Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Logan mcv po 3 miesiącach padła głowica?!!!
Autor Wiadomość
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-11-29, 13:21   

Fruxo, jak tutaj być spokojnym? Ja nie daję rady. Za chwilę się dowiemy że w SCE pewnie jest inaczej. :)
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-11-29, 13:35   

Mechanik i wróżka. Dwa w jednym. :roll:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
AndBB 


Marka: Opel
Model: Corsa
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2019
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-12-04, 09:47   

Kolega odebrał w końcu naprawione auto? Czy sprawa nadal się przeciąga. Ciekaw jestem co tak naprawdę zrobił serwis i czy usterka nie powróci. Życzę żeby nie.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-07, 13:05   

Po odbiorze auta klient zadowlony?
 
Mumin87 


Marka: Dacia
Model: Logan mcv
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Cze 2019
Posty: 51
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-12-13, 21:40   

Cześć niestety nie jestem zadowolony z auta, obsługi leniwe i mało skutecznej w dodatku na szereg kretact które wyszły przy wycenie auta, auto odebrałem nrazie działa jak długo to się okaże ale poziom ASO to poprostudno od czasu naprawy po wycenę auta, chciałem oddać auto odsprzedać ikupic inne wartość auta został zanizona przy wycenie z powodu napraw, oczywiście są jeszcze wady lakieru o których ie pisałem bo zostały naprawione na gwarancji wcześniej zapewniano mnie ze naprawy gwarancyjne nie wpływają na wartość ale jak wyliczali wartość to wszytko się liczyło każda naprawa to porostu oszuści auto kupione pod koniec kwietnia we wrześniu do grudnia na serwisie.
Podsumowując cała historie auta
Po zakupie było pełno śmieci pod lakierem zalakierownych w dodatku klap bgznika była źle spasowana i prztarła lakiernia zderzaku i rancie klapy
Następna usterka była klimatyzacja przestała chłodzi też było naprawione na gwarancji i na końcu silnik głowic

Dacia to gónonke warte zakupu byłem 3 godziny n odbiórze wiadomo rzeczoznawca wycena auta itp były w tym czasie 3 daster nowe po pół roku może więcej z różnymi usterkami zamki, nierowna praca silnika, problemy z elektryk ludzie załamania i wkurzeni przede wszystkim na obsluge i jakość daci ten dzień otworzył mi oczy na mrke dacie.
Nic nie załatwiłem w ASO zapewnia mnie kierownik serwisu że wartość Aut się niezmienila a obcieli 12 tys na wartości z tytułu usterek naprawiony i jeszcze marudzili że tam jest mały silnik i to będzie mała wartość no jak typowy Mirek z komisu.

SPRAWĘ będę gryzl z firmą która zajmuje się roszczeniami i i odszkodowaniami z tytułu utraty wartości auta firma podjęła współpracę i wydaje się rzeczowa prwnikradzi pozew do producenta, podjąłem temat auta z pewnym doradca z YouTube mozesie uda zmontować film tak jak większość mi radziła a priv,...




Ostatnio zmieniony przez Mumin87 2019-12-13, 21:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-12-14, 00:03   

Według mnie Dacia nie robi złych samochodów, jak w każdej marce zdarzy się felerny egzemplarz, normalna rzecz. Problem to jest serwis o czym chyba każdy z forumowiczów posiadających auto na gwarancji. U mnie w rodzinie Dacie jeżdżą od 2011 roku kiedy to rodzice kupili nowego Dustera z napędem 4x4. Auto to ma prawie 10 lat i przebiegu coś lekko ponad 100tyś km, nie ma łatwego życia bo ojciec traktuje samochody jako środek do przemieszczania się dom tego jeździ nim na ryby i grzyby i przez ten okres wymieniał wahacze z przodu i w tym roku chłodnicę klimatyzacji, innych usterek nie było. W 2014 roku moja siostra zakupiła nowego Logana MCV II na wyprzedaży rocznika z 2013r, silnik 0,9Tce. W sumie auto to również nie ma lekko bo siostra jeździ z dzieciakami i głownie po mieście. Na liczniku również ponad 100tyś km i z usterek mechanicznych to tylko 3 tygodnie temu poszedł jej łącznik stabilizatora oraz jak auto było na gwarancji rozszczelniła sie klimatyzacja i na klapie bagażnika pojawiła się ruda. Ja Dacie osobiście ujeżdżam od 2016 roku, najpierw Logana MCV II którego kupiłem z przebiegiem 55tyś km i sprzedałem we wrześniu 2018 roku gdy na liczniku było 80 tyś km. Do tego przebiegu żadnej awarii. Auto poszło do rodziny jednego z forumowiczów, z tego co mi wiadomo po pewny, czasie ( pewnie przy przebiegu 90tyś km.) rozszczelniła się klimatyzacji. Po sprzedaży MCV od razu kupiłem używaną Lodgy od forumowicza. na liczniku przebieg 38tyś km, przejechałem ją w 14 miesiecy 20 tyś km i na gwarancji wymieniałem wentylator nawiewu, czujnik temperatury oraz miałem problem z odklejającymi sie uszczelkami, ponadto pierwszy właściciel wymieniał na gwarancji . Po sprzedaży wyprzęgnik. Po sprzedażny Lodgy kupiłem kolejne MCV II i na chwilę obecną nie mam problemów z tym autem. Jak widać Dacie nie są złe ale czasem potrzebując trochę miłości ze strony właściciela.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-12-14, 07:58   

Z tego samego egzemplarza jeden byłby zadowolony i stwierdził, że syfek pod lakierem zawsze może się zdarzyć, inny by powiedział, że auto do malowania, inaczej na pewno po roku zardzewieje. Wydaje mi się, że pierwsze serie były robione staranniej i na to szedłem w 2010. I nie pomyliłem się. Poprzednio się sparzyłem na "starych, sprawdzonych rozwiązaniach" kury. Ale ta akcja z głowicą to katastrofa. Gdyby mnie zwodzili 2 tygodnie, to nie wiem, co bym zrobił - może podp@lił salon albo z@jeb@ł kierownika serwisu,albo porwał inne auto na jeździe próbnej. Bo ja jestem cierpliwy, ale do czasu.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-12-14, 08:24   

eplus napisał/a:
Wydaje mi się, że pierwsze serie były robione staranniej i na to szedłem w 2010


Takie wrażenie odniosłem po odbiorze Outdoora w 17 roku.
Ten z 2009 jeździ do dziś: klima nigdy nie nabijana i czyszczona, silnik działa jak należ, bez szaleństw typu super paliwo, 30 groszy drożej.

Outdoor taki delikutaśny był w dotyku, a Logan z 2009 taki czołg.
Outdoor na dzień dobry zaliczył malowanie drzwi od wewnątrz i maski, bo składacze źle złożyli...

No i odkup... Wybrałem Citroena.
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2019-12-14, 11:12   

witam
może macie inne zdanie , ale moim to silnik 1,0 to ciut mało do logana jednak spory samochód , czasem obciążony , może pojechać jest czym bo kucy więcej niż w moim 1,6 no cóz wszystko ma prawo się popsuć
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-12-14, 11:47   

Ikarusiarz napisał/a:
Outdoor taki delikutaśny był w dotyku, a Logan z 2009 taki czołg.

Coś w tym chyba jest.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-14, 17:48   

Nie jestem zdziwiony że kolea został potraktowany z buta.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-12-14, 20:55   

trybik napisał/a:
witam
może macie inne zdanie , ale moim to silnik 1,0 to ciut mało do logana jednak spory samochód , czasem obciążony , może pojechać jest czym bo kucy więcej niż w moim 1,6 no cóz wszystko ma prawo się popsuć

Mam inny pogląd (jeśli zrozumiałem właściwie Twój). Jedzie się pojemnością. Moc jest dobra do rankingów.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-15, 15:09   

eplus napisał/a:
trybik napisał/a:
witam
może macie inne zdanie , ale moim to silnik 1,0 to ciut mało do logana jednak spory samochód , czasem obciążony , może pojechać jest czym bo kucy więcej niż w moim 1,6 no cóz wszystko ma prawo się popsuć

Mam inny pogląd (jeśli zrozumiałem właściwie Twój). Jedzie się pojemnością. Moc jest dobra do rankingów.


Moc to moment obrotowy.

Konie mechaniczne to wynik matematyczny!
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-12-15, 17:51   

Cytat:
kochelet1
Moc to moment obrotowy.

to są raczej inne wielkości fizyczne , aczkolwiek ze sobą powiązane
https://motofocus.pl/informacje/nowosci/14920/co-daje-moc-a-co-moment-obrotowy-jak-wyjasnic-to-najprosciej
https://www.motofakty.pl/...-samochodu.html
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 299
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2019-12-15, 18:16   

Ikarusiarz napisał/a:
No i odkup... Wybrałem Citroena.

Jakiego?
 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-12-15, 21:02   

michauek22 napisał/a:
Jakiego?


C4 Grand Spacetourer

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15331
 
AndBB 


Marka: Opel
Model: Corsa
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2019
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-12-24, 13:04   

Kolego Mumin, jaką finalnie podali Ci odpowiedź co było przyczyną przedostawania się oleju do płynu chłodniczego? Do końca trzymali się wersji że glowica była niewłaściwe przykrecona?
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 299
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2019-12-24, 14:32   

dudu$ napisał/a:
Według mnie Dacia nie robi złych samochodów, jak w każdej marce zdarzy się felerny egzemplarz, normalna rzecz.

Dokładnie, takie czasy...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne