Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
jazda autem bez dokumentów
Autor Wiadomość
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-03-18, 19:25   jazda autem bez dokumentów

Od 1.10.2018 bez dowodów rejestracyjnych i OC. Już niedługo bez prawa jazdy. W przyszłości - bez karty pojazdu i nalepki kontrolnej na szybę - źródło.

Z jednej strony są oczywiste plusy, a z drugiej - jak w przypadku kolizji spisać oświadczenie ze sprawcą? Na słowo honoru? Na szczęście pozostają tablice rejestracyjne i marka, model i kolor pojazdu. A sprawcy trzeba za jego zgodą (RODO) zrobić selfie.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-03-18, 19:27   

eio, może drogą uściślenia.

Nie bez dowodu rejestracyjnego, OC, prawa jazdy tylko bez dokumentów przy sobie. Same uprawnienia, dokumenty i składki trzeba będzie mieć nadal ;-)

Karty pojazdu nie trzeba wozić - a napisałeś jak jakby aktualnie trzeba było ;-)
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2019-03-18, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-03-18, 19:30   

Nie ma papierów przy sobie to dzwonisz po bagiety i oni zweryfikują. Czasowo dłużej ale wszystko pewne. Ja na pewno nie wierzyłbym na słowo.
_________________

 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-03-18, 19:57   

kapelusznik, masz rację. Nie chciało mi się uściślać i wyszło jak wyszło.
Arczi, ostatnio czekałem ze sprawcą na policję 1 h. A bywa dłużej.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-03-18, 21:10   

arczi_88 napisał/a:
dzwonisz po bagiety


Bagiety? :mrgreen:

Ja tam zawsze ze sobą wożę komplet. Nic to nie waży, a nawet jak często zmieniam auto, to jakoś nie mam problemu z przełożeniem dokumentów. Zawsze to mniej komplikacji w razie czego.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-18, 22:13   Re: jazda autem bez dokumentów

eio napisał/a:
Od 1.10.2018 bez dowodów rejestracyjnych i OC. Już niedługo bez prawa jazdy. W przyszłości - bez karty pojazdu i nalepki kontrolnej na szybę - źródło.

Z jednej strony są oczywiste plusy, a z drugiej - jak w przypadku kolizji spisać oświadczenie ze sprawcą? Na słowo honoru? Na szczęście pozostają tablice rejestracyjne i marka, model i kolor pojazdu. A sprawcy trzeba za jego zgodą (RODO) zrobić selfie.



WYŁĄCZNIE policja wtedy. Czyli jedziesz bez dokumentów - w razie stłuczki gdy Twoja wina - 100% mandat, bo nikt zdrowy na rozumie nie zgodzi się bez dokumentów na przyjęcie oświadczenia na wymysłony numer polisy i diabli wiedzą czy nei kradzione auto.
Krótko mówiąc - wolno bez nie oznacza, że taki sam komfort bez - dokumentów.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-03-18, 22:15   

Do sprawdzenia polisy jest aplikacją UFG.
Zapewne dla DR będzie jakaś elektroniczna alternatywa.

Spokojnie i nie demonizujmy rozwoju :)
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-03-19, 05:31   

Nic wam to nie pomoże, nie mam smartfona. :)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-03-19, 09:23   

Belphegor napisał/a:
arczi_88 napisał/a:
dzwonisz po bagiety


Bagiety? :mrgreen:

Ja tam zawsze ze sobą wożę komplet. Nic to nie waży, a nawet jak często zmieniam auto, to jakoś nie mam problemu z przełożeniem dokumentów. Zawsze to mniej komplikacji w razie czego.


Hah, no bagiety to bagiety, co niejasne? xD

Co do reszty pełna zgoda, ja też nie mam problemów z dokumentami. Krócej czasowo, w razie w czy nawet zwykłej kontroli.
_________________

 
Linde 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-19, 09:37   

Ze swojej strony przestrzegałbym jednak przed zbyt dosłowną interpretacją nowych przepisów i przed jazdą bez kompletu oryginalnych dokumentów z dowodem ubezpieczenia włącznie.

Wystarczy, że podczas kontroli drogowej zawiesi się łączność radiowozu lub że wydarzy się jeszcze coś innego nieprzewidzianego. Poza tym samochód do kontroli ma prawo zatrzymać nie tylko funkcjonariusz policji w radiowozie ale także inne służby niekoniecznie mające szybką możliwość komunikacji i identyfikacji.

Poza tym jeśli jazda bez dokumentów wejdzie nam w nawyk, to może okazać się, że np. przekroczymy granicę z Czechami czy Niemcami bez któregoś z wymaganych dokumentów. Tamci policjanci na pewno nie będą dla takiego polskiego kierowcy wyrozumiali i łaskawi.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-03-19, 10:11   

arczi_88 napisał/a:
Hah, no bagiety to bagiety, co niejasne? xD


Nie słyszałem tego określenia. Ale dobre. :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-19, 10:38   

Linde napisał/a:
Wystarczy, że podczas kontroli drogowej zawiesi się łączność radiowozu lub że wydarzy się jeszcze coś innego nieprzewidzianego. Poza tym samochód do kontroli ma prawo zatrzymać nie tylko funkcjonariusz policji w radiowozie ale także inne służby niekoniecznie mające szybką możliwość komunikacji i identyfikacji.


No i co wówczas w związku z tym?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-19, 11:07   

DR i ubezpieczenie trzymam w domu jak jeżdżę codziennie do pracy 15 km w jedną stronę lub wkoło komina, ale jak już jadę dalej np. do stolicy to już biorę DR i OC. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-19, 11:13   

tAboon napisał/a:
Do sprawdzenia polisy jest aplikacją UFG.
Zapewne dla DR będzie jakaś elektroniczna alternatywa.

Spokojnie i nie demonizujmy rozwoju :)

UFG podaje numer polisy , nazwę ubezpieczyciela czy tylk ofakt, że ubezpieczony?
Bo jeśli ktos mnie stuknie , to chce mieć pełny komplet informacji włącznie z numerem infolinii jego ubezpieczyciela - łatwo dostępny na polisie. A jak nie ma gościo =- to niech policja ustala. Nie ja walnąłem, nie mój obowiązek marnowac czas na takie ustalenia jak gościo leniwy polisy ze soba nie ma.
Jakby choć miał xero polisy - to jak zasięg jest, to moge na infolinię zadzwonić i niech potwierdzą, że Abacki faktycznie ma polisę o numerze XYZ9999 na samochód nr rej WA111999RP i że firma honoruje oświadczenia - wtedy ok, policji być może nie trzeba.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-19, 11:15   

defunk napisał/a:
Linde napisał/a:
Wystarczy, że podczas kontroli drogowej zawiesi się łączność radiowozu lub że wydarzy się jeszcze coś innego nieprzewidzianego. Poza tym samochód do kontroli ma prawo zatrzymać nie tylko funkcjonariusz policji w radiowozie ale także inne służby niekoniecznie mające szybką możliwość komunikacji i identyfikacji.


No i co wówczas w związku z tym?


Kontrola przedłuży się w czasie potrzebnym, aż zadzwonią gdzieś, gdzie jest internet. Nie Twoja wina - a czas stracony Twój.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-03-19, 12:11   

pikodat napisał/a:
defunk napisał/a:
Linde napisał/a:
Wystarczy, że podczas kontroli drogowej zawiesi się łączność radiowozu lub że wydarzy się jeszcze coś innego nieprzewidzianego. Poza tym samochód do kontroli ma prawo zatrzymać nie tylko funkcjonariusz policji w radiowozie ale także inne służby niekoniecznie mające szybką możliwość komunikacji i identyfikacji.


No i co wówczas w związku z tym?


Kontrola przedłuży się w czasie potrzebnym, aż zadzwonią gdzieś, gdzie jest internet. Nie Twoja wina - a czas stracony Twój.


Podczas kontroli dokumenty zawsze są weryfikowane z bazą (bo właściwie w portfelu wozimy tylko druczek -- choćby uprawnienie do prowadzenia może być odebrane), więc jeśli problem ma wynikać z braku transmisji, to wożenie wypełnionych blankietów nic nie zmienia.
Natomiast problemy organów nie mogą przekładać się na problemy petentów (tak, wiem, że to założenie teoretyczne, jednak podkreślę, że posiadanie przy sobie dokumentów nie wykluczy takiej akurat trudności).

Osobiście mam w aucie kserokopię dowodu rejestracyjnego i OC, natomiast dokumenty leżą sobie spokojnie w domu (zabieram je tylko na wyjazdy poza granicę RP -- a że już od 100 dni nie wyjeżdżałem, to w tej chwili kurzą się...)
 
zachjan 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Skalbmierz
Wysłany: 2019-03-19, 13:14   

Tylko, że dane do UFG przekazywane są od ubezpieczycieli z opóźnieniem. Jak komuś skończyła się polisa parę dni temu i nawet jak ją odnowił to i tak w UFG jej nie będzie. Lepiej wozić papierek, ciężki nie jest i spalanie nie wzrośnie :-D
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2019-03-19, 13:16   

Wyjaśnię jak działa to w praktyce.

Stłuczka z kimś, nie mamy dokumentów przy sobie, wpisujemy na stronie UFG.pl numer tablic rejestracyjnych i zwraca nam numer polisy, jej datę ważności oraz ubezpieczalnie.

W przypadku kontroli drogowej jest pytanie czy posiada Pan dokumenty pojazdu - odpowiedziałem ze nie - policjant podszedł do przodu auta spisał tablice i poszedł do radiowozu zabierając moje prawo jazdy.

Tyle :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne