Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster na Ukrainie
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-09, 10:56   Duster na Ukrainie

Nikt chyba jeszcze nie wrzucał- różnice w "wystroju" deski rozdzielczej w bliźniaczym modelu nowego Dustera ze znaczkiem Renault sprzedawanego np. na Ukrainie. Poza tradycyjnie inną kierownicą, mamy też zupełnie inne nawiewy...



Wersje silnikowe dostępne na Ukrainie:
1,6 SCe 115 4x2
1,6 SCe 115 4WD
1,5 dCi 110 4x2
1,5 dCi 110 4x2 EDC
1,5 dCi 110 4WD
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-01-09, 11:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
askr_poz 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-09, 11:35   

Kierownicę mam taką samą...
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-01-09, 12:32   

Mnie się okrągłe nawiewy bardziej podobają, a przede wszystkim są bardziej funkcjonalne - można je ustawiać w zasadzie w dowolny sposób.
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-01-09, 12:34   

No i żal po raz kolejny ciska mi pewną część ciała, bo okazuje się, że dla koncernu Renault i spółki Polska to naprawdę niemal trzeci Świat.
Nie chodzi już o sam znaczek Renault na masce w Rosji (choć także), pal diabli silnik 2.0 140 KM w Dusterach (a właściwie dlaczego?), ale tych nawiewów i kierownicy im nie wybaczę. Nie wiedziałem też, że i Ukraina traktowana jest jako nieznana mi wcześniej potęga motoryzacyjna, skoro dają lepsze bajery. Co więcej: nawet w dzikiej Ameryce Środkowo-Południowej Dustery i inne daciopodne śmigają jako Renault.
Sorry wszystkich, których w niezamierzony sposób dotknąłem powyższymi uwagami, bo naprawdę nie mam nic ani do sąsiadów z Ukrainy (chyba że za Wołyń), ani do Latynosów, ale polityka koncernu pozycjonuje nas naprawdę poniżej dna. Już pomijam, że Słowacy mają od chyba dwóch miesięcy pełny cennik i konfigurator Dustera z LPG, ale ciekawi mnie, kto reprezentuje tę firmę w Renault Polska - czuję, że jakiś bezjajeczny stwór, który ma w nosie nasz rynek, jedynie dba o dobro globalnej marki i cicho siedzi na d...
Widziałem też angielską wersję Dustera - małe różnice, ale na plus. A u nas. Dno, muł i wodorosty... Ech, dolo, dolo. Nie ma to jak wygrać wojnę z niewłaściwymi koleżkami.

Oczywiście okrągłe nawiewy są funkcjonalne, ale te w moim przekonaniu bardziej gustowne. A najbardziej wkurza mnie ich brak!
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-01-09, 12:50   

Tylko że renault na wschodzie to wcale nie jest prestiżowa marka. Jej postrzeganie to budżetowe pojazdy. Dlatego w Rosji logany, sandera i dustery mają właśnie ten znaczek. Wystarczy zresztą porównać ofertę modeli w Rosji: mają kaptura (u nich przez "K"), sandero, dustera i z wyższych modeli tylko koleosa. No i arkanę, która i tak bazuje na technologiach nowego dustera. Dlatego to, że auta mają tam romb na masce, to raczej wynik niższego postrzegania marki w całości a nie symbol francuskiej jakości i jakieś wyższej klasy.
Ostatnio zmieniony przez Dracid 2020-01-09, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2020-01-09, 13:07   

jaki 3 świat my właśnie mamy tą samą ofertę co niemcy czy francuzi dla dla wschodu jest inne specyfikacja tak samo jak na indie
 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-01-09, 13:15   

Pomijając kwestie rombu i kapsla to kwestia silników nie wynika z tego, że od nas wschód nie sięga władza UE i jej ograniczenia?
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1770118
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-01-09, 13:54   

Bo u nas wyżej pozycjonowana jest marka Renault, która sprzedaje znacznie więcej aut niż na wschodzie Europy. Polacy nie boją się kupować francuskich czy nawet rumuńskich aut, a na Ukrainie cały czas to niemieckie auta wiodą prym w zaufaniu.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2020-01-09, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-01-09, 13:55   

Co do silników to jasne, że UE knebluje ostatnie sensowne wolnossące, a Ukraina i Wschód w ogóle to jak Dzikie Pola z czasów Chmielnickiego pod względem ekologii, której nie jestem przesadnym a jedynie ostrożnym zwolennikiem.

Co zaś do pozycjonowania Renault/Dacia na Wschodzie, to oczywiście masz rację, ale akurat przekorna natura ludzka lubi mieć to, co mają inni, a czego my mieć nie będziemy. Co by przeszkadzały komu u nas takie wloty i kierownica jak na obrazku?
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-01-09, 13:58   

Mówimy oczywiście o tej bogatej Ukrainie kupującej nowe auta, czyli raczej zdecydowanej mniejszości - bo ta większość kupuje wszystko, co jeszcze jeździ na cokolwiek.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-01-09, 14:02   

Pewnie im tak wyszło z badań, że nie ma sensu oferować dwóch marek jak można jedną bo tak jest taniej, na Zachodzie Renault chce się wyżej pozycjonować i te niby bajery my mamy w Renault bo nas na nie stać, oczywiście nie wszystkich.
Trochę mnie to śmieszy bo dyskusja jest taka sama jak pomiędzy znacznie droższymi autami, które nie mają pewnych rzeczy, a są np. w Dusterze.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2020-01-09, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-09, 15:00   

JS napisał/a:
Nie chodzi już o sam znaczek Renault na masce w Rosji (choć także), pal diabli silnik 2.0 140 KM w Dusterach (a właściwie dlaczego?), ale tych nawiewów i kierownicy im nie wybaczę.

Pragnę tylko wtrącić, że Rosja rządzi się zupełnie innymi prawami niż Ukraina...
Przykładowo w Rosji (Białorusi też) nadal jest oferowana jedynie poprzednia generacja Dustera- nowej na razie nie widzieli.
Co do kierownicy (takie same są tam w innych modelach), to aktualne kierownice Dacii uważam za znacznie ładniejsze od tamtych i nie chodzi o znaczek, który osobiście mam w ... . A nawiewy- też rzecz gustu.
Bardziej można mieć żal do nieobecności u nas rzeczy, które tam są a u nas by się przydały- choćby ogrzewana przednia szyba w wersjach rosyjskich.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-01-09, 15:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-01-09, 15:16   

Dymek napisał/a:
Bardziej można mieć żal do nieobecności u nas rzeczy, które tam są a u nas by się przydały- choćby ogrzewana przednia szyba w wersjach rosyjskich


mialem w megane z 99 roku - szkoda, ze nie jest to takim standardem jak w fordach
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1770118
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-01-09, 15:35   

JS napisał/a:
No i żal po raz kolejny ciska mi pewną część ciała, bo okazuje się, że dla koncernu Renault i spółki Polska to naprawdę niemal trzeci Świat.

Zaprawdę dziwne rozumowanie -trzeci świat dlatego że mamy taką samą ofertę modelową jak cała Europa Zachodnia?!
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-01-09, 17:06   

JS napisał/a:


Oczywiście okrągłe nawiewy są funkcjonalne, ale te w moim przekonaniu bardziej gustowne. A najbardziej wkurza mnie ich brak!


akurat nawiew to ma byc funkcjonalny. Taka łatwość w ukierunkowaniu i sile nawiewu jaka jest w dacii jest niespotykana w autach, w jakich przez ostatni rok miałem okazję siedzieć.[/list]
_________________
Spritmonitor.de
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-09, 18:35   

Akurat brak ogrzewanej przedniej szyby to nieuzasadnione skąpstwo, które nie raz przyszło mi przeklinać w Lodgy. W Fordzie Focusie chwaliłem sobie ten wynalazek.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-01-09, 18:50   

Dracid napisał/a:
Tylko że renault na wschodzie to wcale nie jest prestiżowa marka. Jej postrzeganie to budżetowe pojazdy. Dlatego w Rosji logany, sandera i dustery mają właśnie ten znaczek. Wystarczy zresztą porównać ofertę modeli w Rosji: mają kaptura (u nich przez "K"), sandero, dustera i z wyższych modeli tylko koleosa. No i arkanę, która i tak bazuje na technologiach nowego dustera. Dlatego to, że auta mają tam romb na masce, to raczej wynik niższego postrzegania marki w całości a nie symbol francuskiej jakości i jakieś wyższej klasy.


Raczej wręcz odwrotnie. Marka Renault jest tam postrzegana jako dobrej jakości produkt. Stare Logany(Łada Largus), Logan II, Sandero II, a w szczególności Lodgy oraz Dokker są tam hitem. Duża część moich klientów to klienci zza wschodniej granicy. Duster jest tam popularny i bardzo dużo rozbitków jest wywożonych na wschód.
Marka Dacia nigdy się tam nie przyjęła, bo nie była to oferowana, dlatego jest sprzedawana pod szyldem Renault, lub Łady.
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-01-09, 23:02   

Właśnie dlatego, że Renault to prestiżowa marka, produkty Daci na Ukrainie i Rosji mają znaczek Renault.

Tam jest dość mocny rynek aut opartych na konstrukcjach sprzed kilku lat: Lada, tureckie wynalazki i chińskie.
Większy prestiż to Renault, bez względu na to ile lat ma konstrukcja.
Nie oszukujmy się, nikt z nas nie kupiłby Daci, gdybym za te same pieniądze był dostępny Renault Duster.

Wyposażenie ukraińskiego Dustera w akcesoria jest identyczna jak u nas.
W Rosji mają jeszcze Dustera I. Ale będzie tam też nasza II.
Maja za to Arkanę. Jak dla mnie to genialne auto. Dopełnienie Dustera.
Mam nadzieje, że za 2-3 lata będzie dostępna w UE.
Tylko żeby na rynek UE byka produkowana w innym miejscu niż Rosji.
Tamtejsza jakość to tragedia. Nawet Rosjanie zaczynają to zauważać.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-01-10, 09:36   

Jeszcze raz powtórzę: to, co my myślimy o renault nie jest tym, co jest tam. Renault nie jest tam marką luksusową ani wysoko ocenianą. Czemu nie oferują luksusowych aut, czy to sedanów, czy SUV-ów? Bo nie ma najwyraźniej na nie zapotrzebowania - docelowi klienci dla renault to ci mniej zamożni. Jakościowo jest ta sama bida co i u nas: słabe wygłuszenie, wszystko zrobione budżetowo, luźne kable w bagażniku, itd. I tak - wyposażenie mają lepsze, bo i warunki pogodowe są inne. Producent ten czy inny strzeliłby sobie w kolano, jakby nie oferował szyby przedniej podgrzewanej.

Takie auta są hitem, bo są tanie i - jak oni to mówią - remontoprigodne (czyli naprawisz młotkiem, taśmą klejącą i zestawem kluczy), a jak wyjedziesz za MKAD (obwodnica Moskwy), to - obrazowo mówiąc - już świat się kończy i wraz z nimi autoryzowane serwisy.

Toka93, lodgy w ogóle nie jest oferowana w Rosji. Dokker jest. Jako że bywam w Rosji bardzo często, to mogę Ci powiedzieć, że przez ten czas mignęło mi raptem parę sztuk. W 2019 dokkera nie ma nawet w pierwszej 50 najlepiej sprzedających się modeli. To auto kupują najwyżej przedsiębiorcy jako minivana. Dokkera pasażerskiego jeszcze nie widziałem na ulicach.

Tommylee1, załatw sobie wizę elektroniczną do Kaliningradu i jedź do salonu. Widziałem arkanę na żywo w Moskwie. Faktycznie, przykuwa oko. Mam nadzieję się kiedyś nią przejechać, jak tam będę (na razie vestą 1.8 jeździłem, heh). Wkurzają tylko choroby dziecięce, z których najbardziej dotkliwa to woda pod blokiem klimatyzacji (za deską rozdzielczą). Miejmy nadzieję, że to dopracują i... obniżą cenę. Bo jak na razie to hitem się arkana nie stała
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-01-10, 09:51   

Może nie w Rosji, ale na Ukrainie jest popularna. Dustery, Lodgy i Dokkera na lotach jadą w setkach. Mam stałego klienta, który co tydzień w piątek wiezie dwie Dacie i z jego rozmowy wywnioskowałem, że z sprzedażą nie ma najmniejszych problemów.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-01-10, 10:09   

Ta cała Arkana to w ogóle wygląda jakby miała być dopiero testowana na wschodnim rynku i jak wszystko dopracują to pomyślą czy wprowadzać ją do nas.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-01-10, 11:04   

Oby, niech testują.
Z drugiej strony, gdyby była w ofercie to sprzedaż Dustera drastycznie by spadła.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-01-10, 13:38   

Ta Arkana, to jak widzę, coupe. Czy trup w foliowym worku swobodnie wchodzi do bagażnika? Dla mafii to bardzo istotne. Duster ma tu przewagę. :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-01-10, 14:13   

tommylee1 napisał/a:
Oby, niech testują.
Z drugiej strony, gdyby była w ofercie to sprzedaż Dustera drastycznie by spadła.


Obawiam się, że bardziej Captura. Stylistycznie to ten sam target.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-01-12, 16:20   

Obywatel MK napisał/a:

Obawiam się, że bardziej Captura. Stylistycznie to ten sam target.
A mi się wydaje że to są testy żeby skasować Logana i na jego miejsce wstawić Arkanę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne