Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała Dama
Autor Wiadomość
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-30, 20:22   Biała Dama




Zamówiona 3 marzec
wyprodukowana 30 kwiecień
zaokrętowana w Tangerze 2 maj
W Koprze od bodajże 6 maja
Od 3 czerwca w drodze do Polski
W Polsce przeznaczona do transportu 13 czerwca.
Diler przyjął podobno 19 czerwca na stan
21 czerwca umowa bankowa (stan licznika 10.6)
25 papiery przysłane
28 czerwca rejestracja
29 czerwca wyjazd z salonu (stan licznika 12.0 - jak oni po placu przejechali 1.4 km w kilka dni???)

Natychmiast zatankowanie do pełna LPG i benzyny

Założyłem, że pierwszy około 1000 km zrobię na gołej benzynie (poza ok. 500 m by sprawdzić, czy LPG działa).
Przejazd z Zamościa do Lublina skrajnie emerycko. Prędkości rzędu 50-70 km/h, boczne drogi by nie przeszkadzać, zresztą sobota.
I tankowanie po 151 km 5,57 l co daje spalanie 3,69 (???? mniej niż auto kol. Powolnego? No ale to sandero...)
Dziś trasa w 4 osoby, klima przez połowę czasu, predkości już na pewnym kawałku 90 km/h
II tankowanie po 134 km 6,55 l ( by nie mieć wątpliwości aż przesadziiłem i parę kropel sie wylało, bo za dużo chciałem nalać) co daje 4,89 l/100 km (25 % więcej niż wczoraj ale nadal trudno użnać to za duże spalanie).

Ogólne uwagi?SIlnik niechętnie przyspiesza w pewnych przedziałąch obrotów. Co prawda w instrukcji jest napisane, żę pełnia możliwośći dopiero po 3000 km i podobno jest to blokowane elektronicznie , ale lekko "uwiera". Objawy takie, że przy naciskam pedał, zwiększa łądnie obroty z powiedzmy 2000 na 2300 i...jakby na chwilę protestował.
Za to jak po zaudowanym ustawiam na tempomacie 54 czy 56 na 4 biegu, to silnika prawie nie słychać i gdyby to było żywe zwierzę, to bym powiedział, że mu się podoba jazda w tym tempie (pierwszego dnia po tych bocznych dorgach głównie w zabudowanym często tak miałem ustawione, wydaje się, zę to cześciowo tłumaczy spalanie). Podobnie na 5 biegu od co najmniej 72.
Opinia Mojej Pani: dużo łatwiej jej znaleźć auta o gorszym komforcie jazdy, szczególnie na przednim siedzeniu. W szczególności wymieniła giuliettę brata i quashkaja koleżanki. Z tyłu - trochę gorzej, ale, i to mnie rozbawiło, na szczęście wszędzie są platkiki a nie tapicerka - więc łatwiej utrzymać w czystości.

PS. Zdjęcie zrobione podczas nakładania odbijaka na rancie drzwi - przednie drzwi już mają taką ledwie widoczną ciemną listewkę na rancie.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-06-30, 20:30   

Ooo Sombrero w techroadzie nie widziałem jeszcze. Poza tapicerka i lusterkami jakieś wstawki stylistyczne?
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-30, 20:54   

toka93 napisał/a:
Ooo Sombrero w techroadzie nie widziałem jeszcze. Poza tapicerka i lusterkami jakieś wstawki stylistyczne?

Można było zamówić za kilkaset złotych napis TECHROAD na drzwiach.
"otwory" klimatyzacji nei są całkiem czarne ale mają taką czerwoną kreskę (minimalnie ładniej).
NIe ma napisu STPEWAY na drzwiach - jak widać - jest drobny napis na słupku a na drzwiach przednich drobny napis TECHROAD.
I to wszystko 200 zł taniej niż analogiczny LAUREAT z takim wyposażeniem.
AA... zdaje się standardowe dywaniki też z napisem . Zdaje się - bo mam na podłodze gumowe od dilera a fabryczne w bagażniku.

aaaa koła 16 cali stalowe z dedykowanymi deklami do techroada
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-06-30, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Szlepster 



Marka: Dacia
Model: Był Logan MCV II PH II / jest Jogger
Silnik: Było 0.9 TCe LPG / jest 1.0 TCe LPG
Rocznik: 07.12.2016 / 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 23 Paź 2016
Posty: 46
Skąd: Warszawa/Ruda Śląska
Wysłany: 2019-07-01, 04:40   

LPG dokładane czy fabryczne? Bo w oficjalnym cenniku nie ma wersji Techroad/Stepway zasilanych gazem.
Edit:
Szybkie spojrzenie na strone Daci i juz wiem. Jednak jest dla Sandero LPG w Stepwayu czego nie ma dla MCV-ki ☹️
Ostatnio zmieniony przez Szlepster 2019-07-01, 04:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-07-01, 06:40   

Szlepster napisał/a:
LPG dokładane czy fabryczne? Bo w oficjalnym cenniku nie ma wersji Techroad/Stepway zasilanych gazem.
Edit:
Szybkie spojrzenie na strone Daci i juz wiem. Jednak jest dla Sandero LPG w Stepwayu czego nie ma dla MCV-ki ☹️


Obawiam się że na zamówienie LPG jest już za późno.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-01, 07:58   

Ten Techroad to technicznie Sandero Stepway czy zwykłe Sandero wyglądające na Stepway?
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-01, 08:21   

Obywatel MK napisał/a:
Ten Techroad to technicznie Sandero Stepway czy zwykłe Sandero wyglądające na Stepway?

Sandero Stepway przepicowane tapicerką i akcentami stylistycznymi. Podobnie jak serie Outdoor (z pomarańczem w dodatkach) w 2017r.
pikodat napisał/a:
Zdjęcie zrobione podczas nakładania odbijaka na rancie drzwi - przednie drzwi już mają taką ledwie widoczną ciemną listewkę na rancie.

Dawaj nam tu zaraz jakieś fotki wnętrza, bo to będzie chyba pierwszy forumowy SS w tej wersji. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-07-01, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-07-01, 08:39   Re: Biała Dama

pikodat napisał/a:
29 czerwca wyjazd z salonu (stan licznika 12.0 - jak oni po placu przejechali 1.4 km w kilka w kilka dni???)


Widziałeś ile tego u nich na placu stoi?. Moja niby na dniach przyjechała a stała na szarym końcu.
Nawet zażartowałem jak oni go z stamtąd wyciągnął... Ktoś u nich dobrze tetrisa ogarnia :D

Mogliśmy się wyminąć. Ze dwie białe dacie widziałem - jeżeli przejeżdżałeś obwodnicą.
Ostatnio zmieniony przez cowcar 2019-07-01, 08:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 08:40   

Obywatel MK napisał/a:
Ten Techroad to technicznie Sandero Stepway czy zwykłe Sandero wyglądające na Stepway?

Jest to Laureate Stepway z czujnikami z tyłu. Geneza zakupu techroada była taka, że dodałem te czujniki do Laureate zwykłego i dla jaj chciałem zobaczyc ile będzie kosztować limitowana seria mająca dokładnie to samo. Wyszło 200 zł MNIEJ.
Aż sprzedawca u dilera był zdziwiony . Ale podobno o techroada było bardzo mało zapytań.
A że mi te czerwone wstawki się podobają, to jak fabryka daje 200 zł rabatu za to , że ładniej...





Ten napis TECHROAD maleńki tylko na drzwiach pasażera. Napis Stepway na słupku B po obu stronach samochodu.
Tak wyglądają drzwi pasażera. Jak widać te napisy to trzeba z bliska oglądać by zauważyć.


No i z tej genezy wynika, dlaczego nie mam napisu TECHROAD dużego na drzwiach i dlaczego biały - po prostu nie czułem potrzeby płacenia kasy za taki napis (bo duży napis na drzwiach to 300 czy 500 zł) i za kolor.


Założenia przy kupnie były takie: mojej Pani - ma być nowe auto, może być i dacia. A moje - ma być możliwie oszczędne ale jak już nowe to musi mieć LPG, szybę tylną ogrzewaną, elektrycznie ogrzewane lusterka i klimę. Wyszo, że dacia Laureate spełnia wszystko. A że apetyt rośnie to i wideorejestrator i owiewki i chlapaki...
Moja Pani chciała w innym kolorze (np. ten śliczny niebieski albo ten czerwony techroadowy) ale na logiczny argument - skoro już mamy wydać 1800 to zamiast na to, co widzą inni jak jedziemy, to niech będzie na to, co nam się przydać może - i apetyt rosnący w miare jedzenia został zaspokojony kosztem zostawienia białego...

I jak w kabarecie, gdzie kobieta mówi - a mogłam wyjść za Stefana, by mnie dziś woził autem !!
-Jakim?
-Pandą w gazie

No to moja się śmieje, ze jest wożona białą DACIĄ w gazie:)))
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-01, 09:10, w całości zmieniany 10 razy  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 08:51   Re: Biała Dama

cowcar napisał/a:
pikodat napisał/a:
29 czerwca wyjazd z salonu (stan licznika 12.0 - jak oni po placu przejechali 1.4 km w kilka w kilka dni???)


Widziałeś ile tego u nich na placu stoi?. Moja niby na dniach przyjechała a stała na szarym końcu.
Nawet zażartowałem jak oni go z stamtąd wyciągnął... Ktoś u nich dobrze tetrisa ogarnia :D

Mogliśmy się wyminąć. Ze dwie białe dacie widziałem - jeżeli przejeżdżałeś obwodnicą.

Nie... na razie jeszcze nie jechałem.

No niby moja też stała pod samym ogrodzeniem...
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 08:51   

Dymek napisał/a:
Obywatel MK napisał/a:
Ten Techroad to technicznie Sandero Stepway czy zwykłe Sandero wyglądające na Stepway?

Sandero Stepway przepicowane tapicerką i akcentami stylistycznymi. Podobnie jak serie Outdoor (z pomarańczem w dodatkach) w 2017r.
pikodat napisał/a:
Zdjęcie zrobione podczas nakładania odbijaka na rancie drzwi - przednie drzwi już mają taką ledwie widoczną ciemną listewkę na rancie.

Dawaj nam tu zaraz jakieś fotki wnętrza, bo to będzie chyba pierwszy forumowy SS w tej wersji. ;-)


Fotki wnętrza później bo na razie w pracy nie wyskocze robić zdjęć...
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 08:53   

Szlepster napisał/a:
LPG dokładane czy fabryczne? Bo w oficjalnym cenniku nie ma wersji Techroad/Stepway zasilanych gazem.
Edit:
Szybkie spojrzenie na strone Daci i juz wiem. Jednak jest dla Sandero LPG w Stepwayu czego nie ma dla MCV-ki ☹️

Ano zdaje się tylko sandero w techroadzie (i chyba ogólniej - w stepwayu) ma fabryczne LPG...
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-01, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-01, 08:57   

No i gitara. Bardzo ładny egzemplarz. 8-)

pikodat napisał/a:
stan licznika 12.0 - jak oni po placu przejechali 1.4 km w kilka dni???


Wierz mi, że się da. :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 09:17   

gawel napisał/a:
Szlepster napisał/a:
LPG dokładane czy fabryczne? Bo w oficjalnym cenniku nie ma wersji Techroad/Stepway zasilanych gazem.
Edit:
Szybkie spojrzenie na strone Daci i juz wiem. Jednak jest dla Sandero LPG w Stepwayu czego nie ma dla MCV-ki ☹️


Obawiam się że na zamówienie LPG jest już za późno.


Jeszcze w kilku salonach mają auta stepway z LPG. Zapewne TCe 1.0 tez będzie z LPG ale niekoniecznie od września.
https://www.otomoto.pl/of...html#37d238f5a4
Ot choćby tu - prawie takie jak moje.


A tu juz prawie najlepiej wyposażone jakie może być
https://www.otomoto.pl/of...html#37d238f5a4
https://www.otomoto.pl/of...html#37d238f5a4
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-01, 09:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-01, 09:42   

pikodat napisał/a:
Fotki wnętrza później bo na razie w pracy nie wyskocze robić zdjęć...

To zrobiłbyś jeszcze mocowanie przedniego chlapacza od strony koła. W odniesieniu do tych zdjęć: KLIK
Ciekawi mnie bardzo jak ASO sobie radzi z "ominięciem" tego pionowego garba w nadkolu, montują chlapacz na chama na wierzch?
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 10:17   

Dymek napisał/a:
pikodat napisał/a:
Fotki wnętrza później bo na razie w pracy nie wyskocze robić zdjęć...

To zrobiłbyś jeszcze mocowanie przedniego chlapacza od strony koła. W odniesieniu do tych zdjęć: KLIK
Ciekawi mnie bardzo jak ASO sobie radzi z "ominięciem" tego pionowego garba w nadkolu, montują chlapacz na chama na wierzch?

Na chama na wierzch. Będę chciał jak będę nie -w- ubraniach z pracy sobie popatrzeć, gdzie tam śrube dali.



PS. Dlaczego nie mogę dodać zdjęcia jako załącznik i muszę przez zewnętrznyserwer plikow robić dołączanie?
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-01, 10:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 10:27   

Dymek napisał/a:

Dawaj nam tu zaraz jakieś fotki wnętrza, bo to będzie chyba pierwszy forumowy SS w tej wersji. ;-)






Dedykowane dekle udające felgi


Mam dealerskie gumowe "dywaniki"/ Oryginalne w opakowaniu fabrycznym na razie.


 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-01, 10:44   

pikodat napisał/a:
Na chama na wierzch. Będę chciał jak będę nie -w- ubraniach z pracy sobie popatrzeć, gdzie tam śrube dali.
PS. Dlaczego nie mogę dodać zdjęcia jako załącznik i muszę przez zewnętrznyserwer plikow robić dołączanie?

No to nieźle odwalają... :-D Zauważ, że ten trzeci otwór chyba dowiercali a nie wykorzystali fabrycznego punktu mocowania. Nic dziwnego, inaczej by się im chlapacz wyrwał na tym otworze...
P.S. Fotki załącznika mają ograniczenie do 250kB bodajże.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-07-01, 11:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 10:47   

Dymek napisał/a:
pikodat napisał/a:
Na chama na wierzch. Będę chciał jak będę nie -w- ubraniach z pracy sobie popatrzeć, gdzie tam śrube dali.
PS. Dlaczego nie mogę dodać zdjęcia jako załącznik i muszę przez zewnętrznyserwer plikow robić dołączanie?

No to nieźle odwalają... :-D Zauważ, że po prawej stronie złapali od zewnątrz tylko na 2 wkręty a po lewej stronie na 3, przy czym ten trzeci otwór chyba dowiercali a nie wykorzystali fabrycznego punktu mocowania. Nic dziwnego, inaczej by się im chlapacz wyrwał na tym otworze...
P.S. Fotki załącznika mają ograniczenie do 225kB bodajże.


Czyli z prawej może szybko wylecieć chlapak?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-01, 10:54   

pikodat napisał/a:
Czyli z prawej może szybko wylecieć chlapak?

Eetam, nie sądzę żeby miał odlatywać. Będą się trzymać, ale chodzi bardziej o samą przyzwoitość montażu i jakąś estetykę. Dlatego u siebie bawiłem się w tą wycinankę.
EDIT- chyba jednak ja słabo widzę i łepek trzeciego wkręta w prawym chlapaczu tam jest? Tylko kolor wkręta zlał się z chlapaczem...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-07-01, 10:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-01, 11:19   

A tapicerka fajna, taka trochę bardziej kobieco- sportowa :roll: Weselsza w każdym razie.
Szyby tylne w prądzie było wziąć- naprawdę przydają się jak przewietrzyć szybko trzeba a nikt z tyłu nie siedzi.
Jak ja kupowałem, to też Outdoor wychodził korzystnie, ok. 300zł taniej od Laureate, w dodatku z opcjami niedostępnymi wtedy w Laureate- właśnie szyby tylne elektryczne i podłokietnik fabryczny.
Bezawaryjności życzę 😉
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-07-01, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-01, 13:29   

Dymek napisał/a:
A tapicerka fajna, taka trochę bardziej kobieco- sportowa :roll: Weselsza w każdym razie.


W ogóle teraz to większość aut ma tapicerkę albo smętno-szarą albo kijowy beż -- mam wrażenie, że ze 25 lat temu odważniej był traktowany temat wnętrz pojazdów, chociaż nie było żadnych serii limitowanych (a i te bajery wcale nie były w szczególnie drogich autach).
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-01, 13:30   

Dymek napisał/a:

Szyby tylne w prądzie było wziąć- naprawdę przydają się jak przewietrzyć szybko trzeba a nikt z tyłu nie siedzi.
Jak ja kupowałem, to też Outdoor wychodził korzystnie, ok. 300zł taniej od Laureate, w dodatku z opcjami niedostępnymi wtedy w Laureate- właśnie szyby tylne elektryczne i podłokietnik fabryczny.

Podłokietnik mam... a o przewietrzaniu ... nie pomyślałem... Jakoś przeżyję:)
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-04, 21:24   

Może ktoś myśleć, że jestem... ale NIe .. Już pełnoprawny.
Bo MAM . Liczę ampery. Uciekają..
Wiecie.. Nie mam kodów a auto przestało mało palić.
Na pewno nasłali na mnie...Bo kodów nie znam...




Swoją drogą nie wiedziałem, żę tak łatwo mieć miernik napięcia. O dziwo ampery też liczy - konkretnie ampery urządzenia podłączonego do USB . Podaje też temperaturę. Taki bajerek - ale jak zobaczyłem, to poczułem nieprzepartą ochotę umieśćić na forum wraz z odpowiednim komentarzem.

III tankowanie - tuż po zniknięciu górnego prostokącika stanu paliwa (sandero ma 8 prostokącików)
Wystarczyło na 143 km (no, 141 bo 2 pzejechałem już na 7 prostokacikach).
Na stacji benzynowej wlano 10,22 litra co daje 7,15 / 100.
Jazda na dobrą sprawę wyłącznie w mieście.

Nastęne tankowanie - gdy będzie 6 prostokącików. Jeszcze 550 km i przechodze na gaz.


Zatem - pełny bak 50 l - 8 prostokątów
gdy zostaje 40 - 7 prostokątów.


Swoja drogą, to jakieś kody muszą być w fabryce - pewnie moc mniejsza albo co - ale za to spalanie jak na pierwszych 150 km to mieć pewnie nigdy nie będę.
No chyba, że kol. Powolny podzieli się kodami. Ale one pewnie tylko do dustera:)
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-05, 08:51   

Przez chwilę, czytając pierwsze zdania, myślałem, że Ty poważnie. :mrgreen:

pikodat napisał/a:
Powolny podzieli się kodami. Ale one pewnie tylko do dustera:)


Tylko dla Powolnego. Nie zapominaj, że tylko kilka osób na Świecie je zna. :shock: :lol:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne