Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana forda na dacię?
Autor Wiadomość
Viking81 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 16
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-07-10, 10:57   

Dokładnie, ja obecnie mam Clio IV , które miało przy zakupie 3000 przebiegu i nadal na gwarancji producenta. Do tego dorzucili mi rok dodatkowej gwarancji. A właścicielem wcześniej było Renault Polska .
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-10, 13:38   

jurek napisał/a:
Niekoniecznie. Ja kupiłem 9-miesięczną Thalię u Kellera w Gliwicach. Była w nienagannym stanie, użytkowana w wypożyczalni samochodów. Do dzisiaj bez żadnych awarii. Wypożyczalnie mają bardzo rygorystyczne odbiory od użytkowników i ciągną dużą kasę za wszelkie usterki przy odbiorze. Wypożyczający dobrze o tym wiedzą i pilnują stanu samochodu. pozdr


Odbiory - tak. Tego co widać. A czy gościo nie jechał na maksymalnych obrotach - tego nikt nie sprawdzi. Wyjdzie po latach. Zapewne nie u Ciebie. I będzie się mówić - jakie te auta mało wytrzymałe. 10 lat i silnik do remontu.

A nasz kolega jak ma rodzinę i auto już będize mieć nowe i zapewne dla niego bardzo znaczące finansowo może chciec nim pojeździć dłużej.... I wtedy nowy-nowy lepszym wyborem niż nowy-2 letni. Róznica wyjdzie za kilka lat.

Bo jak kupuje na 2..5 lat i bedzie jeździł nie-bardzo dużo, to istotnie, dla niego nie ma różnicy. Dopiero dla następnego właściciela.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-10, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow

Wysłany: 2019-07-10, 14:25   

Podpinają się pod komputer i widzą wszystko dokładnie, ze szczegółami. pozdr
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-10, 14:56   

jurek napisał/a:
Podpinają się pod komputer i widzą wszystko dokładnie, ze szczegółami. pozdr

Aż tak szczegółowo komputer pamięta nawet prędkości obrotowe??? OK. Jeśli tak, to częściowo zmieniam zdanie.
Przy turbinowych rozumiem, że komputer pamięta tez, po jakim czasie od ostatniego powiedzmy 3000 obrotów auto zostało wyłączone?
I po jakim czasie od włączenia zimnego silnika weszliśmy na nieco wyższe obroty?
Ile MB pamięci ma komputer samochodu w takim razie?

Ale i tak pewnie nie rejestruje zgrzytów gdy prowadzi ktoś mało doświadczony przy zmianie biegów, gdy sprzęgło docisnął nie do końca, długiej jazdy na półsprzęgle. Wielu innych rzeczy, które lepszym ode mnie przyjda do głowy.
Bo gdy masz nowy, to historia tylko pierwszych kilku-nastu km auta jest dla Ciebie nieznana.
Dlatego nadal uważam, że jeśli ktoś świadomy będzie przez pierwsze tysiące km jeżdził delikatniej, to silnik dłużej pojeździ, co dla osoby, która nie chce sprzedać po 2...5 latach może mieć znaczenie.

Przy dacii konkretnie ma jeszcze znaczenie dla niektórych kwestia easyservice. Prawdopodobnie ktoś, kto planował sprzedaz po roku - dwóch absolutnie tego nie kupował.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-10, 15:05, w całości zmieniany 4 razy  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow

Wysłany: 2019-07-10, 22:01   

Wiadomo, cudów nie ma. Piszę o własnym doswiadczeniu, ale wiadomo, że gwarancji nie ma . W momencie zakupu Thalia po 9 miesiącach miała 16 tys przebiegu. Przy mnie zrobiono diagnostykę komputerową i oględziny na kanale bez robienia problemów. Poza tym było jeszcze 15 miesiecy gwarancji. pozdr
 
milixx 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,6
Dołączył: 08 Lip 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-11, 07:27   

Mam w pracy osobę która bierze co roku auto na najem i oddaje do salonu. Na pewno tego samochodu nie oszczędza i nie dba jak o swoje...
W sobotę wybieram się z koleżanką małżonką do salonu żeby zobaczyć samochody ;) Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Forda kupiłem 5-letniego i jeżdżę nim ponad 9 lat więc raczej szukam samochodu na długo.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-11, 07:45   

Wy to chyba uważacie, że jak nie swoje to się nie szanuje. Każdym autem jeżdżę tak samo i czy auto ma 10 czy 1 rok nie uważam żeby to miało wpływ na moją jazdę.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
milixx 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,6
Dołączył: 08 Lip 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-11, 08:04   

Ja mam tak samo. Czy auto moje, wypożyczone, służbowe czy jakiekolwiek to zawsze dziury omijam i nie testuję maksymalnych osiągów na autostradzie. Niestety nie każdy ma takie myślenie.

Żeby nie robić spamu to do gazu najbardziej nadaje się w Daci silnik 1,6? Skoro są problemy z firmowym gazem, myślę też nad zakupem benzynki i wrzuceniem odpowiedniej instalacji po okresie gwarancji.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-11, 08:22   

toka93 napisał/a:
Wy to chyba uważacie, że jak nie swoje to się nie szanuje. Każdym autem jeżdżę tak samo i czy auto ma 10 czy 1 rok nie uważam żeby to miało wpływ na moją jazdę.


Czy jesteś pewny, że przerażająco zdecydowana większość nabywców/wynajmujących nowe auta ma podobne podejście?
jesli nie, to znaczy, że istnieje realne prawdopodobieństwo na trafienie na auto po osobie z innym podejściem. I nie bardzo jest jak zweryfikować w rocznym aucie, jaka osoba jeździła.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-11, 08:38   

milixx napisał/a:

Żeby nie robić spamu to do gazu najbardziej nadaje się w Daci silnik 1,6? Skoro są problemy z firmowym gazem, myślę też nad zakupem benzynki i wrzuceniem odpowiedniej instalacji po okresie gwarancji.


MIałem podbny problem w momencie, gdy zastanawiałem się nad Lodgy (1,6) i sandero (0.9). Poczytałem fora. Poszukałem osoby użytkujące 0.9. Znalazłem opis problemu osoby, która w 1.6 musiała rpbic regulację zaworów (nie z tych najtańszych silników ale i zdaje się nie z tych ekstremalnei dorgich w regulacji).
Znalazłem dwie osoby z ponad 80 000 km w 0.9 TCe fabryczny gaz. Żadna nie myśłi nawet o regulacji zaworów. Niestety, nie dotarłem do nikogo, kto robił regulację zaworów w 0.9 TCe, zatem wielką niewiadomą został potencjalny koszt tego.
Poczytałem o tym, że w fabrycznych LPG jest nieco inna budowa silnika (w sensie : niektóre elementy mają inne numery fabryczne). Upewniłem się , że przy easy service ewentualna regulacja zaworów w ciągu 5 lat/(przy zakupionym przebiegu, najmniej 80 000) jest w ramach gwarancji bezpłatnie.
Upewniłem się, że konkretny diler w ASO ma fachowców (do dość niedawna - póki wolno było w ramach umowy z renault/dacia - zakłądali instalacje). Dopytałem się o standardowe postępowanie w razie standardowych awarii (zabrudzenie elektrozaworu - jak się powatrza, wymieniają na dopuszczalny przez fabrykę zamiennik, który problemów nie robi - w ramach gwarancji przez 3 lata).
Doczytałem się o przyczynach problemów z fabrycznym gazem.
Dokupiłem przelotkę z filtrem zewnętrznym gazu przy tankowaniu (taki dodatkowy zewnętrzyny filtr fazy płynnej) - prawdopodobnie może to wydłużyć czas do wystąpienia awarii elektrozaworu.
Zrobiłem analizy, co będzie, jeśli po 6 latach ( na 5 mam gwarancję na silnik, na 3 lata - na samą instalację gazową) będe musiał zmienić instalację.
Zrobiłem analizę też dla 3 lat - zamiast 6. Nadal malutki - ale plus w porównaniu z zakupem benzynowaego i 3 lata na benzynie (z tym, że w rzeczywistości auto mi pali mniej niż zakładałem, więc i oszczędności będa mniejsze, no ale to dopiero 850 km przejechałem więc wnioski co do spalania na razie są wysoce wstępne).
Jak by nie liczyć - wychodziło, że fabryczna wyjdzie taniej.
Zaryzykowałem 0.9 TCe. Bez bardzo dużego przekonania, że on istotnie lepszy od 1.6 SCe. Tyle, że oceniany jest jako jeden z najlepszych wysilonych silników z turbiną.
Na pewno tańszy w codziennej eksploatacji, póki sprawny (nie tylko spalanie, także OC).


Krótko mówiąc - wydaje mi się, że 3 lata na czystej benzynie zwiększy koszty o więcej niż 2500 - czyli koszt fabrycznej instalacji w zamian dajac 100% pewności, że nie mamy silnika przystosowanego do gazu.
A przy fabrycznej mamy zapewnienia producenta, że silnik ma drobne elementy zaplanowane do LPG.

Koszt zamiany po gwarancji przodu instalacji powinien być mniejszy , niż założenie całej od nowa (choćby dlatego, że pojemnik na gaz już jest i ze nie trzeba robić otworu czy to w klapce wlewu palliwa czy w zderzaku). Zatem wystarczy, że LPG da 2500 +2*163 (dwa przeglądy extra) - 500 ( na tyle wyceniam zbiornik, otwory, fakt, ze juz nie trzeba ganiac z dowodem do wydziału komunikacji bo pieczatka od nowosci LPG) oszczędności w 3 lata, by fabryczna instalacja była lepszym wyborem.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-11, 08:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-11, 08:43   

Mamy 5 aut na zastępczym 3-dacie i 2 peugeoty 301.
Praktycznie rotacja co 2 tygodnie kto innymi nimi jeździ i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Roczne przebiegi to poniżej 8 tysięcy.
W tamtym roku sprzedaliśmy 2 zastępczymi. Dustera z przebiegiem 120 tysięcy i logana II mcv z przebiegiem 170. W obu autach klienci stwierdzili, że tak zadbanych aut i w tak dobrym stanie wizualno-trchnicznym jeszcze nie spotkali. Co do jazdy na wysokich obrotach dla silnika nie jest to problem dopóki go nie przegrzeje. Przy używce trzeba po prostu dobrze sprawdzić stan techniczny auta i nie bać się wydać 200-400zl na sprawdzenie w warsztacie no i liczyć się z tym, że jednak części eksploatacyjne będą wymagały wymiany.
Bo jak widzę jak ktoś kupuje diesla z przebiegiem 150 tysięcy na oryginalnym dwumasie i po roku jest do wymiany i zamiast to zrobić sprzedaje to mnie krew zalewa. To jest właśnie kultura sprzedaży aut używanych. Są dobre egzemplarze i są złe. Ważne żeby znaleźć ten dobry.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-11, 08:51   

toka93 napisał/a:

Bo jak widzę jak ktoś kupuje diesla z przebiegiem 150 tysięcy na oryginalnym dwumasie i po roku jest do wymiany i zamiast to zrobić sprzedaje to mnie krew zalewa. To jest właśnie kultura sprzedaży aut używanych.



Są dobre egzemplarze i są złe. Ważne żeby znaleźć ten dobry.



Bardzo dobre podsumowanie.
Nie umiesz rozpoznać PRAWIDŁOWO czy na pewno dobry - kupuj auto za góra 5..7, no niech będzie 10 tysi. Dużo nie stracisz. Albo kupuj nowy. Nie kupuj droższego.
Chyba, że znasz metody na sprawdzenie, czy gdybyś się dowiedział jak ktoś eksploatował, nie zalała by Ciebie krew. I jesteś pewny tych metod.
Ja nie jestem pewny. Mam 100% pewnosc, że potrafię zlokalizować mniejszość potencjalnych problemów.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-11, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-11, 09:11   

Dacię kupiłem grubo ponad 10, ba grubo ponad 20 i nie żałuję. Nowa w takim wyposażeniu kosztuje pewnie około 50 i w dodatku nie ma jedynego silnika który mnie interesował w dokkerze. Nawet po roku jestem w stanie sprzedać auto be straty. Także mam odwrotne podejście :) Ale różnie się ludzie zapatrują.
Drugie auto parę lat wstecz kupiłem za 15 tysięcy i nie żałuję zakupu pomimo że z początku dała mi w kość bo najpierw przekładnia, potem alternator - ale zrobiłem od 2 lat nie była na warsztacie poza wymianą olejów.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-11, 09:16   

toka93 napisał/a:
Dacię kupiłem grubo ponad 10, ba grubo ponad 20 i nie żałuję. Nowa w takim wyposażeniu kosztuje pewnie około 50 i w dodatku nie ma jedynego silnika który mnie interesował w dokkerze. Nawet po roku jestem w stanie sprzedać auto be straty. Także mam odwrotne podejście :) Ale różnie się ludzie zapatrują.
Drugie auto parę lat wstecz kupiłem za 15 tysięcy i nie żałuję zakupu pomimo że z początku dała mi w kość bo najpierw przekładnia, potem alternator - ale zrobiłem od 2 lat nie była na warsztacie poza wymianą olejów.

Ergo - umiesz prawidłowo zlokalizować problemy. Ale czy wszyscy potrafią?
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-11, 09:24   

Dlatego warto przy zakupie używanego auta podjechać do warsztatu/ASO zapłacić 300zl i dokładnie sprawdzić.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
milixx 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,6
Dołączył: 08 Lip 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-12, 15:05   

Witam ponownie,
wczoraj wybraliśmy się do salonu. Dzisiaj dzwoniliśmy do innego. Auta w gazie, tak jak pisaliście już się kończą. Nie ma możliwości zamówić nic poza ostatnimi dasterami. Po wakacjach nie wiadomo do końca jaka będzie sytuacja, ale ma być nowy silnik pod gaz. Jutro wybieramy się do innego salonu zrobić przymiarkę do innych modeli, bo niestety nie było MCV i Sandero do obejrzenia. Jeszcze będę się odzywał :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne