Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czujnik kąta skrętu / kalibracja
Autor Wiadomość
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-12-08, 16:24   

Koledzy błędnie podałem wartość która wynosi ( PR066 )11.4, N/A. Dotyczy to przesunięcie programowania kata kierownicy natomiast druga wartość ( PR033) kąt kierownicy N/A min 325.8 a max 331.8. tu na teście wykonawczym na fali wykres zmienia położenie ale przy jeździe na wprost idzie po linii min. Może teraz ktoś coś podpowie .Obdzwoniłem może z 10 warsztatów , nikt nie pomoże , serwis Dacia , tak za 220 zł z zastrzeżeniem ,, ale to może nic nie pomóc , ale Pan się zapisze w kolejkę już dzisiaj. Dziękuję , postoję .
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-12-12, 11:42   

Nerwica :evil: inna ...wica :-P nie pozwalała spokojnie spać , i nagle :lol:
Zdjąłem koło kierownicy , podłączyłem skaner włączyłem funkcję ( parametry rzeczywiste ) i robię zapis , i okazuje się że owszem zapis leci na wykresie , wartości się zmieniają jak poruszam czujnikiem ale to wszystko z dużym opóźnieniem . A wartość raz zapisana jako 10.4 innym razem 11, z groszem to równa się jednemu obrotowi czujnika skrętu o 360* , wiec był przestawiony. Podmiana czujnika ( używany ) i sukces . Kalibracji z pozycji Ancla nie robiłem tylko obrót kierownicą w prawo- opór ,w lewo - opór , do jazdy na wprost. Zobaczę jaki efekt bo wspomaganie poprawiło się , co więcej ... trzeba pojeździć .
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
  Wysłany: 2021-01-29, 14:48   Wymiana opon a usterka układu wspomagania kierownicy?

Wczoraj moja żona udała się do serwisu Dacii celem zakupu i wymiany opon. Zaraz po wyjeździe z serwisu zapaliły się trzy kontrolki, w tym jedna wskazująca na awarię układu wspomagania kierownicy.

Samochód (Duster 2) wrócił do serwisu, gdzie dokonano wgrania nowego oprogramowania układu wspomagania. Według serwisu był to całkowity zbieg okoliczności. Mnie jednak nurtuje, czy na pewno? Być może pracownicy w trakcie wymiany opon ruszyli/uszkodzili jakiś czujnik albo inny element?

Wydaje mi się wyjątkowo nieprawdopodobne, żeby auto, które przez 2 lata jeździ bez problemu, nagle zaświeciło ot tak samo z siebie kontrolkę awaryjną akurat po wyjeździe z serwisu.
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-01-29, 16:50   

Tam nie ma nic, sam wymieniłem koła na własnym placu. Szybciej szukałbym przyczyny w jakiejś wtyczce lub na linii zasilania. Przez dwa lata jazdy po naszych dziurach wszystko jest możliwe.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-01-29, 18:20   

Czy aktualizacja oprogramowania pomogła.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 831
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-29, 19:48   

Tu podobne przypadki:
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=2436
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18378
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-01-29, 19:54   

Cytat:
Czy aktualizacja oprogramowania pomogła

Tak. Ale równie dobrze mogli po prostu skasować kod błędu, a np. źle ustawiony czujnik za jakiś czas znów się odezwie...
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2021-02-03, 22:10   

Przy wymianie kół można uszkodzić czujnik abs ale o to chyba ni jak ma się do wspomagania. I żeby to uszkodzić/ wypiąc to trzeba naprawdę chcieć.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
mr2k 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lut 2023
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-05, 14:54   

I mnie dopadła owa bolączka. Również po zmianie kół. I również po małej walce z jednym kołem, ale bez przesady, parę razy pięścią musiałem uderzyć więc to nie powinien być stres dla auta. A jednak.
Po kręceniu kierownicą od oporu do oporu błędy znikają, ale po zgaszeniu silnika i odpaleniu problem wraca.
Czytam, że niektórym pomogła adaptacja w serwisie, a ktoś miał nawet zmienianą kolumnę kierowniczą (serio?!?).

Ale pytanie brzmi, czy komuś się udało to naprawić samemu za pomocą DDT4ALL, bo widzę opcję kalibracji, ale są dwa rodzaje: VC-lot PT1 oraz PT2 series. I nie za bardzo wiem, czy coś tu mogę kliknąć aby czegoś bardziej nie zepsuć przez przypadek?

https://zapodaj.net/plik-g9Bxa9Qfsy
 
matka227 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 LPG
Rocznik: 2020
Dołączył: 08 Maj 2023
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-11-12, 15:11   

Mialem podobnie po zmianie kol. Po dwoch dniach zdjalem jeszcze raz kola, posprawdzalem czujniki abs i.... problem zniknal. Sorrym ze bez polskich znakow pisze, ale na tej klawiaturze tylko tak moge. Czyli polecam zdjac kola i to powinno pomoc.
 
mr2k 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lut 2023
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-13, 11:30   

Problem rozwiązany: najpierw należy odpiąć akumulator (ja go odpiąłem na 15 min.). Po tym czasie podłączamy akumulator, odpalamy silnik, kręcimy kierownicą lewo/prawo do oporu (zrobiłem to 3 razy), gasimy silnik. Po kolejnym odpaleniu problemu nie ma.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne