Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2012-03-14, 23:49
Przedłużenie gwarancji / Formuła Non Stop
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-08, 22:10   

tejotel napisał/a:
Powiedziano mi, że pakiet easy service na 5 lat i 80000 km. za 2399 zł. tylko przy kredycie

Prawdopodobnie chodzi właśnie o obniżoną cenę:

http://www.daciaklub.pl/f...1758329#1758329

maugu napisał/a:
Wysłany: 2018-06-11, 11:37

4 lata - 60 tys km - 3200zł
5 lat - 80 tys km - 4400zł

z kredytem odpowiednio

4 lata - 1799zł
5 lat - 2299zł


(Przy czym Easy Service to nie jest to samo co Formuła Non Stop - to drugie to tylko "gwarancja" i kosztuje mniej, to pierwsze to umowa serwisowa zawierająca w sobie FNS i jest oczywiście droższa).
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-12, 10:32   

Znajomy Janusz Wąsacz mówi:

Trzeba też pamiętać, że jak kredyt spłacisz przed czasem (choćby dzień po zaciągnięciu), to koszty kredytu powinny Ci zostać zwrócone w części odpowiadającej niewykorzystanemu okresowi kredytu.

Rzecznik Finansowy: Spłaciłeś wcześniej kredyt? Należy ci się zwrot części kosztów!

Uzasadnienie jest takie, że wszelkie "prowizje", "opłaty przygotowawcze" i inne koszty stałe to według RF ukryte oprocentowanie płacone z góry, więc przy wcześniejszej spłacie nie należy się ono bankowi tak samo jak nie należą się odsetki za czas po spłacie.

Czyli jeżeli zapłaciłeś 1200zł prowizji od kredytu 50/50, ale spłaciłeś go w pierwszym miesiącu, to 1100zł bank ma Ci oddać i kropka.

A że przed spłatą kredytu kupiłeś Formułę Non Stop, to już tylko Twój zysk :D
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-03-12, 14:31   

Rzecznik swoje a rzeczywistość swoje. Przy 50/50 masz w tej kwocie np. koszt przygotowania oferty i nie ma wyszczególnione ile to jest, więc trudno oczekiwać, że ktoś zrezygnuje ze swojego wynagrodzenia tym bardziej, że może twierdzić że wynosi ono 1000 zł z tych 1200 zł wyliczonych i nie ma z czego zwracać.Druga sprawa to wewnętrzny regulamin i przepisy każdego banku zawarte na umowach, gdzie każdy podpisujący umowę może go zaakceptować lub nie, a bank nikogo nie zmusza, aby to u nich brał kredyt. Tak, że trudno jest potem cokolwiek wywalczyć w takim przypadku. Co innego, jeżeli w umowie było by zawarte zdanie, że wcześniejsza spłata skutkuje zwrotem części prowizji, to było by co innego, ale tego nie ma. Zresztą z tego co wiem, obecnie nie ma możliwości wcześniejszej spłaty a tym bardziej zwrotu naliczonej prowizji.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 15:27   

jammo napisał/a:
Druga sprawa to wewnętrzny regulamin i przepisy każdego banku

Nie mają znaczenia, jeśli są sprzeczne z przepisami ustaw czy kodeksów, bo to przepisy nadrzędne.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-03-12, 19:24   

Tak, tylko że w przypadku tego kredytu 50/50 ustawa ma się nijak, gdyż ten kredyt oficjalnie nie jest oprocentowany a według mnie tylko on tzn. procent niesłusznie pobrany podlegał by zwrotowi. Koszt kredytu jest ustalony i pobierany w formie procentu od danej kwoty, ale nie jest to równoznaczne z oprocentowaniem tej kwoty. Trudno więc określić jaką częścią tej kwoty jest prowizja od udzielenia kredytu, a jaką koszt przygotowania tego kredytu itp. Jak wiadomo każdy bank ma swoje warunki udzielania kredytów i ich zabezpieczania i żadna ustawa tego nie reguluje, tak jak i żadna ustawa czy kodeks nie zmusi banku aby ci ten kredyt udzielił, natomiast starający się o kredyt może, ale nie musi tych warunków zaakceptować. Skoro jednak je dobrowolnie zaakceptuje, czyli wyraża zgodę na te warunki, to żaden rzecznik ani ustawa tego nie zmieni.
Wiele jest przypadków kredytów konsumenckich , zakupów ratalnych , gdzie oprocentowanie oraz koszty przygotowawcze są ustalane odgórnie w formie zapisu, i nie maja wpływu na czas spłaty tzn. że spłacając kredyt roczny w czasie pół roku czy kwartału, koszty musisz i tak zapłacić jednakowe. Ale to sa ustalenia wewnętrzne banku , które nie sa regulowane przez ustwę.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-13, 09:22   

jammo napisał/a:
według mnie tylko on tzn. procent niesłusznie pobrany podlegał by zwrotowi


I właśnie dokładnie odwrotne jest stanowisko Rzecznika Finansowego i UOKIK:

Stanowisko Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony
Konkurencji i Konsumentów w sprawie interpretacji art. 49 ustawy
o kredycie konsumenckim
:
Cytat:

Teza:

Art. 49 ust. 1 ustawy należy rozumieć w ten sposób, że w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego następuje obniżenie wszystkich możliwych kosztów takiego kredytu, niezależnie od ich charakteru i niezależnie od tego, kiedy koszty te zostały faktycznie poniesione przez kredytobiorcę, z tymże wyjątkiem, iż redukcja ta ma charakter proporcjonalny, tj. odnosi się do okresu od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.

Uzasadnienie:

Zgodnie z art. 48 ust. 1 ustawy:
„Art. 48. „Konsument ma prawo w każdym czasie do spłaty całości lub części kredytu przed terminem określonym w umowie”.
Z kolei, zgodnie z art. 49 ustawy:
„Art. 49 ust. 1. W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą.
2. W przypadku spłaty części kredytu przed terminem określonym w umowie, ust. 1 stosuje się odpowiednio”.

[...]

Analiza wniosków kierowanych do Rzecznika Finansowego oraz Prezesa UOKiK wskazuje, że w praktyce stosowania wskazanych przepisów, pojawiają się wątpliwości interpretacyjne, czy w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, obniżka kosztów obejmuje również różnego rodzaju koszty początkowe (opłaty przygotowawcze, opłaty administracyjne, opłaty wstępne itp.), które formalnie rzecz biorąc – czyli oceniając je przez pryzmat terminologii używanej w umowach – nie stanowią odsetek ani wynagrodzenia kredytodawcy z tytułu udzielonego kredytu. Podmioty rynku finansowego, które stosują przepisy ustawy, często stoją na stanowisku, iż wszelkie koszty pobrane za jednorazowe czynności lub usługi nie będą ulegały obniżeniu w razie spłaty kredytu przed terminem. W ocenie Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKiK kwestia jest bardziej złożona i nie w każdym wypadku, brak zwrotu kosztów za jednorazowe czynności lub usługi związane z udzieleniem kredytu będzie uzasadniony.

Tym samym, art. 49 ust. 1 ustawy nie wyłącza przedmiotowo możliwości obniżenia żadnego
z rodzajów kosztów określonych w art. 5 pkt 6 ustawy. Jedyny wyjątek polega na tym, że
obniżenie kosztów ma charakter proporcjonalny w tym sensie, że ograniczone jest do okresu
od dnia faktycznej spłaty do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie. W ocenie
Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKiK, tylko w takim sensie należy rozumieć
ograniczenie zawarte w art. 49 ust. 1 ustawy. Interpretację taką potwierdza ostatnia część
zdania w art. 49 ust. 1 ustawy, zgodnie z którą obniżeniu podlegają nawet te koszty, które
konsument poniósł przed spłatą kredytu. Oznacza to, że intencją ustawodawcy było, aby
nie różnicować możliwości obniżenia kosztu kredytu w zależności od tego jaki charakter ma
ten koszt i w jakim czasie został poniesiony. Intencją ustawodawcy i celem art. 16 ust. 1
dyrektywy, było ustanowienie proporcjonalnej redukcji całkowitego kosztu kredytu –
niezależnie od tego, kiedy ten koszt został poniesiony przez kredytobiorcę.


[...]

Podsumowując, należy stwierdzić, że zarówno wykładnia literalna, jak i wykładnia
celowościowa prowadzą do wniosku, że art. 49 ust. 1 ustawy należy rozumieć w ten
sposób, że w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu następuje obniżenie wszystkich
możliwych kosztów kredytu, niezależnie od ich charakteru, z tymże wyjątkiem, iż
redukcja ta ma charakter proporcjonalny w tym sensie, że odnosi się do okresu od dnia
faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.

[...]


W interpretacji oprócz samego stwierdzenia, że wszystkie koszty ulegają zmniejszeniu są też argumenty zbijające twierdzenia, jakoby niektóre rodzaje kosztów miały być wyłączone z tego przepisu.

I teraz oczywiście jasne jest, że bank sam z siebie nie odda nienależnie pobranych kosztów. Ale wezwany do zwrotu będzie musiał, bo powyższa interpretacja jest wzasadzie wzorowym uzasadnieniem ewentualnego wyroku nakazującego zwrot pobranych opłat i prowizji.

Szczerze mówiąc, żałuję, że nie wiedziałem o tej interpretacji w czasie, gdy jeszcze mój kredyt nie był jeszcze spłacony, bo spłaciłbym go wcześniej i przetestował działanie tego papierka :-)
Ostatnio zmieniony przez SWilk 2019-03-13, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-13, 09:52   

SWilk napisał/a:
jak kredyt spłacisz przed czasem (choćby dzień po zaciągnięciu), to koszty kredytu powinny Ci zostać zwrócone w części odpowiadającej niewykorzystanemu okresowi kredytu

Przy okazji: podobnie jest z ewentualnymi ubezpieczeniami związanymi z takim kredytem - tzn. klientowi przysługuje równie proporcjonalny do upływu czasu zwrot składki.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-03-13, 19:08   

SWilk napisał/a:
W ocenie Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKiK kwestia jest bardziej złożona i nie w każdym wypadku, brak zwrotu kosztów za jednorazowe czynności lub usługi związane z udzieleniem kredytu będzie uzasadniony.


To zdanie właśnie określa, że nawet rzecznik dopuszcza możliwość braku zwrotu kosztów, co jasno stwierdza, że takie przypadki istnieją i są praktykowane.
Tak jak pisałem wcześniej, papier wszystko przyjmie, gorzej jest z wyegzekwowaniem tego :-) .
 
Atlik 


Marka: Dacia
Model: Logy
Silnik: 1.6 SCI
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 14
Skąd: Radlin
Wysłany: 2019-03-16, 22:05   

Ja właśnie tak chcę zrobić jak ww postach. Myślałem na początku by auto kupić 50/50 ale pani przedstawiła mi sprawę jasno, że do kwoty 1300 zł dochodzi, ubezpieczenie dodatkowe na kredyt oraz dodatkowa opłata. Wychodziło że dodatkowo musiał bym zapłacić nie 1300 zł tylko 2900 zł. Po kalkulacji postanowiłem auto brać w kredycie na 24 miesiące, z czego wpłata własna wynosiła 70%. Drugi miesiąc wpłacę 20% kredytu i za 3 miesiące spłacę resztę.
Oczywiście wykupiłem już gwarancję na 5 lat (bądź 80 tys km) + przeglądy w tej cenie, co kosztowało mnie 2099 zł.
Po spłacie kredytu pani z działu kredytowego, sama zaproponowała, że przy wcześniejszej spłacie przyjść bo będą mi zwrócone koszty ubezpieczenia kredytu (czyli jakieś 900 zł).
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-17, 12:47   

Atlik napisał/a:
Ja właśnie tak chcę zrobić jak ww postach. Myślałem na początku by auto kupić 50/50 ale pani przedstawiła mi sprawę jasno, że do kwoty 1300 zł dochodzi, ubezpieczenie dodatkowe na kredyt oraz dodatkowa opłata. Wychodziło że dodatkowo musiał bym zapłacić nie 1300 zł tylko 2900 zł. Po kalkulacji postanowiłem auto brać w kredycie na 24 miesiące, z czego wpłata własna wynosiła 70%. Drugi miesiąc wpłacę 20% kredytu i za 3 miesiące spłacę resztę.
Oczywiście wykupiłem już gwarancję na 5 lat (bądź 80 tys km) + przeglądy w tej cenie, co kosztowało mnie 2099 zł.
Po spłacie kredytu pani z działu kredytowego, sama zaproponowała, że przy wcześniejszej spłacie przyjść bo będą mi zwrócone koszty ubezpieczenia kredytu (czyli jakieś 900 zł).



Ktoś pisał - ubezpieczenie NIE JEST obowiązkowe, ale salony mają pewne limity i premie i robią co mogą by sprzedać ubezpieczenie. Zweryfikuję to za dwa miesiące, gdy będę kupował, ale przy rozmowie wstępnej sprzedawca (w dwóch salonach) nic o ubezpieczeniu, pomimo robienia symulacji kosztów.
Inna sprawa, ze ja "zagroziłem" że kupuje za gotówkę bez kredytu, jeśli opłaty będa większe niz te około 1300 zł. A premie mają chyba i od wszystkich kredytów - zatem wolał proponować z kredytem ale bez ubezpieczenia, niż ryzykować , że powiem, że wrzucę gotówkę na kartę kredytową i przyjdę płacić 50 tysi kartą kredytową (to, ze część tych 50 tysi to bylby kredyt w moim banku akurat dla sprzedawcy byl totalnie nieistotny - ważne, że kredyt nie w salonie wzięty - czyli z punktu widzenia salonu klient z gotówką)
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-03-17, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
Atlik 


Marka: Dacia
Model: Logy
Silnik: 1.6 SCI
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 10 Mar 2019
Posty: 14
Skąd: Radlin
Wysłany: 2019-03-18, 00:07   

Właśnie nie wiem jak to jest z tym ubezpieczeniem. Ale z tego co pamiętam ubezpieczenie zadziała w przypadku mojej śmierci, wtedy kredyt niby jest pokrywany przez bank.
Jeszcze niby wartość samochodu po wyjeździe z salonu jest taka sama za jaką go kupiłem, gdyż Renault Polska pokrywa różnicę. Oczywiście za każdy kredyt, sprzedawca i pani wydająca dokumenty kredytowe dostają prowizję ;].
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-18, 08:48   

pikodat napisał/a:
przyjdę płacić 50 tysi kartą kredytową


Gorzej jeszcze, bo od płatności kartą muszą zapłacić prowizję operatorowi... :evil:
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-04-03, 11:55   

I ja mam teraz problem. U mnie roczny przebieg nie będzie większy niż 8 tys. km. co myślicie bawić się w ten Easy Service czy Formula non Stop przy takim rocznym przebiegu. Dealer powiedział że Easy Service kosztował by mnie 1600 zł i sam nie wiem co zrobić :).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-03, 13:06   

Policzyć ile będą kosztowały standardowe przeglądy przez analogiczny okres jak przy EasyService, porównać kwoty, a następnie wybrać mniejszą...
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-04-03, 15:03   

http://dacia.polmotor.pl/...kowa-gwarancja/
Czyli jak weznę te całe Easy Service to Formula Non Stop też będzie ? Sorry że tak dopytuje ?
 
P_Floyd 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0,9 TCE LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 26
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2019-04-03, 15:16   

Ja tak mam.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-03, 15:53   

laisar napisał/a:
Policzyć ile będą kosztowały standardowe przeglądy przez analogiczny okres jak przy EasyService, porównać kwoty, a następnie wybrać mniejszą...


Przed porównaniem kwot wziąć pod uwagę przedłużoną gwarancję i ocenić ile jest ona warta.
Jeśli ES będzie np. o 300 zł drożej niż przeglądy, to należy ocenić, czy 300 zł za przedłużoną gwarancję to dla nas dobry interes czy zły. Bo np. 20 zł to na pewno dobry interes by był:)


Aha, tak dla skrajnego czepialskiego , gdyby gdzies tu taki był, to należy uwzglednić tez trzeba przewidywaną stopę wzrostu cen przeglądów (dla nas na plus) i sumę : utracone odsetki od inwestycji, gdybyśmy te pieniądzę zainwestowali plus odsetki od kredytu, jesli ES na kredyt.
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-04-03, 19:12   

Dobra doczytałem :). Easy service to nic innego jak przedłużona gwarancja plus pakiet przeglądów. A jeśli cena będzie taka sama jak podał dealer to chyba się skuszę. Faktycznie pieron wie :) czy za dwa lata ceny ASo nie podskoczą :D
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-27, 13:43   

Jakie są teraz koszty przedłużenia gwarancji formuła non stop bez umowy serwisowej?
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-28, 12:11   

Już się dowiedziałem. Przedłużenie gwarancji na 5 lat z limitem 80kkm kosztuje 1800 złotych. Jak kupowałem DD w 2016 dostałem to w promocji za 1 zł.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-10-28, 14:08   

Piitubski napisał/a:
Przedłużenie gwarancji na 5 lat z limitem 80kkm kosztuje 1800 złotych.
Nie zapomnij dodać, że tylko w przypadku kiedy kupujesz samochód w kredycie lub leasingu
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-28, 16:09   

1800 zł to cena bez kredytu.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-28, 18:27   

Piitubski napisał/a:
1800 zł to cena bez kredytu.

od kiedy?
Bo jeszcze niedawno bez kredytu było 4300. Potaniało?

uuups... no chyba, że chodzi o samą gwarancję bez easy service. Ale nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś miałby płacić za gwarancję dłuższą ( czyli zgodzić sie niejako na obowiązkowe przeglądy raczej w ASO - bo udowodnić trzeba, że zgodnie z normami producenta) a jednocześnie nie chce się za - już wtedy małe pieniądze - wykupic z góry tych przeglądów.
Bo przeglądy będą kosztować więcej niż koszt EasyService minus koszt przedłużonej gwarancji.
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-10-28, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-10-29, 07:18   

Piitubski napisał/a:
1800 zł to cena bez kredytu.
Jak zauważył pikodat jeśli chodzi o samo przedłużenie gwarancji, to może być taka kwota.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Kamil357 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Dołączył: 14 Gru 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-14, 17:58   

cześć trochę odświeżę temat.
Mam dodatkowych kilka pytań słyszałem jeszcze o easy service czym to różni sie od FNS ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne