Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak z trzeszczeniem / skrzypieniem tapicerki w Dusterze 2 ?
Autor Wiadomość
Lukass186 


Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.3 tce 130KM
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 38
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 2019-11-15, 09:13   Jak z trzeszczeniem / skrzypieniem tapicerki w Dusterze 2 ?

Witajcie,

W związku z tym że mam na tym punkcie obsesję chciałem się zapytać jak u Was z trzeszczeniem tapicerki na nierównościach i w czasie jazdy w Dusterze 2?
Może ktoś ma jakiś większy przebieg?
U mnie na tą chwilę 3kkm km i jest jak najbardziej ok choć na nierównościach typu stara brukowana droga potrafi coś zabrzęczęć z okolic schowka pasażera. Jeszcze nie zlokalizowałem co dokładnie.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-11-15, 10:14   

Szmaty brzęczą?
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-11-15, 11:08   Re: Jak z trzestrzeniem / skrzypieniem tapicerki w Dusterze

Lukass186 napisał/a:
.....potrafi coś zabrzeczęć z okolic schowka pasażera...


Brzęczy m.in. oprawa światła schowka oraz mechanizm włącznika. Samą oprawę osadziłem na sztywno używając taśmy izolacyjnej wokół zaczepów, a pod bolec mechanizmu podłożyłem gumową podkładkę.
Generalnie to po pewnym czasie brzęczy więcej miejsc (głównie elementów montowanych na wcisk i zaczepy) - m.in. kratki nawiewu, czujnik świateł, lampki sufitowe itp. Sukcesywnie staram się to wyeliminować, bo też mnie denerwuje ten dźwięk.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-11-15, 11:29   Re: Jak z trzestrzeniem / skrzypieniem tapicerki w Dusterze

Lukass186 napisał/a:
Witajcie,

W związku z tym że mam na tym punkcie obsesję chciałem się zapytać jak u Was z trzeszczenie tapicerki na nierównościach i w czasie jazdy w Dusterze 2?
Może ktoś ma jakiś większy przebieg?
U mnie na tą chwilę 3kkm km i jest jak najbardziej ok choć na nierównościach typu stara brukowana droga potrafi coś zabrzeczęć z okolic schowka pasażera. Jeszcze nie zlokalizowałem co dokładnie.


Ja mam prawie 12k km i coś mi brzęczy dokładnie w tym miejscu :)
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-11-15, 12:22   

Mam ponad 27 kkm i czasem coś zabrzęczy z okolic schowka z przodu. Najczęściej są to twarde rzeczy w schowku (nóż, latarka, klucz do kół, pendrive itp.), ale bywa też sam schowek. Też zastanawiam się nad wyciszeniem tego, podobnie jak nad oklejeniem wnętrza schowka i jego drzwiczek jakimś materiałem, który w tzw. lepszych markach aut się tam znajduje.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-11-15, 13:13   

Jak się jeździ po asfalcie to praktycznie nic nie trzeszczy oprócz zagłówka pasażera, natomiast jak ktoś jeździ tak jak ja po drodze gruntowej przypominającej krajobraz księżycowy to praktycznie wszystko trzeszczy za deską rozdzielczą, ostatnio coś zaczęło grzechotać w tylnej osi na nierównościach przypominających tarkę.
No ale tego można się było spodziewać po przebiegu ponad 7 tys.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-11-15, 14:22   

Przebieg 35kkm. Jak jest zimno to coś brzęczy na nierównościach z lewej strony deski rozdzielczej. Puszczenie na parę minut nawiewu ciepłego powietrza nie na szybę tylko w przód likwiduje to brzęczenie.
Czasem też coś pobrzękuje z okolic schowka. Schowek skutecznie ucisza wstrzyknięcie trochę wd40 w otwory pod tą gumową wykładziną tej niby półeczki co jest nad schowkiem. Wiem ze to dziwne ale u mnie wd40 usuwa to brzęczenie.
Tak poza tym jest ok.
No i latem i wiosną zdecydowanie wszystkich hałasów jest mniej.
 
pawelcioh 



Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Essential
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-15, 14:25   

U mnie standardowo, zagłówek pasażera i osłona przeciwsłoneczna pasażera.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-11-15, 17:39   

BLACHA_997 napisał/a:
Brzęczy m.in. oprawa światła schowka oraz mechanizm włącznika. Samą oprawę osadziłem na sztywno używając taśmy izolacyjnej wokół zaczepów, a pod bolec mechanizmu podłożyłem gumową podkładkę

Też to miałem. Okleiłem flockiem samoprzylepnym po obwodzie a na bolec kawałek termokurczki.
 
Lukass186 


Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.3 tce 130KM
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 38
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 2019-11-26, 13:52   

Okleiłem oprawkę oświetlenia schowka tak jak pisał kolega BLACHA_997. Trochę ciężko jest wydłubać klosz w schowku ale dużo łatwiej zdjąć cały górny plastik (sufit schowka) w którym montowana jest lampka. Parę języczków trzeba odgiąć i schodzi cała góra. Na jej zaczepy naciągnąłem koszulki termokurczliwe i weszła na ciasno. Na bolec wyłącznika również założyłem termokurczke bo to on najwięcej hałasu wydaje
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-11-26, 14:02   

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy czekać na nowe Sandero czy ew. przymierzać się powoli do Dustera 1.3 Tce. Ale jakoś tak ostatnio czytam o nowym Dusterze i trochę mi smutno. Niby nowa generacja (można by sądzić że bardziej dopracowana niż poprzednik), a tu ciągle jakieś niedoróbki do poprawiania.
Może Dacia powinna zacząć sprzedawać w niższej cenie swoje samochody w zestawach do samodzielnego montażu? :) Jak w IKEI... Przecież i tak po kupnie nowego samochodu trzeba trochę popracować żeby wszystko było idealnie spasowane.
 
askr_poz 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-11-26, 14:08   

U mnie na razie cisza pod tym względem - 7,7 kkm.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-11-26, 14:30   

sobol1976 napisał/a:
a tu ciągle jakieś niedoróbki do poprawiania.

Co masz konkretnie na myśli?
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-11-26, 15:43   

Pedros napisał/a:
Co masz konkretnie na myśli?


Trudno to teraz wszystko zebrać ale od początku produkcji na forum pojawia się mnóstwo zgłoszeń: a to jajowate felgi, a to hałasy ze skrzyni (swoją drogą też to przerabiałem w swoim Sandero z 2014), także błędy oprogramowania, teraz kwestie różnych dźwięków, pisków i spasowania elementów... Jakoś tak obserwuję i mam mieszane odczucia, chociaż nadal jestem wiernym fanem. Zastanawiam się tylko czy rosnąca popularność nie przerasta producenta z utrzymaniem kontroli jakości.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-11-26, 16:00   

sobol1976 napisał/a:
Pedros napisał/a:
Co masz konkretnie na myśli?


Trudno to teraz wszystko zebrać ale od początku produkcji na forum pojawia się mnóstwo zgłoszeń: a to jajowate felgi, a to hałasy ze skrzyni (swoją drogą też to przerabiałem w swoim Sandero z 2014), także błędy oprogramowania, teraz kwestie różnych dźwięków, pisków i spasowania elementów... Jakoś tak obserwuję i mam mieszane odczucia, chociaż nadal jestem wiernym fanem. Zastanawiam się tylko czy rosnąca popularność nie przerasta producenta z utrzymaniem kontroli jakości.

Tego typu problemy dotyczą wszystkich marek aut i Dacia nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Nie słychać natomiast żeby Dustery były ewidentnie złą konstrukcją. Zresztą gdyby tak było to raczej już nie cieszyły by się tak wielką popularnością . Trzeba też pamiętać że jest to bądź co bądź marka budżetowa i w tej klasie aut rzeczy typu słabo wyciszony schowek przed pasażerem nie są cechą dyskwalifikującą auto. Zresztą w każdym aucie da się coś zmienić, poprawić... z tego przecież żyją firmy tuningowe i fakt że ktoś coś poprawia w Dusterze lub dostosowuje go do swoich potrzeb nie znaczy że samo auto jest złe.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-11-26, 16:35   

sobol1976 napisał/a:
Trudno to teraz wszystko zebrać ale od początku produkcji na forum pojawia się mnóstwo zgłoszeń: a to jajowate felgi, a to hałasy ze skrzyni (swoją drogą też to przerabiałem w swoim Sandero z 2014), także błędy oprogramowania, teraz kwestie różnych dźwięków, pisków i spasowania elementów... Jakoś tak obserwuję i mam mieszane odczucia, chociaż nadal jestem wiernym fanem. Zastanawiam się tylko czy rosnąca popularność nie przerasta producenta z utrzymaniem kontroli jakości.

Z tymi problemami jest tak; jedne są faktycznie problemem choć w większości przypadków nie uniemożliwiają jazdy poza kilkoma wyjątkami, następne są wynikiem tego że uczestnicy forum lubią coś przy swoich samochodach poprawić i starają się coś tam znaleźć, kolejne są wynikiem przeczytania czegoś na forum i doszukiwania się tego w samochodzie, czasem na siłę. Jest możliwe że ludzie spoza forum większości tych problemów nie zauważają bo się ich nie doszukują tylko używają auta do przemieszczania się a nie do słuchania. I na koniec nie uważam że auta nie powinno się słuchać ale nie należy przesadzać z tym.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-11-26, 18:17   

Cytat:
Jest możliwe że ludzie spoza forum większości tych problemów nie zauważają bo się ich nie doszukują tylko używają auta do przemieszczania się a nie do słuchania.

Dokładnie. No i jest jeszcze jedna rzecz: w internecie najłatwiej znaleźć narzekania dotyczące auta i serwisów. Dotyczy to większości aut - nie tylko Dacii. Powód jest prosty: zadowoleni użytkownicy po prostu jeżdżą i nie opisują tego w necie. Natomiast ci którzy mieli jakieś problemy piszą o tym na forach aby znaleźć rozwiązanie lub czasem zwyczajnie rozładować złość. Biorąc pod uwagę to wszystko oraz ilość sprzedanych Dusterów to chyba jednak nie jest tak źle.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-11-27, 12:34   

Black Dusty napisał/a:
kolejne są wynikiem przeczytania czegoś na forum i doszukiwania się tego w samochodzie, czasem na siłę. Jest możliwe że ludzie spoza forum większości tych problemów nie zauważają bo się ich nie doszukują tylko używają auta do przemieszczania się a nie do słuchania.


Kiedyś jak jeszcze sprzedawałem auta, to trafiłem na klienta, co wsiadł do DD1 na jazdę próbną. Jedziemy, jedziemy... a on co chwila coś w rodzaju "o... o tym czytałem, że to niewygodne jest", "o... tu też pisali, że ciężko na tym nogę oprzeć, bo uwiera", "o... przed tym mnie ostrzegali, że to trzeszczy". I tak całe 25 minut jazdy testowej.

Tłumaczę człowiekowi, że każdy kierowca jest inny, że jeden na coś zwróci uwagę, a inny nie, bo mu to nie przeszkadza. W każdym razie z każdym kilometrem pan był coraz bardziej zdegustowany. Że plastiki inne, niż w BMW czy VW, że troszkę relingi słychać, że jakieś wpadki ergonomiczne itp. No to na koniec mu powiedziałem, że jeśli myśli, że wyda trzykrotnie mniej pieniędzy i będzie miał takie samo auto jak właśnie te trzykrotnie droższe to się myli i chyba pomylił salony. I że kupując Dacię trzeba wiedzieć co się kupuje i za jakie pieniądze. Wtedy z Dacii będzie zadowolony.

Więcej już nie przyszedł. :mrgreen: Ale takich klientów prawie nie miałem na szczęście. Ten był wyjątkiem, który zapamiętałem.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2019-11-27, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-11-27, 19:34   

U mnie nic nie skrzypi nic nie trzeszczy, jest super :mrgreen:
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-11-27, 19:42   

metalic napisał/a:
U mnie nic nie skrzypi nic nie trzeszczy, jest super :mrgreen:

U mnie również
 
ASH_85PL 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 26 Maj 2019
Posty: 40
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2019-11-30, 08:32   

Duster II z początku sierpnia, przebieg prawie 8 tyś. km. Czasem trzeszczy tapicerka na drzwiach kierowcy (wersja Comfort, bez pakietu look/skóry) - trzeba docisnąć łokciem i przestaje :-P . Niby niewiele, ale irytuje :-? .
 
rusek007 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-12-01, 19:57   

U mnie przebieg 5000km z tego połowa to leśne wertepy, nic nie trzeszczy, skrzypi czy stuka. Wszystko w należytym porządku.
Ostatnio zmieniony przez rusek007 2019-12-01, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2019-12-02, 19:31   

U mnie nic nie trzeszczy, przebieg 15 tysi. Miałem kiedyś Dustera I z 2011 roku i tam było gorzej z plastikami, nie wspomnę o trzeszczącym styropianie w podłodze pod pedałami:))) W II jest dużo plastiku ale w miarę dobrej jakości i porządnie spasowanego. Moje 4 - letnie bliźniaczki regularnie go okopują na drzwiach i jak któraś siedzi w foteliku z przodu...nic się nie dzieje:)))
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2019-12-02, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-12-03, 15:26   

Tylko silniki w dwójce pomniejszone.. Bo już pewnie odliczałbym do Dustera II...
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-12-03, 18:38   

eplus napisał/a:
Tylko silniki w dwójce pomniejszone.. Bo już pewnie odliczałbym do Dustera II...

Osobiście 1,0 bym nie chciał ale 1,3 wydaje się być rozsądnym kompromisem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne