Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia dla duzej rodziny i do pracy
Autor Wiadomość
pawels 
Zielony listek


Marka: Skoda
Model: Kodiaq
Silnik: 2.0 TSI
Dołączył: 22 Lis 2022
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-11-22, 15:51   Dacia dla duzej rodziny i do pracy

Cześć.
Jestem nowym użytkownikiem forum wiec wybaczcie mi jeżeli ponawiam wątek. Niestety używając wyszukiwarki i przeglądając forum nie znalazłem podobnego tematu.
A więc do rzeczy.

Poszukuję używanego samochodu dla rodziny 2+3 do 30 tys złotych którym od czasu do czasu będę mógł przewieźć coś większego na budowę. Samochód będzie drugim w rodzinie więc raczej nie będzie mocno eksploatowany.
Zastanawiam się nad Dacia Dokker głównie ze względu na pojemność bagażnika i możliwość demontażu tylnych siedzeń. 3 ISOFIXy z tyłu też są dużym plusem. Niestety nie mam doświadczenia ani z samochodami Dacia ani Renault. I tutaj moje pytanie.
Czy warto w tych pieniądzach rozglądać się za Dokkerem? Jeżeli tak to na co szczególnie zwracać uwagę? Jaki silnik jest najmniej awaryjny? Nie zależy mi na osiągach.

Do tej pory przyrośnięty byłem do VAGów niestety w moim budżecie ciężko znaleźć jakiegoś sensownego Caddy'ego.
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-11-22, 21:37   

Dacia dokker 1,6 8V + lpg. Jeździć i cieszyć się. Ewentualnie lodgy też jest pakowna i w sumie w/g mnie wygodniejsza pod względem zawieszenia.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-11-23, 08:33   

Jedyny silnik Daci, którego należy unikać, to 1.2 TCE, niestety ten akurat w dokerze zapewnia całkiem fajne osiągi.

Poza tym silnikiem, warunkiem powodzenia tego projektu jest trafienie na zadbany egzemplarz.
 
pawels 
Zielony listek


Marka: Skoda
Model: Kodiaq
Silnik: 2.0 TSI
Dołączył: 22 Lis 2022
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-11-23, 12:39   

Dzięki za odzew.
O Lodgy w moim budżecie chyba będzie trudno. Akutalnie nie ma nawet żadnego sensownego dokkera w mojej okolicy. Pozostaje czekać.
Zastanawiam się jeszcze nad Loganem MCV jedynką z okolic 2012 roku. Mijsca w nim sporo i wychodzi taniej od dokkera.
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-23, 12:56   

Z ciekawości przejrzałem co na oficjalnej stronie używanych Dacii jest dostępne. Może ten model:
https://uzywane.renault.pl/wyszukiwarkaszczegoly/dacia/logan/2017/72579
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-11-23, 13:18   

Logan jest OK, bardzo fajny, ale dwa isofixy są, nie 3
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-23, 13:24   

@pawels: Może zacznij raczej od obejrzenia na żywo jakiegoś dokkera/lodgy (a już zwłaszcza MCV I), a potem się nimi przejedź - klubowicze zawsze chętnie się spotykali i prezentowali swoje pojazdy.

Bo chociaż wartości użytkowe wszystkich trzech modeli są bezsprzeczne, a ogólna awaryjności niska (albo przynajmniej niskokosztowa), to może się okazać, że przesiadka z kodiaqa 2.0 będzie jednak zbyt dużym szokiem... Daćkami da się jeździć zupełnie sprawnie z dowolnym, nawet najsłabszym silnikiem, ale dla niektórych osób ich osiągi są absolutnie nieakceptowalne.

Podobnie jak wyposażenie, wykończenie i ogólnie pojęty komfort.

("To mówiłem ja, Jarząbek", właściciel mcv-ki pierwszej klasy).
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-11-23, 13:31   

mój ojciec ma logana 1 MCV i nawet w porównaniu do Sandero Stepway III to jest przepaść zarówno w jakości wykonania wnętrza jak i prowadzenia. Nie to że Logan I jest zły - jest po prostu autem projektowanym 20 lat temu na technologii Renault sprzed 30 lat i trzeba mieć tego świadomość.

Korozja przynajmniej w tym znanym mi egzemplarzu od 2 lat postępuje coraz mocniej - dotyczy zwłaszcza dolnych części drzwi i rantów tylnych błotników.

ale pojazd ma 400 tys przejechane i garażowany jest pod chmurką.

Poza tym faktycznie bagażnik jest przepastny a po złożeniu tylnych siedzeń wręcz ogromny. Wyposażenie większości egzemplarzy z Polski jest słabe, ojciec ma z Francji także są czujniki parkowania, klima, wspomaganie, 4 x el szyby i centralny zamek.
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-23, 13:34   

Michał B24 napisał/a:
Logan jest OK, bardzo fajny, ale dwa isofixy są, nie 3

Niestety żadna dacia nie ma i nie miała 3x isofix z tyłu.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-11-23, 15:18   

Dokker , jest surowa wersją pojazdu użytkowego, w dość niezawodnym wykonaniu. Czy tego szukasz?
 
pawels 
Zielony listek


Marka: Skoda
Model: Kodiaq
Silnik: 2.0 TSI
Dołączył: 22 Lis 2022
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-11-23, 15:22   

laisar masz racje trzeba zobaczyc z bliska, dotknac i sie przejechać aczkolwiek ja wielkich wymagan od tego samochodu nie mam. Oby nie był przegnity i w miare bezawaryjnie jezdzil. Ot raz na jakis czas dzieciaki do przedszkola zawiezc, na zakupy podskoczyc, przewiezc jakas mala drabine albo kawalek plyty na budowe. Jak zrobi 5tys kilometrow w rok to bedzie duzo.

Wychodze z założenia że każdy samochód ma swoje przeznaczenie. Kodiaq do wygodniejszego jezdzenia. Dacia bardziej do pracy. Swego czasu miliśmy VW up 60KM jako drugi samochod.
Wolny, niewygodny ale parkowanie nim w mieście to była poezja i też po to był kupiony.

Logan 2 niestety odpada. Kilka dni temu sprzedalem Leona ST ktory jest podobnej wielkosci.
Nie wygodnie sie nim przewozilo cokolwiek wiekszego a i szkoda bylo mi go niszczyć wożeniem gratów. Logan 1 wydaje sie zdecydowanie pojemniejszy i kanapa z tyłu też chyba jest szersza.

Z tego co widziałem to Dokker ma 3 isofixy z tyłu chyba w każdej konfiguracji.

Michał B24 nie da sie tego lepiej ująć
Ostatnio zmieniony przez pawels 2022-11-23, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-23, 15:37   

Dokker i lodgy mają po 3 isofiksy na kanapie, mcv I - dwa, ale czy faktycznie da się zamontować 3 foteliki obok siebie to już zależy od ich konkretnych modeli.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7513
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9090
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-11-23, 15:48   

pawels napisał/a:
Oby nie był przegnity i w miare bezawaryjnie jezdzil. Ot raz na jakis czas dzieciaki do przedszkola zawiezc, na zakupy podskoczyc, przewiezc jakas mala drabine albo kawalek plyty na budowe.


W takim razie Dokker bedzie dobrym wyborem, byle nie 1.2 TCE, reszta silników nie ma jakiś powtarzajacych się awarii. Diesle będą dawały lepsze wrazenie dynamiki, ale w sumie nie są jakos szybsze, tylko wrażenie daja lepsze. Dokker jest przyzwoicie zabezpieczony przed korozją, ale nie znaczy, ze jest super. Nie widziałem jednak jeszcze dziurawego, ani nawet pordzewiałego.

Jak dałeś radę UPem, to i Dokker cię nie zameczy.
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2022-11-23, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-11-23, 22:38   

To bierz dokera, surowy wóz ,ale do taniej jazdy w sam raz. Tylko czy faktycznie coś trafisz? Bo te wozy to w 90% przypadków auta budowlano-bojowe .Doker ma fajnie rozwiązanie bo ma drzwi przesuwne boczne,tylna klapa otwierana na boki,fotele składane więc podłoga plaska. Ja tym cudem trochę przelatałem i nie narzekałem a Europę zwiedziłem. Jak chcesz kupić to szukaj , jedź i oglądaj i kupuj.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne