Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Klima słabo chłodzi
Autor Wiadomość
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-27, 08:26   Klima słabo chłodzi

Jak zrobiło się ciepło zauważyłem, że klima w moim DD słabo chłodzi. W tamtym roku czułem z klimy lodowate powietrze, teraz lekki chłodek. Byłem w ASO - zmierzyli temperaturę przy parowniku - stwierdzili że jest poniżej 10 stopni, więc klima ok. Nie chcieli sprawdzać szczelności ani ilości czynnika klimy. Nie wiem, czy mam im zaufać, czy jechać do niezależnego warsztatu?
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2019-04-27, 09:14   

zobacz w jakim stanie filtr kabinowy jeśli wymieniony to podjechać i sprawdzić ilość czynnika
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-04-27, 09:18   

Przede wszystkim serwis klimy. Czyli uzupełnienie czynnika i ogólne odgrzybianie. Może mało czynnika i dlatego słaba wydajność.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-04-27, 09:45   

Podepnę się pod temat.
Moja Lodgy rok 2019 kompresor klimatyzacji włącza się i wyłącza co około 5 sekund.Tryb Eko wyłączony,rurki chłodne,powiedzmy ,że nawiew ustawiony optymalnie(powiedzmy bo w tym samochodzie to prawie niemożliwe opcja).
Z nawiewów leci chłodne powietrze ale nie czuć jakiś fajerwerków,przy szybszej jeździe powiedzmy,że ujdzie w tłoku.
Nie słychać szumienia w desce rozdzielczej,ale dziwi mnie to rozłączanie kompresora klimatyzacji czy inni posiadacze Lodgy z nowym czynnikiem r1234yf też zaobserwowali takie zachowanie.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-04-27, 09:56   

Zawsze w pierwsze ciepłe dni miałem (teraz też mam) wrażenie, że klima nie chłodzi tak dobrze jak w poprzednim sezonie (więc robiłem serwis), ale założyłem sobie termometr w nawiewy i po temperaturach wygląda na to, że u mnie to tylko złudzenie jest (ewentualnie przepływy mniejsze są, bo filtr kabinowy stary)
 
Józef 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 mpi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 368
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2019-04-27, 11:58   

Dzisiaj po pięciu latach pojechałem do serwisu klimy, doładowali czynnika chłodzącego (było prawie 50% brak) i zrobili ozonowanie. Jestem zadowolony klima dalej fajnie chłodzi oczywiście na miarę produktu Daci.
 
Przemo1977 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 sce
Rocznik: 2018
Wersja: Open
Dołączył: 18 Lut 2019
Posty: 11
Skąd: Chełm
Wysłany: 2019-04-27, 13:09   

Witam. Posiadam Sandero 1.0 Sce i mam podobne odczucie co do pracy klimatyzacji . Samochód jest z grudnia 2018 i to pewnie wina nowego czynnika ze nie wieje lodem z nawiewów . I też mam odczucie jakby klima rozłączała sie co chwile.
_________________
Przemo
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-04-27, 13:28   

To żadna wina czynnika, to czyste oszczędności produkcyjne.

Szyby: cienkie (hałas i zero izolacji cieplnej - to, co klima schłodzi, od razu jest niweczone przez żar wpadający przez okna).
Drzwi: brak wygłuszeń, przez co także brak izolacji cieplnej.
Dach: goła blacha, znowu brak izolacji cieplnej.
Ściana grodziowa: słabe wygłuszenie, tj. hałas i... - tak, zgadza się - brak izolacji.

Do tego małe parowniki, czyli słabo wydajne chłodzenie, i dodatkowo instrukcja sprawdzania klimy wg noty technicznej renault, w której brakuje chyba tylko punktu: lej wężem na chłodnicę wodę o temperaturze nieprzekraczającej 5 st. Celsjusza, aby wspomóc działanie klimy.

Gdy wejdziecie do kompendium tu, na forum, i przeczytacie tę notę techniczną, to sami zobaczycie, jakie temperatury ze środkowych kratek przy warunkach są akceptowalne.

Dwa dni temu byłem na ozonowaniu lodgy. Nowy czynnik już. Ciśnienia dobre, nawet ciut za wysokie, klimę zaozonowali i zaczęło się jej sprawdzanie. Okazało się, że 10 minutach pracy na biegu jałowym temperatura na 4. biegu wentylatora przy temp. zewn. 30 st. C (auto stało w słońcu) wynosi 11 st. C. Stanowczo za mało, żeby w cyklu miejskim schłodzić wnętrze z przodu, a co dopiero mówić o pasażerach z tyłu, czy - nie daj Bóg - w 3. rzędzie (nie, nawiewy pod siedzeniami nie pomagają, bo zgodnie z notą techniczą, kierunek nawiewu był w całości na twarz). Na domiar złego owe 11 st. nota techniczna w pełni dopuszcza, więc w ASO powiedzą Ci, że wszystko działa.

Koniec końców wiem już, że w lodgy z klimą będzie wielkie nic. Albo odkręcisz wentylator na 3. lub 4. bieg, albo będziesz się pocił. Oszczędności marki odbijają się tu czkawką, bo kupujesz auto z klimą, która nie spełnia swojego zadania.

Warto dodać, że na rynek indyjski lodgy idzie z dodatkowymi nawiewami na podsufitce - może to jest rozwiązanie, tylko podejrzewam, że nie znajdzie się taki, co będzie chciał to przerobić na model indyjski w Polsce.
Ostatnio zmieniony przez Dracid 2019-04-27, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-27, 15:00   

Po Waszych postach postanowiłem, że będę obserwował. Mam przedłużoną do 5 lat gwarancję. Jak będzie gorzej , to będę domagał się naprawy gwarancyjnej. Filtr klimy wymieniony. W ASO zrobione czyszczenie klimy. po którym nie poczułem żadnego nowego zapachu.
Ostatnio zmieniony przez Piitubski 2019-04-27, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-27, 21:47   

Też potwierdzam, że jak na razie w pierwszy bardziej gorący dzień klima bez szału ale temperatury na wylocie z kratek wentylacyjnych jeszcze nie mierzyłem. Żeby było chłodniej to 3 bieg musi być włączony ale wtedy trochę głośno jest.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-04-27, 22:03   

MartinezTychy napisał/a:
Moja Lodgy rok 2019 kompresor klimatyzacji włącza się i wyłącza co około 5 sekund.


Tak ma być. Teraz tak kompresory działają.

Dracid - w DD2 masz klimę automatyczną?
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-04-28, 04:53   

W DD2 tak - automatyczna.
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-28, 06:47   

Wczoraj poszperałem trochę w necie. Przy wydajnej klimie temperatura przy kratkach nawiewu powinna wynosić między 4 a 7 stopni. Już zamówiłem termometr i zmierzę u siebie.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-04-28, 07:52   

Popatrz tu i się przeżegnaj.

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10641
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-04-28, 10:32   

Belphegor, dziękuję za informację dotyczące pracy kompresora.
Dracid, czyli wszystko w porządku według Renault i Dacii.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-04-28, 10:34   

Dracid napisał/a:
W DD2 tak - automatyczna.


I masz z nią jakieś problemy? Pytam, bo u mnie chłodzi jak szalona i w normalne ciepłe dni 21 stopni na automacie w zupełności wystarczy. Jak wali słońce przez szyby no to trzeba skręcić do 20 stopni i tyle.

Chyba, że jadę w krótkim rękawie, to wtedy na 22, bo niżej to już zimno. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-28, 11:58   

Problem w tym, że niektórzy to by chcieli żeby z kratek waliło im szronem. Nie kumają zasady klimatyzacji, która mówi o tym, że temperatura wewnątrz auta powinna być niższa o trzy stopnie niż na zewnątrz.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2019-04-28, 12:14   

Automat lepiej chłodzi bo wieje bezpośrednio na ludzi przy zamkniętym obiegu na 30 min a w ręcznej ludzie ustawiają na szyby jeszcze obieg otwarty i narzekanie że słabo chłodzi...
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-28, 20:13   

Czytam te posty i mi się włos jeży. Czy wy w ogóle wiecie jak używać klimatyzacji? W aucie ma nie być 10 stopni! W aucie ma być kilka stopni mniej niż na zewnątrz. Przy 30 stopniowym upale, w samochodzie nie powinno być mniej niż 22 stopnie. Co specyfikacja Renault zapewnia.
Cytat:
30°C | pomiędzy 12°C a 16°C

Takie temperatury wystarczają w zupełności do schłodzenia samochodu, gdyż są to temperatury dla wyłączonej recyrkulacji!
W dodatku, klimy nie włącza się przy obiegu otwartym! Schłodzenie powinno się robić na obiegu zamkniętym, dopiero po schłodzeniu można wyłączyć recyrkulację. Ja mam Logana z tego roku. Z nowym czynnikiem. Więc wedle informacji z neta powinna być makabra i w ogóle zbędny bajer. A co mam? Komfort termiczny w aucie mam. Tylko że wiem jak używać klimatyzacji.
Te wszystkie informacje o 4 stopniach z kratek są prawdziwe, ale dla aut sprzed 20 lat. Wtedy faktycznie z kratek to prawie sople wisiały. Układy klimatyzacji były niewspółmiernie duże to samochodu. Do starej Alfy mojego kolegi wchodziło prawie kilogram czynnika R12. Chłodziło tak, że puszka piwa przewożona w schowku zachodziła szronem. Pytanie tylko. Po co? Po pierwsze koszty ekologiczne uwolnienia takiej ilości czynnika są duże. Po drugie to jest samochód a nie lodówka. Czy klimatyzację w domu czy biurze też robicie tak, aby leciało z niej powietrze o temperaturze 4 stopni? Mają być 22 stopnie trzymane niezależnie od temperatury na zewnątrz i tyle.
Wraz z cenami czynników i karami za ich uwolnienie, producenci przyszli po rozum do głowy i projektują układy klimatyzacji adekwatne do potrzeb.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2019-04-28, 20:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-04-29, 06:41   

telecaster1951 napisał/a:
Czytam te posty i mi się włos jeży. Czy wy w ogóle wiecie jak używać klimatyzacji? W aucie ma nie być 10 stopni! W aucie ma być kilka stopni mniej niż na zewnątrz. Przy 30 stopniowym upale, w samochodzie nie powinno być mniej niż 22 stopnie. Co specyfikacja Renault zapewnia.
Cytat:
30°C | pomiędzy 12°C a 16°C


Jak też czytam i nie wierzę w to, co piszesz. Nikt nie chce, żeby w aucie było 10 stopni (nie wiem, skąd to wziąłeś), tylko żeby było właśnie 20 kilka przy upale na zewnątrz. W lodgy klima nie zapewnia choćbyś się ciął, chodził na kolanach i biczował. No może w odległości 40 cm od kratek czujesz, że nie jest 30 stopni, tylko 25, ale na tylnym siedzeniu masz szklarnię.
Nawet gdybym cechował się "nieumiejętnoścą korzystania z klimatyzacji", to już przetestowałem wszystkie możliwe kombinacje - żadna nie zapewnia komfortu.

10 stopni z kratek w lodgy przy 30-stopniowym upale nic nie daje, bo - tak jak pisałem - zbyt dużo ciepła dostaje się przez słabo zaprojektowane termicznie auto.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-29, 07:01   

Wniosek z tego , ze tylko jak chce sie klime, to kupowac tylko ze starszymi autami, jak wspomniana wyzej przez kolega Alfa.
A nie wydawac kase niepotrzebnie na klime np w nowych daciach, jarajac sie ze bedzie chlodek w lecie . Szkoda kasy w takim przypadku.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-04-29, 07:21   

corrado napisał/a:
Wniosek z tego , ze tylko jak chce sie klime, to kupowac tylko ze starszymi autami, jak wspomniana wyzej przez kolega Alfa.
A nie wydawac kase niepotrzebnie na klime np w nowych daciach, jarajac sie ze bedzie chlodek w lecie . Szkoda kasy w takim przypadku.


W sumie to do du** są te Dacie.
Na stos jak czarownice i spalić.
Po co w ogóle ktoś kupuje, po co ktoś produkuje takie samochody. Straszne. Chyba ten artykuł o wypunktowaniu dlaczego nie kupować Dacii był w 1000% prawdziwy.

Sorry za OffTopic, długo się hamowałem czytając ten wątek, ale już nie wytrzymałem :-/
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-29, 07:46   

Tak, uwazam tez ze klima w Dacii jest slaba i nie ma co sie obruszac tylko wziac na klate. Kumpel ma 2 letniego Suzuki Vitare i tam klima chlodzi bardzo dobrze, ledwo ruszylismy z miejsca .
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-29, 08:13   

Ja tylko porównuję u siebie. W tamtym roku, gdy było ciepło ustawiałem klimę na pierwszym biegu i to nie na maximum chłodzenia i w samochodzie czułem komfort. Teraz żeby poczuć ten komfort muszę ustawić nawiew co najmniej na drugi a nawet trzeci bieg a chłodzenie na maxa.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-04-29, 08:45   

A u mnie w Dusterku II jest wszystko super.Testowałem ją zarówno w tamtym roku po zakupie jak i nawet też już w tym i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Nie różni się też od tej, którą mamy w Hyundaiu i30 z 2015r. Nie wiem jak działa w Sandero, ale ta w Dusterze jest jak najbardziej ok.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne