Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero Laureate TCe 90
Autor Wiadomość
Nysia 


Marka: Suzuki
Model: Baleno
Silnik: 1.2 DualJet 90KM
Rocznik: 2019
Dołączyła: 03 Cze 2019
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-06-22, 16:46   

straszna_maruda napisał/a:
No i ciekawe jak się skończył wybór
Wybór padł na nowe, nieużywane, wyprodukowane w bieżącym roku czerwone Suzuki Baleno 1.2 w wersji "Premium". Dzięki, że mi podpowiedziałeś ten model :mrgreen: . Może być do odbioru jeszcze w bieżącym miesiącu, a najdalej na początku kolejnego. Po rabacie dealerskim i drobnych negocjacjach cena okazała się do przełknięcia, a w gratisie będą jeszcze gumowe dywaniki, mata do bagażnika i tylne czujniki cofania z sygnałem dźwiękowym i wyświetlaczem z wizualizacją. Dacii Sandero TCe90 nadal nie dało się zamówić (może w lipcu pojawią się jakieś miejsca produkcyjne), a rodzinka też preferowała Suzuki, znajomi też tak doradzali pomimo mojego zachwytu nad Sandero. Obawiam się, że układ bagażnika Baleno zmusi mnie do dalszego przewożenia psa na tylnym siedzeniu, będę musiała zainwestować w jakiś porządniejszy pokrowiec chroniący tylne siedzenie i tył oparć przednich foteli.

Bardzo wszystkim dziękuję za porady i udział w dyskusji. Pozdrawiam.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-06-22, 18:07   

Ze spalania też powinnaś być zadowolona. Z raportów jak się nie pędzi 120+ to to auto pali w przedziale 4,5-5 dm3.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-22, 19:05   

telecaster1951 napisał/a:
Baleno w wersji przyzwoitej na wyprzedaży można było wyrwać za 40 tysięcy. Fiata Tipo w wersji przyzwoitej na nocy cudów można było wyrwać za 39 tysięcy, Fiata 500 za 35!


Jakie wyposazenie tego 500? I kiedy była ta noc cudów? Wyprzedaz dla rodzin pracowników bo tylko oni wiedzieli?
I które 500? Z jakąś literką czy to 3 drzwiowe 500 bez literki?
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-06-22, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-22, 20:07   

pikodat napisał/a:

Jakie wyposazenie tego 500? I kiedy była ta noc cudów? Wyprzedaz dla rodzin pracowników bo tylko oni wiedzieli?
I które 500? Z jakąś literką czy to 3 drzwiowe 500 bez literki?
14 czerwca. W TV reklamy były non stop.
Wisi na stocku https://stock.fiat.pl/oferta/87379/500-12-8v-69-km W czasie Nocy był za 36200zł. Pomyliłem się o 1500. Za 35 była Panda golas.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2019-06-22, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-22, 22:00   

telecaster1951 napisał/a:
pikodat napisał/a:

Jakie wyposazenie tego 500? I kiedy była ta noc cudów? Wyprzedaz dla rodzin pracowników bo tylko oni wiedzieli?
I które 500? Z jakąś literką czy to 3 drzwiowe 500 bez literki?
14 czerwca. W TV reklamy były non stop.
Wisi na stocku https://stock.fiat.pl/oferta/87379/500-12-8v-69-km W czasie Nocy był za 36200zł. Pomyliłem się o 1500. Za 35 była Panda golas.


A sorki, nie zauważylem.

No ten 500 to inna grupa klientów. 3 drzwi i koło 40 cm krótszy.
Sandero jeszcze od biedy pojedzie 5 osób a 4 na pewno i jeśli się box na dach weźmie, to nawet z bagażem. A tu... 5 (4) osoby bez tylnych drzwi.... raczej tylko po mieście. A za 36 tysi to open sandero można mieć.
Ergo - tradycyjnie - jeśli cena jak dacii, to albo zdecydowanie mniejszy albo zdecydowanie mniej wyposażony.
Jedne baleno nieco konkuruje, bo tam w standardzie zdaje się więcej elektroniki
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-22, 22:55   

Ale silnik nie w tej technologii, wiec jak dla mnie to duży minus Baleno.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-22, 23:23   

kicpra napisał/a:
Ale silnik nie w tej technologii, wiec jak dla mnie to duży minus Baleno.

Dla mnie też nie , bo jak to zagazować?
Ale jak ktoś tylko benzynka.... i chce tempomat aktywny...
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-06-23, 00:00   

Nysia napisał/a:
Wybór padł na nowe, nieużywane, wyprodukowane w bieżącym roku czerwone Suzuki Baleno 1.2 w wersji "Premium".

Bardzo fajne auto, ale prawdopodobnie 2019r. to ostani rok sprzedaży tego modelu w PL (może być problem z częściami).
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2019-06-23, 07:30   

pikodat napisał/a:
telecaster1951 napisał/a:
pikodat napisał/a:

Jakie wyposazenie tego 500? I kiedy była ta noc cudów? Wyprzedaz dla rodzin pracowników bo tylko oni wiedzieli?
I które 500? Z jakąś literką czy to 3 drzwiowe 500 bez literki?
14 czerwca. W TV reklamy były non stop.
Wisi na stocku https://stock.fiat.pl/oferta/87379/500-12-8v-69-km W czasie Nocy był za 36200zł. Pomyliłem się o 1500. Za 35 była Panda golas.


A sorki, nie zauważylem.

No ten 500 to inna grupa klientów. 3 drzwi i koło 40 cm krótszy.
Sandero jeszcze od biedy pojedzie 5 osób a 4 na pewno i jeśli się box na dach weźmie, to nawet z bagażem. A tu... 5 (4) osoby bez tylnych drzwi.... raczej tylko po mieście. A za 36 tysi to open sandero można mieć.
Ergo - tradycyjnie - jeśli cena jak dacii, to albo zdecydowanie mniejszy albo zdecydowanie mniej wyposażony.
Jedne baleno nieco konkuruje, bo tam w standardzie zdaje się więcej elektroniki


Brat wlasnie kupil Tipo kombi, 1.4 w taniej wersji 2018r, za 50k. Jest tanio. Jezdzilem, jednak nieco mułowate. Ale dość przestronne, mi jednak prowadzi się jednak lepiej SS Tce. Przesiadałem się z Opla do Tipo, potem do Daci. Opel wypadł najlepiej, ale był najbardziej mułowaty. Myślałem, że fiat będzie sprawiał wrażenie większego z za kierownicy. Nie ma czegoś takiego. Ładniejsze plastiki, ale jeszcze twardsze niż w Daci. Generalnie rozsądny wybór.

Te Baleno też warte wzięcia. Gratulacje.
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2019-06-23, 07:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-23, 10:07   

pikodat napisał/a:
Jedne baleno nieco konkuruje, bo tam w standardzie zdaje się więcej elektroniki
W wersji standard jest to samo co w Sandero/Loganie. ABC. Jak byłem w salonie to na jeździe próbnej dostałem właśnie wersję ABC. Brak radia, brak klimy, lusterka na patykach, szyby na korbkę, brak obrotomierza. Niestety ale mnie to dość dobrze zraziło do tego samochodu.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-23, 11:23   

No to niezła kicha, wybór padł na Baleno bo nie było już Sandero Tce, no tak to my się bawić nie będziemy.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-23, 13:18   

Baleno dobry wybór. Gratulacje i zadowolenia z użytkowania. W Małopolsce a konkretniej w Nowym Sączu na Baleno są przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy i jest używany przez nauki jazdy. Z rozmów z instruktorami wynika że chwała sobie to auto. Ja również będę zamawiał Baleno w wersji Premium tyle że biale
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-23, 13:22   

BogdanK napisał/a:
Nysia napisał/a:
Wybór padł na nowe, nieużywane, wyprodukowane w bieżącym roku czerwone Suzuki Baleno 1.2 w wersji "Premium".

Bardzo fajne auto, ale prawdopodobnie 2019r. to ostani rok sprzedaży tego modelu w PL (może być problem z częściami).


Skąd ta informacja. Ja słyszałem że ostatni miał być 2018 a dalej jest w ofercie.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-23, 15:57   

telecaster1951 napisał/a:
pikodat napisał/a:
Jedne baleno nieco konkuruje, bo tam w standardzie zdaje się więcej elektroniki
W wersji standard jest to samo co w Sandero/Loganie. ABC. Jak byłem w salonie to na jeździe próbnej dostałem właśnie wersję ABC. Brak radia, brak klimy, lusterka na patykach, szyby na korbkę, brak obrotomierza. Niestety ale mnie to dość dobrze zraziło do tego samochodu.

Ale jak porównasz laureate sandero z podobnym cenowo premium plus baleno, to , jeśli nie myślisz o zagazowaniu, dostajesz nieco lepszą elektronikę - np tempomat adaptacyjny.
Wiadomo, że ABC to ABC - ale jak sam piszesz ABC w baleno = ABC w sandero i cenowo dość podobne.
MI akurat raczej zależy na LPG i raczej zależy na prześwicie - tu sandero stepway nie ma konkurencji. Ale czysta benzyna i brak oczekiwania wyższej podlogi.... moge zrozumieć tych, co kupią baleno.

A wersja ABC powinna Ciebie zrazić do dacii.... A prawda jest taka, że zrażony jesteś do ABC niezależnie od marki. I jedyne pytanie dlaczego salon suzuki daje ABC na jazdy próbne (podobniejak salon Carrara w Lublinie - salon dacia w Zamosciu na próbne jazdy daje mocno wyposażone wersje)

PS. Najtańsza wersja suzuki to COMFORT , sandero - ACCESS . Przez słowo STANDARD jak widać nie rozumiałem konkretnej wersji a jedynie ogólny przegląd w jakiej kolejnosci i co jest dodawane do kolejnych wersji. Przez sandard należałoby formalnie rzecz biorąc rozumieć najczęściej sprzedawane modele.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-06-23, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-06-23, 16:39   

kicpra napisał/a:
Ale silnik nie w tej technologii, wiec jak dla mnie to duży minus Baleno.


A w jakiej miałby być? Klasyczny silnik wolnossący bez turbiny (jedna kosztowna część do zepsucia mniej) Baleno pali 4,5-5 dm3 na 100km. Przy takim zużyciu nie potrzeba gazu.

BogdanK napisał/a:
Bardzo fajne auto, ale prawdopodobnie 2019r. to ostani rok sprzedaży tego modelu w PL (może być problem z częściami).


Zobaczymy we wrześniu tego roku.
Problem z częściami to może być szybciej w daciach bo dacie w wymieniają wszystkie silniki na nowe z powodu niespełniania norm emisji spalin, dodatkowo za chwilę zaprzestaną produkcji każdego modelu oprócz dustera bo nowe sandero, logan, dokker, lodgy będą wg zapowiedzi kompletnie inne od poprzedników i o ile te modele będą nadal produkowane.

telecaster1951 napisał/a:
W wersji standard jest to samo co w Sandero/Loganie. ABC. Jak byłem w salonie to na jeździe próbnej dostałem właśnie wersję ABC. Brak radia, brak klimy, lusterka na patykach, szyby na korbkę, brak obrotomierza. Niestety ale mnie to dość dobrze zraziło do tego samochodu.


Bo tak jak w daciach bierze się lauratki to w baleno co najmniej wersję premium.

Obywatel MK napisał/a:
No to niezła kicha, wybór padł na Baleno bo nie było już Sandero Tce, no tak to my się bawić nie będziemy.


Zobaczymy za kwartał jakie wersje benzynowe będą dostępne w daciach, wtedy będzie narzekanie jak się popatrzy przez pryzmat cen. Baleno ma 1,2 i 90KM czyli to czego tak wielu daćkowiczom brakuje. I masa baleno mniejsza o 50 kg. Wina dacii, że nie jest przygotowana na w odpowiednim czasie na zmianę oferty silnikowej.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-23, 17:39   

straszna_maruda napisał/a:



Bo tak jak w daciach bierze się lauratki to w baleno co najmniej wersję premium.
Nie no jasne, ale jak się pisze że jakieś auto ma coś w standardzie, to generalnie oznacza to że ma to najtańsza wersja.
pikodat napisał/a:

A wersja ABC powinna Ciebie zrazić do dacii.... A prawda jest taka, że zrażony jesteś do ABC niezależnie od marki. I jedyne pytanie dlaczego salon suzuki daje ABC na jazdy próbne (podobniejak salon Carrara w Lublinie - salon dacia w Zamosciu na próbne jazdy daje mocno wyposażone wersje)
I pewnie by zraziła, gdyby ktoś mi ją dał na jazdę próbną. Nie wiem jaki idiota wpadł na pomysł zamówienia do salonu podstawki jako demówki.
Baleno ma bardzo podobne zabezpieczenie antykorozyjne do Dacii. Kataforeza.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-23, 21:23   

Te wolnossące 90KM ma się nijak do 90KM z turbo. 0,9tce też spali 5l jak się będzie spokojnie jechać. Części do 1,2 czy do 0,9 na pewno nie zabraknie, bo te silniki w renówkach siedziały dobre kilka lat.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-23, 21:29   

Do silnika 1.2 z Baleno części również nie zabraknie bo ten silnik jest montowany w innych modelach Suzuki
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-23, 21:31   

Od 30 lat jeżdżę autami kupowanymi jako nastoletnie. Nigdy nie miałem problemu z częściami .
Z tym, że zawsze to były auta dość popularne - trabant, wartburg, ford sierra, daewoo, renault (różne typy).
Na zachodzie Europy sandero jest dość popularne. Czyli za 5 lat zaczną przyjeżdżać do Polski opłakiwane przez Francuza jak sprzedawał sandera. Blacharkę kupi się na szrocie a podstawowe elementy raczej też będą. Gorzej chyba nie będzie niż z trabantami czy wartburgiem...

Jedyne auto o jakim wiem, że są problemy z częściami to SAAB....
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-23, 22:08   

I Citroen, do BX-ów już nie ma oryginalnych części.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-23, 22:14   

Obywatel MK napisał/a:
I Citroen, do BX-ów już nie ma oryginalnych części.

Kiedy przestano produkować?
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-23, 23:12   

pikodat napisał/a:
że są problemy z częściami to SAAB....
Części są, tyle że drogie. GM nadal produkuje części na pewno do 9-3. A że są potwornie drogie to inna sprawa.
Są problemy z niektórymi modelami Alfy, gdzie są dostępne już tylko zamienniki i to za chore pieniądze (wahacz za 1200zł...). Ale mówimy o 25 letnich autach. Dzisiejsze auta nie dożyją takiego wieku.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-06-23, 23:22   

wuju napisał/a:
BogdanK napisał/a:
Nysia napisał/a:
Wybór padł na nowe, nieużywane, wyprodukowane w bieżącym roku czerwone Suzuki Baleno 1.2 w wersji "Premium".

Bardzo fajne auto, ale prawdopodobnie 2019r. to ostani rok sprzedaży tego modelu w PL (może być problem z częściami).


Skąd ta informacja. Ja słyszałem że ostatni miał być 2018 a dalej jest w ofercie.

To informacja z forum Suzuki (głównie od dealerów). W tym roku są ponoć sprzedawane Baleno wyprodukowane w drugiej polowie 2018r. (jako rok modelowy 2019). W Indiach, gdzie Baleno jest produkowane, w tym roku sprzedają Baleno już po lifcie.
 
Nysia 


Marka: Suzuki
Model: Baleno
Silnik: 1.2 DualJet 90KM
Rocznik: 2019
Dołączyła: 03 Cze 2019
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-06-23, 23:36   

pikodat napisał/a:
kicpra napisał/a:
Ale silnik nie w tej technologii, wiec jak dla mnie to duży minus Baleno.

Dla mnie też nie , bo jak to zagazować?
Ale jak ktoś tylko benzynka.... i chce tempomat aktywny...
Nie znam się na tym i nie planuję w swoim benzyniaku instalacji gazowej (tempomatu też nie będę mieć), ale spotkałam się z opiniami, że jak ktoś chce to można niefabryczną instalację gazową założyć (po upływie gwarancji).
[youtube]https://youtube.com/watch?v=H8e5NDOT-Lg[/youtube]
Tylko właśnie po co, skoro spalanie jest raczej małe...
straszna_maruda napisał/a:
kicpra napisał/a:
Ale silnik nie w tej technologii, wiec jak dla mnie to duży minus Baleno.


A w jakiej miałby być? Klasyczny silnik wolnossący bez turbiny (jedna kosztowna część do zepsucia mniej) Baleno pali 4,5-5 dm3 na 100km. Przy takim zużyciu nie potrzeba gazu.
Dokładnie też tak myślę.

BogdanK napisał/a:
W tym roku są ponoć sprzedawane Baleno wyprodukowane w drugiej polowie 2018r. (jako rok modelowy 2019). W Indiach, gdzie Baleno jest produkowane, w tym roku sprzedają Baleno już po lifcie.
Mi sprzedawca - kierownik działu sprzedaży samochodów powiedział, że to będzie auto wyprodukowane w tym roku (czyli nie tylko rok modelowy 2019, ale rok produkcji też 2019).
Ostatnio zmieniony przez Nysia 2019-06-23, 23:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-24, 00:16   

telecaster1951 napisał/a:
Dzisiejsze auta nie dożyją takiego wieku.


Skąd ta pewność? O starych mercedesach W123, później o W124 mówiono, że są długowieczne, ciekawe gdzie one teraz są? Otóż wszystkie są już dawno na złomie, sprasowane i służą jako inne przedmioty codziennego użytku.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-06-24, 00:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne