Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Biały lakier
Autor Wiadomość
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-12, 22:13   Biały lakier

Według co poniektórych biały lakier to tylko podkład - czyli kupując auto z białym o te 1800/2000 taniej kupuję je nie do końca pomalowane.
Jeśli to prawda i jest mniejsza ilosć warstw lakierniczych, to zapewne i grubość lakieru musi być mniejsza.
Zatem, skoro na jednym z filmów na YT biały duster ma lakier (poza małymi wyjątkami) rzedu 130-150 , minimum 110 - to czy to grubość analogiczna jak przy innych kolorach (teza o jednej warstwie mniej jest obalona) - czy rzczywiście zauważalnie mniej. czy ktoś z Was odbierając auto z salonu badał grubość lakieru?
Jeśli tak, to jaka to była grubość?
Jeśli biały jest na 2 warstwach a inne na 3 to wyniki powinny być rzędu 190-220 minimum 150.
Jeśli 3 warstwy a normalnie 4 , to 170-200 minimum 140.


A tak do wszystkich - czy macie jakieś zdanie na temat róznicy trwałości lakieru białego i innych kolorów? Bo powoli głupieję - bo opinie są i takie, żę róznicy w porównaniu z innymi nie-metalicami nie ma żadnej - po opinie, że to o jedną warstwę lakieru mniej i to sam podkład (=>cieńsza warstwa).
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-12, 23:07   

Wg kogo alpejska biel, bo rozumiem że o ten kolor chodzi to tylko podkład? Czy pisał to ktoś z imienia i nazwiska czy tylko jakiś noname z internetu?
Jeśli chodzi o ten kolor to go posiadam i zapewniam Cię że jako podkład bardzo kiepsko by się sprawdził z uwagi na bardzo duży połysk.
Ale ciekawe rewelacje, uśmiałem się doskonale. :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-04-13, 07:05   

To nie tak jest. Jeśli lakier wierzchni jest biały to podkład jest ciemny - szary. A jeśli lakier wierzchni jest ciemny, to podkład jest jasny - biały. Rożnice w kolorach podkładu i lakieru wierzchniego są dla ułatwienia kontroli pokrycia lakierem.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-13, 08:24   

pikodat napisał/a:
Według co poniektórych biały lakier to tylko podkład - czyli kupując auto z białym o te 1800/2000 taniej kupuję je nie do końca pomalowane.
Jakiś kretyn napisał bzdurę i ludzie w to wierzą.
Biały lakier, to biały lakier. Nie podkład.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-04-13, 08:34   

Cytat:
Według co poniektórych biały lakier to tylko podkład -

Są tacy , co twierdzą , że ziemia jest płaska , a Kopernik był kobietą . Biały lakier jest lakierem - kiedyś to stwierdziłem po odrapaniu swego białego auta
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-13, 09:28   

Obywatel MK napisał/a:
Wg kogo alpejska biel, bo rozumiem że o ten kolor chodzi to tylko podkład? Czy pisał to ktoś z imienia i nazwiska czy tylko jakiś noname z internetu?
Jeśli chodzi o ten kolor to go posiadam i zapewniam Cię że jako podkład bardzo kiepsko by się sprawdził z uwagi na bardzo duży połysk.
Ale ciekawe rewelacje, uśmiałem się doskonale. :mrgreen:


Jakiś noknown nick w internecie - gdzieś na forum dustera chyba i w komentarzach pod jakimiś filmami w youtube. W sumie tak w 5-6 miejscach na coś takiego się natknąłem, raz z komentarzem, że to przed sprzedawcę było sprawdzane w centrali renault (swoją droga sprzedawca to zainteresowany zazwyczaj w większej cenie sprzedanego auta niż w szczerej prawdzie - akurat z kolorem sprzedawca mało ryzykuje, że klient wróci z reklamacją, że kupił coś, co sprzedawca mu wmusił sugerując, że ma inne funkcje). Jako, ze zamówiłem biały lakier zacząłem się zastanawiać, czy nie monitować o zmianę koloru- ale z drugiej strony na zdrowy rozsądek, to skoro jest dopłata za kolor (inny), to firma by mogła powiedzieć - na biały o rok krótsza gwarancja na lakier, bo to tylko podkład, i zapewne spora część tych, co kupują biel alpejską zmieniłaby zdanie i dopłaciła te 1800/2000 - a wiec obrót firmy by wzrósł.

Jeśli mnie pamięć nie myli lata temu była dopłata tylko za metaliki ( tam chyba istotnie lakier jest droższy). Zapewne mistrzowie marketingu doszli do wniosku, by najmniej chodliwy kolor dawać jako podstawowy, a od każdego innego brać dopłatę. No i człowiek daje te 2000 (choć w innych markach to i do 5000) za coś, co fabrykę kosztuje prawie tyle samo co podstawowy kolor ( o dziwo, nie zawsze to biały, w citroenie to rodzaj żółci, tak paskudnej, że chyba nawet ja bym wybrał inny kolor za dopłatą)


Dziękuję za dokonane komentarze.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-04-13, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-13, 12:28   

pikodat napisał/a:
, by najmniej chodliwy kolor dawać jako podstawowy, a od każdego innego brać dopłatę.
W Daćkach masz przecież dwa kolory w cenie. Biały i niebieski.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-04-13, 12:49   

Akurat biały jest bardzo chodliwy na Dusterze, Sandero, Lodgy i Loganie MCV. Te auta wyglądają po prostu ładnie w białym. A, że nie ma dopłaty - to tylko lepiej. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-13, 13:46   

telecaster1951 napisał/a:
pikodat napisał/a:
, by najmniej chodliwy kolor dawać jako podstawowy, a od każdego innego brać dopłatę.
W Daćkach masz przecież dwa kolory w cenie. Biały i niebieski.



Zdanie nieprawdziwe.
Prawdziwe jest - jest : biały i DLA NIEKTÓRYCH ZESTAWÓW niebieski (np. dla sandero(*)).

Dla sandero stepway niebieski kosztuje tyle samo co każdy inny.

(*) może powinienem napisać sandero sandero by było w pełni jasne, że chodzi o sandero bez żadnych dodatkowych słów-oznaczników
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-13, 13:51   

Belphegor napisał/a:
Akurat biały jest bardzo chodliwy na Dusterze, Sandero, Lodgy i Loganie MCV. Te auta wyglądają po prostu ładnie w białym. A, że nie ma dopłaty - to tylko lepiej. ;-)



No źle nie wyglądają. Mi osobiście podoba się najbardziej niebieski dla sandero stepway (ew. ten czerwony techroadowy) ale nie jestem tak próżny by płacić 1800 zet za to, by inni zazdrościli koloru, kiedy jadę. Wolę za to czujniki z kamerą i owiewki (też koło 1800).

Ostatecznie auto kupuję do jeżdżenia a nie oglądania - a w środku lakieru nie widać.
A białych sandero stepway jeszcze - poza demonstracyjnym, którym jechałem - nie widziałem. Więc na parkingu nie będę i tak miał problemu z odnalezieniem:)
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-04-13, 16:58   

Cytat:
A białych sandero stepway jeszcze - poza demonstracyjnym, którym jechałem - nie widziałem. Więc na parkingu nie będę i tak miał problemu z odnalezieniem:)

A w mojej powiatowej metropolii białych i niebieskich daci jest najwięcej ( nie tylko sandero )
Czerwone tylko 2 ( w tym jedna moja ) . A kolor biały od niepamiętnych czasów ( czyli po erze czarnych fordów T ) jest prawie u każdego kolorem podstawowym ( nie kłóćmy się o słoniową żółć fiata 126 ) , stąd większość flotówek to właśnie białasy .
A skoro biały lakier to jedynie podkład , to srebrny - czyżbycałkiem bez lakieru ? a czerwień to rdza .
Ostatnio zmieniony przez EBmazur 2019-04-13, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-13, 19:38   

Ale biały w niektórych markach przestaje być kolorem podstawowym. W nowym Switcie podstawowy jest czerwony a reszta za dopłatą
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-13, 19:44   

Najważniejsze, że biały w Dacii to prawdziwy biały, a nie że jak stanę koło drugiego białego innej marki to ten przy moim wydaje się być ecru. Chyba jeszcze Ford ma taką zimną biel.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-04-13, 20:45   

Obywatel MK napisał/a:
Najważniejsze, że biały w Dacii to prawdziwy biały, a nie że jak stanę koło drugiego białego innej marki to ten przy moim wydaje się być ecru. Chyba jeszcze Ford ma taką zimną biel.


Tylko czemu to alpejska biel a nie karpacka? 8-)
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-13, 21:07   

Bo zgodnie z wszelkimi papierami Duster pochodzi z Francji, a nie z Rumunii :-D
_________________
Browar domowy Mariampol
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-14, 09:47   

Kwestia lokalnego tłumaczenia - oryginalnie jest to Blanc Glacier - czyli raczej Lodowcowa Biel
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-04-14, 16:19   

Biały zawsze najgorszy dla lakiernika. Kiedyś w Daci biały to był nr. 389 a zmieniono na 369. Niby oba białe a różnica kolosalna jak się przyłoży jeden element do drugiego.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-04-14, 18:54   

No ja nie wiem czy ten daciowy biały taki biały może lodowiec ciemniejszy jest niż śnieg sudecki ;) Nie zrobiłem foty, ale dzisiaj jak spadł śnieg to był wyraźnie bielszy niż moje auto.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
artu 


Marka: Toyota
Model: Rav4
Silnik: 2.0 d4d
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 19
Skąd: Puszcza
Wysłany: 2019-04-14, 20:01   

pikodat napisał/a:
Belphegor napisał/a:
Akurat biały jest bardzo chodliwy na Dusterze, Sandero, Lodgy i Loganie MCV. Te auta wyglądają po prostu ładnie w białym. A, że nie ma dopłaty - to tylko lepiej. ;-)



No źle nie wyglądają. Mi osobiście podoba się najbardziej niebieski dla sandero stepway (ew. ten czerwony techroadowy) ale nie jestem tak próżny by płacić 1800 zet za to, by inni zazdrościli koloru, kiedy jadę. Wolę za to czujniki z kamerą i owiewki (też koło 1800).

Ostatecznie auto kupuję do jeżdżenia a nie oglądania - a w środku lakieru nie widać.
A białych sandero stepway jeszcze - poza demonstracyjnym, którym jechałem - nie widziałem. Więc na parkingu nie będę i tak miał problemu z odnalezieniem:)


Widziałem wczoraj pod sklepem białego:) dokładnie sobie obejrzałem go z każdej strony, wyglądał naprawdę nieźle. Fajnie wyglądają światła, jakby lekko przyciemnione. Pasowały by do niego bardzo przyciemnione szybki :)
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-14, 20:25   

artu napisał/a:
pikodat napisał/a:
Belphegor napisał/a:
Akurat biały jest bardzo chodliwy na Dusterze, Sandero, Lodgy i Loganie MCV. Te auta wyglądają po prostu ładnie w białym. A, że nie ma dopłaty - to tylko lepiej. ;-)



No źle nie wyglądają. Mi osobiście podoba się najbardziej niebieski dla sandero stepway (ew. ten czerwony techroadowy) ale nie jestem tak próżny by płacić 1800 zet za to, by inni zazdrościli koloru, kiedy jadę. Wolę za to czujniki z kamerą i owiewki (też koło 1800).

Ostatecznie auto kupuję do jeżdżenia a nie oglądania - a w środku lakieru nie widać.
A białych sandero stepway jeszcze - poza demonstracyjnym, którym jechałem - nie widziałem. Więc na parkingu nie będę i tak miał problemu z odnalezieniem:)


Widziałem wczoraj pod sklepem białego:) dokładnie sobie obejrzałem go z każdej strony, wyglądał naprawdę nieźle. Fajnie wyglądają światła, jakby lekko przyciemnione. Pasowały by do niego bardzo przyciemnione szybki :)


I na to chyba niestety wydam kasę. Poprzednie auto miałem z przyciemnianymi szybami i... jakos tak przytulniej w środku też...
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-14, 20:48   

artu napisał/a:
Fajnie wyglądają światła, jakby lekko przyciemnione. Pasowały by do niego bardzo przyciemnione szybki


Potwierdzam, ciemne szyby i osłony drzwi, ale bez osłon błotników z felgami maldive na białym wszystko to wygląda dobrze. ;-)
_________________
Browar domowy Mariampol
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-14, 21:01   

toka93 napisał/a:
Biały zawsze najgorszy dla lakiernika.
Dla paproka a nie lakiernika. Dla dobrego lakiernika nie ma znaczenia w jakim kolorze jest auto. Każdy zrobi dobrze. A paprok jest w stanie spaprać każdy kolor. Kupujesz kolor zgodnie z tabliczką i tyle. A to czy jest biały czy czarny to większego znaczenia nie ma.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2019-04-14, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-04-14, 21:39   

Zanim odebrałem z salonu Daćkę to całą ją przemierzyłem miernikiem lakieru: zewnętrzne poszycie blach: 120-150µm; słupki A,B,C,D, progi ~80µm. Standardowa grubość dla lakierów 2 warstwowych.

Niezależnie czy metalik, perła, UNI - 2 warstwowe lakiery na zewnętrznym poszyciu mają ~100-150µm w obecnie produkowanych samochodach.

P.S. podkład nie jest liczony jako warstwa lakieru, czyli kolejno: blacha, podkład, baza (kolor), klar (bezbarwny, choć zdarzają się barwione klary, ale to przy 3 warstwowych).

P.S.2. Biały w Daćkach - jedyny słuszny kolor 8-)
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
Ostatnio zmieniony przez tAboon 2019-04-14, 21:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-04-14, 21:50   

telecaster1951 napisał/a:
toka93 napisał/a:
Biały zawsze najgorszy dla lakiernika.
Dla paproka a nie lakiernika. Dla dobrego lakiernika nie ma znaczenia w jakim kolorze jest auto. Każdy zrobi dobrze. A paprok jest w stanie spaprać każdy kolor. Kupujesz kolor zgodnie z tabliczką i tyle. A to czy jest biały czy czarny to większego znaczenia nie ma.


Chyba nie za bardzo znasz się na lakiernictwie nie? Dam Ci 40zl i jedź do mieszalni lakierów z samym numerem z tabliczki i namieszają 100ml a potem pomaluj klapkę wlewu. Sam kolor 389 ma 4 warianty a na swojego dokkera i tak musiałem mieszać + niebieski bo żaden wariant nie pasował.
Najgorszy odnosił się do dobrania lakieru bo biały to niekoniecznie biały.
 
artu 


Marka: Toyota
Model: Rav4
Silnik: 2.0 d4d
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 19
Skąd: Puszcza
Wysłany: 2019-04-14, 21:51   

@pikodat a ja z Sandero Stepway ostatecznie zrezygnowałem ze względu na to, że najmocniejszy silniczek ma za mała pojemność (muszę mieć minimum 900 cm3) a diesel odpada. Z forum jednak nie uciekam, w przyszłości kupię dustera gdy moja rav4 wyzionie ducha :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne