Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero Laureate TCe 90
Autor Wiadomość
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-06-03, 22:03   

Nysia napisał/a:
macminer, wybrałbyś teraz biały

Nie, wybrałbym mimo wszystko niebieski. Też nie podoba mi się biały. Byłbym nawet skłonny dopłacić za metalik, gdyby był w jakimś nie szaro-brązowym tonie. Te wszystkie odcienie brązu czy grafitu jakoś mnie nie przekonują. Zdecydowanie bardziej pasują mi zielenie i błękity.

Nysia napisał/a:
czy inni też mieli takie problemy jak ja, że umawiali się w salonie i okazywało się, że niepotrzebnie przyjechali?

Gdyby mnie tak potraktowano, moja noga więcej nie postałaby w tym salonie. To jest przejaw ewidentnej dezorganizacji i lekceważenia klienta. Ja mam dobre wrażenia z Auto Keller (Gliwice), natomiast Dąbrowscy z Zabrza niby zapisali sobie moje dane i mieli się kontaktować ze mną, ale potem nikt się nie odezwał. Dzisiaj zresztą ktoś z Kellera dzwonił i osobiście zapraszał mnie na piknik Dacia. Dobre opinie krążą także o Ziębie z Katowic - ale sam nie miałem okazji sprawdzić.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-03, 22:16   

Nysia napisał/a:
Strasznie nie lubię białego. Generalnie stawiam na to, że auto ma być zdatne i sprawne, spełniać swoją rolę, niekoniecznie wyglądać, ale biały wyjątkowo mi się nie podoba. Do tego zawsze uważałam, że na białych autach najgorzej widać brud, a że do myjni mi zawsze jakoś nie po drodze, wydawało mi się, że lepiej unikać bieli; ale poczytałam trochę opinii na forum i wiele osób napisało, że właśnie na białym łatwiej utrzymać wrażenie w miarę czystości niż na "błękicie morskim", co mnie zaskoczyło, ale jeśli tak jest, to mam dylemat, bo auta myć nie lubię, a biały mi się nie podoba... Ja tak nie lubię białego, że już chyba wolę znosić zacieki na aucie lub ewentualnie nawet dopłacić do innego koloru (tylko jakiego? chyba zostanę przy zaciekach na granatowym "błękicie morskim")...

Jak widzę myślimy identycznie :mrgreen: Moja teoria brzmi: biały to nie kolor, biały to brak koloru. Białe samochody są dla mnie niepomalowane, jak kartka papieru. Nigdy, ale to przenigdy nie wydałbym własnych pieniędzy na "niepomalowany" samochód, bo musiałbym codziennie na niego patrzeć. Biały przyjąłbym w prezencie, jako nagrodę w konkursie- ale tak, aby jak najszybciej go sprzedać :-P No nie trawię po prostu... jakikolwiek byle nie biały.
Cytat:
KIA Picanto jest znacznie mniejsza, ale ma to oprócz minusów też swoje plusy. Z minusów to zauważam niestety strasznie malutki bagażnik. Wyposażenie jak na moje potrzeby jest wystarczające...

Zwróć uwagę na taką rzecz- z listy, którą podałaś wynika, że Kia (zresztą słusznie) "chwali się" wszystkim- czym się tylko da, wpisując do wyposażenia wszystkie, ale to wszystkie drobiazgi. Z kolei Dacia nie wpisuje na listę wielu rzeczy, które są w standardzie i potem dziwisz się, że w samochodzie są rzeczy i funkcje, które nie były nigdzie na piśmie wymienione. A z szybkiego porównania listy wyposażenia wynika, że Kia jest znacznie lepiej wyposażona. A W Dacii po prostu wieloma rzeczami się nie chwalą.
 
zatoiczi 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 64
Skąd: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2019-06-03, 22:17   

Jak nie lubisz białego to dopłać do metalika bo ten darmowy błękit jest tragicznej jakości. Strasznie podatny na zarysowania. Niestety ale za darmo jest tylko akryl czyli najgorszy możliwy lakier samochodowy.
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-06-03, 22:26   

zatoiczi napisał/a:
Jak nie lubisz białego to dopłać do metalika bo ten darmowy błękit jest tragicznej jakości. Strasznie podatny na zarysowania. Niestety ale za darmo jest tylko akryl czyli najgorszy możliwy lakier samochodowy.


Dopłaciłem 2 tys do metalika w Renault i jest tak marnej jakości że nigdy więcej wole darmowy i to biały.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-03, 22:37   

gawel napisał/a:
Dopłaciłem 2 tys do metalika w Renault i jest tak marnej jakości że nigdy więcej wole darmowy i to biały.

Naprawdę złego słowa nie powiem na swój metalic. A nie oszczędzam go, nie obchodzę się jak z jajkiem, sporo jest nawet przedzierania się przez zarośla. Ostatnio miałem dość groźny kontakt z grubym, ułamanym konarem drzewa, który ukrywał się w wysokiej trawie- uderzył w zderzak i przejechał obijając się po prawych drzwiach... spodziewałem się całkowitego zdarcia lakieru. Samochód dodatkowo był zabłocony, po umyciu okazało się, że na lakierze nie ma po tym spotkaniu śladu. Za to widać rysy na plastikowej nakładce błotnika.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-06-03, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-03, 23:07   

Biały to biały, wystarczy że spadnie deszcz i na ciemnym lakierze widać siwe zacieki, ba umyjesz, woda wyschnie, a kamień w niej zawarty już widoczny. No chyba bym pierdolca dostał. :-D
_________________
Browar domowy Mariampol
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-03, 23:51   

Picanto jest strasznie małe i wg mnie na auto uniwersalne się nie nadaje z tego powodu ja i Citigo.
0.9T będzie miał "turbo dziurę" czyli słabo będzie szedł na bardzo niskich obrotach ale za to będzie mniej palił i to nawet 1-2 litry w porównaniu do tych wolnossących 1.2-1.4. Jak już będzie w ruchu to 0.9T będzie nie gorszy a może nawet trochę dynamiczniejszy od 1.4 90KM. Jak Ci odpowiada wygląd i wykończenie Dacii to Sandero 0.9T będzie bardzo dobrym wyborem.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2019-06-04, 05:57   

Ta turbodziura znika, jak sie nauczysz jezdzic tym autem. Wymaga kilku dni na przyzwyczajenia, potem nie chcesz innego.

Sandero Laureate i Stepway Laureate nie mają takiego samego wnętrza i różnią sie nieco wyposażeniem. Zwykła nie ma tempomatu i tapicerki Stepway.

Ja polecam Sandero, a najlepiej Stepway, który w życiu codziennym okazuje się zaskakująco przydatny. Pali niewiele, nie da się spalic nim więcej jak 8/100. Na trasie jest wystarczająco szybki nawet na długie autostradowe wypady. 150km/h nie męczy, więcej się nie da na dłuższą metę.


Wygodny, pojemny, nie jest brzydki, a kolor, to sama wiesz. Jak biały nie leży to bierz inny, nie wszystko co praktyczne jest fajne.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 583
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-06-04, 06:00   

Cytat:
Aha... mądrzejsi ode mnie twierdzą że w silnikach turbo
a) przez pierwsze co najmniej kilkaset metrów po włączeniu silnika nie wolno dawać ostrych obrotów (niektórzy twierdzą, żę nawet do 2 km ale to chyba przesada).
b) jeśłi jedziesz na dużych obrotach (3000? 2500?) to ostatnie kilkadziesiąt sekund przed wyłączeniem przejedź przy max 2000 obrotów.
c) ta mułowatość nazywana jest "turbodziurą"
Chodzi o smarowanie i odprowadzanie ciepła w turbinie.

co do a) na ostro nie powinno się traktować żadnego zimnego silnika - chodzi o smarowanie
co do b) ważniejsze jest schłodzenie turbiny na postoju po dłuższej lub "intensywnej " jeździe - zalecane jest pozostawienie silnika na wolnych obrotach przez dłuższą chwilę .
Zazwyczaj ludziska przesiadają się z mniejszych do większych aut - u mnie było odwrotnie , bo corolla / auris jakby nie patrzeć jest jednak większa . Nie odczuwam dużej różnicy w wielkości , pasażerów z tyłu mam bardzo rzadko i te trochę mniej miejsca na ich nogi mi nie przeszkadza .
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2019-06-04, 06:01   

Aha, zapomniałem o awaryjności, wybacz. Mam przejechane 50tysięcy kilometrów i nie znam słowa awaria.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 826
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-04, 08:18   

Ja napiszę Ci tak skoro zamierzasz długo użytkować samochód to przemyśl sprawę kilku tysięcy czy na pewno na nie Cię nie stać w perspektywie czasu użytkowania samochodu, postaraj się je znaleźć no chyba że musiałaś by głodować. Wybierz kolor który najbardziej Ci się podoba i podchodź do swojego samochodu w kolorze jaki Ci się podoba, weź też medianav z kamerą i czujnikami bo zaoszczędzisz na naprawie tyłu samochodu a nawigacji nie musisz uaktualniać za kasę(są inne sposoby jeżeli trochę się postarasz ) bo dzisiaj masz medianav z android auto i na ekranie po podłączeniu smartfona masz nawigację z smartfona i obsługujesz ją na ekranie navi a za chwilę pewnie będzie można wszystkie apki z smartfona mieć na ekranie navi przez jakaś formę mirrora. Przemyśl to naprawdę poważnie.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-06-05, 00:31   Re: Dacia Sandero Laureate TCe 90

Co do koloru - następny będzie biały dlatego, że zauważalnie mniej się nagrzewa - obecny kolor to czarny odcień granatu - w słoneczne dni jest masakra. Do tego jaśniejsze tapicerki - nie czarne i nie skóra. Jeśli auta nie trzymasz na słońcu to jest ok ale jak parkuje na słońcu to nawet mimo automatycznej klimy jest masakra.
A myślałaś o suzuki baleno? Też małe tez tanie i ma mikroskopijne spalanie.
Jeśli chodzi o rabaty... od września wchodzi nowa norma euro 6 d temp co powoduje kolejne ograniczenie oferty silnikowej i/lub wymianę silników. Część producentów może teraz dawać nieco większe upusty, po wrześniu możesz kupić auto nowe jako używane rejestrowane przez dealera. Może obecne clio 4 bo za chwilę wchodzi clio 5. W daciach wejdą nowe silniki ale na obecną chwilę nie wiadomo co z cenami i jaka dostępność.
Wyposażenie - nawigacja by byłą dobra musi być aktualna, Czasami jest problem z aktualizacją po latach. Można kupić osobna navi, używać google maps lub kupić aplikację na smartfona np automapę itp. Jeśli chodzi o czujniki to dobre lusterka i też daje się zaparkować.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 583
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-06-05, 05:03   

Cytat:
Jeśli chodzi o czujniki to dobre lusterka i też daje się zaparkować.

Dacia to moje pierwsze auto z czujnikami parkowania z tyłu . Co prawda na samych lusterkach też da się ustawić samochód , ale z czujnikami czuję się pewniej i na maksa wykorzystuje miejsce na manewry , bo wiem dokładnie jaka jest odległość od przeszkody ( zwłaszcza tej słabo lub całkiem niewidocznej typu "wredny słupek" .
 
Nysia 


Marka: Suzuki
Model: Baleno
Silnik: 1.2 DualJet 90KM
Rocznik: 2019
Dołączyła: 03 Cze 2019
Posty: 17
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-06-05, 11:34   

gawel napisał/a:
mnie salony 14 maja br zoferowały wszystko , a 30 nastąpiła zmiana decyzji i samochody tylko ze składu.
Pytałam i jedyna możliwość jeszcze to wybrać coś z dostępnych modeli w składzie.

straszna_maruda napisał/a:
A myślałaś o suzuki baleno? Też małe tez tanie i ma mikroskopijne spalanie.
W sumie nie pomyślałam, muszę przeanalizować też jeszcze. Z konfiguratora wychodzi chyba trochę drożej.

macminer napisał/a:
Ja mam dobre wrażenia z Auto Keller (Gliwice)
Koleżanka opowiadała o pracownikach serwisu z tej firmy, że miała z nimi taki przypadek, że zostawiła z mężem tam auto, wyszli, po czym im się przypomniało coś i jeszcze się wrócili i przyłapali pracowników na próbie kradzieży uszczelki spod głowicy. Jednak było to lata temu, w serwisie a nie w salonie, a nieuczciwy pracownik może zdarzyć się wszędzie...

macminer napisał/a:
wybrałbym mimo wszystko niebieski. Też nie podoba mi się biały.
Dymek napisał/a:
jakikolwiek byle nie biały.
Uff, nie jestem jedyna ;-) .

Black Dusty napisał/a:
za chwilę pewnie będzie można wszystkie apki z smartfona mieć na ekranie navi przez jakaś formę mirrora. Przemyśl to naprawdę poważnie.
Szczerze, chyba mi to nie jest potrzebne w aucie. Kamera cofania byłaby fajna, kusi, ale jednak to za drogo. W tylne czujniki parkowania / system wspomagania parkowania tyłem, po tutejszych opiniach, myślę, że mogę zainwestować.


EBmazur napisał/a:
na postoju po dłuższej lub "intensywnej " jeździe - zalecane jest pozostawienie silnika na wolnych obrotach przez dłuższą chwilę .
Ile mniej więcej to jest [np. w minutach] ta "dłuższe chwila"?

Dymek napisał/a:
zupełnie się z tym "mułem" nie zgadzam. Musisz trochę pojeździć... Start jest bardzo dynamiczny, bez problemów ruszysz z piskiem opon jeśli masz ochotę. Fakt jest tylko taki, że zmieniam biegi znacznie później niż sugeruje to magiczna strzałka.
Może tak jest, że po pewnym czasie da się nauczyć ruszać bez zamulania; ale na jeździe testowej Dacią Sandero 0.9 TCe 90 KM (akurat Stepwayem, chociaż nie planuję zakupu Stapwaya) odczułam tę "turbodizurę". Jestem też już po jeździe testowej KIA Picanto 1.2 MPI 84 KM i pozytywne mam wrażenia po tej przejażdżce po mieście.

Na ten moment za Dacią Sandero Laureate 0.9 TCe 90 KM przemawia:
+ Możliwość przewożenia psa w bagażniku (po wyjęciu półki bagażnika) i jednocześnie bagaż w aucie nadal się zmieści (np. na tylnym siedzeniu), może nawet całkiem spory;
+ Prawdopodobnie możliwa szybsza jazda;
+ Większe auto powinno być bezpieczniejsze niż małe;
+ Chyba tańszy pakiet serwisowy;
+ Możliwość jazdy przez kierowcę nawet z czwórką dorosłych pasażerów w miarę dla nich komfortowo.
+ Pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Z kolei za KIA Picanto M 1.2 MPI 84 KM przemawia na ten moment:
+ Cena;
+ Łatwość w znalezieniu miejsca parkingowego dla tak małego auta;
+ Silnik wolnossący, wiec prawdopodobnie trwalszy (niektórzy straszą, włącznie z moim mechanikiem, że te silniki z turbosprężarkami nie są tak trwałe jak wolnossące, trochę się tego boję);
+ Brak "Turbodziury";
+ 7 lat gwarancji.
+ Pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Mam jeszcze takie pytanie do osób, które jeździły Dacią Sandero 0.9 TCe 90:
Jaką prędkością da się realnie jechać na dłuższej trasie?

Kierownik salonu marki KIA mówił, że Picanto jechał 150 km/h (katalogowo maksymalna prędkość to ponad 170 km/h), że pewnie można by było szybciej, może do 160 km/h, zależy jak kto jeździ, ale to małe auto i przy dużych prędkościach może je zwiewać z pasa ruchu.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-05, 11:50   

Nysia napisał/a:
Ile mniej więcej to jest [np. w minutach] ta "dłuższe chwila"?


Po normalnej miejskiej jeździe nie trzeba czekać. Po jednostajnej jeździe autostradą też nie. Tak naprawdę tylko po ostrej agresywnej jeździe połączonej z częstą zmianą obrotów w dużym zakresie wypadałoby przed opuszczeniem auta postać z minutę na jałowym biegu.

Inna sprawa, że Sandero ma system Start&Stop, który ma za zadanie wyłączać silnik na postoju. Ale... jeśli turbina jest zbyt rozpędzona, czy olej zbyt rozgrzany, to system silnika nie wyłączy.
Jeśli mimo agresywnej jazdy silnik samoczynnie wyłączy się po zatrzymaniu auta, to znaczy, że nie było zagrożenia dla turbosprężarki.

Nysia napisał/a:
+ 7 lat gwarancji.


Z tym to uważaj. Bo z każdym rokiem tej gwarancji ubywa. Jej zakres nie jest taki sam przez wszystkie 7 lat.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-05, 12:47   

Nysia napisał/a:
Mam jeszcze takie pytanie do osób, które jeździły Dacią Sandero 0.9 TCe 90:
Jaką prędkością da się realnie jechać na dłuższej trasie?

Z dowolną prędkością dopuszczalną dla ruchu w Polsce. Czyli stała jazda te 140 km/h nie stanowi problemu, przy czym hałas nie jest dokuczliwy (mam Stepwaya a w zwykłej wersji powinno być ciszej). Z prędkości 140 dość swobodnie jeszcze przyspiesza, ale powyżej 150 nie próbowałem, bo niby gdzie i po co...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-06-05, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-05, 12:49   

Z tym niebieskim to bym się zastanowił dwa razy, wyjątkowo miękki jest, mam podobny w służbowej Fabii i przeciera się na rantach. Z resztą jedna użytkowniczka skarży się, że jej mąż na tym kolorze porobił rysy gąbką do podkładu. http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=17802
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-06-05, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-06-05, 14:36   

Nysia napisał/a:
Koleżanka opowiadała o pracownikach serwisu z tej firmy, że miała z nimi taki przypadek, że zostawiła z mężem tam auto, wyszli, po czym im się przypomniało coś i jeszcze się wrócili i przyłapali pracowników na próbie kradzieży uszczelki spod głowicy. Jednak było to lata temu, w serwisie a nie w salonie, a nieuczciwy pracownik może zdarzyć się wszędzie...

To jakaś bajka - by uzyskać tę uszczelkę trzeba zdemontować głowicę, wartość tej roboty przekracza zdecydowanie wartość uszczelki - to tak jakby ktoś opowiedział że zdemontowali kostkę brukową by ukraść piasek spod niej :mrgreen:
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-05, 14:40   

Ukradli uszczelkę spod głowicy i oddali bez niej ;-)
_________________
Browar domowy Mariampol
 
artu 


Marka: Toyota
Model: Rav4
Silnik: 2.0 d4d
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 19
Skąd: Puszcza
Wysłany: 2019-06-05, 14:54   

Zobacz jeszcze Hyundaia i20. Ja myślałem o Sandero ale zrezygnowałem ;-)
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-06-05, 17:23   

Nysia napisał/a:

straszna_maruda napisał/a:
A myślałaś o suzuki baleno? Też małe tez tanie i ma mikroskopijne spalanie.
W sumie nie pomyślałam, muszę przeanalizować też jeszcze. Z konfiguratora wychodzi chyba trochę drożej. .

Jakieś 300 zł drożej. Wejdź na samar pl i tam poszukaj sobie auta w małym segmencie b.
Najlepiej to iść do salonów obejrzeć auta, jak fajne i pasujące to spróbuj jazd próbnych.
Nysia napisał/a:

macminer napisał/a:
wybrałbym mimo wszystko niebieski. Też nie podoba mi się biały.
Dymek napisał/a:
jakikolwiek byle nie biały.
Uff, nie jestem jedyna ;-) . .

Biały, tylko biały. wsiądź do niebieskiego auta a następnie do białego jak oba latem stoją parę godzin na słońcu.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-06-05, 18:07   

Jaki jest sens przy wyborze koloru kierowanie się tym, jak się nagrzewa buda latem? Dziewczyna i tak myśli nad Laureate z klimą w standardzie.

10 minut i dziś miałem normalną temperaturę w swoim i jest jednak trochę większy niż Sandero. Kolor błękit morski. Co do trwałości to faktycznie jest delikatny ale nie rysuje się od wiatru a ktoś kto rozciera po lakierze piasek i syf gąbką zamiast odpowiednią szczotką albo rękawiczką no to sory ale nie skomentuję.
_________________

Ostatnio zmieniony przez arczi_88 2019-06-05, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-05, 19:03   

Co do Suzuki Baleno to wybierz się do salonu. Cena w konfiguratorze to jedno a cena po rabacie to co innego. Sam wybieram pomiędzy Sandero Stepway a Baleno i w tym momencie raczej to będzie Suzuki. Jeśli w Twojej okolicy jest więcej niż jeden salon Suzuki to odwiedź kilka bo oferty bardzo się różnią. W Krakowie są trzy salony Suzuki dwa duże jeden mały. W tym małym oferta była najlepsza
Ostatnio zmieniony przez wuju 2019-06-05, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-05, 19:20   

Michał B24 napisał/a:

Sandero Laureate i Stepway Laureate nie mają takiego samego wnętrza i różnią sie nieco wyposażeniem. Zwykła nie ma tempomatu i tapicerki Stepway.



NO tak, Tapicerką się wnętrze różni. A tempomat.... podobno można dokupić jak nie u dilera to w jakiejś firmie.


A o tym samym wnętrzu pisałem w kontekście tego, że nasza koleżanka pisałą, że siedziała w stepway'u - siedząc w samochodzie, szczególnie podczas jazdy, tapicerki nie widzimy, Niektórzy kupują pokrowce. A rzeczy, których nie da się zmienić na włąsną rękę (albo w bardzo niewilekim stopniu) to wielkość i ułożenie podstawowych, wymaganych kodeksem, układów samochodu - kierownica, kierunkowskazy, hamulec ręczny, dźwignia skrzyni biegów, zegary ze wskażnikami. A to w sandero i stepway'u jest identyczne. Wielkość schowków też . Czyli siedzać w stepwayu można mieć bardzo dobre pojęcie jak się będzie siedzieć w zwykłym sandero. Dokładnie tak samo.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-06-05, 19:28   

arczi_88 napisał/a:
Jaki jest sens przy wyborze koloru kierowanie się tym, jak się nagrzewa buda latem?

biały - temp blachy 47 C a wnetrza 35 C, srebrny - temp blachy 62 C a wnętrza 44 C, czarny - temp blachy 71 C a wnetrza 57 C ; granat - temp blachy 84 C a wnętrza 60 C. Czyli różnica pomiędzy białym a granatowym to 25C dla wnętrza.
<Dziewczyna i tak myśli nad Laureate z klimą w standardzie.>
Mam i na krótkich miejskich odcinkach w nagrzanym aucie gówno daje- realnie musisz jechać ponad 20 minut by zacząć mieć komfort. - mówię o granatowym kolorze. Klima automatyczna i sprawna. Też myślałem, że eee nie będzie różnicy bo automatyczna klima. Daje to kolosalną różnicę słonecznym latem. I większe zużycie paliwa. I czarne półskóry zwyczajnie parzą.
Ostatnio zmieniony przez straszna_maruda 2019-06-05, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne