Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Media Nav Evolution - kilka pytań początkującego
Autor Wiadomość
dandi20 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero - Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Circle City
Wysłany: 2019-10-01, 11:17   Media Nav Evolution - kilka pytań początkującego

Witam, jestem tu nowy i pierwszy raz mam styczność z tak zaawansowanym multimedialnie radyjkiem w aucie ;-) i przede wszystkim, nie chce niczego uceglić... miałem styczność wcześniej z jakimiś nawigacjami na WinCE 5/6 i różnymi innymi wynalazkami, ale jakoś się "boję" tego radia :shock: ok zaczynajmy...

Moja wersja oprogramowania ma numer 8.0.5 ... nie wiem czy jest uwolniona, ale raczej nie. Teraz rodzi się pytanie... czy aktualizować to do najnowszej wersji? Jeśli tak, to czy można do najnowszego softu zapodać witaminkę lub to jakoś uwolnić abym mógł wgrywać później "swoje" mapy?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-01, 11:38   Re: Media Nav Evolution - kilka pytań początkującego

dandi20 napisał/a:
Moja wersja oprogramowania ma numer 8.0.5 ... nie wiem czy jest uwolniona, ale raczej nie. Teraz rodzi się pytanie... czy aktualizować to do najnowszej wersji? Jeśli tak, to czy można do najnowszego softu zapodać witaminkę lub to jakoś uwolnić abym mógł wgrywać później "swoje" mapy?

Twoją wersję zaktualizujesz poprzez serwis Naviextras maksymalnie do wersji 9.1.3- to najwyższa wersja dostępna dla tego sprzętu. Po aktualizacji będzie można ją bez problemu uwolnić, pod tym względem nie różni się od 8.0.5- można wgrywać sobie mapy. U mnie sytuacja była identyczna.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-10-01, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
dandi20 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero - Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Circle City
Wysłany: 2019-10-01, 11:54   

Dzięki Dymek, wolę się zapytać niż działać po omacku. Wczoraj zrobiłem sobie pena z aktualizacją więc może dzisiaj wsiądę do "Taczki" i ją zapuszczę...

Można robić downgrade softu w razie co? Bo backup wiem, że można.

Istnieją jakieś inne softy na nasze MNE ew. wyższe niż to co daje fabryka (nieoficjalne)?
Są jakieś różnice między 8.0.5 a 9.1.3 zauważalne? Czy można po uwolnieniu dać jakieś ciekawe 'ficzery" do MNE (oczywiście poza nowymi mapami)?

Najpierw jednak zacznę od aktualizacji na nowszą wersję :)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-01, 12:03   

Działaj. Downgrade da się zrobić, z tym że już metodą nieoficjalną. W zasadzie zauważalnych różnic "optycznych" między wersjami nie ma- nie zobaczysz żadnych poza zmianą numeru wersji. Natomiast na pewno aktualizując do 9.1.3 pozbyłem się problemu polegającego na okresowym kasowaniu własnych ustawień nawigacji, co było ciut upierdliwe w 8.0.5. Nową wersję można więc traktować bardziej jako poprawkę do poprzedniej.
Właściwie wszystko masz zebrane w TYM WĄTKU
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-10-01, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-01, 13:26   

A, że z MNE da się całkiem sporo zrobić w kwestii wizualnej, softu i innych, to naprawdę warto. W razie czego możesz tez zajrzeć do wątku o moim aucie, bo tam wstawiłem troszkę fotek po zmianach.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-10-02, 22:34   

No można Belphegor ;-)

_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-03, 21:29   

Ojej... Jak to zrobiłeś? Jak, jak jak? Powiedz, powiedz, powiedz. :mrgreen: Trzeba coś głębiej grzebać/włożyć, czy wystarczy parę ruchów paluszkiem po myszce? :oops:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-10-04, 21:33   

Normalnie ;-)
wersja uwolniona 9.1.3 i zabawa z grafikami znajdującymi się w storage card/system/img (o ile dobrze pamiętam) wersja nie jest skończona na razie pobawiłem się z radiem, pojazd, eco, home. Tak do końca nie jestem zadowolony z efektu ale jest przyjemniejszy niż ostatnio zrobiony (niebieski).

Czas pokaże w jakim kierunku pójdą prace a na razie efekt wstępnych prac:

_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-05, 12:32   

No popatrzcie jak różne są ludzkie preferencje... Mnie by do głowy nie wpadło żeby zmieniać fabryczną kolorystykę, szczególnie na taką wypraną z kolorów. Ta daciowa jest dla mnie idealna a jej pomarańcze dobrze pasują mi do koloru lakieru i wstawek na desce. 😜
Być może w przypadku nowego Dustera z białymi podświetleniami deski faktycznie taka smutna dyskrecja pasuje?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-10-05, 12:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-06, 10:24   

Dymek napisał/a:
Być może w przypadku nowego Dustera z białymi podświetleniami deski faktycznie taka smutna dyskrecja pasuje?


No właśnie. Ja lubię stonowane kolory. W telefonie mam tryb ciemny gdzie tylko się da. ;-)


d3mol3k - ale sam tworzyłeś jakieś pliki graficzne, wpisywałeś w system jakie mają być kolory? Czy to raczej bardziej zabawa dla grafika komputerowego?
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-10-07, 18:24   

samemu bawiłem się grafikami. Pewnie by były takie och i ach to pewnie tak. Dla mnie wystarczyło to co ja mogłem zrobić choć czegoś mi tam brakuje. Niebieski (poprzedni zestaw było łatwo zrobić) z białym jest ciut trudniej bo czarny ekran tak naprawdę nie jest tak czarny jak ekran komputera pokładowego :(. Więc efekt jest ciut daleki od zamierzonego.

Wideo wrzucam ponownie bo tamte mi zablokowali :( a nie mogę już edytować posta.

_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-08, 10:30   

No spoko, muszę popróbować i mieć szczerą nadzieję, że sobie czegoś nie uwalę. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-10-08, 19:09   

Proszę o wyjaśnienie jaka jest różnica między MNE2 a MNE3?

Mam zwykłe radio w Dusterze II, jednak na allegro zauważyłem, że pojawiły się radia z wyświetlaczem. Czy uważacie, że warto takie zakupić żeby wymienić?

Dla przykładu:

https://allegro.pl/oferta/radio-z-nawigacja-dacia-duster-8530067742
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-08, 19:40   

MN1 - Windows CE , ROM 4GB, RAM 0,5 GB Procesor 600 Mhz soft ( naklejka SW na górnym panelu od 1.X.X do 4.1.0 ) zazwyczaj naklejka okresla soft z jakim wyszedł z fabryki , nowsze softy po aktualizacji
MN2 - Windows CE , ROM 4GB, RAM 1 GB Procesor 666 Mhz soft ( naklejka SW na górnym panelu od 5.2.7 do 9.1.3 ) zazwyczaj naklejka okresla soft z jakim wyszedł z fabryki , nowsze softy po aktualizacji. Ważne ma wbudowany odbiornik danych do nawigacji TMC
MN3 - Linux , ROM 4GB, RAM 2 GB, Procesor Quad (4 rdzeniowy 1Ghz) soft 10.X.X.X . Obsługa Android Auto oraz CarPlay
To co znalazłeś na alledrogo to (najdroższa wersja pod względem ceny w stosunku do wartości MN1 ).
Skontaktuj się z naszym klubowym dostawca Robson330 a dostaniesz pewnie MN2 za takie pieniądze ( a jak się potargujesz to i z najnowszymi mapami i ze zniżką jak się odezwiesz jako klubowicz)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
dandi20 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero - Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Circle City
Wysłany: 2020-01-05, 07:42   

Witajcie ponownie drodzy forumowicze :) przeprowadzi mnie ktos przez proces aktualizacji map? (przepraszam z gory za brak polskich znakow, pisze z komorki)

Troche sie ociagalem z aktualizacja MNE, chwilowy brak czasu a z drugiej strony nygus mi sie wlaczyl, ale dalem rade ;)

Wersja systemu 9.1.3, uwolniona, backup calego systemu i oryginalnej navi zrobiony. Mam na penie katalog NNG z navi i rozumiem, ze teraz wszystkie operacje przeprowadzam na nim, na kompie, zgadza sie? Pozniej zmodyfikowany katalog NNG wgrywam do navi, usuwajac wczesniej pierwotny katalog NNG znajdujacy sie w nawigacji w aucie, tak?

Sorry za takie pytania, ale naprawde nie chce nic uwalic w MNE, bo mi zona leb urwie ;) a jeszcze mnie kumpel prosi o aktualizacje navi w Nissanie Juke, wiec doswiadczenia z MNE moze mi pomoga, czy to sa blizniacze systemy?

Co tak naprawde daje uwolnienie, na czym polega?

Jeszcze zanim cos zrobie i usune mam takie pytanko, czy mozna zostawic cos ciekawego z oryginalnej navi tzn z oryginalnego katalogu NNG? Z tego co widze, mam aktualnie jakas starsza mape europy zachodniej, a Polska to zielony step ;D Widze tez ze mam chyba ta ikonke nadajnika w navi wiec licencja na TMC jest i jest to wlaczone w micom.

Jaka wersje map najlepiej wgrywac? Bo widze rozne zdania, jedni pisza ze HERE inni ze TOMTOM a moze jeszcze cos innego?

Jaka jest teraz najaktualniejsza? Bo widze, ze chyba drugi kwartal 2019.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-05, 23:50   

dandi20 napisał/a:
Wersja systemu 9.1.3, uwolniona,
A po czym poznajesz/wiesz że jest uwoniona ? Raczej nie jest , bo gdyby była miałbyś najnowsze mapy


dandi20 napisał/a:
backup calego systemu i oryginalnej navi zrobiony. Mam na penie katalog NNG z navi i rozumiem, ze teraz wszystkie operacje przeprowadzam na nim, na kompie, zgadza sie?
Warto mieć


dandi20 napisał/a:
Pozniej zmodyfikowany katalog NNG wgrywam do navi, usuwajac wczesniej pierwotny katalog NNG znajdujacy sie w nawigacji w aucie, tak?

To zalezy czy uwalniasz samemu darmowo wg opisów na tym forum czy chcesz za to komus zapłacić - to Twój wybór.

dandi20 napisał/a:
a jeszcze mnie kumpel prosi o aktualizacje navi w Nissanie Juke, wiec doswiadczenia z MNE moze mi pomoga, czy to sa blizniacze systemy?

Nie to nie to samo . Wątpię aby w JUke było MN

dandi20 napisał/a:
Co tak naprawde daje uwolnienie, na czym polega?

Darmowe mapy , w mojej wersji także odtwarzacz filmów i automat do wgrywania map
dandi20 napisał/a:
Jeszcze zanim cos zrobie i usune mam takie pytanko, czy mozna zostawic cos ciekawego z oryginalnej navi tzn z oryginalnego katalogu NNG? Z tego co widze, mam aktualnie jakas starsza mape europy zachodniej, a Polska to zielony step ;D

Czyli nie masz uwolnionej wersji

dandi20 napisał/a:
Widze tez ze mam chyba ta ikonke nadajnika w navi wiec licencja na TMC jest i jest to wlaczone w micom.

To oznacza że TMC jest właczone w MICOM , nic więcej

dandi20 napisał/a:
Jaka wersje map najlepiej wgrywac? Bo widze rozne zdania, jedni pisza ze HERE inni ze TOMTOM a moze jeszcze cos innego?

Jedni wola blondynki , inni brunetki . Chyba tak samo jest z mapami od róznych dostawców



dandi20 napisał/a:
Jaka jest teraz najaktualniejsza? Bo widze, ze chyba drugi kwartal 2019.

Od Here 2019Q2, od TomTom 06 2019
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
dandi20 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero - Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Circle City
Wysłany: 2020-01-06, 08:04   

@jas_pik ;-) wiem bo sam uwolnilem dwa dni temu dzieki Waszej pomocy tyle ze jeszcze nie wgrywalem nowych map, dlatego wolalem sie dopytac o rozne rzeczy. Raczej wole zrobic to wszystko sam i nabrac doswiadczenia 8-)

Dziekuje za pomoc :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne