Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Rdzawy Stepway z WLKP :).
Autor Wiadomość
marwisn 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway2
Dołączył: 06 Cze 2021
Posty: 39
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2021-06-06, 14:28   Rdzawy Stepway z WLKP :).

Witam serdecznie.

Od kilku dni jestem posiadaczem nowego Sandero w wersji Stepway. Auto zamówione w lutym. Dojechało w Czerwcu.


Silnik 1.0 Tce z podltekiem lpg. Wyposażenie raczej kompletne. Brak nawigacji, elektryki z tyłu i grzanych foteli (grzane stołki nie były dostępne w momencie składania zamówienia).

Z "ekstrasów" dołożona lotka na klapie :-P .


Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym autem. Przerabiałem już VAG'a, Opla, Fiata. Do Dacii poszedłem po Duster'a. Na Sandero zerknąłem przy okazji zachęcony pozytywnymi opiniami w sieci. Obejrzałem, pojeździłem i zamówiłem. Za te pieniądze grzech nie brać :mrgreen: . Bez napinania się na logo na klapie.

Kilka foteczek jak się auto prezentuje ;-) .









Ostatnio zmieniony przez marwisn 2021-06-06, 14:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-06-06, 20:25   

Gratulacje i zadowolenia. Ja jeszcze czekam. Zamówione 19.02 i nie ma nawet daty produkcji :( .
 
marwisn 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway2
Dołączył: 06 Cze 2021
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-07, 06:07   

pastp napisał/a:
Zamówione 19.02 i nie ma nawet daty produkcji :( .


Ja podpisywałem zamówienie 25 lutego. Auto miało być na przełomie czerwca i lipca. Dojechało szybciej niestety...

Niestety dlatego, że chciałem dołożyć grzane fotele, które w lutym były jeszcze niedostępne. A po kontakcie z dealerem w połowie maja okazało się, że auto już zjechało z taśmy.
Ostatnio zmieniony przez marwisn 2021-06-07, 06:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrk73 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.0tce lpg
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Cze 2021
Posty: 8
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-06-07, 08:33   

Witam.Żona zamówiła w piątek,odbiór pażdziernik;).Chciałbym sie spytać ile dopłaty za lotke?
 
marwisn 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway2
Dołączył: 06 Cze 2021
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-07, 15:31   

piotrk73 napisał/a:
Chciałbym sie spytać ile dopłaty za lotke?


Lotka to "mocne słowo" ;-) . To bardziej nakładka na Ori daszek. Ale wygląda całkiem spoko.

W planie były jeszcze wlepki na maskę, dach i klapę tylną. Ale podobno nie ma ich w całej Europie na magazynach. Cena podobna do ceny lotki.

Jak dotrą do dealera mają się odzywać.

Z takich rzeczy bardziej użytecznych.
- listwy progowe (nie podświetlane) - 169 PLN
- koryto do bagażnika - 180 PLN
- chlapacze przód/tył - 140 PLN za dwa czyli 280 PLN komplet
Ostatnio zmieniony przez marwisn 2021-06-07, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-06-08, 22:18   

Gratsy! Dobry kolor i felgi wybrałeś :) podoba mi się :)
Lotki nie widziałem w konfiguratorze/akcesoriach. Fajnie wygląda!
Polecam w przyszłości zmienić tą antenę wieśniacką na "rekina" dużo bardziej poprawi wygląd no i ta lotka też będzie ciekawiej się prezentowała jak nie będzie za nią takiego "bata" haha ;-)

co do lotki. Nie podałeś ceny...ile koszt części + robocizna?
robią to w salonie na miejscu? to jest klejone czy wiercone?

z jakiego salonu brałeś, bo ja też z wielkopolski i zamawiałem w salonie w Poznaniu.
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-06-08, 22:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-08, 22:45   

syn marnotrawny napisał/a:
to jest klejone czy wiercone?

http://www.tech-accessoir...ch-accessoires/ + Sandero Stepway III + spoiler = http://www.tech-accessoir...ocument_id=6954


A w baciku anteny nie ma niczego wieśniackiego poza ewentualnymi komentarzami na jej temat...
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-06-08, 23:04   

laisar napisał/a:
syn marnotrawny napisał/a:
to jest klejone czy wiercone?

http://www.tech-accessoir...ch-accessoires/ + Sandero Stepway III + spoiler = http://www.tech-accessoir...ocument_id=6954


A w baciku anteny nie ma niczego wieśniackiego poza ewentualnymi komentarzami na jej temat...


Dzięki. No wiadomo. Jeden lubi grube baby, jeden modelki :) mi akurat to co się nie podoba w nowych Sandero to właśnie antena (za długa i zbyt tandetna) i lampy tylne...antena to nie problem żeby podmienić na "rekina". a na inne lampy trzeba pewnie jeszcze chwilę poczekać jak "chińczyk" coś wymyśli :)

zobacz tutaj akurat na Dusterze, ale spoko to wygląda ;-)

_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-06-08, 23:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-09, 06:28   

... mi się akurat ten "rekin" nie podoba na dusterze i jakoś nie pasuje do relingów i generalnie całego suvowego charakteru dustera. Bacik o wiele lepiej pasuje.Rekin bardziej pasuje do hothatcha typu Clio rs etc .
 
marwisn 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway2
Dołączył: 06 Cze 2021
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-09, 17:10   

syn marnotrawny napisał/a:
Gratsy! Dobry kolor i felgi wybrałeś :) podoba mi się :)
Lotki nie widziałem w konfiguratorze/akcesoriach. Fajnie wygląda!
Polecam w przyszłości zmienić tą antenę wieśniacką na "rekina" dużo bardziej poprawi wygląd no i ta lotka też będzie ciekawiej się prezentowała jak nie będzie za nią takiego "bata" haha ;-)

co do lotki. Nie podałeś ceny...ile koszt części + robocizna?
robią to w salonie na miejscu? to jest klejone czy wiercone?

z jakiego salonu brałeś, bo ja też z wielkopolski i zamawiałem w salonie w Poznaniu.


Kolor zawsze mi się podobał. Miałem dylemat pomiędzy tym, a niebieskim. Niebieski już kiedyś miałem więc tym razem poszło w pomarańcz :mrgreen:

Co do felg to za dużego wyboru nie było. Raptem jeden model. Dopłata niewielka więc niech "somsiady" zazdroszczą ;-) .


Cena lotki to 329 pln. Montaż gratis wywalczony podczas negocjowania ceny. Montowana w salonie przed odbiorem. Klejona na taśmę dwustronną wg mnie.

Salon Karlika po drodze na Kórnik.


Co do tej anteny. Do mnie ten rekin nie przemawia. Ori antena jest całkiem zgrabna i dobrze wpisuje się w charakter auta ;-) . Rekin na innym aucie niż BMK'a zalatuje kiczem i wioską właśnie :-P .

;-)
Ostatnio zmieniony przez marwisn 2021-06-09, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
marwisn 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway2
Dołączył: 06 Cze 2021
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-09, 17:21   

laisar napisał/a:

http://www.tech-accessoir...ch-accessoires/ + Sandero Stepway III + spoiler = http://www.tech-accessoir...ocument_id=6954

Jednak przykręcany. To mnie mile Dacia zaskoczyła. W Seacie wszystko szło na taśmę dwustronną :-) .

laisar napisał/a:
A w baciku anteny nie ma niczego wieśniackiego poza ewentualnymi komentarzami na jej temat...

Polać proszę temu Panu :lol: !!!
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-06-10, 16:35   

marwisn napisał/a:
Kolor zawsze mi się podobał. Miałem dylemat pomiędzy tym, a niebieskim. Niebieski już kiedyś miałem więc tym razem poszło w pomarańcz :mrgreen:

Zgadzam się. Też bym się zastanawiał pomiędzy niebieskim, a tym pomarańczowym. Dobrze, że wygrał pomarańcz, bo jest najciekawszy, co prawda na drogach sądzę, że będzie go najwięcej. Chociaż patrząc na ludzi, którzy kupili nowe Sandero i Stepway to sporo osób wzięło białą "darmówkę". Tak jak podobają mi się białe samochody i sam miałem jedno, to Sandero wygląda bardzo biednie w tym kolorze. Nie "ubiera" go moim zdaniem.

marwisn napisał/a:
Cena lotki to 329 pln. Montaż gratis wywalczony podczas negocjowania ceny. Montowana w salonie przed odbiorem.

Jeśli chodzi o lotkę to 329 zł to nie ma tragedii jak dostałeś jeszcze montaż gratis, bo skoro Moderator wstawił montaż i lotka jest przykręcana na schemacie to tylko się cieszyć i ASO pewnie skasowałoby za takie coś dodatkowe 3-4 stówki za robotę. Też bym podejrzewał, że taka marka jak DACIA nie będzie się w to bawić, bo miałem też przyjemność zamawiać "lotki" i inne dokładki za dopłatą nawet w markach dużo bardziej premium i też były klejone, a nie przykręcane, wiec tym bardziej mega +++ dla Dacii.
 
marwisn 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway2
Dołączył: 06 Cze 2021
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-11, 04:09   

Białe Sandero mi się bardzo podobało. Jest tylko jedno ale. Rdza lotna. Opiłki latające w powietrzu (np z klocków hamulcowych), które mają bardzo wysoką temperaturę. Wtapiają się w lakier i z czasem zaczynają rdzewieć.

Na lakierze pojawiają się rdzawe kropki i wybroczyny. Są preparaty, które wchodzą w reakcję z tym i zatrzymuje proces rdzewienia, ale kropki pozostają widoczne i już nie do usunięcia. Wygląda to słabo, a na białym wyjątkowo to widać.

Walczyłem z tym na poprzednim aucie (białym). Na pomarańczowym samochodzie nie powinno być tak widoczne ;-) .
Ostatnio zmieniony przez marwisn 2021-06-11, 04:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrk73 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.0tce lpg
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Cze 2021
Posty: 8
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-06-11, 05:31   

Ja też zamówiłem alumy,ale dzień poźniej dostaliśmy telefon z salonu że mają problemy z felgami i tylko są na stalówkach.Najwyżej później sie dokupi,tylko wiadomo że nie po takiej cenie
 
marwisn 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway2
Dołączył: 06 Cze 2021
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-11, 10:42   

Aluś na lato być musi ;-) .

Powoli rozglądam się za stalówkami na zimę.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-06-13, 08:29   

Odnośnie koloru to zawsze podobał mi się bialy Duster z kompletnym olistwowaniem. Dla innych tandeta ale balans biel i czerń dla mnie fajne. Odnosnie felg, to co zmieniam opony to mechanik zawsze proponowuje mi do Fiat alumy - to chyba będzie ostatnia rzecz jaką dopłacę do auta. Szybciej tellewizor. Za rekinem na dachu przemawia to, że antena wyłazi nad rellingi a to może utrudnić tranasport na dachu.
Jak wspomnialłeś nie masz też Navi, bez bezprzewodowego AA, pytanie czy swiadomie czy jak ja zostałeś zrobiony w ....
Też nie mogllem domówić nic od 15.04.a auto poszło do produkcji 5 dni temu. Podobno nic się nie dalo zrobić -złlości tym bardziej. Za to Renault Polska na mój mail ze skarga odpisalo mi pytaniem Czy auto jest na firmę czy prywatnie. Dostali numer umowy i gdzie zamawiane i odpisali, że dalej nie maja pełnych moich danych. Takie podejście mocno mnie zniechęca do marki a jeszcze nie mam ich samochodu
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne