Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia - parametry przestrzeni ładunkowej
Autor Wiadomość
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-11-21, 16:44   Dacia - parametry przestrzeni ładunkowej

Przed zakupem auta, jednym z ważniejszych czynników wyboru była dla mnie przestrzeń ładunkowa. Nic mi nie mówiła pojemność w litrach, bo w mojej wyobraźni wiązałem ją raczej z przybliżoną liczbą 0,5 litrowych butelek po wodzie mineralnej upchniętych do środka. A ja chciałem wiedzieć, jakie gabaryty przedmiotów mogę przewieźć. Takiej informacji nie znalazłem. W końcu kupiłem auto, które częściowo spełniło moje oczekiwania, a częściowo nie – przez otwór klapy bagażnika nie włożę do środka roweru górskiego. Dlatego podam max parametry ładunku dla mojego auta. Może się komuś przydać zanim zdecyduje o zakupie, albo zacznie się zastanawiać czy zmieści ładunek. Jeśli ktoś jest chętny może dodać wymiary do innego modelu dacii.

Wymiary wewnętrzne auta przestrzeni ładunkowej (z zamkniętą klapą bagażnika):

model: Dacia Logan MCV II (2016-…)
1. pojemność: 573-1680 l
2. długość bagażu: od 100 do 210 cm (po złożeniu oparcia tylnej kanapy na siedlisko oraz max przesunięciu i pochyleniu przedniego fotela pasażera)
3. otwór po otwarciu klapy bagażnika (kształt prostokąta z zaokrągleniami w narożnikach):
wys. 80 cm
szer. 100-90 cm (zmniejsza się w górnej strefie otworu)
przekątna 116 cm
4. szerokość tylnej kanapy: 120-135 cm
5. długość od przedniej szyby do klapy bagażnika: 300 cm (z luzem po przekątnej)

Uwaga: wejdzie lodówka 190/60/65 na boku z małym luzem do podsufitki (złożenie oparcia kanapy tylnej auta na niezłożone siedzisko zmniejsza pionowy wymiar przestrzeni bagażowej do 60-kilku cm, może 70-kilku).

DMC – dopuszczalna masa całkowita: 1555 kg
ładowność: ok. 400 kg (MCVII 1.0 SCe Laureate 5-os. z dodatkowym wyposażeniem)
tutaj – jak liczona jest ładowność: http://www.daciaklub.pl/f...hlight=#1771526


Powyżej przedstawiłem bezpiecznie zaniżone wymiary ładunków, które można przewieźć wewnątrz auta. Jeśli ktoś podejmie próby może zmieścić o kilka do kilkunastu cm większe (np. pkt. 5).


Na forum znalazłem podobny temat dla MCV I – http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0
model: Dacia Logan MCV I (2007-2009)
1. pojemność: 700-2500 l
2. długość bagażu: powyżej 200 cm
3. otwór po otwarciu drzwi/klapy bagażnika: ?
4. szerokość tylnej kanapy: 140 cm
5. długość od przedniej szyby do klapy bagażnika: ?
DMC: 1870 kg
ładowność: 535-635 kg

Choć brakuje kilku wymiarów, to podejrzewam, że MCV I można przewieźć większe gabaryty. Szkoda że przestrzeń bagażową MCV II zmniejszyli. Ale i tak jest dobrze.
Ostatnio zmieniony przez eio 2019-11-21, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne