Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-06-03, 21:41
Czujnik temperatury zewnętrznej - złe wskazania.
Autor Wiadomość
bula6595 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Sty 2019
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-01-23, 15:24   Czujnik temperatury powietrza w lusterku

Witajcie. Ktoś może mi naświetlić temat bo czytam szukam i nie widzę bo albo ślepym albo za mało wypiłem.

Wskazania temperatury na zewnątrz auta są u mnie dziwne jest faktycznie -11 potwierdzone 2 innymi odczytami ten wskazuje jakieś -3/-4 a po przejechaniu paru kilometrów 0 / 1 i mruga znaczek jednostki. pytałem w pobliskim sklepie to za sam czujnik chcą 180 PLN co mnie przeraża i myślę ze na razie to oleje ale zapytam co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam!
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-23, 15:37   

Coś na ten temat było niedawno na forum TUTAJ, ale nie zostało jeszcze wyjaśnione. Ale dobre i to na początek. Twój problem wydaje się bardziej realistyczny. Może dlatego że jest teraz chłodniej.
 
bartek_kie 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCe
Rocznik: ---
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sty 2019
Posty: 15
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2019-01-23, 16:11   

myślę, że można kupić to taniej. spojrzeć musze jak wygląda ten 'termometr' w dacii, w peugeocie 'zamiennik' identyczny jak orginał kosztował 10zł. kwestia dobrania odpowiednich parametrów.
 
gorus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 79
Skąd: POZnan*
Wysłany: 2019-01-25, 21:05   

U mnie jest na odwrót - w samochodzie pokazuje -7 a na reklamie ledowej jakiejś firmy co wyświetla na zmianę godzinę datę i temperaturę pokazuje -4...
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2019-01-26, 07:55   

Czujnik temp. Zewnetrznej znajduje sie w prawym lusterku i podpiety jest bezposrednio do zegarow ( noe pamietam juz jakie piny. W zaleznosci od temp. zmienia swoja rezystancje.
W przypadku gdy pokazuje bledny odczyt mozna podmienin ten czujnik nie koniecznie dedykowany dla daci, a wyciagnac na szrocie z jakiejs renowki Clijo ( 2,3,4), Mega-anka( 1,2,3,4 chyba ), Laguna i wiele innych.
Tez mialem ten problem i po wymianie na jakis zamiennik za 10 zl bylo jeszcze gorzej. No i od poczadku zawsze jak na postoju pokazuje prawidlowa temp., a podczas jazdy wzrasta o pare stopni. Nie tylko renowka tak ma. Wynika to z tego Ze jednak cieplo z kabiny lub silnika minimalnie wplywa na falszowanie wyniku.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2019-01-26, 08:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
bula6595 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Sty 2019
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-01-26, 21:54   

dziś dokonałem przy paru piwkach autopsji tego lusterka i co nasępuje. jest spory prześwit miedzy kabiną a tym czujnikiem wiec spokojnie może dochodzić do zaciągnięcia powietrza przez szpare naokoło czujnika z kabiny. w szczególności jak jest dogrzewana kabina ile fabryka dała. zastanawiam się nad prostą rzeczą czyli czymś załatać mienioną szparę miedzy czujką a obudową lusterka bo moim zdaniem jednak czujka jest sprawna bo na zilmnym silniku pokazywała by tez durnoty a wskazuje dobrze +- 0.5 st.

jak ktoś ma jakieś sugestie to poproszę :)
 
gregorek35 


Marka: dacia
Model: sandero stepway
Silnik: 0.9TCE
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 17 Cze 2019
Posty: 14
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-10-07, 22:26   Czujnik temperatury zewnętrznej - złe wskazania.

Witam, tak jak w temacie. Dziś zauważyłem, że wskazania temperatury na wyświetlaczu są zawyżone o 10 stopni, tzn. rzeczywista temp. na dworze rano -1 a na wyświetlaczu +9, po południu +8 a na wyświetlaczu +18 stopni. Co może być przyczyną - uszkodzony czujnik w lusterku, czy zawilgocone złącza w przelotce drzwi. Pytam się bo może ktoś miał taki przypadek. Jak wyjąć lustro z obudowy aby dostać się do czujnika temperatury?
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2019-10-09, 09:14   

Kup jakis czujnik z renowki na podmiane i zobacz. U mnie byl luz na pinach w zegarze
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
gregorek35 


Marka: dacia
Model: sandero stepway
Silnik: 0.9TCE
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 17 Cze 2019
Posty: 14
Skąd: Będzin
Wysłany: 2019-10-09, 10:45   

Ok, podmienię.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne