Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Niebieski autobusik - Dacia Lodgy SL Techroad
Autor Wiadomość
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
  Wysłany: 2019-06-20, 00:16   Niebieski autobusik - Dacia Lodgy SL Techroad

Niebieska Lodówa w wersji Techroad, z wyposażenia ma chyba wszystko co jest dostępne w Lodgy, niestety poza podgrzewanymi siedzeniami. Silnik to 1.6 benzyna. Fajna tapicerka - jak to w Techroad, no i 7 miejsc. :) Koła 16', zapas, dywany welur i gumowe oryginały.
Z planów pasowało by włączyć doświetlanie zakrętów i temperaturę na ekranie MNE, zamontować chlapacze, jak będzie chwila to sprawdzę czy radio czasem przez przypadek nie ma DAB i czy może domykanie szyb po aktywacji funkcji zadziała.

Tak się prezentuje:

1_1 (Niestandardowy).jpg
1
Plik ściągnięto 140 raz(y) 184,85 KB

 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-20, 09:11   

Piękny kolor dla Lodgy. No i wersja słuszna. Bardzo podobają mi się te kołpako-felgi w tej wersji. ;-)

buladag napisał/a:
temperaturę na ekranie MNE


Niech się inni wypowiedzą, ale bez tzw. BICa może to się nie udać.

buladag napisał/a:
czy może domykanie szyb po aktywacji funkcji zadziała.


Nie będzie działać. Chyba, że zamontujesz moduł domykania.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-06-20, 09:19   

Belphegor napisał/a:
Niech się inni wypowiedzą, ale bez tzw. BICa może to się nie udać

W liczniku się wyświetla, więc myślę że to akurat jest.

Cytat:
Chyba, że zamontujesz moduł domykania.

Coś P&P od renault czy trzeba rzeźbić? Staram się grzebać na forum i szukać, ale jest na tyle obszerne że ciężko znaleźć niektóre informacje. :)
 
rafalm1978 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III JOGGER EXTREME
Silnik: 1.0TCE LPG 1.0TCE LPG
Rocznik: 2021 2022
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 47
Skąd: ok Oławy
Wysłany: 2019-06-20, 09:21   Re: Niebieski autobusik - Dacia Lodgy SL Techroad

buladag napisał/a:
... niestety poza podgrzewanymi siedzeniami. ..


Moim zdaniem szkoda , z tego powodu na Dokkera czekałem miesiąc dłużej :-D
_________________
Było Sandero 1.2 LPG 2013 , Sandero Stepway Outdoor 0.9TCe 2017 , Lodgy 1.6SCE LPG 2017 , Dokker Techroad 1.6SCE LPG 2019
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-20, 09:21   

Licznik i MNE w tym zakresie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Ja w DD2 mam wyświetlanie temperatury i na MNE i w liczniku. I czasem różnią się o stopień. ;-)

Z tym modułem domykania, to nawet nie zgłębiałem tematu. Ot sprawdziłem, czy działa i tyle. Rzadko kiedy jeżdżę z otwartymi szybami, więc też nie ma co domykać, jak wysiadam z auta. :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-06-20, 09:35   Re: Niebieski autobusik - Dacia Lodgy SL Techroad

rafalm1978 napisał/a:
buladag napisał/a:
... niestety poza podgrzewanymi siedzeniami. ..


Moim zdaniem szkoda , z tego powodu na Dokkera czekałem miesiąc dłużej :-D

550zl dopłaty - żal nie brać, ale był wybór, albo auto w 3 tygodnie, albo takie samo ale z grzanymi stołkami we wrześniu (dodatkowo trochę obawiałem się problemów że może nie być już wtedy w ofercie 1.6SCe i będą problemy z zamówieniem, a jeśli proste auto to i prosty silnik :P ).

Może dało by się dołożyć grzane stołki na oryginalnych matach? Gdzieś na forum ktoś pisał że wiązka jest, ale nie wiem czy dot. to Lodgy i jak z tapicerką (czy po prostu da się zdjąć).
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-06-21, 13:56   

W ogóle ładne są te wersje techroad ... połączenie kolorystyczne takie ze smakiem...bardzo ładny, praktyczny samochód...
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-07-03, 20:13   

Jeśli chodzi o aktywację różnych gadżetów to niestety jak na razie same niepowodzenia. ;)
DAB - po aktywacji przy wyszukiwaniu stacji pasek postępu nie rusza się - prawdopodobnie brak modułu.
Domykanie szyb - po włączeniu przez ddt4all niestety nie działa (przytrzymanie przycisku zamykania na pilocie nic nie daje)
Doświetlanie zakrętów - ddt4all pokazuje same czerwone pola z napisem no data, :(
Temperatura na ekranie MNE3 - niestety pojawiły się tylko kreseczki, więc nic z tego.
Ostatnio zmieniony przez buladag 2019-07-03, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-04, 09:56   

buladag napisał/a:
Temperatura na ekranie MNE3 - niestety pojawiły się tylko kreseczki, więc nic z tego.

Zobacz Priv...
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-09-05, 10:15   

Trochę nowinek do auta wpadło.

Lakier zaprawkowy: kupiony na necie, 11,9zł zamiast 60zł w ASO
Mata do bagażnika: oryginał mi nie spasował (kosztował w ASO 209zł), kupiłem na alledrogo za 56zł dedykowaną do modelu po 2017r (czyli z siedzeniami Smart Seats) - fajna, nie śmierdzi, pasuje idealnie, a jednak nadal połowa ceny rezaw plastu i do tego jest sztywniejsza co jest fajne - tak samo jak oryginalne gumowe dywaniki.
Na progi przy tylnych drzwiach nakleiłem naklejki dedykowane na progi imitujące karbon - praktycznie identyczne jak na słupkach więc pasują. A że został mi przód bo tam są fabryczne listwy, to jedną przednią dałem na zderzak przy klapie bagażnika. Koszt 4,9zł :P
Uzupelniłem brakującą spinkę mocującą jedne z węży wody pod maską, bo w ASO nie szło się doprosić.
Zamontowałem oryginalne chlapacze - dla potomnych: nie wyznaczajcie punktów określonych w instrukcji dla przodu auta - nie pasują, a tam gdzie twierdzą że powinny być w nadkolu śruby są w rzeczywistości nity. :P
Włączony zegarek w liczniku. Uszczelka na przedni pas zamontowana bezinwazyjnie.
Na zimę wpadły nowe felgi, wzór Symphonie i opony Targum Winter 4. Dekielki kupione za 18zł/4szt (ASO 45zł/szt).
Moduł DAB do MediaNav kupiony, ale jeszcze czeka aż dotrze gniazdo i będzie montaż. Poza tym do wnętrza wpadł uchwyt na okulary, popielniczka (do użytku na szpeja, żeby nie latały), lampka na magnes na klapę bagażnika.
Przy 3200km przebiegu wymieniłem olej i rzecz jasna filtr.
Chyba to tyle.
Ostatnio zmieniony przez buladag 2019-09-05, 11:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-09-05, 11:07   

 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-05, 11:56   

buladag napisał/a:
Na progi przy tylnych drzwiach nakleiłem naklejki dedykowane na progi imitujące karbon


Wrzuć fotkę i daj znać, gdzie to to kupiłeś i z czego są te naklejki wykonane.
Czy uważasz, że wytrzymają kamyczek w podeszwie buta?
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-09-05, 12:38   

buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-09-05, 13:21   

SWilk napisał/a:
buladag napisał/a:
Na progi przy tylnych drzwiach nakleiłem naklejki dedykowane na progi imitujące karbon


Wrzuć fotkę i daj znać, gdzie to to kupiłeś i z czego są te naklejki wykonane.
Czy uważasz, że wytrzymają kamyczek w podeszwie buta?

Fotki powyżej. Naklejka to po prostu wycinek folii, podejrzewam że tej samej która służy do oklejania np. samochodów. Nie jest zbyt gruba, ale myślę że uchroni przed rysą od buta. :) Zakup rzecz jasna to aliexpress stąd kosmiczna cena. Tak jak napisałem, dłuższą nakleiłem na próg bagażnika, bo w Techroad listwy z przodu są fabrycznie.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-09-05, 13:23   

tAboon napisał/a:
buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)

Tak to wygląda:
Podpatrzyłem w Dokkerze, włączyłem za pomocą Ddt4all, metoda opisana jest na forum.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-09-05, 13:27   

buladag napisał/a:
Nie jest zbyt gruba, ale myślę że uchroni przed rysą od buta

Ale niestety najbardziej narażonego na uszkodzenia zagięcia progu nie zabezpieczyłeś a to o niego najczęściej zahacza się butem to samo dotyczy zderzaka.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-09-05, 13:35   

Na zderzak kupiłem już "dedykowaną" do zderzaków naklejkę, też za zawrotną kwotę 5zł.

Co do progów, jak ktoś reflektuje można nakleić dłuższą naklejkę która teoretycznie przeznaczona jest na przód.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-09-05, 13:41   

buladag napisał/a:
tAboon napisał/a:
buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)

Tak to wygląda: [url=https://i.postimg.cc/bJhR5Q1Y/20190905-141106.jpg]Obrazek[/url]
Podpatrzyłem w Dokkerze, włączyłem za pomocą Ddt4all, metoda opisana jest na forum.


To Lodgy nie ma tej opcji? Właśnie się zdziwiłem myślałem że każda Dacia po 2013 to ma.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-09-05, 14:12   

buladag napisał/a:
tAboon napisał/a:
buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)

Tak to wygląda: [url=https://i.postimg.cc/bJhR5Q1Y/20190905-141106.jpg]Obrazek[/url]
Podpatrzyłem w Dokkerze, włączyłem za pomocą Ddt4all, metoda opisana jest na forum.
Ale pytanie jest następujące, czy zegarek jest non stop? Bo zegarek jako zamiennik z innymi wartościami w liczniku ja mam, ale jak mam tempomat włączony to zegarek muszę przełączać. Dlatego pytam.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-09-05, 14:25   

Tak, jest to jedna pozycja z kilku m.in. spalania itp.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-05, 14:39   

toka93 napisał/a:
To Lodgy nie ma tej opcji? Właśnie się zdziwiłem myślałem że każda Dacia po 2013 to ma.

Jeżeli fabrycznie jest MediaNav lub radio, które wyświetla zegar, to opcja zegara w komputerze pokładowym jest fabrycznie wyłączona.
Można to włączyć przez dd4all, ale zegar nigdy nie będzie na stałe, tylko jako jeden z wybieranych przyciskiem "ekranów".
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-09-05, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-09-05, 14:40   

toka93 napisał/a:
buladag napisał/a:
tAboon napisał/a:
buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)

Tak to wygląda: [url=https://i.postimg.cc/bJhR5Q1Y/20190905-141106.jpg]Obrazek[/url]
Podpatrzyłem w Dokkerze, włączyłem za pomocą Ddt4all, metoda opisana jest na forum.


To Lodgy nie ma tej opcji? Właśnie się zdziwiłem myślałem że każda Dacia po 2013 to ma.

Jak ma MNE3 to nie ma zegarka w liczniku włączonego.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-05, 15:44   

buladag napisał/a:
Fotki powyżej.


Ech, rano otworzyłem nieprzeczytane w kartach, a potem nie odświeżyłem strony i nie zauważyłem, że wrzuciłeś zdjęcia.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-09-05, 19:59   

buladag napisał/a:

Na zimę wpadły nowe felgi, wzór Symphonie i opony Targum Winter 4.


Szczerze nie rozumiem takiego dziadowania :evil: . Kupiłeś nowe auto za 55tys. + a szkoda wydać 1200 (dębica/barumy)-2000zł (michelin/continental/nokan) na komplet markowych zimowych opon i zamiast tego wrzucone jakieś gówno za 500zł :shock: . Pierwsza stłuczka będzie kosztowniejsza. Opony to pierwsza rzeczna której nie należy oszczędzać.

Nie przekonują mnie opony regenerowane. Kiedyś w jednej firmie był taki jeden racjonalizator i oszczędny i też kupił tanie opony zimowe. Pierwsze hamowanie i droga hamowania jak na letnich. I niski komfort jazdy. Tylko doświadczenie uratowało mnie przed rozbiciem auta.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-09-05, 20:07   

Jeżdżę na codzień dużo różnymi samochodami, jednymi z gorszych opon letnich w naszym klimacie są od lat Michelin Energy, które przy niższych temperaturach robią się jak plastikowe. Ale w testach o tym nie przeczytasz.
Targum to jedne z droższych opon bieżnikowanych, miałem kiedyś letnie Targum z bieżnikiem Yokohama Parada, teraz stwierdziłem że czas wypróbować zimowe i wybrałem ponownie tego producenta, który nie robi tego chałupniczo. To nie dziadowanie tylko wybór - wyważyły się normalnie, są z miękkiej mieszanki, w dodatku z bieżnikiem Michelin Alpin. Spróbuję, przetestuje dam znać. Z letnimi nie miałem żadnych problemów i spisywały się świetnie szczególnie na mokrym.
Ostatnio zmieniony przez buladag 2019-09-05, 20:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne