Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster II Biały Tygrys
Autor Wiadomość
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-12-30, 01:21   

gala napisał/a:
a oklejał ktoś z Was podłokietniki w drzwiach?

Pytasz o Dustera? Po co je oklejać? Przecież nie sposób z nich korzystać (opierać o nie łokcia), bo są za nisko (przynajmniej dla mnie, bo lubię siedzieć wysoko...)... A uchwyt na rękę (i klawisze otwierania szyb) nie tylko są za nisko, ale i za bardzo w tyle. Niezbyt ergonomiczne. Przydałoby się podkleić jakoś (może pianką, jak kiedyś pad pod myszkę komputerową) "parapet" obok szyby, na którym opieram łokieć. W ogóle parapet postukuje, gdy gwałtowniej się oń oprzeć, zatem można by też podkleić coś pod plastik (może tę uszczelkę, którą proponuje LZParts).
 
gala 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,2 16v
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lip 2017
Posty: 14
Skąd: krk
Wysłany: 2019-12-30, 08:04   

piku napisał/a:
gala napisał/a:
a oklejał ktoś z Was podłokietniki w drzwiach?

Pytasz o Dustera? Po co je oklejać? Przecież nie sposób z nich korzystać (opierać o nie łokcia), bo są za nisko (przynajmniej dla mnie, bo lubię siedzieć wysoko...)... A uchwyt na rękę (i klawisze otwierania szyb) nie tylko są za nisko, ale i za bardzo w tyle. Niezbyt ergonomiczne. Przydałoby się podkleić jakoś (może pianką, jak kiedyś pad pod myszkę komputerową) "parapet" obok szyby, na którym opieram łokieć. W ogóle parapet postukuje, gdy gwałtowniej się oń oprzeć, zatem można by też podkleić coś pod plastik (może tę uszczelkę, którą proponuje LZParts).

Ja mam Logana i faktycznie są za nisko, myślałem aby okleić te boczki z podłokietnikiem z tyłu dla moich klientów taxi (trochę prestiżu :) )
np takie coś: https://allegro.pl/oferta/eko-skora-skaj-tkanina-obiciowa-pikowany-12-kol-7035331725?fromVariant=7545718260
Ostatnio zmieniony przez gala 2019-12-30, 08:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
steiner 



Marka: Dacia
Model: Duster II / Duster II / Dokker Van SCe
Silnik: 1.5 dCi / 1.3 Tce / 1.6 Sce
Rocznik: 2018/2019/2018
Wersja: Essential
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 199
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-30, 10:10   

a cos takiego?
https://www.drive2.ru/l/548191759671230600/
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-12-30, 12:58   

piku napisał/a:
Przecież nie sposób z nich korzystać (opierać o nie łokcia), bo są za nisko

Wszystko zależy od wielu czynników - wzrostu kierowcy, ustawień fotela, przyzwyczajeń...
Fakt że jedna osoba nie potrafi znaleźć odpowiedniego ustawienia aby korzystać z podłokietnika nie oznacza że tak jest w przypadku wszystkich kierowców.
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-12-30, 19:52   

Pedros napisał/a:
piku napisał/a:
Przecież nie sposób z nich korzystać (opierać o nie łokcia), bo są za nisko
Wszystko zależy od wielu czynników - wzrostu kierowcy, ustawień fotela, przyzwyczajeń... Fakt że jedna osoba nie potrafi znaleźć odpowiedniego ustawienia aby korzystać z podłokietnika nie oznacza że tak jest w przypadku wszystkich kierowców.


Pedros, nie pisałem o podłokietnikach środkowych, ale o tym na drzwiach (w przypadku kierowcy z lewej strony - a tylko ten znam). Musiałbym siedzieć bardzo nisko, żebym mógł o niego oprzeć łokieć, a równocześnie być bardzo niskim; a żeby to było wygodne - musiałbym siedzieć sporo do tyłu w stosunku do obecnej pozycji (czyli w tym wypadku - być b. wysokim i mieć długie ręce i nogi, żeby prowadzić auto...). Ja korzystam - tj. opieram lewy łokieć - zatem z "parapetu", a nie z podłokietnika. Pewnie są tacy, dla których ów podłokietnik jest wygodny, ale generalnie - nie jest ergonomiczny (przy moim średnim wzroście).
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-12-30, 21:15   

piku napisał/a:

Pedros, nie pisałem o podłokietnikach środkowych, ale o tym na drzwiach


Zrozumiałem o który podłokietnik chodzi i wszystkie uwagi odnoszą się do niego. Ja lubię gdy siedzenie jest nisko i przy moich ustawieniach fotela oraz wzroście (nie jestem bardzo wysoki ale i nie karakan ;) ) z podłokietnika korzystam i bardzo nie narzekam, choć przyznaję że wymagało to przyzwyczajenia bo początkowo mnie trochę irytował - ale to raczej z powodu twardości.
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-12-31, 10:25   

Pedros napisał/a:
raczej z powodu twardości.

To dotyczy także "parapetu". Wypadałoby go czymś sensownie podkleić, żeby łokieć miał bardziej komfortowe, delikatniejsze podparcie.
A co do podłokietnika na drzwiach - ja tam w zajmowanej za kierownicą pozycji po prostu nie sięgam łokciem (musiałbym się jakoś pochylić), ale w przeciwieństwie do Ciebie lubię wysoką pozycją za kierownicą.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne