Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-11-11, 10:29
Czy kupiłbyś Lodgy jeszcze raz?
Autor Wiadomość
Gery 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 27
Skąd: kielce
Wysłany: 2019-06-13, 18:45   Czy kupiłbyś Lodgy jeszcze raz?

Witam, zdecydowałem się na zakup Lodgy 1,6 benzyna w wersji laurete z nawigacja i szybami elektrycznymi z tyłu. Zwracam się z prośbą do was użytkowników Lodgy o napisanie swoich spostrzeżeń na temat tego auta. Jeśli już był taki temat a nie znalazłem przepraszam, dajcie link :-D
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-06-13, 18:47   

Tak, ale bez tego radia, radio z Alixpress bije to na głowę.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-13, 20:27   

Może i tak choć zmiana dla samej zmiany jakoś mnie nie ciągnie - różnice żadne.Ale po lifcie czy premierze nowej wersji czemu nie ..
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2019-06-13, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Gery 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 27
Skąd: kielce
Wysłany: 2019-06-13, 20:33   

DrOzda napisał/a:
Może i tak choć zmiana dla samej zmiany jakoś mnie nie ciągnie - różnice żadne.Ale po lifcie czy premierze nowej wersji czemu nie ..


chodziło mi raczej o to czy mając już doświadczenie z tym autem nie żałujesz decyzji, czy może zdecydowałbyś się na inna markę model?
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-06-14, 05:23   

podobny wątek :->
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-14, 07:36   

Jeżdżę lodgy od dokładnie trzech lat i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu.

Moje obawy przed zakupem dotyczyły głównie:
(a) braku komfortu - przy czym nie mam na myśli masażera w fotelu, wykończenia drewnem i wielu innych rzeczy, których dacia nie ma i nigdy mieć nie będzie, a to że będzie po prostu niewygodnie,
(b) rozmiarów samochodu - do tej pory jeździłem mniejszymi i bałem się, że po prostu będę sobie kiepsko radził.

Na szczęście w obu przypadkach okazało się, że zupełnie nie było się czego bać. Regulacja fotela w pionie i możliwość ustawienia kierownicy powodują, że siedzi mi się w samochodzie po prostu wygodnie. Najciekawsze jest jednak to, że po kilkugodzinnej jeździe nie odczuwam żadnych dolegliwości, co zdarzało mi się w innych samochodach (i co jest dość naturalne). Zdaję sobie sprawę z faktu, że są to odczucia osobnicze i każdy może mieć inaczej. Jeśli chodzi o manewrowanie tak dużym samochodem, to - uwzględniając duże obawy - zdecydowałem się zarówno na czujniki parkowania jak i kamerę cofania. Po takim czasie muszę powiedzieć, że była to decyzja słuszna. Parkuje się całkiem dobrze, oczywiście praw fizyki się nie przeskoczy natomiast ogólna widoczność jest bardzo dobra, co umożliwia manewrowanie na centymetry.

Kupiłem silnik 1,6 (ideologicznie nie trawię diesla, a turbo wydawało mi się jednak nieadekwatnie drogie) i jestem zadowolony. Gdy kupowałem, fabryczne LPG nie było jeszcze dostępne. Teraz jeżdżę nieco mniej, więc pewnie instalacji już nie dołożę.

Lodgy jest bardzo praktyczne - przewoziłem materace, łóżka, bagaże na długie wakacje - za każdym razem sprawdziło się rewelacyjnie. Jeździłem w 7 osób, żaden model na rynku nie oferuje tyle miejsca w trzecim rzędzie.

W samochodzie zmieniłbym drobiazgi, które zresztą w nowych rocznikach zostały poprawione - klakson powinien być na kierownicy, trzeci rząd foteli z niezależnymi miejscami.

Pozostałe wady, to bardzo niskiej jakości wykładziny (trudno je doczyścić) i niewiele lepsza tapicerka. Czyli raczej szczegóły. Wbrew słyszalnym głosom silnik jest wystarczająco dynamiczny (a gdyby był nieobcięty o tych parę koni - czyli tak jak w dusterze - to już w ogóle byłoby świetnie). System Start&Stop działa zadowalająco, jak ktoś go nie lubi, to raczej z pobudek ideologicznych. Ja nie wyłączam nigdy. Klima mogłaby być wydajniejsza, wentylacji trzeba używać na wyższych biegach, przez co robi się głośna (trzeci jest dla mnie funkcjonalnym odpowiednikiem drugiego z innych samochodów).

Nie wiem, dlaczego lodgy nie jest oferowane ze zautomatyzowaną skrzynią - w samochodzie rodzinnym byłoby to jak najbardziej na miejscu (choć nie wiem, czy sam bym się zdecydował, zawsze można znaleźć lepsze zastosowanie dla tych paru tysięcy).

Koszty serwisu są zgodne z oczekiwaniami - przy zakupie materiałów w sieci jest po prostu całkiem przyjemnie.

Uwagi przy zakupach - warto brać wszystkie opcje - elektryczne szyby z tyłu, podgrzewane fotele, co tam jeszcze obecnie jest dotępne - wszysko się przydaje. Koniecznie wersja 7-miejscowa, nawet jeśli będzie używana bardzo sporadycznie.

Jeśli potrzebny jest tani duży samochód - moim zdaniem nadal brak konkurencji - albo okazuje się, że wchodzimy w inny segment, albo po kalkulacji wychodzi jednak kilkanaście tysięcy różnicy.

Po trzech latach eksploatacji, poza zużytą tu i ówdzie wykładziną, niewielkimi przytarciami i pomniejszymi detalami, samochód nie wygląda na bardzo używany. Mam nadzieję, że lodgy będą robić na tyle długo (niestety nie jest to pewne...), że mój egzemplarz zdąży się odpowiednio zestarzeć przed wymianą na nowy.
 
Gery 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 27
Skąd: kielce
Wysłany: 2019-06-14, 12:58   

gfedorynski napisał/a:

Po trzech latach eksploatacji, poza zużytą tu i ówdzie wykładziną, niewielkimi przytarciami i pomniejszymi detalami.


możesz napisać coś więcej o zużytej wykładzinie? jakoś nie potrafię sobie wyobrazić zużytej wykładziny po 3 latach, w których miejscach się zużyła?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-06-14, 16:31   

Ja w skrócie.
Tak kupiłbym i po 5 latach i 94kkm wykładzina jest w bardzo dobrym stanie. Aczkolwiek pomału zmieniają mi się priorytety na mniejsze auto, a do przewożenia większych gabarytów mam dustera z hakiem i przyczepką.
 
rafalm1978 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III JOGGER EXTREME
Silnik: 1.0TCE LPG 1.0TCE LPG
Rocznik: 2021 2022
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 47
Skąd: ok Oławy
Wysłany: 2019-06-14, 21:32   

Przez ostatnie 10 lat mialem :
-renault kangoo 2000
-sandero 2013
-sandero stepway 2017

W tej chwili użytkuję kangoo 2008 , lodgy 2017 oraz dokkera od miesiąca.

Jak na razie najlepiej jeździ mi się LODGY :-D

Więcej chyba nie trzeba tłumaczyć .
_________________
Było Sandero 1.2 LPG 2013 , Sandero Stepway Outdoor 0.9TCe 2017 , Lodgy 1.6SCE LPG 2017 , Dokker Techroad 1.6SCE LPG 2019
 
Gery 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 27
Skąd: kielce
Wysłany: 2019-06-15, 06:45   

wychodzi na to ze to bardzo udane auto. Trochę jestem zaskoczony spodziewałem się jakiś negatywnych opini o niektórych detalach, typu z tego co wiem nie ma płynnej regulacji wycieraczek i pewnie jeszcze kilka o których nie mam pojęcia na razie.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-06-15, 06:47   

rafalm1978 napisał/a:
Jak na razie najlepiej jeździ mi się LODGY :-D

Bo nie jeździłeś MCV2 ;-) :-D
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-15, 08:29   

Gery napisał/a:
wychodzi na to ze to bardzo udane auto. Trochę jestem zaskoczony spodziewałem się jakiś negatywnych opini o niektórych detalach, typu z tego co wiem nie ma płynnej regulacji wycieraczek i pewnie jeszcze kilka o których nie mam pojęcia na razie.


Na forum to ciężko znaleźć niezadowolonych. Albo typu kol. Szybki czyli niby niezadowolony, ale zadowolony ale (i tu właśnie nie bardzo wiadomo co) albo jak mój krajan, który mial dwie dacie i zgezygnował - ale bardziej ze względu na kiepskipoziom ASO niż auta.
Albo ktoś, kto wpada bo ma problem nic się nie uda zrobić i go na forum nigdy więcej nie ma
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-06-15, 18:19   

Lodgy wygodnie się jeździ na pewno lepiej niż MCV II ale denerwujące są pierdoły które w moim egzemplarzu występują mi. drgające szyby po ich delikatnym opuszczeniu, trzeszcząc/drgająca tylna roleta czy bujający się fotel kierowcy. Pod względem takich małych problemów /awarii MCV II było klepszym autem. Gdybym miał teraz wybierać zamiast Lodgy kupił bym Dokkera z przesuwanymi dwoma drzwiami
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-15, 21:59   

Moim zdaniem największa wada Lodgy to brak przesuwnych drzwi. Przydałaby się płynna regulacja wycieraczek i nawiewy na 2 i 3 rząd siedzeń w podsufitce (nie rozumiem tej oszczędności).
Ostatnio zmieniony przez gg 2019-06-15, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
Gery 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 27
Skąd: kielce
Wysłany: 2019-06-15, 22:18   

jak to w grupie renault, scenic trzeciej generacji a to na nim bazuje lodgy też nie ma nawiewu w podsufitce i odsuwanych drzwi, espace 4 chyba jak do tej pory najlepszy van renault co prawda nawiewy ma ale drzwi nadal tradycyjne.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-06-15, 22:29   

Cytat:
Gdybym miał teraz wybierać zamiast Lodgy kupił bym Dokkera z przesuwanymi dwoma drzwiami

Też tak chciałem zrobić..., ale kupowanie 5 osobowego Dokkera z mniejszym wypasem (brak paru pierdół typu podłokietnik) w cenie "wypasionej" Lodgy 7 osobowej, trochę się mija z celem.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-15, 22:30   

Gery napisał/a:
scenic trzeciej generacji a to na nim bazuje lodgy

Nieprawda.
 
rafalm1978 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III JOGGER EXTREME
Silnik: 1.0TCE LPG 1.0TCE LPG
Rocznik: 2021 2022
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 47
Skąd: ok Oławy
Wysłany: 2019-06-16, 06:18   

eio napisał/a:
rafalm1978 napisał/a:
Jak na razie najlepiej jeździ mi się LODGY :-D

Bo nie jeździłeś MCV2 ;-) :-D


Miałem nawet 2 x sandero II 1,2 /2013 oraz 0.9/2017.
Lodgy biją na głowę ilość miejsca w środku i komfort podróżowania.

W każdym samochodzie Dacia widzę różne niedociągnięcia , ale ogólnie mówiąc nie ma co narzekać.

Nad Dokkerem zastanawiałem się bardzo długo (od 10 lat miałem i mam Kangoo) , lecz pierwszą kupiłem Lodgy 2017r( z powodu 7 miejsc ) i w środku wygląda lepiej (mniej blachy).

Po miesiącu użytkowania Dokkera 2019r , mogę powiedzieć że w środku jest ciszej (możliwe że coś poprawili , bo na przednich plastikowych nadkolach mam przyklejone filcowe wygłuszenia )
_________________
Było Sandero 1.2 LPG 2013 , Sandero Stepway Outdoor 0.9TCe 2017 , Lodgy 1.6SCE LPG 2017 , Dokker Techroad 1.6SCE LPG 2019
 
Gery 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 27
Skąd: kielce
Wysłany: 2019-06-16, 11:48   

napiszcie mi jeszcze koledzy bo we wtorek będę w salonie zamawiał jaki rabat można uzyskać jak było u was? odnoszę wrażenie ze nie bardzo chętny jest handlowiec na targowanie
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-16, 15:52   

Gery napisał/a:
napiszcie mi jeszcze koledzy bo we wtorek będę w salonie zamawiał jaki rabat można uzyskać jak było u was? odnoszę wrażenie ze nie bardzo chętny jest handlowiec na targowanie

Z dyskusji jakie były na forum na ten temat wyłania się następujacy obraz:
Rabat można uzyskać rzędu 2 procent (czyli dla daćki około 1000 zł). Plus ewentualnie gumowe wycieraczki. Wszystko co powyżej to już zaczyna być sukcesem.
Osób z rabatem około 1000 (plus gumowe wycieraczki) było kilka tu na forum.Z rzadka ktoś dostał trochę więcej.
Podobno na Śląsku w jednym salonie, który ma bardzo duży obrót można dobić do 5 procent. I to należy traktować jako granicę, której nawet nie opisywano na forum, by ktoś przekroczył.
Jasne, że pod koniec sierpnia jak dilerzy będą chcieli wyrzucić to co mają na placu sytuacja może się zmienić na tych końcówkowych egzemplarzach.

Przy ZAMAWIANYM (nie z placu) aucie o rabat trudniej zwykle.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-06-16, 15:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-06-16, 18:27   

Zamawiałem Lodgy w Salonie Auto Zięba Katowice,pisałem na Forum,że otrzymałem rabat w wysokości 2490 zł,plus dwa komplety wycieraczek jedne gumowe drugie welurowe.Wersja którą mi zaproponował sprzedawca była już wyprodukowana i stała na placu fabrycznym,czas oczekiwania 5 tygodni.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-16, 19:13   

MartinezTychy napisał/a:
Zamawiałem Lodgy w Salonie Auto Zięba Katowice,pisałem na Forum,że otrzymałem rabat w wysokości 2490 zł,plus dwa komplety wycieraczek jedne gumowe drugie welurowe.Wersja którą mi zaproponował sprzedawca była już wyprodukowana i stała na placu fabrycznym,czas oczekiwania 5 tygodni.


Właśnie wymieniony przez Ciebie salon jest znany z największych rabatów w Polsce. Zapewne logdy kosztowała około 50 000a 50000 *5 procent daje 2500.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-06-17, 00:37   

Czy ja wiem, to dość standardowy rabat, też uzyskałem mw. taki na aucie z takim samym scenariuszem jak kolega powyżej.
Ostatnio zmieniony przez buladag 2019-06-17, 00:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-06-17, 04:41   

Jeżeli jest to "auto z placu", to całkiem możliwe ponieważ nie wskazane jest aby stało powyżej 3miesięcy. Dlatego jeżeli salon go zamówił, to chce go jak najszybciej sprzedać kosztem mniejszej prowizji.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-17, 07:47   

Cytat:
możesz napisać coś więcej o zużytej wykładzinie? jakoś nie potrafię sobie wyobrazić zużytej wykładziny po 3 latach, w których miejscach się zużyła?


Może źle się wyraziłem - zużyta to nieodpowiednie słowo. Mam z nią dwa problemy - trudno się z niej usuwa zwykłe zabrudzenia (nawet takie "suche" - wczepiają się jak w rzepy i odkurzacz nie chce ich wciągać), oraz drukrotnie pojawiła mi się na niej pleśń - to oczywiście wina warunków, a nie samej wykładziny, ale różne materiały różnie reagują i wydaje mi się, że ta wykładzina jest szczególnie podatna. Zresztą podobno to bardziej ogólny problem nie tylko w daciach, ale i renault.

Jestem z Warszawy, ale oferty w salonach warszawskich to była porażka - łącznie z tym, że samochód z placu proponowano mi drożej niż z produkcji (w rozumieniu cen cennikowych, nie chodzi o to, że mniejszy rabat). Kupiłem więc u Zdunka w Gdyni (dealer jest, a przynajmniej był na forum, polecam) - dostałem sensowną propozycję bez idiotycznych podchodów. Oczywiście wiąże się to z pewnym ryzykiem, bo rejestruję samochód, którego nie widziałem, oraz jeśli wyjdą w ciągu pierwszych dni jakieś pierdoły, to nie podjadę po prostu do sprzedawcy, tylko muszę już wozić się z ASO. Ale w moim przypadku się opłaciło.

Jest też teoria, że w ogólności łatwiej o rabat, gdy kupuje się więcej wyposażenia - na nim salon lepiej zarabia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne