Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana radia z orginalnego
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-10, 14:03   

CorePlayer odtwarza pliki FLAC
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Michał Ha 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 7
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-10-10, 14:12   

Odebrałem wczoraj auto z ASO. Pan pełniący funkcję "kontaktu z klientem" przeczytał mi najpierw protokół,
który stwierdzał, że dostarczony sprzęt ma inne końcówki wobec czego nie został zainstalowany. Zapytałem
człowieka czy dał znać technicznym o sytuacji z przedłużką. Pan westchnął, z jakiegoś powodu się chwilę wahał
i w końcu powiedział, że zrobi z siebie jeszcze raz głupka ale podejdzie do elektryka i zapyta o tą sprawę :).
Wrócił po chwili i zaczął mówić coś, że się nie da zamontować sprzętu dokładając co chwila jakieś dziwne informacje.
Spytałem więc czy pytał fachmana o przedłużkę. Oznajmił, że odbierzemy najpierw auto.
Po drodze wróciłem do pytania. Facio powiedział coś takiego, co zrozumiałem, jakby przedłużka tam była ale
gniazda, do których była połączona nie pasują do dostarczonego przeze mnie radia. Zapytałem więc jakie kostki
znajdują się na instalacji za przedłużką. Stwierdził, że ISO. Nie chciało mi się ciągnąć za język, gość gadał ze
mną jakby chciał jak najszybciej mnie zbyć. Dziwna to była rozmowa. Zapytałem jeszcze tylko czy w przypadku
załatwiania sprawy poza ASO nie muszę się obawiać o gwarancję na auto, powiedział, że jedynie stracę gwarancję
na radio więc mogę podjąć ten temat na własną rękę. I tak zrobię.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-10, 14:37   

Michał Ha napisał/a:
Odebrałem wczoraj auto z ASO. ... Dziwna to była rozmowa. Zapytałem jeszcze tylko czy w przypadku załatwiania sprawy poza ASO nie muszę się obawiać o gwarancję na auto, powiedział, że jedynie stracę gwarancję na radio więc mogę podjąć ten temat na własną rękę. I tak zrobię.

Nie stracisz gwarancji na radio, tym bardziej, że radia fabrycznego się pozbędziesz. Ewentualnie stracisz gwarancję na fabryczną instalację do podłączenia radia i to tylko wtedy, gdy coś tam schrzanisz i wrócisz do nich z jakimś wynikającym z tego problemem. A poza tym- tak się właśnie załatwia sprawy w ASO, gdy nie możesz sam pogadać z człowiekiem, który to robi, przed, w trakcie i po usłudze. Głuchy telefon.
Te złącza są łatwe do zweryfikowania- sam tam możesz zajrzeć, popatrz sobie na filmiki instruktażowe na YouTube. Potrzebujesz zdjąć plastikową ramkę wokół radia (zatrzaski) i wykręcić 4 wkręty Torx mocujące radio. Śrubokręt, latarka, kilka minut roboty i już wszystko wiesz. Na 100% plotą bzdury z tymi wtyczkami ISO- ciekawe skąd by na ISO wzięli sygnały pilota pod kierownicą, czy multimedia CAN...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-10-10, 14:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-10, 16:25   

Michał Ha napisał/a:
więc mogę podjąć ten temat na własną rękę. I tak zrobię.

Podjedz do mnie to załatwimy sprawę szybko i bezproblemowo
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Michał Ha 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 7
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-10-10, 19:59   

Dzięki chłopy za asystę. Gdybym pomyślał żeby wcześniej zapytać o te sprawy
gwarancyjne, to pewnie bym zaoszczędził tych głuchych telefonów, jak trafnie
określił to Dymek.

Cytat:
Podjedz do mnie to załatwimy sprawę szybko i bezproblemowo

jas_pik, gdzie mogę Cię znaleźć?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-10, 20:36   

Warszawa Wawer dokłądny adres na PM :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Michał Ha 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 7
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-10-19, 17:34   

Czołem, już zacząłem się umawiać na wizytę u jas_pika na montaż radia, ale jeszcze przed tym
nie wytrzymałem i za sugestią Dymka rozebrałem sam ten sprzęt żeby zajrzeć na własne oczy
co się kryje w instalacji. W tej chwili mogę z własnego doświadczenia potwierdzić właściwie
wszystkie wcześniejsze informacje i sugestie jakie od was otrzymałem Chłopy. Radio fabryczne
jest zamontowane na kablu przejściówce, który od strony instalacji zakończony jest gniazdami
dokładnie takimi, jakie istnieją w radiu jakie chciałem wstawić. Więc je wstawiłem. Działa.

ASO pomimo, iż podsuwałem wasze sugestie albo je zupełnie olało, albo (co, jak dla mnie bardziej
prawdopodobne) zupełnie ignorowało, dokładnie wiedząc jak jest. Tego nie da się nie zauważyć.

Dzięki jas_pik i Dymek za pomoc, wasza wiedza odnośnie montażu multimediów wciąż jest aktualna ;).
 
sabb 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 34
Skąd: śląskie
Wysłany: 2019-10-19, 22:13   

Mam MNE 2 wersja 6.0.4.Jeżeli ktoś chciałby wymienić sobie radyjko to pisać na pw.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-20, 21:43   

Michał Ha napisał/a:
Radio fabryczne jest zamontowane na kablu przejściówce, który od strony instalacji zakończony jest gniazdami dokładnie takimi, jakie istnieją w radiu jakie chciałem wstawić. Więc je wstawiłem. Działa.
.

Przecież pisaliśmy Ci o tym od samego początku że tak jest.
A ASO to ASO .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-20, 22:17   

W tej sytuacji wypadałoby otwartym tekstem podać adres tego ASO. Przyda się wszystkim przyszłym amatorom takich przeróbek...
 
Michał Ha 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Paź 2019
Posty: 7
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-10-23, 23:19   

Sugestii odnośnie instalacji radia nie chcieli słuchać w ASO na Morach w Warszawie.
Próbowałem to sobie wytłumaczyć tym, że może nie chciało im się w to bawić, choć
tak de facto nie było za bardzo się czym bawić. Fakt jest taki, że opisałem gostkowi
za biurkiem w jaki sposób może być zamontowane radio fabryczne (zgodnie z Waszymi
informacjami, które w moim przypadku były w punkt), i poprosiłem o zweryfikowanie
tych informacji. Co się działo można przeczytać powyżej w dyskusji.
 
rysiek223
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-26, 19:04   

ASO tak ma, dla nich najprostsze rzeczy urastają do problemów.
 
pawelg12 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3 Tce
Rocznik: 2020
Dołączył: 09 Sty 2024
Posty: 10
Skąd: Sędziszów Małopolski
Wysłany: 2024-01-10, 13:22   

Wracając do tematu czy takie radio można podpiąć
https://allegro.pl/oferta/nawigacja-android-auto-dacia-sandero-iii-logan-iii-12987210119?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gad_source=4&gclid=Cj0KCQiAnfmsBhDfARIsAM7MKi3whl7C8cU6m5G0GL51zaaWETc1s6d4XPxhIriIYFesrCgK_3n0DYQaAh9oEALw_wcB
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne