Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Pilot nie działa - zamykanie auta
Autor Wiadomość
mucha.echo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 900
Rocznik: 2015
Dołączył: 30 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Choszczno
  Wysłany: 2019-11-20, 16:10   Pilot nie działa - zamykanie auta

Witam mam od niedawna Logan mcv z 2015r, padła bateria w pilocie do centralnego zamka i oto jak próbuję zamknąć auto kluczykiem zamyka mi tylko drzwi kierowcy. Czy to normalne? Bez pilota nie mogę zamknąć auta.
_________________
mucha.echo
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-11-20, 18:24   

Masz w środku przycisk blokowania wszystkich drzwi. Po wysiadnięciu zamykasz ponownie drzwi kierowcy kluczykiem. Tak jest standardowo.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-20, 21:00   

Wciskasz przycisk centralnego na konsoli, trzymasz do momentu aż zamknie zamki. Zamykasz drzwi kierowcy i gotowe. Tylko nie zapomnij o kluczyku, bo drzwi kierowcy się zatrzasną.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-21, 02:03   

telecaster1951 napisał/a:
drzwi kierowcy się zatrzasną

Jeżeli przycisk centralnego zamka na desce zostanie naciśnięty przy otwartych drzwiach przednich (kierowcy lub pasażera), to nie zatrzasną się one.

Wszystko jest opisane w instrukcji obsługi.
 
mucha.echo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 900
Rocznik: 2015
Dołączył: 30 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-11-21, 17:30   

dokładnie jak mam otwarte drzwi kierowcy i przycisnę przycisk na konsoli do zamknięcia drzwi to mam sytuację że zamyka drzwi centralnie ale natychmiast je otwiera, nie próbowałem jeszcze zrobić tego z zamkniętymi przednimi drzwiami a otwartymi tylnimi. w renaulta tak działa zobaczymy jak to będzie w Dacia, jutro sprawdzę i napiszę.
_________________
mucha.echo
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-11-21, 17:59   

Kluczowe jest przytrzymanie dłużej przycisku ryglowania by zamknął zamki mimo otwartych drzwi kierowcy. Krótkie wciśniecie to właśnie takie zaryglowanie i natychmiastowe odryglowanie wszystkiego, gdy coś jest otwarte/niedomknięte.
Z MCVki można wyjść przez tylną klapę też :)
Ostatnio zmieniony przez Kauris 2019-11-21, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-21, 23:53   

laisar napisał/a:
Jeżeli przycisk centralnego zamka na desce zostanie naciśnięty przy otwartych drzwiach przednich (kierowcy lub pasażera), to nie zatrzasną się one.
Wszystko jest opisane w instrukcji obsługi.

Niezupełnie. Tak jak już koledzy napisali- jeżeli przy otwartych drzwiach kierowcy przytrzymamy przycisk przez dłuższy czas, to w pierwszej chwili drzwi zaryglują się i natychmiast odryglują, ale za chwilę (jakieś 5-6 sekund) wszystkie drzwi zostaną ponownie zaryglowane. Wtedy zatrzaskujemy drzwi kierowcy i samochód pozostaje zamknięty.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-22, 08:08   

Dymek, Dokładnie tak się dzieje. Sprawdziłem u siebie. Po zamknięciu drzwi przyciskiem centralnego, wystarczy otrząsnąć drzwiami kierowcy. Jak zostawimy kluczyk w środku to kaplica.
 
mucha.echo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 900
Rocznik: 2015
Dołączył: 30 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-11-22, 09:52   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam w ten słoneczny poranek.
_________________
mucha.echo
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-11-22, 10:40   

W takiej sytuacji ja radzę nie zamykać auta, a na desce rozdzielczej położyć widoczny portfel wypchany gotówką i kartami. Żaden złodziej nie nabierze się na taką przynętę. :-D
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2022-07-13, 21:21   Jak zamknąć auto, gdy padnie bateria w kluczyku?

Ze zdziwieniem zauważyłem, że w Sandero II ph 2 mechaniczne zamykając kluczykiem drzwi kierowcy wszystkie pozostałe zamki pozostają otwarte. Wersja z centralnym zamkiem nie ma opcji manualnego blokowania drzwi od środka. Czyli jak się skończy bateria w kluczyku i centralny nie zadziała to samochodu nie można zamknąć.
We wszystkich poprzednich moich autach zamek w drzwiach kierowcy był zamkiem typu "master" i zamykając go kluczykiem generował sygnał zamknięcia do pozostałych zamków.
Czy to przypadłość (błąd konstrukcyjny) wszystkich Dacii, czy tylko u mnie coś jest nie tak?
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-07-13, 21:45   

Też byłem tym zdziwiony przy okazji awarii rygla prawych drzwi. W ASO poruszyłem temat zamykania samochodu właśnie w przypadku awarii bateryjki w kluczyku i dostałem odpowiedź, że chcąc zamknąć samochód należy na konsoli środkowej wcisnąć kłódkę następnie wysiąść i zamknąć kluczykiem drzwi kierowcy. Czy działa? Nie próbowałem :oops:
_________________
Paweł
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-07-13, 23:19   

nowy napisał/a:
Czy działa? Nie próbowałem :oops:

Działa, tylko trzeba nacisnąć ten przycisk w konsoli mając otwarte drzwi od kierowcy.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-07-13, 23:20   Re: Jak zamknąć auto, gdy padnie bateria w kluczyku?

krimar napisał/a:
Wersja z centralnym zamkiem nie ma opcji manualnego blokowania drzwi od środka. Czyli jak się skończy bateria w kluczyku i centralny nie zadziała to samochodu nie można zamknąć.
Ale ma opcję zamykania elektrycznego z guzika. Trzeba go dużo dłużej przytrzymać, by wymusić zaryglowanie zamków mając otwarte drzwi kierowcy, a potem wysiąść i zamknąć drzwi.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-13, 23:35   

nowy napisał/a:
Czy działa?

Tak.
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2022-07-14, 12:05   

Pamiętając tajną mechaniczną zapadkę blokady drzwi jaka jest VW zacząłem szukać czegoś podobnego w Dacii.
Otworzyłem drzwi pasażera i zamykając z pilota obserwowałem co się rusza w kle zamku - i bingo, głębiej za kłem jest zapadka, która się chowa gdy zamek ma być zamknięty. Przesunąłem ją do dołu końcem śrubokręta płaskiego (pewnie można tez końcem grota kluczyka) zamknąłem drzwi i były zablokowane. Taką samą zapadkę znalazłem we wszystkich drzwiach oprócz drzwi kierowcy, ale te zamyka się normalnie kluczykiem.
Czyli samochód można zamknąć mechanicznie nawet jak nie ma akumulatora lub centralny w którychś drzwiach się popsuł. Producenci widać chcą zaoszczędzić na bolcu który wystawał pod szybą i stąd takie udziwnienia.
Ostatnio zmieniony przez krimar 2022-07-14, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-14, 13:47   

krimar napisał/a:
Czyli samochód można zamknąć mechanicznie nawet jak nie ma akumulatora lub centralny w którychś drzwiach się popsuł.
Panie Kolego... akurat ten sposób zamykania "bez prądu" z przesuwaniem tych zapadek w zamkach jest jawnie opisany w instrukcji obsługi samochodu...
A w ogóle poruszony temat ma już na forum swój dłuuugi, soczysty wątek, tak stary jak nowożytna Dacia :mrgreen: CZYTAĆ!

Blokowanie_reczne.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 153,08 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-07-14, 14:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2022-07-14, 15:54   

Mea culpa, ale kto by tam czytał instrukcję, gdy jest takie forum. Zresztą w instrukcji jest błąd, nic tam się nie da obrócić (przynajmniej u mnie), a zapadkę należy przesunąć w dół. Jakby ktoś chciał zapadkę (nazwaną w instrukcji dźwignią) obracać to popsuje zamek. Co do samego pomysłu rezygnacji z widocznych z zewnątrz bolców na rzecz ukrytych zapadek to jest on idiotyczny. Możesz mieć otwarte drzwi i nawet o tym nie wiedzieć w przypadku awarii centralnego w którychś drzwiach.
W dawniejszych autach można było optycznie sprawdzić, czy się zamknęły patrząc na to czy bolec się wsunął czy nie, a teraz trzeba by latać dookoła auta i sprawdzać wszystkie klamki - nikomu się nie chce robić takich rzeczy.

Co do zamykania przyciskiem bez pilota też to opisali w instrukcji. Zastanawia mnie tylko ostatnie zdanie. "Odblokowanie zamków pojazdu z zewnątrz będzie możliwe wyłącznie przy użyciu nadajnika zdalnego sterowania na fale radiowe"
Czyżby zamek w drzwiach kierowcy blokowałby się wtedy tak, że nie będzie można go otworzyć mechanicznie kluczykiem? Czyli zamykasz auto, przyciskiem w środku bo pilot nie działa i już go nie otworzysz skoro można to zrobić wyłącznie przy pomocy nadajnika (który nie działa)

Zrzut ekranu (174).png
Plik ściągnięto 39 raz(y) 103,72 KB

Ostatnio zmieniony przez krimar 2022-07-14, 16:53, w całości zmieniany 4 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-14, 19:24   

Spokojnie- kluczyk działa zawsze. Wielokrotnie tym sposobem zamykałem samochód przed wyjęciem akumulatora do podładowania. Łatwiej tak niż potem przesuwać te zapadki. Potem otwieram spokojnie kluczykiem. Wzmianka traktuje raczej o równoczesnym odblokowaniu wszystkich drzwi, stąd uwaga o pilocie.
W mojej instrukcji z końca 2017 roku akurat w ogóle nie ma tego opisu z zamykaniem wewnętrznym przyciskiem, więc dowiedziałem się o tym dopiero z nowszej instrukcji.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-07-14, 19:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2022-07-16, 11:58   

Dwa przedstawione w tym wątku fragmenty instrukcji zwierają 2 poważne błędy merytoryczne, przy czym stosując się do pierwszego czyli obracając (czyli wiercąc) zamiast przesuwając zapadkę (wg instrukcji dźwignię) kluczykiem można uszkodzić element zamka lub kluczyk.
Lepiej chyba nie sugerować się instrukcją, bądź nawet jej nie czytać, a zdać się na intuicję i forum.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-16, 13:27   

Litości... Chyba nikt normalny po zobaczeniu na własne oczy jak wygląda ten element, nie będzie próbował tam nic przekręcać, bo po prostu nic tam się nie da przekręcić. W instrukcji jest od groma tego typu błędów i niedomówień. Bardziej chodzi tu o to, żeby w ogóle przeczytać, że coś takiego w ogóle istnieje i gdzie tego szukać. A reszta to już minimum wyobraźni technicznej...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne