocznie jednego salonu i robią ci łaskę. Mnie na Podkarpaciu dawali około 800 zł i nawet dywaników nie chcieli dołożyć, więc im podziękowałem. Potem telefonicznie w Krakowie dostałem ponad 100% więcej upustu niż u siebie, ale w końcu i tak wylądowałem w Katowicach u Zięby, gdyż tam w sumie z akcesoriami wyszło mi ponad 3000 zł. Poszukaj dalej od domu, bo warto popytać.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-02-06, 18:40   

Black Dusty napisał/a:
Obywatel MK napisał/a:
Z tego też powodu przestałem o tym czytać, całościowo dotyczy to pewnie promila sprzedawanych aut.

A z tego promila 3/4 dotyczy jednego użytkownika.

Dokładnie tak jest, z tym masz w zupełności rację. Ja dawno pisałem, że główne usterki dotyczyły aut z początków produkcji a odbieranych zaraz po demonstracji auta na targach. Ja odbierałem w sierpniu i jak do dzisiaj , nie mam najmniejszych problemów jak większość tu piszących.
 
bartek_kie 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCe
Rocznik: ---
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2019
Posty: 15
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2019-02-06, 19:05   

jammo napisał/a:
luckan napisał/a:
Dacia zaczyna mnie wkurzać - jak chce obniżkę to nawet złotówki nie chcą dać (podłokietnik uprosiłem + krzywy uśmiech sprzedawcy). Wszędzie tylko słyszę tekst o ciepłych bułeczkach... Teraz zrobili podwyżkę.

Uczepiłeś się widocznie jednego salonu i robią ci łaskę. Mnie na Podkarpaciu dawali około 800 zł i nawet dywaników nie chcieli dołożyć, więc im podziękowałem. Potem telefonicznie w Krakowie dostałem ponad 100% więcej upustu niż u siebie, ale w końcu i tak wylądowałem w Katowicach u Zięby, gdyż tam w sumie z akcesoriami wyszło mi ponad 3000 zł. Poszukaj dalej od domu, bo warto popytać.


Nie rozumiem kupowania tylko w jednym salonie, bo reszta daleko/zła.. Kupując auto byłem w jednym salonie, poprosiłem o ofertę na to co mnie interesowało, następnie odpytałem 8 salonów z Polski, które były w "pobliżu" i jeden z czech.. dosałem oferty od wszystkich. Najbardziej pomógł jeden kolega z forum ;) - Dziękuję raz jeszcze za mega ofertę!

Na podstawie tego udało mi się uzyskać odpowiednią ofertę "pod domem", mając ofertę konkurencji na podkładkę.

Taki sposób polecam - wolny rynek jest :)
Ostatnio zmieniony przez bartek_kie 2019-02-06, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-02-06, 19:23   

Odnośnie obniżek, to naprawdę warto popytać. Mi się udało 1000 zł wyrwać we Wrocławiu, w Wałbrzychu nie chcieli nic dać, "bo taka cena jest i tak rewelacyjna", a pytałem jeszcze w kilku. Jest też taki myk, że niektórzy sprzedawcy są tylko przedstawicielami i oni mają jeszcze mniejsze pole manewru, bo mają niższą marżę (dzielą się jeszcze z jakimś główniejszym przedstawicielem).
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
Ping 
Zielony listek



Marka: Lancia / Suzuki
Model: Kappa Coupe / SX4
Silnik: 2.0 16vT / 1.6
Rocznik: 1998 / 2013
Dołączył: 23 Sty 2019
Posty: 2
Skąd: ZG
Wysłany: 2019-02-06, 22:59   

ms-kola napisał/a:
Katalogowa cena wyjściowa Dacia Logan MCV II Stepway podrożała o 700,00 PLN. Obecna cena 49.600,00, a było 48.900,00.

Owszem, ale za to w opcji pojawiła się klimatyzacja automatyczna.
 
luckan 


Marka: Renault
Model: Launa II
Silnik: 1.9 dCi
Rocznik: 2004
Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-06, 23:40   

Z tymi rabatami co nie chciano mi dać to były 4 różne salony w 4 różnych miejscowościach. Tak że ogólnie w daci jest trend żeby rabatów nie dawać. Miałem też wrażenie że sprzedawcy mieli gdzieś czy sprzedadzą mi samochód czy też nie. Nie starali się. Był to przełom roku i tym sobie to jakoś tłumacze. Może obłowili się na wyprzedaży Renault i byli po prostu zmęczeni. Gościu z Fiata przynajmniej się starał (gdy nie bylo już wersji bogatej w wyprzedaży to chciał doposażyć już przez salon wersje niższa i sprzedać w dobrej cenie). Odwiedze salony daci jeszcze raz i zobaczę co mi zaproponują. Duzo osób z forum pisało o wyciągnięciu kwoty ok 1000zl. Ciekawe czy po podwyżce wyciągnę 2000. Wtedy diametralnie zmienię opinie o sprzedawcach daci.
Ostatnio zmieniony przez luckan 2019-02-06, 23:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-07, 10:09   

luckan napisał/a:
Z tymi rabatami co nie chciano mi dać to były 4 różne salony w 4 różnych miejscowościach. Tak że ogólnie w daci jest trend żeby rabatów nie dawać. Miałem też wrażenie że sprzedawcy mieli gdzieś czy sprzedadzą mi samochód czy też nie. Nie starali się. Był to przełom roku i tym sobie to jakoś tłumacze. Może obłowili się na wyprzedaży Renault i byli po prostu zmęczeni. Gościu z Fiata przynajmniej się starał (gdy nie bylo już wersji bogatej w wyprzedaży to chciał doposażyć już przez salon wersje niższa i sprzedać w dobrej cenie). Odwiedze salony daci jeszcze raz i zobaczę co mi zaproponują. Duzo osób z forum pisało o wyciągnięciu kwoty ok 1000zl. Ciekawe czy po podwyżce wyciągnę 2000. Wtedy diametralnie zmienię opinie o sprzedawcach daci.

Nie rozumiem waszego toku myślenia - cena czegokolwiek jest uzależniona od tego ile ludzie są gotowi zapłacić. Skoro Dacie w całej Europie idą szybciej niż fabryki są w stanie produkować to ja tez bym powoli podnosił ceny aż do uzyskanie poziomu równowagi - gdy ilość zamówień zrówna się z możliwościami produkcyjnymi.
Jeśli waszym celem jest uzyskanie jak największego rabatu to idźcie do salonu marki która ma najwięcej wolnych mocy produkcyjnych i zapasy wyprodukowanych i niesprzedanych samochodów - w połowie zeszłego roku podawali że w Europie jest to Opel, aktualnie nie wiem, trzeba by poszukać.
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-07, 10:54   

Ping napisał/a:
ms-kola napisał/a:
Katalogowa cena wyjściowa Dacia Logan MCV II Stepway podrożała o 700,00 PLN. Obecna cena 49.600,00, a było 48.900,00.

Owszem, ale za to w opcji pojawiła się klimatyzacja automatyczna.


W poprzednim poście popełniłem błąd, za co przepraszam.
Katalogowa cena modelu wzrosła o 300,00 zł.
Dopiero w domu spojrzałem do umowy i okazało się, że poprzednia cena to 49.300,00, a nie jak wcześniej napisałem 48.900,00.
Zatem podwyżka jest zaiste symboliczna w skali auta.

Tak, pojawiła się w opcji automatyczna klimatyzacja (cena 1.000,00 PLN).
Pojawił się także nowy model Logan MCV II SL Techroad.
Możliwe, że podwyżka jest spowodowana potrzebą ujednolicenia jakichś instalacji pod opcjonalną klimatyzację - tego nie wiem, tak sobie tylko gdybam.
Co do samej klimatyzacji, to teraz troszkę mi szkoda, że nie było jej dostępnej gdy zamawiałem auto w grudniu 2018. Widziałem już wtedy filmiki z YT pokazujące modele MCV II Stepway na rok 2019 właśnie z automatyczną klimą. Ale myślałem, że wejdą jakoś później... Podoba też mi się zmiana wzoru i kształtu środkowych nawiewów przy zainstalowanej automatycznej klimie.

Zastanawiam się czy nie zadzwonić do dealera i zapytać o możliwość dołożenia tej opcji. Zamówiony przeze mnie MCV jest ujęty w produkcji od 13 do 18 tygodnia 2019.
Ostatnio zmieniony przez ms-kola 2019-02-07, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-02-07, 11:03   

I jeszcze go nie masz? Może 2019?
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-07, 11:05   

eplus napisał/a:
I jeszcze go nie masz? Może 2019?


mea culpa ;) racja - 2019 - poprawiłem.
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-07, 14:26   

luckan napisał/a:
Tak że ogólnie w daci jest trend żeby rabatów nie dawać. Miałem też wrażenie że sprzedawcy mieli gdzieś czy sprzedadzą mi samochód czy też nie. Nie starali się. Był to przełom roku i tym sobie to jakoś tłumacze. Może obłowili się na wyprzedaży Renault i byli po prostu zmęczeni.


Mają taką sprzedaż, że w ogóle nie muszą się starać, stąd takie podejście. Auta które mają sprzedają na pniu, więc nie ma sensu się starać, żeby kolejnego klienta ustawić w kolejce...
O rabaty będzie coraz trudniej imo.

Edyta dodaje, idź do Suzuki, będą skakać w koło Ciebie ;] taki life
Ostatnio zmieniony przez mistakos 2019-02-07, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-07, 20:08   

luckan napisał/a:
Jeśli ktoś poszukuje suv'a to podwyżka nie będzie miała wpływu, bo tak czy siak brak jest konkurencji dla dustera.
Jeśli jednak ktoś poszukuje większego samochodu, który daje minimum bezpieczeństwa (jedynie w daci, duster ma kurtyny z tyłu) w jak najniższej cenie, to już na popyt może mieć wpływ. Zobaczymy co pokaże fiat (tipo sw) po swoich pseudo promocyjnych wyprzedarzach (od dawna wszystko co fajne wykupione). Czekam, aż się skończą te mega promocje i jakie ceny oraz akcje promocyjne ruszą wiosną.

Dacia zaczyna mnie wkurzać - jak chce obniżkę to nawet złotówki nie chcą dać (podłokietnik uprosiłem + krzywy uśmiech sprzedawcy). Wszędzie tylko słyszę tekst o ciepłych bułeczkach... Teraz zrobili podwyżkę.

Na forum czytam o kłopotach z elektroniką, z falującymi obrotami, akumulatorami.


Dacia zakupu mi nie ułatwia :D



Tipo niedługo na zniknąć z EU. Powód mały zarobek a do wymiany i certyfikowania są wszystkie silniki. 301/C-Elise też wypadnie z oferty więc jak ktoś będzie chciał przycebulić nowe auto to tylko Dacia
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-07, 20:11   

mistakos napisał/a:


Edyta dodaje, idź do Suzuki, będą skakać w koło Ciebie ;] taki life

Nic dziwnego - kolega ma Celerio, przedtem miał Jimniego. Mówi że przeglądy to tak 1200 - 1500 pln :mrgreen:
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-07, 22:52   

luckan napisał/a:
Miałem też wrażenie że sprzedawcy mieli gdzieś czy sprzedadzą mi samochód czy też nie. Nie starali się. Był to przełom roku i tym sobie to jakoś tłumacze. Może obłowili się na wyprzedaży Renault i byli po prostu zmęczeni.


Niestety to nie wrażenie - tak jest. Oni mają to w dupie czy kupisz czy nie. Jak nie Ty to ktoś inny. Ja byłem zainteresowany DD2 jak wchodziła na rynek ale jeszcze przed oficjalną premierą w PL. Sprzedawcy nie chcieli mi pokazać auta mimo, że mieli ich cały plac! O rabacie to już wogóle nie było mowy no i zmieniłem markę ;)
_________________

 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-02-08, 07:35   

Kubuch napisał/a:
luckan napisał/a:
Miałem też wrażenie że sprzedawcy mieli gdzieś czy sprzedadzą mi samochód czy też nie. Nie starali się. Był to przełom roku i tym sobie to jakoś tłumacze. Może obłowili się na wyprzedaży Renault i byli po prostu zmęczeni.


Niestety to nie wrażenie - tak jest. Oni mają to w dupie czy kupisz czy nie. Jak nie Ty to ktoś inny. Ja byłem zainteresowany DD2 jak wchodziła na rynek ale jeszcze przed oficjalną premierą w PL. Sprzedawcy nie chcieli mi pokazać auta mimo, że mieli ich cały plac! O rabacie to już wogóle nie było mowy no i zmieniłem markę ;)


pozwole sobie zapytac - zmieniles marke bo nie chcieli Ci pokazac samochodu na placu i nie chcieli dac zadnego rabatu?
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1770118
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne