Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Smartfon Neffos do nawigacji?
Autor Wiadomość
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-10-12, 16:12   Smartfon Neffos do nawigacji?

Ktoś z kolegów miał styczność z Neffosem? Na papierze i cenowo wygląda zachęcająco. Jako telefon nawigacja AutoMapa. Chodzi mi o model C9A. pozdr
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-10-13, 19:32   

Cena to nie wszystko. Przekonałem się o tym po zakupie Oukitela K4000. Link do recencji- opis nie zachęca. Ale to Twoje pieniądze. Ja bym szerokim łukiem omijał. Szczególnie z MediaTekiem na pokładzie. te procki miały wybitny problem z obsługą GPSa. Nie wspominając o tym, że moduł GPS nie będzie najwyższych lotów. W/w model mojego telefonu jako navi poległ zupełnie a i w tym przypadku nie wierzę aby dobrze i płynnie chodziła.
_________________
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-10-13, 19:52   

A to ma służyć tylko do nawigacji?
Jeżeli tak, to czemu nie dedykowane urządzenie (np. Mio) z dożywotnią aktualizacją?
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-10-13, 20:35   

Jak ma być do nawigacji to powinien mieć lepszy moduł GPS - wg specyfikacji obsługuje GPS i Glonass, a powinien jeszcze Beidou, Galileo można sobie darować bo jak na razie nie działa i nie wiadomo kiedy będzie. Trzy systemowy moduł poprawia dokładność lokalizacji, przy samochodowej te 4-5 m może nie grają roli, ja używam pieszej i w górach to znaczna różnica.
Piszę na podstawie własnego porównania - kiedyś używałem na raz dwóch telefonów z różnymi modułami GPS
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-10-13, 22:21   

Dzięki. Mój tablet galaxy tab 2 to staruszek, ma Android 4.0.4 i nie da się już zainstalować najnowszej AM. Szukam coś niedrogiego ze smartfonów, powyżej 5-6 cali, co ogarnie dobrze GPS. pozdr
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-10-14, 05:14   

Ja miałem neffosa X1 jak dobrze pamiętam.
Jeśli chodzi o nawigacje to nie zauważyłem aby jakoś miał problem z łapaniem sygnału gps na starcie aplikacji tudzież gubił się podczas jazdy.
To co zajmowało więcej czasu to wyznaczanie dłuższej trasy z kilkoma punktami przejazdu - wtedy rzeczywiście łapał zadyszkę na chwilę ale jak już to przemielił to dalej nie było problemu ;-)
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-10-14, 08:44   

Pozostaje jescze zainwestować w instalację nowego Androida do tabletu, ale sam tego nie zrobię. Nie te umiejętności :lol: Muszę zobaczyć kto i za ile by to zrobił dobrze, bo tablet spisuje się b. dobrze. Wada - trochę duży gabarytowo klocek. pozdr
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-10-14, 14:39   

Też mam galaxy tab 2.
Leży w szufladzie od 4 lat, bo miesiąc działania wystarczy, żeby się masakrycznie zamulił.
To właśnie urządzenie spowodowało, że zdecydowałem już nigdy nie kupować Samsunga.
Aczkolwiek podobno po wgraniu cyanogena (czy jak to się tam nazywa) dostaje niezłego kopa.
Niestety sam również nie podjąłem się zmiany oprogramowania, żeby nie uwalić sprzętu.
Może trzeba było spróbować, gdyż bardziej bezużyteczny to już nie będzie... :)
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-15, 08:49   

GRL napisał/a:
Aczkolwiek podobno po wgraniu cyanogena (czy jak to się tam nazywa) dostaje niezłego kopa.
Niestety sam również nie podjąłem się zmiany oprogramowania, żeby nie uwalić sprzętu.
Może trzeba było spróbować, gdyż bardziej bezużyteczny to już nie będzie... :)


Cyanogena nie ma już od paru lat, teraz jest Lineage OS:

https://wiki.lineageos.org/devices/#samsung

Generalnie po jego instalacji urządzenie zwykle podnosi się z kolan (Lineage nie ma tego mnóstwa śmieci od Gógla i producenta), w dodatku ma kilka ciekawych opcji konfiguracyjnych. Niestety nie każdy sprzęt jest wspierany -- wiadomo, to prywaciarska robota, jak ktoś się za to nie zabierze, to nie będzie zrobione.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-10-15, 16:38   

Dzisiaj wgrał mi młodziak z serwisu Andka 6 za 50 zł. Zainstalowała się najnowsza AM więc na razie zostanę przy nim, bo jako nawigacja jest ok. pozdr
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-10-17, 09:37   

Jednak zdecydowałem się kupić Xiaomi Redmi 7 z ekranem 6,2". Tablet działa i Automapa dobrze działa, ale niestety muli. Mam nadzieję, że ta wielkość ekranu się u mnie sprawdzi. pozdr
 
daciaa12
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-14, 18:45   

I to był dobry wybór ;) nie zdążyłem doradzić ci zakupu tego własnie modelu ale u mnie remi 7 się sprawdza super
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-11-14, 22:20   

Zakup był prawdę mówiąc przypadkowy, ale jestem naprawdę zadowolony. pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne