Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup nowego Dustera
Autor Wiadomość
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-11, 12:49   Zakup nowego Dustera

Dzień dobry Wszystkim,

Z powodu awarii mojego dotychczasowego samochodu (Uszczelka pod głowicą) i braku opłacalności naprawy (stary Opel) po naradach z żoną zdecydowaliśmy, że chcemy kupić nowego Dustera. Będzie to nasz pierwszy zakup nowego samochodu w życiu. Wybór padł na Dustera z instalacją LPG 1.0 TCe. Interesuje nas wersja wyposażenia Journey

W związku z tym, chciałbym to przeprowadzić najlepiej jak się da, aby niczego nie żałować.

Rozumiem, że najpierw najlepiej umówić się na jazdę testową, następnie wysłać zapytanie o ofertę do kilku dealerów w okolicy i wybrać najlepszą? Czy ceny mogą się różnić pomiędzy dealerami?
Czy mozna coś negocjować, ugrać jakieś dodatkowe wyposażenie, rabat cenowy, koła zimowe itp.?

Jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na Dustera?

Czy może lepiej poczekać na jakieś wyprzedaże rocznika?

Jakiekolwiek rady od Was, drodzy forumowicze - byłby dla mnie na wagę złota. Jest to nasz pierwszy raz i wielka decyzja, bo to też dość spory wydatek.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam serdecznie,
Damian
Ostatnio zmieniony przez iLuminary 2022-11-11, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1083
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-11-11, 13:23   

Z ciekawością będę śledził co "ugrasz" :)
Przyznam że ja w obecnej chwili bym na za wiele nie liczył, ale starczy pesymizm przeze mnie przemawia ;)
Rok temu jak jeszcze na dobre nie zaczął się problem z dostępnością (zamawiałem we sierpniu, odbierałem w październiku ) udało mi się zaprzyjaźnionego koncesjonera dostać 2tyś rabatu, ceramikę lakieru z 5letnią gwarancją w cenie 1.3tyś (zamiast 2.5tyś), wycieraczki gumowe free i rabat na opony zimowe z felgami - z którego nie skorzystałem bo nie było dostępnych opon jakie chciałem.
Jeśli samochód będziesz stał na dworze (jak u mnie) to zdecydowanie polecam dopłacić do grzanych foteli - to najlepiej wydane u mnie 700zł - niezależnie od mrozu, wsiadając do samochodu w kilkadziesiąt sekund "jest ciepło", pomimo że nawiey jeszcze nie grzeją.
Jeśli kolor nie jest mega istotny - to polecam biały - nieporównywalnie mniej się nagrzewa w lecie niż każdy inny (dosłownie każdy).
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-11, 13:55   

r70 napisał/a:
Z ciekawością będę śledził co "ugrasz" :)
Przyznam że ja w obecnej chwili bym na za wiele nie liczył, ale starczy pesymizm przeze mnie przemawia ;)
Rok temu jak jeszcze na dobre nie zaczął się problem z dostępnością (zamawiałem we sierpniu, odbierałem w październiku ) udało mi się zaprzyjaźnionego koncesjonera dostać 2tyś rabatu, ceramikę lakieru z 5letnią gwarancją w cenie 1.3tyś (zamiast 2.5tyś), wycieraczki gumowe free i rabat na opony zimowe z felgami - z którego nie skorzystałem bo nie było dostępnych opon jakie chciałem.
Jeśli samochód będziesz stał na dworze (jak u mnie) to zdecydowanie polecam dopłacić do grzanych foteli - to najlepiej wydane u mnie 700zł - niezależnie od mrozu, wsiadając do samochodu w kilkadziesiąt sekund "jest ciepło", pomimo że nawiey jeszcze nie grzeją.
Jeśli kolor nie jest mega istotny - to polecam biały - nieporównywalnie mniej się nagrzewa w lecie niż każdy inny (dosłownie każdy).


Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Kolor żonie podoba się "Khaki" więc ja tu akurat dużo do gadania nie mam :-(

Do wyposażenia Journey mam dobrane właśnie to grzanie foteli, gdyż mieszkamy w bloku oraz zestaw chlapaczy, listew na nadola oraz płetwę rekina jako antenę. W dniu 21.11 mam umówioną jazdę testową, a przez weekend powysyłam zapytania do dealerów na śląsku.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-11-12, 17:23   

Jesteś z Katowic,podjedź do Zięby na Kościuszki jest tam kilka Dusterów z LPG lekko używanych z niskimi przebiegami
Link http://www.auto-zieba.com...5Bname%5D=Dacia
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-12, 18:56   

MartinezTychy napisał/a:
Jesteś z Katowic,podjedź do Zięby na Kościuszki jest tam kilka Dusterów z LPG lekko używanych z niskimi przebiegami
Link http://www.auto-zieba.com...5Bname%5D=Dacia


Ceny używek nie sa atrakcyjne względem nówki z salonu. Raczej celuję w nowy model.
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2022-11-12, 20:33   

iLuminary napisał/a:
MartinezTychy napisał/a:
Jesteś z Katowic,podjedź do Zięby na Kościuszki jest tam kilka Dusterów z LPG lekko używanych z niskimi przebiegami
Link http://www.auto-zieba.com...5Bname%5D=Dacia


Ceny używek nie sa atrakcyjne względem nówki z salonu. Raczej celuję w nowy model.


Aż mnie zatkało......taki model jak mój, ten sam rocznik :shock: 81.500zł :shock: a kupiłem za 69000.
Pytanie czy ktoś tak kupi....
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-13, 11:43   

uno0 napisał/a:
iLuminary napisał/a:
MartinezTychy napisał/a:
Jesteś z Katowic,podjedź do Zięby na Kościuszki jest tam kilka Dusterów z LPG lekko używanych z niskimi przebiegami
Link http://www.auto-zieba.com...5Bname%5D=Dacia


Ceny używek nie sa atrakcyjne względem nówki z salonu. Raczej celuję w nowy model.


Aż mnie zatkało......taki model jak mój, ten sam rocznik :shock: 81.500zł :shock: a kupiłem za 69000.
Pytanie czy ktoś tak kupi....


Niestety ja kupię, tylko nówkę. Padła mi uszczelka pod głowicą, i mam dość swojego starego auta. Kupiłem go za 15 tys, w 5 lat włożyłem 20 tys. i teraz remont silnika za 6 tys to za dużo na moją cierpliwość.

Używane samochody są tragiczne, nowe też. Natomiast kupno nowego Dustera, nawet za 80k - jestem w stanie uzasadnić racjonalnie. Zakup 4 letniego auta premium za 80k, które znów może się psuć, nie byłbym w stanie uzasadnić racjonalnie
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-11-14, 09:19   

iLuminary napisał/a:
Używane samochody są tragiczne, nowe też. Natomiast kupno nowego Dustera, nawet za 80k - jestem w stanie uzasadnić racjonalnie. Zakup 4 letniego auta premium za 80k, które znów może się psuć, nie byłbym w stanie uzasadnić racjonalnie


Masz bardzo racjonalne podejście do aut. A jeśli chodzi o wyprzedaż rocznika, to w Daci dawno czegoś takiego nie było, bo wszystko się wyprzedaje bez promocji.

Tylko, ze czas oczekiwania na wymarzony model może sie okazać kilkumiesięczny. A bez auta, będzie trudno. Więc mozesz zostać zmuszony do brania z placu w innej konfiguracji.
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2022-11-14, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-11-14, 13:01   

iLuminary, ty wydajesz swoje pieniądze i ty decydujesz.
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-14, 23:19   

Będąc w salonie polecam wsiąść sobie dla porównania do Sandero Stepway albo Joggera. Silniki z gazem te same co w Dusterze, oba też są podwyższone. Wykończenie w środku inne.. Stepway jest nieco mniejszy i tańszy od Dustera a Jogger odwrotnie. Dobrze jest mieć punkt odniesienia - co można dostać za nieco mniej lub więcej.
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2022-11-16, 21:25   

Moje osobiste zdanie (poparte eksploatacją D.2 f.1 i jazdami testowymi S.III): Sandero jest jednak autem "tańszym" (podejrzewam, że podobnie jest z Jogger'em, ale tym nie jeździłem). Przejawia się to w tym, że S.III jest gorzej wykończone (wystarczy zaglądnąć do bagażnika - D.2 praktycznie nie ma "gołej blachy"), gorzej wyciszone (tylne nadkola, dach, spód) i ogólnie jakoś tak mniej się przy nim starają. Duster jest jednak już takim bardziej kompaktem, pomimo nie aż tak dużej różnicy w cenie. Na pewno S.III jest nowocześniejsze konstrukcyjnie, a najbardziej widać to w konstrukcji karoserii oraz bardziej designerskie w środku (nie czarna a szara kolorystyka plastików oraz materiałowe wykończenie - pomijając najtańszą wersję). Siedzenia w S.III są nieco wygodniejsze niż D.2 (przednie). 17 calowe felgi i dość miękkie zawieszenie D.2 dają znakomite rezultaty w codziennej jeździe dla kogoś kto ceni kompromis komfort vs prowadzenie. Ogólnie zawieszenie jest również nieco starsze w D.2 konstrukcyjnie (najprawdopodobniej z "magazynów" Nissana), ale jednocześnie o stopień lepsze od S.III. D.2 jest bardzo zwrotny (naprawdę mała średnica zawracania). Jednak D.2 jest już dość spory (szerszy i dłuższy) na co trzeba zwrócić uwagę - w porównaniu do S.III oczywiście ;-) .
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
Ostatnio zmieniony przez tomkasz 2022-11-16, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1083
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-11-17, 16:52   

Ja miałem takie danie wrażenie (nie tylko jak - także moja żonka) kiedy zrobiliśmy jazdę testowa DD2f.1 po będąc zdecydowanymi na nowego logana kotrym jeździliśmy (a Sandero mieliśmy pożyczone na weekend i zrobiliśmy nim 400 czy 500km).
Wystarczyła jedna jazda dusterem , żeby odpuścić sobie system awaryjnego hamowania, wyzej i lepiej usytuowany ekran 8", ładniejsza deskę j zamówić droższego dustera zamiast pierwotnie wybranego, nowocześniejszego logana.
Duster jest starszy, ale w naszym odczuciu lepiej wykonany, wyciszony i komfortowy.
Obecnie często sapedzam w nim po 12-14h na dobę i nie mam żadnych problemów z nadmiernym zmęczenie - wręcz zawsze śmieje mi się papa jak do dustera od rana wsiadam :)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2022-11-18, 10:12   

jak w maju 2021 wybierałem Dacie przymierzałem się do SS3 i DD (z tymi lampami z tyłu w kształcie X). Co skłoniło mnie do kupno SS3:
1. jeżdżę sam, czasem z żoną i psami - miejsca nie brakuję,
2. wnętrze SS3 jednak od tamtej wersji DD było dla mnie ciekawsze i ładniejsze,
3. DD nie miała w tym momencie automatu, a to było kryterium podstawowym,

90% przebiegu to miasto - prędkość przelotowa 120-130 na obrotach wybranych przez automat jest dla mnie przyjemna.
Ale brak automatu wykluczył wtedy zakup DD.
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-18, 10:14   

Witajcie,

w poniedziałek 14.11 zaliczkowałem Dustera, w wersji Journey mam dołożone grzanie przednich foteli. Auto w transporcie z Rumunii, przewidywany czas odbioru między 27.11 a 06.12.

Jedyne co udało się wynegocjować, to darmowe dywaniki gumowe i mata bagażnika oraz darmowy montaż akcesoriów (osłony nadkoli, drzwi, płetwa rekina)

Miałem to szczęście, że auto które zamówiłem było już wyprodukowane. Czas oczekiwania w pozostałych salonach wynosił od 3 do 5 miesięcy. MY23

Nawet jeśli w innym salonie miałbym zniżkę może tysiąc, dwa tysiące złotych - to wolałem zakupić auto które ma szybki czas odbioru.

Pozdrawiam i trzymajcie kciuki, aby się nie przeciągnęło. Szerokości.
 
Hamal99 


Marka: Ford
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Paź 2022
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-12-07, 12:45   

Takie pytanie, skąd wiesz czy zaliczkowany przez Ciebie samochód nie był na wystawie, gdzie każdy go oglądał, trzaskał drzwiami ? a może nawet sie przejechał, ile na liczniku powinien mieć nowy samochód z salonu przy odbiorze ?

Pytam bo byłem niedawno w salonie renault i widziałem stojące dacie na placu i na jednej była lekka rysa przy drzwiach.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-12-07, 13:10   

Nowy samochód ma typowo od 3 do 30 km przebiegu. Ale są fabrycznie nowe egzemplarze z przebiegami nawet ponad 500 km tyle że wtedy mają kwit potwierdzający udział w rozszerzonych testach fabrycznych.

Auta z rysami, odpryskami lakieru, uszkodzonymi elementami czy nawet wybitymi szybami też są nowe, pojęcia nie macie jakie szkody potrafią mieć auta transportowane z fabryki do dealera.

Osobną kwestią jest czy dealer informuje o takich zdarzeniach klienta :-)
 
Hamal99 


Marka: Ford
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Paź 2022
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-12-07, 13:57   

czyli rozumiem że na odbiór warto wziąć ze sobą miernik grubości lakieru ?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-12-07, 14:06   

zaszkodzić nie zaszkodzi, ale miernik lakieru bez wiedzy jak wykonać pomiar i interpretować wyniki niewiele daje.
przede wszystkim miernik powinien być skalibrowany, lakier mierzony na czystych równych powierzchniach, w kilku punktach elementu.
przy czym uwaga - grubość np 230 na dachu i blotnikach tylnych i 120 na drzwiach i przodzie nie świadczy o wypadkowości auta a o przelakierowaniu nadwozia w fabryce z różnych przyczyn
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2022-12-08, 11:25   

A sprzedawca powie, że lakier mieści się w normie i nic mu nie zrobisz, zresztą Twój wskaźnik nie ma atestu.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-12-08, 16:02   

eplus napisał/a:
A sprzedawca powie, że lakier mieści się w normie i nic mu nie zrobisz, zresztą Twój wskaźnik nie ma atestu.


zawsze można wtedy poprosić o pomiar czujnikiem serwisu, każdy serwis z autoryzacją ma taki czujnik, nawet jak nie ma blacharni/lakierni. To jest element wyposażenia serwisu obowiązkowy także nie mogą się wymigać że nie mają.

A jeśli nie chcą wykonać pomiaru a jest podejrzenie że coś było robione to auta nie odbieramy
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne