Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
zamienniki LED dziennych nie świecą - dokker
Autor Wiadomość
Michciu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 2019-09-07, 17:00   zamienniki LED dziennych nie świecą - dokker

Czy ktoś próbował zmieniać żarówki P21W na ledowe? Mam problem w swoim dokkerze. Zakupiłem trzy żarówki ledowe z wejściem Ba15S z zamiarem zamontowano dwóch do przodu jako dzienne, plus jedna do wstecznego. Żarówka wsteczna świeci, natomiast nie swieci jako światło do jazdy dziennej. Próbowałem z inną żarówka ledową z mojej fabii i tak samo. Wejścia Ba15S są takie same jak we wstecznym stad nie rozumiem dlaczego jest ten problem. Odwrócenie biegunami nic nie daje. A żarówki ledowe po prostu świecą, ale nie we wtyczce do świateł dziennych. Ktoś może pomóc o co tu chodzi?
Edycja
Teraz skojarzyłem fakty, że kiedyś w mojej ciężarówce przy zmianie żarówek we wnętrzu był ten sam problem. W jednej lampie działały ledy, w innej już nie. Wejścia o żarówki takie same.... rozkładam ręce i się poddaję.
 
anples 


Marka: dacia
Model: reno
Silnik: 2.3 dci
Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 102
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2019-09-07, 18:07   

Michciu napisał/a:
Czy ktoś próbował zmieniać żarówki P21W na ledowe?

A przepisy to ty znasz :?:
Z tego co napisałeś nie ,
poznasz gdy nie przejdziesz przeglądu albo policmajster-służbista podczas kontroli zabierze ci DR. :mrgreen:
 
Michciu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 2019-09-07, 18:21   

Tak, znam przepisy. Jest to na mojej głowie, a temat był trochę inny, niż zasadność o legalność takich świateł, o ile jestem wrogiem montowania zamienników led do świateł mijania, o tyle w dziennych nie widzę tego problemu, bo ich zadanie jest inne niż oślepianie jadących z naprzeciwka.
Gdybyśmy mieli się kłócić o przepisy, to połowa modyfikacji na tym forum kończyłaby się utrata gwarancji, ale jeszcze raz proszę o wypowiedzi na temat lub w ogóle....
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-07, 19:32   

Były już opisywane różne problemy wynikające ze stosowania różnych diod jako zamienników, włącznie z niemożnością odpalenia auta (bodajże walnął jakiś główniejszy bezpiecznik, nie pamiętam).
Jeśli nie działa tylko ta zamieniona -- wychodzi na to, że lepiej nie ruszać. Oszczędność jest zerowa, a potencjalne problemy niemałe.
 
Michciu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 2019-09-07, 19:34   

No to zostaje po staremu.... dzięki.
Najbardziej zależy mi na wyglądzie, żółta żarówka wyglada po prostu słabo. A oszczędności na paru watach nawet nie biorę pod uwagę.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-09-07, 19:41   

Ja u siebie w Lodgy zamontowane mam żarówki Ledowe do świateł dziennych i wszystko działa bez problemu. Za sztukę dałem 10zl i świeca bardzo jasno i na pewno jestem lepiej widziany niż na zwykłych żarówka u. Przegląd gwarancyjny w ASO oraz techniczny auto przeszło bez problemu. Z wad tto krótka żywotność. Wytrzymały mi 6 miesięcy czyli przy mojej jeździe około 9 tys km
 
Michciu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 2019-09-07, 19:59   

No to dziwne przecież lampa jest taka sama. A możesz podać link skąd kupiłeś lub jak wyglądają te żarówki ?
 
anples 


Marka: dacia
Model: reno
Silnik: 2.3 dci
Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 102
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2019-09-07, 20:04   

dudu$ napisał/a:
oraz techniczny auto przeszło bez problemu
Diagnosta przepościł (choć nie powinien )
Ale w razie W (odpukać) , ubezpieczyciel nie odpuści , skorzysta z każdej okazji by nie płacić .
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-09-07, 23:38   

Ja ledy w dziennych już parę lat i świecą bezproblemowo. I nie bardzo mam pomysły co może być nie ok w Twoim przypadku. Niestety ta aukcja jest już nieaktualna https://archiwum.allegro.pl/oferta/zarowka-led-p21w-ba15s-1156-21smd-2835-10-30v-635z-i5557349200.html



Co do tego straszenia ubezpieczycielem to ludzie, nie bądźcie śmieszni xD senior rozwalił swoje Clio + inne auto ze swojej winy i nikt mu żarówek nie sprawdzał ani jaki ma rozmiar opon, ani jak szyby przyciemnione. Co innego faktycznie, kontrola na drodze, raz zmieniałem na zwykłe żarówki, bo ale to delikatnie zasugerował, że lepiej zmienić.
_________________

 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-09-08, 00:56   

anples napisał/a:
dudu$ napisał/a:
oraz techniczny auto przeszło bez problemu
Diagnosta przepościł (choć nie powinien )
Ale w razie W (odpukać) , ubezpieczyciel nie odpuści , skorzysta z każdej okazji by nie płacić .

Wtedy odwołanie o wykazanie w jak dużym stopniu to przyczyniło się do wypadku. Tylko przy na prawdę dużych sprawach jest takie szukanie drobiazgów. Ogólnie dla ubezpieczalni im szybciej tym lepiej.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-08, 08:41   

Michciu napisał/a:
Najbardziej zależy mi na wyglądzie, żółta żarówka wyglada po prostu słabo.


Kwestia gustu, natomiast wbrew pozorom widać ją lepiej, nawet jeśli jest troszkę ciemniejsza -- nie bez kozery światła przeciwmgłowe mają odcień żółty.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-08, 10:26   

Michciu napisał/a:
połowa modyfikacji na tym forum kończyłaby się utrata gwarancji

Od gwarancji nie zależy legalne dopuszczenie do ruchu.

Michciu napisał/a:
żółta żarówka wyglada po prostu słabo

Wygląd ważniejszy od legalności... :roll:

dudu$ napisał/a:
świeca bardzo jasno i na pewno jestem lepiej widziany

Jaśniej niekoniecznie oznacza lepiej - dzienne (tak samo jak większość pozostałych świateł) ma określony w przepisach górny limit jasności.
 
Michciu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 2019-09-08, 11:00   

No dobrze ale to jest chyba mój problem, czy żarówki są dopuszczone do ruchu, czy nie? Dostanę mandat, żarówki zmienię i jadę dalej. Głowy może nikt nie urwie..... a na temat są tylko dwa posty.

Skoro tak niektórzy dbają o prawo i przepisy, to dlaczego nie karcą innych użytkowników, gdy robią przeróbki w instalacjach w aucie. Prawda, od gwarancji nie zależy dopuszczenie się uchu, ale czy to nie takie samo złamanie pewnych regulaminów ? O takie rzeczy teraz będziemy się upominać ?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-09-08, 13:42   

Myślę, że koledzy nie spierają się tylko chcą wiedzieć czy jesteś tego świadom.
Ja mam takie same jak Arczi już 5 lat i tylko raz na przeglądzie mi gość powiedział "dla mnie świecą ale jak mnie policja zatrzyma to mi mogą dowód zabrać". Odpukać jeszcze się takie coś nie zdarzyło, a już parę razy miałem z nimi styczność podczas rutynowej kontroli, np. trzeźwości.
Co dla mnie najważniejsze, są lepiej widoczne w słońcu niż zwykłe żarówki, a tym samym bezpieczniej.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2019-09-08, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
anples 


Marka: dacia
Model: reno
Silnik: 2.3 dci
Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 102
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2019-09-08, 13:46   

Michciu napisał/a:
to jest chyba mój problem, czy żarówki są dopuszczone do ruchu, czy nie?
To nie jest twój problem :!: .
To problem dla innych użytkowników drogi , (np. słabe oświetlenie - lub oślepianie)
Nie ważne ze ktoś uważa ze tak jest lepiej (nawet gdyby było , ale często nie jest)
Przepisy obowiązują wszystkich (nie ma świętych krów) :!:
 
Michciu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 2019-09-08, 13:48   

Rozumiem, ze nikt nie zna rozwiązania problemu, o który zapytałem ?
 
anples 


Marka: dacia
Model: reno
Silnik: 2.3 dci
Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 102
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2019-09-08, 13:56   

Michciu napisał/a:
ze nikt nie zna rozwiązania problemu,
Raczej nie chce ci pomagać w łamaniu prawa o ruchu drogowym ,
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-08, 13:58   

Rozwiązanie jest bardzo proste, masz inaczej puszczone plusy w oprawce, żeby Twoja żarówka zadziałała musiałbyś je pozamieniać z minusami.
Jak to sprawdzić - za pomocą miernika . i już :)
Bez problemu zobaczysz gdzie masz plus gdzie minus.
Podłączając żarówkę do źródła napięcia 12V zobaczysz że tylko w jednym sposobie podania napięć zaświeci.
To cała filozofia.
A skoro uważasz że nie będzie problemu przy badaniu technicznym/kontroli policyjnej to Twoja sprawa.
A przecież są do kupienia żarówki o wyższej temperaturze barwowej .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Michciu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 2019-09-08, 14:12   

Dziękuje.
Kolego anples rozumiem, że gdybym zapytał jak zmienić parametry wtryskiwaczy w nowym aucie przyleciałbyś pierwszy z odpowiedzią. No cóż jakie to polskie. Łun łamie przepisy, bo zamiast dziennych oryginałów chce ledy to mu nie pomogę, jeszcze mu dowalę! Przecie nie będzie mnie dziad oślepiał, już światło samo w sobie przecież za mocno swieci, a tu jeszcze taki wariot z ledami będzie jechał.
Myślałem, że będzie na tym forum fajnie, ale wyszło jak zwykle.
Mój kraj taki piękny.
Pozdrawiam.
 
anples 


Marka: dacia
Model: reno
Silnik: 2.3 dci
Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 102
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2019-09-08, 16:00   

Michciu napisał/a:
Łun łamie przepisy,

To nie upoważnienia do ich łamania przez następnych :!:
Ale czemu się dziwić , przykład idzie z samej "góry"
 
rusek007 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-09-08, 18:03   

A nie jest to przypadkiem wina komputera? Oprogramowanie ma załączyć lampę gdy będzie ustalony prąd w sterowniku. Dioda LED ze względu na dużo mniejszą moc nie wytworzy odpowiedniego prądu, przez co dosył prądu trwa tylko ułamek sekundy i nie startuje zasilanie lampy. To samo miałem w peugeot 307, tam nie da się założyć innych źródeł światła jak żarówka.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-08, 18:42   

Michciu napisał/a:
Kolego anples rozumiem, że gdybym zapytał jak zmienić parametry wtryskiwaczy w nowym aucie przyleciałbyś pierwszy z odpowiedzią. No cóż jakie to polskie. Łun łamie przepisy, bo zamiast dziennych oryginałów chce ledy to mu nie pomogę, jeszcze mu dowalę! Przecie nie będzie mnie dziad oślepiał, już światło samo w sobie przecież za mocno swieci, a tu jeszcze taki wariot z ledami będzie jechał.
Myślałem, że będzie na tym forum fajnie, ale wyszło jak zwykle.
Mój kraj taki piękny.


Otrzymałeś wszechstronną i wyczerpującą odpowiedź, poruszającą wszystkie aspekty problemu. To jest forum internetowe, nie punkt usługowy -- nikt Cię nie naciąga na czytanie (a tym bardziej wydatki) czegokolwiek, ale też nie możesz mieć pretensji, że ludzie starają się poruszyć zagadnienie dość całościowo.
(Nawet mechanik, do którego zwróciłbyś się z tematem, powinien zacząć od pouczenia; wymiana wtrysków jest generalnie poza zagadnieniem homologacji i innych regulacji, no chyba że auto zaczęłoby emitować więcej tego czy tamtego.)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-09, 10:59   

Michciu napisał/a:
to jest chyba mój problem, czy żarówki są dopuszczone do ruchu, czy nie?

Wręcz przeciwnie - to głównie nasz problem, bo dziennymi świecisz po to, żebyśmy my Cię widzieli, a nie po to, żeby Tobie się podobały na wygląd.

Michciu napisał/a:
od gwarancji nie zależy dopuszczenie się uchu, ale czy to nie takie samo złamanie pewnych regulaminów?

Nie, gwarancja jest obustronnie dobrowolna - producent może jej udzielić (albo nie), konsument może z niej korzystać (albo nie).

Przepisy dopuszczające do ruchu są obowiązkowe - i dla producenta, i dla konsumenta.

I to właśnie ich olewanie powoduje, że nasz kraj jest taki "piękny"...

Michciu napisał/a:
nikt nie zna rozwiązania problemu, o który zapytałem?

Ależ zna: nie zmieniać na LED-y.

Michciu napisał/a:
Myślałem, że będzie na tym forum fajnie

Bo jest (: - i częściowo właśnie dlatego, że mamy problemy z utrzymaniem dyscypliny dyskusji...

Z drugiej strony niemal nikt nie lubi tupania nóżką i żądania pomocy - a już zwłaszcza w łamaniu przepisów - tyle, że nie należy też tego brać zbytnio do siebie, w końcu wszyscy jesteśmy tu tylko zbiorem literek i do nich się odnosimy, a nie, że kol. Michciu z dokkerem z Krosna to jakiś "cham, ćwok, nieuk, swołocz i woda na młyn odwetowców z Bonn!" (wężykiem).
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2019-09-09, 12:14   

http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=50

Tu jest opisane jak zdemontować wtyczke i odwrócić kabelki.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2019-09-09, 18:55   

Swoją drogą też miałem cięgnoty do zmian. Jak widzę kolega ma też dokera . Na początku zapodano mi tu strone , ale było drogo , no i te przepisy. Jakoś mi przeszło. Swiat idzie do przodu. Od mojego zakupu idzie drugi rok. A dacia dalej klepie w tym modelu badziewia./ w kwestii rozwiązań np. led , tablicy itd./ To jest powód do działania kombinowania , czasem wbrew przepisom o ruchu drogowym. I nie ma się co gniewac na służby. Które tylko pilnują porządku na drogach. I tak już jeżdzi dużo choinek po ulicach . Po kalkulacji za i przeciw zrezygnowałem .Teraz tylko z zazdroscią patrze na inne autka. Tyle
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne