Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Powitać
Autor Wiadomość
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-01, 08:42   

gawel napisał/a:

Czy od razu jedzies na LPG ? Bo zastanawiam się że najpierw przejadę z 1000 km na bezcynie i dopiero LPG?

Wtrącę się. Będę odbierał tez auto z LPG. Poczytałem trochę i aczkolwiek nie ma istotnych przeciwskazań do jazdy na LPG od dnia startu to jednak można spotkać opinie, które sugerują inne rozwiążania. Najmocniejszy był skan pisma z LandoRenzi, że pierwszy przegląd powinien być po bodajże 3500 km i założeniu , że tylko ostatni tysiąc z tego ma być na gazie. (być możę to miało być 3500 na beznyznie a potem 1000 na gazie). Wręcz było podane jak to sprawdzić - gdzieś w komputerze pamiętany jest czas jazdy na gazie i na benzynie.
Argument był taki, że inaczej podczas , jeśłi dobrze pamietam , automatycznego dostrajania tylko na gazie jest więcej reklamacji od klientów na gorszą kulturę jazdy i wyższe spalania.

Nie zapisałem wątku - ale skan byl tu na forum z miesiąc temu przez kogoś wklejany.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-06-01, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-06-01, 09:46   

pikodat napisał/a:
gawel napisał/a:

Czy od razu jedzies na LPG ? Bo zastanawiam się że najpierw przejadę z 1000 km na bezcynie i dopiero LPG?

Wtrącę się. Będę odbierał tez auto z LPG. Poczytałem trochę i aczkolwiek nie ma istotnych przeciwskazań do jazdy na LPG od dnia startu to jednak można spotkać opinie, które sugerują inne rozwiążania. Najmocniejszy był skan pisma z LandoRenzi, że pierwszy przegląd powinien być po bodajże 3500 km i założeniu , że tylko ostatni tysiąc z tego ma być na gazie. (być możę to miało być 3500 na beznyznie a potem 1000 na gazie). Wręcz było podane jak to sprawdzić - gdzieś w komputerze pamiętany jest czas jazdy na gazie i na benzynie.
Argument był taki, że inaczej podczas , jeśłi dobrze pamietam , automatycznego dostrajania tylko na gazie jest więcej reklamacji od klientów na gorszą kulturę jazdy i wyższe spalania.

Nie zapisałem wątku - ale skan byl tu na forum z miesiąc temu przez kogoś wklejany.


To bardzo logiczne i brzmi sensownie i tak też na pewno zrobię. W nowych instalacjach lpg trzeba sprawdzić ciśnienie reduktora i to jest konieczne. Ja nie mam fabrycznej LPg ale po 1000 km regulacja była obowiązkowa.
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-01, 11:07   

pikodat napisał/a:
gawel napisał/a:

Czy od razu jedzies na LPG ? Bo zastanawiam się że najpierw przejadę z 1000 km na bezcynie i dopiero LPG?

Wtrącę się. Będę odbierał tez auto z LPG. Poczytałem trochę i aczkolwiek nie ma istotnych przeciwskazań do jazdy na LPG od dnia startu to jednak można spotkać opinie, które sugerują inne rozwiążania. Najmocniejszy był skan pisma z LandoRenzi, że pierwszy przegląd powinien być po bodajże 3500 km i założeniu , że tylko ostatni tysiąc z tego ma być na gazie. (być możę to miało być 3500 na beznyznie a potem 1000 na gazie). Wręcz było podane jak to sprawdzić - gdzieś w komputerze pamiętany jest czas jazdy na gazie i na benzynie.
Argument był taki, że inaczej podczas , jeśłi dobrze pamietam , automatycznego dostrajania tylko na gazie jest więcej reklamacji od klientów na gorszą kulturę jazdy i wyższe spalania.

Nie zapisałem wątku - ale skan byl tu na forum z miesiąc temu przez kogoś wklejany.



Czy to o czym piszesz dotyczy silnika 0,9, czy również 1.6 sce?

Pytanie, do wszystkich właścicieli LPG w Dusterach i Sandero. Czy Ktokolwiek z Nich był na przeglądzie, regulacji po 3500-4500?

Dobrze jest oprzeć przypuszczenia na faktach. Co to za"instrukcja" dla użytkowników LPG?
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-01, 11:27   

Wszystko zależy od tego, czy instalacja fabryczna, czy dokładana. W tej pierwszej nie ma żadnych obostrzeń, warunków itp. co do jazdy na początku na samej benzynie. Nie ma też obowiązkowego przeglądu po 3000-3500 km.
W dokładanej to już różnie bywa. Niektóre faktycznie wymagają, żeby jakiś dystans przejechać tylko na benzynie, potem w cyklu mieszanym, potem przegląd i dopiero po nim można jeździć już tylko na gazie (z odpalaniem na benzynie oczywiście).
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Logier 



Marka: Skoda, Dacia
Model: Roomster, Duster
Silnik: 1.4 mpi, 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2014, 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 12
Skąd: ELE
Wysłany: 2019-06-04, 13:22   

Nowe zabawki do Duster'a :) Dzień wolnego na montaż i kolejny na relację z "rozbiórki" :)
hosting
Ostatnio zmieniony przez Logier 2019-06-04, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne