Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Niskie ciśnienie paliwa
Autor Wiadomość
ArturPL 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Lodgy
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 23
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-03-12, 14:37   Niskie ciśnienie paliwa

Witam wszystkich,

od razu przechodzę do meritum. Mam 5 letnią Lodgy 1.2 TCe kupioną przeze mnie w grudniu. Od jakiegoś czasu raz na jakiś czas pojawiał mi się błąd (czerwony zygzak). W ASO stwierdzili (podobno po diagnozie komputerowej), że to wypalony cylinder i wypadanie zapłonu ponad 2 tys. razy na czwartym cylindrze czyli trzeba wymienić silnik. Podejrzewam, że polecieli sobie ze mną w ch..., bo mechanik u którego byłem pierwsze co to popukał się w głowę, później stwierdził, że nawet najmniejsza śruba nie była odkręcona (a w diagnozie miałem napisane że badanie było przeprowadzone endoskopem), okazało się też że wszystkie świece były wypalone. Po wymianie świec, sprawdzeniu cylindrów endoskopem i dolaniu środka czyszczącego do benzyny, przejeździłem może tydzień i znów błąd. Później pojawiał się i znikał jeszcze 2 razy. Mechanik po podpięciu pod komputer sczytał błąd niskiego ciśnienia paliwa. Co ciekawe, podczas jazdy, oprócz pojawiającej się kontrolki raz na jakiś czas, nie zaobserwowałem utraty mocy. Wczoraj zrobiłem trasę z WWA do Białegostoku i z powrotem. Kontrolka co jakiś czas się pojawiała i znikała ale auto nie muliło. Zastanawiam się czy to w takim razie przytkany wtrysk, uszkodzony czujnik czy może jeszcze coś innego? Mieliście coś podobnego? Jak rozwiązaliście problem? Ile to kosztowało?

Z góry dziękują za każdą odpowiedź. Jeżeli problem pojawił się na forum, to z góry przepraszam, ale ja takowego tu nie znalazłem.
Ostatnio zmieniony przez ArturPL 2019-03-12, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 14:54   

Po pierwsze badanie wnętrza cylindrów endoskopem robi się przez wykręcenie z gniazd świec więc gratuluję mechanikowi umiejętności rozróżniania kiedy świece były wykręcane. Skoro nie zlecałeś w ASO ich wymiany to je po prostu wkręcili z powrotem. Po drugie wcale bym nie lekceważył diagnozy ASO bo te silniki niestety są wrażliwe na problemy z wtryskiwaczami i kilkukrotnie już czytałem o wypalaniu w nich tłoków lub ścianek cylindra. Więcej było relacji na www.dacianer.de czy francuskich forach bo i też podaż była tam większa. Rozumiem że samochód "sprowadzony" ?
 
ArturPL 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Lodgy
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 23
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-03-12, 15:15   

Zacznę od końca - nie samochód nie sprowadzany. Polski salon, oddany w rozliczeniu i wzięty od dilera przeze mnie jako używany.

Sprawa druga, mechanik stwierdził brak wykręcenia świec, bo żadnych takich znaków nie było. Nie było nic co wskazywało by na dotykanie się do czegokolwiek prócz podłączenie komputera. Świecie jak siedziały tak siedziały. Poza tym, gdyby w ASO stwierdzili wypalenie świec, to chyba raczej by mnie o tym poinformowali nawet w celu pytania czy chcę je wymieniać.

Tak czy inaczej, mechanik u którego byłem (wybrałem nie najtańszego "Mietka", ale takiego zrzeszonego w Profiauto) przebadał pobieżnie silnik, zbadał cylindry kamerą i stwierdził, że na 99% silnik mechanicznie jest sprawny. 1% zostawia ponieważ żeby stwierdzić co dokładnie się dzieje, trzeba to ustrojstwo rozebrać.

Piszę tu, bo mam nadzieję że ktoś miał coś podobnego, wyszedł z tego i żył dalej długo i szczęśliwie. Zawsze pojawia się też opcja zwrotu samochodu i dochodzenia swoich praw na drodze sądowej, ale to powoduje że muszę uzbroić się w cierpliwość, nie posiadać samochodu przez kilka miesięcy i mieć pieniądze w zawieszeniu. To nie jest dla mnie optymalna opcja, ponieważ ten samochód spełnia moje niemal wszystkie wymagania, jako posiadacza dość licznej rodziny.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 15:51   

DrOzda napisał/a:
...gratuluję mechanikowi umiejętności rozróżniania kiedy świece były wykręcane.

Jeśli silnik był brudny/zakurzony, to ślady demontażu "fajek" na świecach powinny być dość wyraźne. W TCe fajki przykręcane są do silnika, nie tak łatwo je zdjąć bez śladu.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-03-12, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2019-03-13, 11:06   

@ DrOzda wypalanie scianek i tlokow we francji spowodowane jest w wiekszosci wypadkow jazda na etanolu ( duzo stacji go oferuje i jest tani) bez odpowiedniego lub z najtanszym emulatorem do przerobki na te paliwo.

@ ArturPl proponuje uczciwa diagnoze silnika czyli:
- odczytanie bledow. W twoim przypadku niskie cisnienie paliwa
- zmierzenie faktycznego cisnienia paliwa
- wymiana filtra paliwa jezeli wystepuje
- oczyszczenia smoka w baku.
- wymiana swiec
Jezeli po wymianie tych elementow i stwierdzeniu ze cisnienia sa prawidlowe, sprawdzic lub podmienic wtryskiwacze.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne