Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sedany, kombi, hatchbacki
Autor Wiadomość
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-09-01, 13:05   Sedany, kombi, hatchbacki

http://www.daciaklub.pl/f...1794620#1794620
straszna_maruda napisał/a:
logany sedany wylatują.
I na rynku zostanie już tylko jeden mały sedan. Tylko Tipo. Szkoda, bo zawsze mi się małe sedany podobały i zawsze takie auta kupowałem.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-09-03, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-01, 13:24   

Tipo też nie będzie.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-09-01, 13:35   

Generalnie sedany to wymierający gatunek.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-09-01, 17:11   

Niestety wiem.
A szkoda, bo na prawdę bardzo je lubię i Logana kupiłem dlatego, żeby był to jeden z trzech sedanów na rynku i wypadał najlepiej pod kątem wyposażenia w cenie około 40 tysięcy.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-01, 18:59   

Jakieś sedany będą, złotówy muszą mieć czym jeździć :-) .
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-09-01, 19:04   

Obywatel MK napisał/a:
Generalnie sedany to wymierający gatunek.

Może dlatego, że mają wymiar kombika, a funkcjonalność HB w dodatku z mniejszym otworem załadunkowym. No i pomijam kwestie estetyczne dla sedanów :)
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-09-01, 20:47   

Lubię sedany za to, że mają jednoznacznie wydzieloną przestrzeń bagażową z kubatury auta.
Nie zasłoniętą jakimś kawałkiem filcu czy roletki, tylko osobny luk "z dala" od części pasażerskiej.
Dawało mi to zawsze jakieś takie poczucie komfortu, że kabina auta należy tylko do mnie i współtowarzyszy podróży.
Do tego sedany mają dodatkowe usztywnienie konstrukcji w pobliżu tylnych kielichów, co też nie jest bez znaczenia.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-09-02, 13:39   

No właśnie sedany mają wady bo nie przewieziesz nimi np lodówki, mebli, większych pudeł które wejdą do htb a jeszcze lepiej do kombi.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-09-02, 14:01   

Pytanie czy planujesz takie rzeczy wozić?
Skoro wielokrotnie można temat rozwiązać za 30zł, to czy warto ryzykować, np. porysowanie progu, rozerwanie podsufitki i większy spadek wartości niż powyższe 30zł?
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-09-02, 14:08   

straszna_maruda napisał/a:
No właśnie sedany mają wady bo nie przewieziesz nimi np lodówki, mebli, większych pudeł które wejdą do htb a jeszcze lepiej do kombi.

dlatego niektórzy montują hak.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-09-02, 14:14   

Hmmm planować nigdy nie planowałem, albo zdarzyło się pakować rower i do sedana ciężko widzę, a do kombika wchodzi bez problemu. Chodzi o sam otwór który w sedanie jest po prostu mały.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-02, 14:28   

EBmazur napisał/a:
straszna_maruda napisał/a:
No właśnie sedany mają wady bo nie przewieziesz nimi np lodówki, mebli, większych pudeł które wejdą do htb a jeszcze lepiej do kombi.

dlatego niektórzy montują hak.


Do haka trzeba przyczepki albo inne COŚ (np. bagażnik na rowery).... Bo na samym haku nic nie przewieziesz. I to coś musi być raz zamontowane a raz odmontowane. A jak zamontowane, to gdzieś stać musi. A jak chemy coś przewieźć, musimy to przewidzieć na tyle wczesniej, by to coś zamontować.
Opłacalne przy naprawdę dużych rzeczach.
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-09-02, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-02, 14:35   

GRL napisał/a:
Lubię sedany za to, że mają jednoznacznie wydzieloną przestrzeń bagażową z kubatury auta.
Nie zasłoniętą jakimś kawałkiem filcu czy roletki, tylko osobny luk "z dala" od części pasażerskiej.
Dawało mi to zawsze jakieś takie poczucie komfortu, że kabina auta należy tylko do mnie i współtowarzyszy podróży.
Do tego sedany mają dodatkowe usztywnienie konstrukcji w pobliżu tylnych kielichów, co też nie jest bez znaczenia.


Nie do końca prawda. Na dobrą sprawę w każdym z aut typu sedan jakim jeździłem było coś takiego jak półeczka pod tylnym oknem. Na dobrą sprawę identyczna co do materiału jak w hatchbacku. Tyle, że mniejsza, bo i karoseria się kończy.
A odgrodzenie jest li - tylko iluzoryczne (co nie zmienia faktu, żę mozęsz je odczuwać) bo taka póleczka tylna łatwa do demontżu lub do wypchnięcia (być może ze zniszczeniem) .

Hmmm... co do poczucia komfortu to jest to tak indywidualne, że zapewne istotnie czujesz się w sedanie bardziej konfortowo.
Ale są osoby, któe bardziej komfortowo czuja się, gdy z tyłu mają duże drzwi do wkłądania rzeczy. A w kabinie miejsca tyel samo.
_________________
Spritmonitor.de
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-09-02, 15:02   

GRL napisał/a:
Pytanie czy planujesz takie rzeczy wozić?
Skoro wielokrotnie można temat rozwiązać za 30zł, to czy warto ryzykować, np. porysowanie progu, rozerwanie podsufitki i większy spadek wartości niż powyższe 30zł?


Tak. W zamierzeniu planuję jakieś rzeczy wozić. Co np - ojciec pojechał na rower - awaria - podjedź, jadę składam siedzenia i pakuję rower do środka bez problemu. Przeprowadzkę z małego mieszkania do domku zrealizowałem przy pomocy kombi - codziennie jeździłem na nocleg - po kilka dniach przewiezione wszystko. Sąsiad ( bez auta) do mnie - zdechła lodówka chodź podjedziemy do sklepu - już po godzinie mamy nową lodówkę w kuchni. Analogicznie z pralką, tv czy co mu tam zdechło. Duperele do małych remontów w mieszkaniu - jedziesz, wrzucasz do środka bez problemu. Pomagam koledze przy wystawach - jakieś spore duże pudła etc - składam siedzenia i wszytko wchodzi. To jest własnie kombi. Duży funkcjonalny bagażnik z łatwym dostępem i łatwo konfigurowalny - roleta, siedzenia i voilà. W robocie... kurier zawalił dostawę i produkcja stanie - osobowe są jedynie htb jednak ciut przymałe - no ale mam kombi pojadę, załaduję wszytko i nie było przestoju :mrgreen: . 5 osób i bagaże też bez problemu. Przyzwyczaiłęm rodzinę czy znajomych - jak coś większego trzeba przewieźć to jedziemy moim kombi bo przecież tam wszystko wejdzie.
Często dla mnie liczy się elastyczność, a nie wynajem czegoś za dużo ileś czasu później.
Porysowania czy rozerwane podsufitki to akceptowalne zdarzenia choć podsufitki nigdy nigdzie nie uszkodziłem. Porysowania plastików, progów - no cóż bywa. Auto to narzędzie a nie bożek do chuchania. Ja nawet auto na zewnątrz myję z raz na rok - u mnie dosyć mocno i często się pyli, auto właściwie spłukuje deszcz a jedyne czyszczenia które robię często to wnętrze - wiele osób dziwi jak mam w środku czysto - możesz wsiadać w białych ubraniach i się nie pobrudzisz.
Jest i wada kombi - nieco dłuższe więc trochę gorzej zaparkować. No i nie łamie się tak sprytnie jak małe auta na podziemnych parkingach.
I jeszcze jedno - nie kupuję auta dla małego spadku wartości. Auto dużo kosztuje - jak przeciętnie liczyłem to segment b lub daćki lub używka segment c to koszt 1000-1100zł miesięcznie, większe auta to koszt rośnie do 1300zł czy nawet 1500zł. Liczone wszystko, a przebieg średnio 1000km na miesiąc. Kalkulacja dla wieloletniego użytkowania prywatnie czytaj 8,10,12,15 lat. Mam w dupie co z następnym użytkownikiem auta bo najprawdopodobnie będzie to złomowsko. To powszechny model prywatnego użytku auta w naszym kraju - kupić zajechać i zezłomować.
Ostatnio zmieniony przez straszna_maruda 2019-09-02, 15:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-09-02, 23:08   

pikodat napisał/a:
...coś takiego jak półeczka pod tylnym oknem. Na dobrą sprawę identyczna co do materiału jak w hatchbacku. Tyle, że mniejsza, bo i karoseria się kończy.
A odgrodzenie jest li - tylko iluzoryczne (co nie zmienia faktu, żę mozęsz je odczuwać) bo taka póleczka tylna łatwa do demontżu lub do wypchnięcia (być może ze zniszczeniem)

W sedanach, które użytkowałem pod półeczką znajdowała się blacha jedynie z otworami pod głośniki, a nie po prostu dziura jak w hatchbacku.
Poza tym cały czas mówię o odczuciach, a nie tym ile tam naprawdę jest cukru w cukrze.

straszna_maruda napisał/a:
Tak. ...

Straszna z Ciebie maruda. :lol:
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-09-03, 06:11   

pikodat napisał/a:


A w kabinie miejsca tyel samo.


Sandero jest mniejsze. Nie tylko bagaznik ma mniejszy ale też mniej miejsca w drugim rzędzie.
Ja lodówek nie wożę (i tak ci nie wejdzie do auta z segmentu b) ale walizki, kajak, wózek jak najbardziej.
Logan sumarycznie na świecie sprzedaje się bardzo dobrze.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-09-03, 06:30   

Wracałem z Okęcia z 3 osobami i każda z nich wiodła walizkę, łącznie ze mną.
Nie było żadnego problemu z miejscem.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2019-09-03, 19:32   

My w 4 dorosłe osoby na wakacje Wrocław-Budapeszt-Balaton. 4 walizki wchodzą do bagażnika, a jeszcze coś pomiędzy pasażerów można położyć.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-09-03, 19:38   

Przepraszam, że zapytam. Jakie trzeba mieć małe walizki żeby 4szt. zmieściły się w aucie miejskim? 4 osoby z bagażami i w moim kombiku(wcale nie takim małym) miałem zapakowane równo z roletą i to według mnie było bagażu w normalnej ilości.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2019-09-03, 21:18   

toka93 napisał/a:
Przepraszam, że zapytam. Jakie trzeba mieć małe walizki żeby 4szt. zmieściły się w aucie miejskim? 4 osoby z bagażami i w moim kombiku(wcale nie takim małym) miałem zapakowane równo z roletą i to według mnie było bagażu w normalnej ilości.


Kwestia tego ile z tych spakowanych rzeczy faktycznie użyjesz. Od jakiegoś czasu nauczyłem się po prostu nie brać za dużo. 4 walizki o wym. około 60x40x25 (wyjazd był na 8 dni) wchodzą do Sandero. Na weekend jestem w stanie się zmieścić w podręczny do WizzAira (40x30x20cm), a na 3-4 dni w kabinówkę i jeszcze miejsce zostaje (55x40x20).
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-04, 08:18   

telecaster1951 napisał/a:
Wracałem z Okęcia z 3 osobami i każda z nich wiodła walizkę, łącznie ze mną.
Nie było żadnego problemu z miejscem.


Bo sedany idealnie nadają się do wożenia walizek.

Ale te o większych (dłuższych) bagażnikach wygodnie spakować to już masakra. Miałem A4 B6, piękne auto (mały sedan to paskud-oksymoron; mnie od razu się jakaś Thalia przypomina czy inny Fiat Albea), ale sięgając na koniec kufra miałem wygięte w pałąk i brudne kolana (a nie jestem szczególnie niskiego wzrostu, rąk 3/4 też raczej nie mam ;-)

Po drugie sedany zwykle mają bardzo długie nosy i dupki. Na szosie wygląda to pięknie, ale jeśli jeździ się autem po różnych polnych dróżkach (a dlatego właśnie zmieniłem A4 na Dustera ;-) to długi nos jest do d...
Długi tyłek to też kłopot przy parkowaniu tyłem, bo mało widać, no i sedany nie mają wycieraczek na tylnej szybie "bo nie potrzeba" (akurat).

Natomiast przyznam, że porządny sedan -- ale taki minimum 460 cm -- jest autem przepięknym; naprawdę wówczas czuć dlaczego taki kształt karoserii nazywa się "limuzyną". Jak będę kiedyś starym dziadem, to znów kupię sobie sedana -- ale minimum Merca C180, Camry czy A4 właśnie, bo Dacia w sedanie wygląda jak Sandero z dospawaną beczką po paliwie.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-09-04, 08:31   

Tylko teraz praktycznie sedany zamieni się n liftbacki czy tego typu pochodne.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-04, 09:03   

No właśnie raczej pochodne, bo IMHO klasyczny lift to była np. Toyota Corolla VIII

https://pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Corolla#/media/Plik:Toyota_Corolla_rear_20071129.jpg
Ostatnio zmieniony przez defunk 2019-09-04, 09:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne