Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-06-28, 22:25
Sterowanie głosowe - Android czy tylko iOS
Autor Wiadomość
Bulletproof 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: ----
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2019-06-07, 15:18   Sterowanie głosowe - Android czy tylko iOS

Witam,
Mam pytanie odnośnie przycisku (taka gadająca buźka) z prawej strony na kierownicy w dusterze. Nigdzie nie moge znaleźć konkretnej odpowiedzi na pytanie czy pozwala on na głosowe sterowanie podłączonym telefonem z systemem android czy działa to tylko i wyłącznie z ios?
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-07, 15:44   

To może zależeć od wersji radia, ale MNE w wersji bez android auto (wersja softu <= 9.x) na pewno NIE obsługuje głosowo androida.

Pojawia się na ekranie komunikat, że funkcja działa wyłącznie z IOS. To bez sensu, bo najstarsze słuchawki bluetooth jakoś to potrafią, a niby porządne radio - nie.

Podejrzewam jakieś umowy apple-LG na lepsze wsparcie akurat ich telefonów. Choć z drugiej strony może nie warto doszukiwać się spisku tam, gdzie w grę może wchodzić zwykła głupota.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-07, 15:44   

Przez przycisk działają komendy gdy android jest podłączony kablem przez android auto, wówczas trzeba mieć jeszcze zainstalowany asystent google.
Działają komendy np. nawiguj do czy też zadzwoń do, bardzo to wygodne.
Nie działa natomiast przez bluetooth, wtedy wyświetla się komunikat, że tylko telefon z iOS jest obsługiwany.

Dotyczy wersji MNE3 z android auto.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-06-07, 15:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-07, 15:45   

Czyli nawet w MNE3 tego nie naprawili. Patologia.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-07, 15:47   

Pewnie Renault musiałby coś słono dopłacić, albo w ogóle LG nie dało takiej możliwości.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-07, 16:38   

MNE2 tylko z iOS 6 i wyższym z obsługą Siri.

MNE3 iOS oraz Android, ale w ograniczonym zakresie i tylko z Asystentem Google (w Android).
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Bulletproof 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: ----
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2019-06-07, 23:32   

Dzieki za odpowiedzi.
Narazie wszystkie watpliwosci musze rozwiewac poprzez forum, bo dopiero czekam na odbior dustera. Ma byc pomiedzi 24 a 26 tygodniem. Doiero wtedy bede mogl wszystko sam posprawdzac.
Mam nadzieje ze bedzie dzialac na bt. Chociazby w ograniczonym zakresiebo nie po to wydaje sie wiecej kasy na dodatki itp. zeby dalej przyczepiac telefon do szyby albo trzmac go na kablu
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-08, 09:24   

SWilk napisał/a:
Czyli nawet w MNE3 tego nie naprawili. Patologia.

Jak dla mnie, to ten cały Android Auto to patologia... Jak na razie cieszę się, że nie mam tej wersji MNE bo przynajmniej mogę wgrać nowe mapy... Rozwiązanie wymuszające łączenie telefonu kablem ciut nieprzystaje do możliwości technicznych 2019 roku. Przede wszystkim blokuje jedyny dostępny port USB nie zapewniając nawet szybkiego ładowania smartfona.,
 
Bulletproof 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: ----
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2019-06-08, 13:43   

Mi zalezy tylko na funkcji głosowego wybierania połączeń. "zadzwoń do...". Całą resztę moge juz sobie klikać i wybierać ręcznie
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-08, 22:56   

Dymek napisał/a:
SWilk napisał/a:
Czyli nawet w MNE3 tego nie naprawili. Patologia.

Jak dla mnie, to ten cały Android Auto to patologia... Jak na razie cieszę się, że nie mam tej wersji MNE bo przynajmniej mogę wgrać nowe mapy... Rozwiązanie wymuszające łączenie telefonu kablem ciut nieprzystaje do możliwości technicznych 2019 roku. Przede wszystkim blokuje jedyny dostępny port USB nie zapewniając nawet szybkiego ładowania smartfona.,


To że sam wgrywasz sobie jakieś mapy to jest twoja sprawa, systemowo można tylko aktualizować to co podaje Dacia na stronie nawigacji i jest to płatne po trzech miesiącach. Zdecydowana większość użytkowników nie będzie grzebać w plikach systemowych, podobnie jak zdecydowana większość nie rootuje swoich telefonów z androidem i nie wgrywa custom romów.

Użytkownicy nowych Dacii z MNE3 nie mają tej możliwości i wygląda na to że długo mieć nie będą.

Łączenie android auto przez kabel to nie patologia tylko rozwiązanie które cały czas jest aktualne także w drogich markach, tylko BMW za dopłatą ma bezprzewodowe łączenie i chyba KIA teraz to wprowadziła.
W Dacii jeszcze długo tak nie będzie, ale dobrze że się pojawiło bo można też wydawać komendy głosowe.

Patologią jest to, że AA nadal nie ma Toyota, żadna. A Dacia ma.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Bulletproof 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: ----
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2019-06-09, 00:44   

Wielka szkoda ze przez bt dziala tylko ze srajfonami gdzie dacia jest produkowana na rynek europejski a zdecydowana wiekszosc ludzi w europie ma telefon z androidem.
 
Bulletproof 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: ----
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2019-06-09, 00:50   

Ale tylko glosowe komendy nie dzialaja przy podlaczeniu telefonu? Jak sparuje telefon to normalnie bede mogl rozmawiac przez zestaw glosnomowiacy, a nie trzymajac telefon w rece tak? Odtwarzanie muzyki z telefonu tez dziala normalnie przez bt czy tylko po kablu???
 
papse 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 99
Skąd: KR
Wysłany: 2019-06-09, 08:51   

Bulletproof napisał/a:
Odtwarzanie muzyki z telefonu tez dziala normalnie przez bt czy tylko po kablu???

Działa również po BT.

Bulletproof napisał/a:
Jak sparuje telefon to normalnie bede mogl rozmawiac przez zestaw glosnomowiacy, a nie trzymajac telefon w rece tak?

Tak, dodatkowo na MNE będzie widoczny zasięg telefonu i poziom naładowania baterii.
_________________
Mój Dusti
 
Bulletproof 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: ----
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2019-06-09, 09:07   

Dzieki za odpowiedz.
W ciegu 14dni powinienem odebrac auto z salonu to wtedy bede mogl cos wiecej napisac jak to wszystko wyglada. Juz nie moge sie doczekac bo auto zamowione mam od 15kwietnia.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-09, 18:43   

Obywatel MK napisał/a:

To że sam wgrywasz sobie jakieś mapy to jest twoja sprawa, systemowo można tylko aktualizować to co podaje Dacia na stronie nawigacji i jest to płatne po trzech miesiącach. Zdecydowana większość użytkowników nie będzie grzebać w plikach systemowych...

I dlatego napisałem: "Jak dla mnie..." podając dlaczego JA jestem zadowolony, że mam jeszcze stare MNE. Wyrażam jedynie własne zdanie, nie piszę w niczyim imieniu. Dziwię się tylko kolegom pragnącym za wszelką cenę wymienić MNE na te nowe.
Cytat:
Łączenie android auto przez kabel to nie patologia tylko rozwiązanie które cały czas jest aktualne także w drogich markach...

To, że jakaś patologia jest rozpowszechniona w drogich markach, nigdy nie sprawia, że dzięki temu pałam chęcią korzystania z niej.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-10, 08:29   

Obywatel MK napisał/a:
Patologią jest to, że AA nadal nie ma Toyota, żadna. A Dacia ma.



Patologią jest to, że Dacia ma bluetooth, ma mikrofon, ma guzik wybierania numeru, a nie potrafi wysłać do telefonu komunikatu "wciśnięto guzik dial up, weź no słuchaj" i już telefon ma wiedzieć co z tym zrobić.

Jakoś każde słuchawki bluetooth, jakie miałem, nawet najtańsza hama za 50zł potrafią uruchomić wybieranie głosowe w androidzie, a to radio nie.

Zresztą w ogóle obsługa bluetooth mogła by być lepsza, bo próba zadzwonienia do kogoś za pomocą ekranu radia jest NIEBEZPIECZNIE TRUDNA.
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2019-06-10, 09:24   

SWilk napisał/a:

Zresztą w ogóle obsługa bluetooth mogła by być lepsza, bo próba zadzwonienia do kogoś za pomocą ekranu radia jest NIEBEZPIECZNIE TRUDNA.


Mając iPhone i wlaczone Siri, mozesz wybierac glosowo numery telefonow. Wlasnie za pomoca tego przycisku. Ma MNE2 dziala to napewno.
 
Bulletproof 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: ----
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2019-06-10, 10:43   

Na koniec 2018 roku udostepniono dane na temat smartphonow w polsce. Ponad 91% to telefony z androidem, a tylko 8.5% to sprzet z ios. Wydaje mi sie ze na rynku europejskim podzial moze byc bardzo podobny. Wiec sterowanie glosowe w daciach tylko i wylacznie dzialajace z iphonami to ogromy minus dla dacii.

Rozumiem ze jest to zwiazane z dodatkowymi kosztami dla koncernu itp. Ale skoro 8.5% rynku telefonii to sa iphony to ile procent wlascicieli dacii posiada iphona??? Mniej niz 5%? Mniej niz 2%?
To tak jakby wprowadzic jakies fajne rozwiazanie ktore jest przydatne dla wszystkich kierujacych, ale moga z niego korzystac tylko kierujacy ktorzy nie maja prawej nogi. Ile osob w polsce, w europie czy na swiecie prowadzi pojazdy niemajac prawej nogi. Jest to zdecydowanie jakis maly promil wszystkich kierujacych...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-06-11, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne