Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Najlepszy soft do MediaNav Evolution
Autor Wiadomość
czik3n 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9Tce LPG
Rocznik: 2018
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-19, 16:59   

Panowie z góry przepraszam, że piszę w sprawie innego autka, ale system ten sam, a nikt mi nic poradzić nie potrafi. Kupione Renault Clio wczoraj odebrane z systemem Media Nav Evolution 9.1.3 jak zaktualizować system ( mapy zaktualizowałem). Na internecie podobno można na tym odpalić Apple Car Play/ Android Auto u mnie to nie działa ktoś pomoże ?

Dodatkowo komputer pokładowy pokazuje tylko dystans/czujniki ciśnienia w kołach i to wszystko nie pokazuje w ogole spalania ani zasięgu ( mam fabryczne LPG silnik 0.9Tce).
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-19, 17:19   

czik3n napisał/a:
Kupione Renault Clio wczoraj odebrane z systemem Media Nav Evolution 9.1.3 jak zaktualizować system ( mapy zaktualizowałem). Na internecie podobno można na tym odpalić Apple Car Play/ Android Auto u mnie to nie działa ktoś pomoże ?

Masz tzw MN2 na Windowsie ( i na tą wersję nie ma i raczej nie będzie ACP i AA)

czik3n napisał/a:
Dodatkowo komputer pokładowy pokazuje tylko dystans/czujniki ciśnienia w kołach i to wszystko nie pokazuje w ogole spalania ani zasięgu ( mam fabryczne LPG silnik 0.9Tce).

Jesli kupiłeś z fabrycznym LPG to masz okrojony komputer niestety
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Atlik 


Marka: Dacia
Model: Logy
Silnik: 1.6 SCI
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 14
Skąd: Radlin
Wysłany: 2019-03-19, 17:51   

Tak właściwie nic nie tracisz. Mnie działanie nawigacji w MNE doprowadza do szaleństwa. W 2014 jak jeszcze używałem GoClever na Win CE 6 to dostawałem gorączki, ale nie bardzo była alternatywa. W dobie telefonów raczej problemu nie ma. Za 80 zł można kupić sobie spokojnie No Lifetime licencje z TCM i innymi pierdołami, a płynność działania komfortowa. W Lodgy ekran umiejscowiony jest mym zdaniem za nisko, więc nawet jeśli było by to na androidzie, komfort jazdy z nawigacją i ciągłym spoglądaniem w dół, strasznie rozpraszał by podczas jazdy. Ja używam SYGIC albo Google Mapy a telefon przymykam w środkowym schowku i na szybę nic nie naklejam :).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-19, 18:30   

Ale wiecie, że z założenia nawigację powinno się obsługiwać wyłącznie na postoju, gdzie jej umiejscowienie względem drogi jest mało istotne, a potem korzystać tylko ze wskazówek głosowych, prawda? <;
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-19, 20:11   

Atlik napisał/a:
Tak właściwie nic nie tracisz. Mnie działanie nawigacji w MNE doprowadza do szaleństwa.

Ale chyba piszesz o czymś innym. W Lodgy 2019 masz zapewne MN3 z Android Auto/Apple Car - czy nie ?
A kolega pisze o ostatniej wersji MN2 na WinCE która nie obsługuje tego.
Jedynie co może zrobić to uwolnić i uruchomić TMC - co jest i tak 1000 krotnie lepszym rozwiązaniem niż jakaś Manta/GoClaver z Biedry.
Może też dokupić moduł BIC i mieć dodatkowe wskazania jakich nie ma na ograniczonym ze względu na fabryczne lpg liczniku
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
czik3n 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9Tce LPG
Rocznik: 2018
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-19, 20:39   

Kurczę Panowie autko jest z końcówki 2018r aż się wierzyć nie chce, że ma coś przestarzałego, ktoś wie czy coś jeszcze można zrobić z tym? jak to uwolnić? co to tak naprawdę mi da ?. Druga sprawa można jakoś za pomocą elm327 i np DTT4ALL rozszerzyć ten komputer pokładowy ?.
Jak to jest, że Lodgy 2019 ma MN3 ( cokolwiek to jest), a już to Clio ma coś starszego :/ kurdę gdybym wiedział nie brałbym tego auta, miałem nadzieje, że będzie to działać bo na internecie na filmikach po wklepaniu nazwy tego radia ACP/AU działało więc założyłem, że Rlinka nie potrzebuje :/
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-19, 20:49   

czik3n napisał/a:
Kurczę Panowie autko jest z końcówki 2018r aż się wierzyć nie chce, że ma coś przestarzałego, ktoś wie czy coś jeszcze można zrobić z tym? jak to uwolnić? co to tak naprawdę mi da ?.

Pewnie brałeś z placu z prdukcji 2019. Wszystkie wyprodukowane w 2019 maja MN3 ( oficjalna nazwa late2018 oparte na Linuxie z CP/AA) Renault wycofało MN2 dlatego że Microshit zakończył wspieranie WinCE. Ale MN2 jest dobrze rozgryzione a MN3 na razie ( i to na dłużej sie tak prosto nie da złamać)


czik3n napisał/a:
Druga sprawa można jakoś za pomocą elm327 i np DTT4ALL rozszerzyć ten komputer pokładowy ?.

Można aczkolwiek ja się tym nie zajmowałem , kupiłem samochód bez lpg i miałem full opcje w kompie a później dołożyłem lpg w ASo cena ta sama a funkcjonalność większa , trzeba było tym poczytać przed zakupem :)


czik3n napisał/a:
Jak to jest, że Lodgy 2019 ma MN3 ( cokolwiek to jest), a już to Clio ma coś starszego :/ kurdę gdybym wiedział nie brałbym tego auta, miałem nadzieje, że będzie to działać bo na internecie na filmikach po wklepaniu nazwy tego radia ACP/AU działało więc założyłem, że Rlinka nie potrzebuje :/

Jakbyś w Google wklepał że kupujesz Golfa to nie patrzałbyś się na rocznik /wersję ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
czik3n 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9Tce LPG
Rocznik: 2018
Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-19, 21:06   

Kurde tyle lat Clio w produkcji i było ok, a akurat przełom tego jednego roku, i taka zmiana....ehhh byłem pewny, a raczej tak mi się wydawało że to będzie całkowicie bez różnicy między 2018/2019 szczególnie, że to sam koniec 2018, a różnica w cenie na korzyść 2018. Kurde teraz nie wiem co z tym zrobić nie da się już tego zaktualizować do 1.0.13 jak sądzę :/ bezsensu... mówiłem, żeby wziąć 500 :D tam to wszystko już było bo sprawdzałem, niestety to Clio było ściągnięte z Francji więc nie mogłem wcześniej nic w tym aucie sprawdzić.
Ostatnio zmieniony przez czik3n 2019-03-19, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-19, 21:40   

Nie da się , chyba że upolujesz na rynku wtórnym albo przepłacisz w ASO.
Pewnie za miesiąc dwa będą dostępne w cenach stanowiących być może 1/4 ceny w ASO (ale musi sie trochę samochodów na zachodzie porozbijać które sa w to wyposażone) .
Będziesz miał AA/CP , instalacja P&P to poradzisz sobie za pomocą jednego Torx T20 :) .
MN2 sprzedasz, to duzo nie stracisz.
Ale będziesz musiał przez dłuższy czas ( może nawet rok) jeździć na Googlach czy Waze bo szybko się nie uda rozgryźć tego/
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Rysiek72 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 tce
Rocznik: 2016
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 11
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2019-04-01, 06:56   

jas_pik napisał/a:
@Rysiek72 .
Trzeba było tak napisać na początku.
Wygląda na to ze bez przysłania jej do mnie niewiele zrobimy.
Te problemy wynikają z wgrania tego czegoś z rosyjskich stron oraz zabaw.
Moje pytanie wynikało stąd że te wszystkie funkcje masz uruchomione ( o które pytałem) i każda z nich jesli nie ma właświego modułu może powodować problemy) .
Ale najbardziej podejrzany jest soft z Rosjii ( oni używają innego kodowania FM)

Witam, czy mój problem z zabawą z MICOM to też skutek tego, że nie mogę teraz zmienić ustawienia zegara po zmianie czasu ?. Czy pomocna dłoń jas_pik jest dalej aktualna ?. Dzięki za odpowiedź.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-01, 08:10   

Zegar ci weźmie z automatu z GPSa i z radia. Chwilę poczekaj, posłuchaj radia, po-nawiguj i powinno być ok.
 
Rysiek72 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 tce
Rocznik: 2016
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 11
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2019-04-12, 09:45   

jas_pik napisał/a:
Podejrzewam że mało jest takich osób niestety

Witam wszystkich, już po moim problemie z zabawą micom, mój dobry znajomy po zapoznaniu się z problemem wieczorem, następnego dnia naprawił wszystko. Radio śmiga aż miło a dodatkowo mam też uruchomioną nawigację, zegar też pokazuje prawidłowy czas i wszystko jest OK.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-12, 16:35   

Rysiek72 napisał/a:
jas_pik napisał/a:
Podejrzewam że mało jest takich osób niestety

Witam wszystkich, już po moim problemie z zabawą micom, mój dobry znajomy po zapoznaniu się z problemem wieczorem, następnego dnia naprawił wszystko. Radio śmiga aż miło a dodatkowo mam też uruchomioną nawigację, zegar też pokazuje prawidłowy czas i wszystko jest OK.

To świetnie, ale to nie jest porada :lol:
Bo jak komuś przytrafi się coś podobnego , to co?, będzie szukał twojego znajomego?.
Opisz to ,co on dokładnie zrobił i będzie z korzyścią dla innych.
 
Rysiek72 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 tce
Rocznik: 2016
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 11
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2019-04-16, 19:30   

Witam, gdybym wiedział co mój znajomy dokładnie i po kolei zrobił i jeszcze to dokładnie opisał, to zapewne sam bym też to zrobił. W rzeczywistości polegałem tylko i wyłącznie na jego wiedzy w zakresie komputera, programów itp. Podejrzewam, że każdy z nas ma takiego znajomego. Pozdrawiam.
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-04-17, 06:56   

🤣Dobra odoowiedź. Naprawiłem, ustawiłem i zrobiłem. Wszystko działa😂 Poprzez dobrego znajomego. Komputer ma może coś wspólnego z oprogramowaniem, ale nie z micom. To jest tak jak porównać Windowsa z biosem w komputerze. Jak ktoś zna się na komputerach to będzie wiedział o czym pisze. :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne