Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MNE3 i AHA radio internetowe
Autor Wiadomość
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2019-08-16, 16:45   MNE3 i AHA radio internetowe

Włączyłem w Micom fukcję AHA. Zainstalowałem ze sklepu Google apkę Aha radio. Pierwszy problem - nie można się w apce zarejestrować i zalogować, ciągle błąd wyskakuje. To raczej coś z androidem lub na serwerze. Ma też ktoś z Was tak? Za to można słuchać stacji i podcastów jako gość. Odsłuch na MNE3 jest możliwy po bluetooth jak z normalnego źródła. Nie ma natomiast w zakładce Multimedia na liście pozycji Aha (jest USB, AUX, BT, iPod) a co za tym idzie sterowania i wyboru na ekranie MNE3. Kolega d3molka opisywał Aha tu i na swoim blogu, ale nie wskazał konkretów. Co robię źle, że u mnie to nie działa? Pomożecie?
Ostatnio zmieniony przez ptakooo 2019-08-16, 16:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-17, 18:44   

Logowanie do aplikacji Aha w telefonie w końcu działa. Niestety w funkcji Multimedia cały czas brak zakładki Aha.
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-08-17, 19:15   

Sprawdź jeszcze raz micom. Może Ci nie zapisało zmian.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-17, 20:34   

Ale po co Ci w MN3 AHA?
Masz tyle innych programów które są znacznie lepsze niż to co proponuje AHA .
AHA było protezą ( radia internetowego/pogody/wyszukiwarki ) do działania na Windozie.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-17, 20:42   

Co proponujecie do radia internetowego? Czy interfejs sterowania jest na ekranie MNE3? Wolałbym BT a nie usb.
 
lajo 



Marka: Dacia
Model: Duster1 Ph2
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 44
Skąd: Budapest
Wysłany: 2019-08-17, 22:18   

Wygląda na to, że AHA zostało usunięte z MN3, ale zapomnieli usunąć ustawienie z MICOM (lub został zachowany ze względu na kompatybilność wsteczną).
_________________
Przepraszam za mój polski, używam tłumacza Google.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-17, 22:20   

To jeszcze zależy od systemu na Twoim smartfonie.
Na iOS jest sporo ale na Androidzie znacznie więcej ( niestety)
Na antku możesz mieć nawet przeglądarkę

Wybór jest spory , wejdź do sklepu ( czy jabłuszka czy antka) a znajdziesz :)
Niestety kabelek musi by jesli chcesz mieć funkcjonalność na ekranie MN.
Z drugiej strony poszukiwanie na siłę aplikacji które działają na BT jest jak dla mnie bez sensu , skoro MN3 bez problemu ładuje smartfona.( to chyba taka sztuka dla sztuki aby smartfon w samochodzie był niepodłączony do ładowania)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-17, 22:29   

Przeglądanie internetu w trakcie jazdy czy postoju mnie nie interesuje, za to mam kilka ulubionych stacji radiowych internetowych. Stąd moje zainteresowanie tematem.
 
Mocker 


Marka: Dacia
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-08-18, 00:46   

Pod Android Auto korzystałem z myTuner Radio. Zobacz czy masz tam stacje, których sluchasz.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-08-18, 09:51   Re: MNE3 i AHA radio internetowe

ptakooo napisał/a:
Włączyłem w Micom fukcję AHA. Zainstalowałem ze sklepu Google apkę Aha radio. Pierwszy problem - nie można się w apce zarejestrować i zalogować, ciągle błąd wyskakuje. To raczej coś z androidem lub na serwerze. Ma też ktoś z Was tak? Za to można słuchać stacji i podcastów jako gość. Odsłuch na MNE3 jest możliwy po bluetooth jak z normalnego źródła. Nie ma natomiast w zakładce Multimedia na liście pozycji Aha (jest USB, AUX, BT, iPod) a co za tym idzie sterowania i wyboru na ekranie MNE3. Kolega d3molka opisywał Aha tu i na swoim blogu, ale nie wskazał konkretów. Co robię źle, że u mnie to nie działa? Pomożecie?


kolega d3molek opisywał uruchamianie @aha dla radia na windowsie w wersji oprogramowania 9.1.3 9i chyba jest to tam napisane) ;-)
Mam pytanie podstawowe - co mówi instrukcja obsługi w Twoim radio bo zapewne będzie inna i ciekawi mnie czy tam masz wyszczególnioną opcję @aha ale nie dostępną w danych krajach?
Zapewne jak napisano powyżej zapomniano usunąć tę możliwość w micom :(.

Ale jak dla mnie najważniejsze - czy instrukcja coś mówi o tej funkcjonalności?
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-18, 11:33   

Sorry, przekręciłem nick Kolegi. Nie znalazłem tematu, który poruszalby kwestie różnic w funkcjach MNE opartych na Win i na Linux. Po powrocie do domu sprawdzę raz jeszcze instrukcję czy jest w niej coś o aha. Na pewno było w niej opisane odtwarzanie wideo plików w formacie mp4 co wogóle nie u mnie nie działa. Natomiast w opisie funkcji TMC zastrzeżono, że nie wszędzie usługa jest dostępna (ale nie wskazano konkretnie krajów). Bazując jednak na doświadczeniu Kolegów widać, że nie ma rzeczy niemożliwych. To forum daje nadzieję na odkrycie fajnych funkcji niedostępnych dla "biedaków" kupujących Dacie w przeciwieństwie do luksusowych Renault ;).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-08-18, 22:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-08-18, 12:36   

@ptakoo - o nick się nigdy nie obrażam :-) więc spoko.
Na forum było trochę info o różnicach ale najważniejsze informacje uzyskasz w tematach porusząjacych sprzęt którego oprogramowanie zaczyna się cyferkami 1. cośtam cośtam.

TMC w Polsce działa - raz lepiej, raz gorzej ale działa. Jak jest w Twoim wypadku (dogrywanie licencji i uwolnienie patrz któryś z tematów w tym dziale - kolega jas_pik opisał że już cos tam działa ale aby to zrobić trzeba niestety na chwilę obecną dostarczyć mu sprzęt.

Tak nawiasem mówiąc powiem że coraz bardziej stoję za opcją albo podstawowe radio + srajfon w uchwycie, albo radyjko z androidem podpasowane do Dacii - niestey zawsze będzie to chińczyk jakiej ceny by nie miał z kiepsko działającym jednak radiem.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-08-18, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-18, 14:00   

ptakooo napisał/a:
Na pewno było w niej opisane odtwarzanie wideo plików w formacie mp4 co wogóle nie u mnie nie działa.

Odtwarzanie video w MN3 na dzień dzisiejszy jest możliwe wyłącznie na terytorium Indii :)
W wersji indyjskiej sprzętu plik global.cfg posiada odpowiednie zapisy pozwalające na odtwarzanie filmów ( plików mp4/avi) w odtwarzaczu plików multimedialnych .
W MN3 na inne rynki ten sam plik jest pozbawiony tych ustawień.
Ale uwaga nie da się ich podmienić bezpośrednio ( u mnie poskutkowało to uwaleniem sprzętu)
Już wiecie dlaczego wciąż moja zbiórka jest aktywna :)
Czyli jesli chcecie obejrzeć filmy na MN3 pozostaje na razie podróż do Indii :)

A co do uwolnień MN3 ( tak jest to już możliwe) ale niestety wyłącznie przy fizycznym dostępie do sprzętu.
Dodatkowy warunek , należy przyjechać z własnym kompem(lapkiem) na którym zainstaluję oprogramowanie do bezpłatnych aktualizacji map w przyszłości z użyciem standardowego pendrive ( tak jak fabryczne rozwiązanie ale tym razem bez konieczności płacenia za każdą mapę czy zestaw map ) .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-18, 18:54   

A więc... instrukcja obsługi do MNE otrzymana z samochodem to edycja 12/2018. O Aha ani slowa... ups. Jest za to o AndroidAuto i CarPlay, jes dużo o funkcji Duży ruch czyli TMC (napisano, że odbiór zależy od wykupionego abonamentu i odbioru sygnału), jest o odtwarzaczu video (zastrzeżenie, że działa tylko na postoju) i zachęcający opis wizualizacji czujników cofania - też sprawdziłem włączając odpowiednie pola w Micom - nie działa.

Mi szczególnie zależałoby w MNE na TMC, ponieważ od kilku lat wykorzystuję Garmina i uważam, że działa to świetnie (mój model może fabrycznie korzystać i z MediaMobile i z CE-Traffic).
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-08-18, 18:58   

jas_pik napisał/a:
ptakooo napisał/a:
Na pewno było w niej opisane odtwarzanie wideo plików w formacie mp4 co wogóle nie u mnie nie działa.

Odtwarzanie video w MN3 na dzień dzisiejszy jest możliwe wyłącznie na terytorium Indii :)
W wersji indyjskiej sprzętu plik global.cfg posiada odpowiednie zapisy pozwalające na odtwarzanie filmów ( plików mp4/avi) w odtwarzaczu plików multimedialnych .
W MN3 na inne rynki ten sam plik jest pozbawiony tych ustawień.
Ale uwaga nie da się ich podmienić bezpośrednio ( u mnie poskutkowało to uwaleniem sprzętu)
Już wiecie dlaczego wciąż moja zbiórka jest aktywna :)
Czyli jesli chcecie obejrzeć filmy na MN3 pozostaje na razie podróż do Indii :)

A co do uwolnień MN3 ( tak jest to już możliwe) ale niestety wyłącznie przy fizycznym dostępie do sprzętu.
Dodatkowy warunek , należy przyjechać z własnym kompem(lapkiem) na którym zainstaluję oprogramowanie do bezpłatnych aktualizacji map w przyszłości z użyciem standardowego pendrive ( tak jak fabryczne rozwiązanie ale tym razem bez konieczności płacenia za każdą mapę czy zestaw map ) .


Jakieś wyśrubowane parametry musi mieć laptop? Pytam, bo ja z racji specyficznego hobby nadal korzystam z XP na małym Asusie EEE z ssd i bez cd, który szczytem techniki nie jest... :( Jakby co "7" w domu się awaryjnie znajdzie...
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-18, 20:53   

Wizualizacja czujników cofania wymaga odpowiedniego numeru centralki ( takiej jak jest montowana w Clio i droższych wersjach Dustera) .
Przy standardowej centralce montowanej w Daciach nie działa.
Laptop nie wymaga żadnych specjalnych mocy, jeśli da rade obsłużyć standardowy Toolbox to wystarczy .
Co do TMC to na początku trzeba zdecydować czy korzystamy z wszystkich licencji ( a to oznacza że będzie raczej przypadkowa w danym momencie licencja ( w zależności od siły sygnału stacji nadających dane TMC) jesli wrzucimy obie licencje , lub tez wrzucając jedna wybrana będziemy tylko z niej korzystali.
W MN3 nie udało się jeszcze znaleźć rozwiązania pozwalającego na eksplorowanie pamięci urządzenia ( kasowanie/wgrywanie) danych .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-08-19, 17:11   

Nie wiem jak jest tak naprawdę z tym montowaniem w Dusterach (tych droższych) centralek by wyświetlały się wizualizacje czujników parkowania.
Mam DD2 prestige z MNEvo i niestety po uruchomieniu tej opcji w micom wyświetlanie nie uruchomiło się. Pozostał dalej tylko sam obraz z kamery cofania :(
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne