Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster - otwory pod mocowanie rejestracji - zabezpieczenie
Autor Wiadomość
szymqw 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 27
Skąd: Krosno
  Wysłany: 2018-09-16, 15:57   Duster - otwory pod mocowanie rejestracji - zabezpieczenie

Dzisiaj chciałem sobie podkleić jakieś gumowe odbojniki pod mocowanie rejestracji na tylnej klapie, bo przy mocniejszym zamykaniu klapy plastikowe mocowanie rejestracji może obijać i rysować lakier na tylnej klapie. Zabrałem się więc za ściągniecie rejestracji. Ściągam, blachę rej., ściągam mocowania i ...tu zaskoczenie...co widzę :shock: ...wywiercone chamsko dwa dodatkowe otwory w blasze klapy przez które ktoś przykręcił mocowanie rejestracji wkrętami! Niezłym trzeba być kretynem, ponieważ 2 cm poniżej są oryginalne fabryczne otwory pod mocowanie właśnie tablicy rejestracyjnej. Auto mam z salonu, ale jako używane. Podejrzewam, że to właśnie pierwotny właściciel okazał się takim bezmyślnym "rzeźnikiem"!
Przecież w niedługim czasie może się tam rozwijać korozja. Czy wiecie może szanowni użytkownicy jak te chamsko wywiercone otwory można chociaż zabezpieczyć (żeby nie rozwinęła się korozja, etc.??

IMG_20180916_162625.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 187,9 KB

Ostatnio zmieniony przez szymqw 2018-09-16, 15:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-16, 16:44   

U mnie jest to samo.
Można zeszlifować papierem ściernym i zamalować jakąś antykorozją, można oddać do dealera na poprawkę z reklamacją, albo olać...
 
szymqw 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 27
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-09-16, 16:56   

Prezes napisał/a:
U mnie jest to samo.

Czy zatem możliwe jest, że taką fuszerkę mogą odstawiać dealerzy? Bo chyba fabryka takiego badziewa nie odstawia (??). Ja podejrzewam oczywiście pierwszego właściciela...

Prezes napisał/a:
Można zeszlifować papierem ściernym i zamalować jakąś antykorozją, można oddać do dealera na poprawkę z reklamacją, albo olać...

Takie coś na pewno nie podlegałoby gwarancji bo przecież to chyba nie są otwory powstałe w fabryce. Gwarancję na tzw. perfoację niby jeszcze mam do 2020, ale na pewno pod gwarancję by to nie podeszło. A czy kolega coś z tym robił? Czy po prostu zostawił tak jak jest...Bo jeśli czymś zabezpieczyć/zamalować to jak najmniej inwazyjnie...
Ostatnio zmieniony przez szymqw 2018-09-16, 16:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-09-16, 16:57   

A ja znowu nie podejrzewałbym poprzedniego właściciela tylko aso, bo ta maniana to ich specjalność. Zaprawka i po sprawie. Ewentualnie można by to zakitować i dopiero malować.
_________________

 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2018-09-16, 18:01   

Zazwyczaj w ASO zakładają tablice także to pewnie ich sprawka...u mnie na szczęście założyli w oryginalne otwory;)
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-09-16, 18:17   

szymqw,
Zabezpiecz te dziury brunoxem na rdzę.
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2018-09-16, 18:19   

Na 100% jakiś bałwan w ASO ramkę tak zamontował, u mnie jest niestety tak samo, zabezpieczyłem motocyklowym smarem do łańcucha, korozja nie ma szans.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-09-16, 18:23   

Ja mam nity w oryginalnie przygotowanych otworach
A tobie radze pojechać do aso i zrobić grubą awanturę że jakiś ham ci wkręcił wkręty w stalową klapę. To jest już szczyt chamstwa i lenistwa żądaj wymiany klapy na nową.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2018-09-16, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
dabaz 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2018
Posty: 9
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2018-09-16, 19:16   

A mi w salonie też wiercili nowe otwory i przynitowali tablicę razem z ramką. Nic nie drży ani nie rezonuje dzięki temu, a otwory psiknęli silikonowym sprayem.
 
szymqw 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 27
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-09-16, 19:35   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Sprawa nie jest taka prosta, bo podjechałbym do ASO, ale ASO gdzie kupowałem Dacię, jest prawie 350 km ode mnie. Kupowałem tego Dustera u nich jako używane. Po drugie i tak im nie udowodnię, że stało się to nich. Nawet jeśli to oni porobili to pewnie będą się wypierać, a od czasu kupna Dacii w salonie, minęło już prawie 2 lata.
Po prostu przez zwykły przypadek dzisiaj zauważyłem tą partaninę. Normalnie pewnie bym się w ogóle nie zorientował...człowiek myśli, że kupuje samochód niby z pewnego źródła o wysokim profesjonalizmie, a tam takie "niespodzianki" czynią.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-09-16, 21:53   

Na samych nitach świetnie się trzyma.
To jest szczyt lenistwa bo nitowanie wymaga troche więcej zabawy od wkrętu.

Ja dałem sobie 2 nity na przestrzał tablicy i kawałek taśmy piankowej pod podkładkę. Nic nie drga a kradzież tablicy jest mocno utrudniona.
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-09-17, 10:24   

Ja w swoim egzemplarzu reklamowałem tego typu fuszerkę. Pisz od razu do centrali i nie przejmuj się zbytnio.
 
szymqw 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 27
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-09-17, 10:51   

Fruxo napisał/a:
Na samych nitach świetnie się trzyma.
To jest szczyt lenistwa bo nitowanie wymaga troche więcej zabawy od wkrętu.

Ja dałem sobie 2 nity na przestrzał tablicy i kawałek taśmy piankowej pod podkładkę. Nic nie drga a kradzież tablicy jest mocno utrudniona.


Dzięki, ja to rozumiem że będzie się trzymać. Mnie chodzi tutaj o aspekt, że pozostawienie takich niezabezpieczonych otworów = prosta droga do rozwoju korozji (bo pomijam już, że ktoś zrobił to niechlujnie, ale nawet nie pofatygował się żeby chociaż zabezpieczyć przewiercone otwory przed korozją - np. zamalować, czy jakimś środkiem zabezpieczyć). Nie wiem czy te blachy to są cynkowane czy nie (chociaż ten ocynk nawet jeśli jest to pewnie niezbyt trwały) ale tam może pojawiać się ruda.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-09-17, 11:16   

Dawno temu, jak mocowano mi antenę do PF126p Pan mechanik wywiercił dziurę jak kciuk i niczym nie zabezpieczał. Na moje wątpliwości powiedział - czy widziała Pani jakikolwiek samochód ze śladami korozji wokół mocowania anteny, prędzej Pani rdza zje całe podwozie niż tu się pojawi. Miał rację. Tu, pod tablicę co prawda woda może się dostawać, ale takie niechlujne mocowania są powszechne (niestety), ale wielkiej szkody nie czynią. Moim zdaniem posmarować czymś i zapomnieć.
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-09-17, 11:59   

Reklamuj, sprzedawca powinien stsować jakieś standardy. U mnie zrobiłem delikatną aferę, bo jednak samochód to samochód i troche kasy wydane zostało na niego.
 
szymqw 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 27
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-09-17, 12:02   

maugu napisał/a:
Dawno temu, jak mocowano mi antenę do PF126p Pan mechanik wywiercił dziurę jak kciuk i niczym nie zabezpieczał. Na moje wątpliwości powiedział - czy widziała Pani jakikolwiek samochód ze śladami korozji wokół mocowania anteny, prędzej Pani rdza zje całe podwozie niż tu się pojawi. Miał rację. Tu, pod tablicę co prawda woda może się dostawać, ale takie niechlujne mocowania są powszechne (niestety), ale wielkiej szkody nie czynią. Moim zdaniem posmarować czymś i zapomnieć.


No może i masz rację tutaj. Aczkolwiek tak nie powinno być. Goła, niezabezpieczona blacha to przecież w pierwszej kolejności zardzewieje. Tak jak sugerujesz, posmaruje czymś na pewno...

arnold napisał/a:
Ja w swoim egzemplarzu reklamowałem tego typu fuszerkę. Pisz od razu do centrali i nie przejmuj się zbytnio.


Dzięki, tak pewnie zrobię. Spróbuję do centrali napisać. Zobaczymy czy uda się coś wskurać. A nawet jeśli nie uda się w moim przypadku, to mam nadzieję, że na przyszłość, ASO takiej fuszerki zaprzestanie kategorycznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne