Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2012-03-14, 23:49
Przedłużenie gwarancji / Formuła Non Stop
Autor Wiadomość
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-12-17, 16:10   

Kamil357 napisał/a:
easy service czym to różni sie od FNS ?


Jeśli dobrze pamiętam:
- Formuła Non Stop to tylko przedłużenie gwarancji na czwarty lub czwarty i piąty rok.
- Easy Service to zryczałtowana opłata za pakiet przeglądów od początku eksploatacji samochodu do końca przedłużonej gwarancji.

Easy Service zawiera w sobie przedłużoną gwarancję FNS.

Jest jeszcze kierowana do firm wersja PRO tych usług, ale nie znam szczegółów.

Najlepiej sprawdź u źródła i poczytaj Ogólne Warunki umów FNS i Easy Service, żebyś się potem nie zdziwił.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-12-17, 16:43   

SWilk napisał/a:
Kamil357 napisał/a:
easy service czym to różni sie od FNS ?


- Formuła Non Stop to tylko przedłużenie gwarancji na czwarty lub czwarty i piąty rok.
- Easy Service to zryczałtowana opłata za pakiet przeglądów od początku eksploatacji samochodu do końca przedłużonej gwarancji.

Easy Service zawiera w sobie przedłużoną gwarancję FNS.


Precyzyjniej :
- 4/5 lat z jednoczesnym limitem kilometrow (od limitu zalezy cena, na 5 lat zdaje się limit do wyboru to 80/100/120 kkm)
- przeglądów zaleconych przez producenta (niby oczywiste) - wraz z robocizną i częściami/olejami/płynami (zdaje się marki MOTRIO czyli ten tańszy , dopsuzczalny przez renault zamiennik). Na inne usługi w ASO ES nie ma żadnego wpływu.
- formalnie rzecz biorąc ES i FNS to dwa produkty, ale nie istnieje możliwość zakupu ES bez FNS
- ES to nie tylko przeglądy ale i assistance producentaw tym okresie 4/5 lat (zapewne dla prawie każdego tez coś takiego jest jakieś tam pieniądze warte)

Cena jest tak zrobiona, że taniej jest kupić auto w finansowaniu renault banku (RCI) - jesli chcesz ES - niz w inny sposób sfinansowane. Tym bardziej, że przy zakupie przez RCI ma sie ubezpieczenie w bezwzględnie najlepszej cenie (wybór z 4 firm) 0 ale to już poza tematem pytania.

Warto zauważyć, że wykorzystanie wszystkich przeglądów wymaga minimalnego zaangażowania w pilnowanie terminów przeglądów (np. robimy nie po 12, 24, 36, 48, 60 - i tu przekraczamy termin - ale po 11.25, 23.25, 35.25, 47.25 i 59 miesiącach przeglądy - krótko mówiąc jak będziemy robic z ociąganiem po 12 z hakiem choćby 1 dniowym przeglądy - to na ostatni się juz nie załapiemy, jak minimalnie przed upływem 12 miesięcy - podobno wolno po 11 miesiącach od poprzedniego - to się w sposób oczywisty załapujemy - umowa jest na OKRES a nie na LICZBĘ przeglądów)
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-12-17, 16:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-19, 19:27   

Jak byłem w ASO, to dowiedziałem się że przegląd maksymalnie dwa tygodnie przed terminem. Ale to już wystarcza żeby z ostatnim się zmieścić w terminie.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-12-20, 11:58   

telecaster1951 napisał/a:
przegląd maksymalnie dwa tygodnie przed terminem


Ja byłem w tym roku na prawie 4 tygodnie przed terminem. Jak Pan serwisant zobaczył, że mam Easy Service to powiedział, że będzie musiał zadzwonić i poprosić o zgodę na przyspieszenie.

Ale zgłaszałem też problem z zawieszeniem, to chyba woleli się zgodzić na przegląd wcześniej, niż przyjmować samochód dwa razy - raz na gwarancję a potem znów na przegląd.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-21, 14:10   

Osobiście uważam że ES w grupie Renault to trochę porażka.
Zakładając że przeglądy wykonuję co 30 tyś km skracam żywotność silnika który projektowo ma wytrzymać około 240 tyś km. wolę olej wymieniać skracając interwał o połowę.
Zakładając usterkę znając procedury gwarancyjne jakimi rządzi się Reno Polska czasami taniej usunąć usterkę we własnym zakresie szacując koszty wynajęcia auta na czas wykonywania naprawy gwarancyjne która czasami może trwać i trwać. Więc jak dla mnie Podstawowa gwarancja i dowolność w częstości wykonywania przeglądów wymian olejów.
W ten sposób auto odwdzięczy się bez awaryjnością. W osobówkach zauważyłem że umowy są konstruowane w taki sposób by były raczej dla Dielera niż dla konsumenta.
Dacia na tle innych nie jest wyjątkiem.

Kontrakty serwisowe inaczej prezentują się w ciężarówkach gdzie są bardziej nastawione na konsumenta niż na drenowanie portfela. Kosztuje to zdecydowanie więcej, ale daje pewne gwarancje satysfakcji. Mam tutaj na myśli takie marki jak Scania Man Volvo. Gdyby w osobówkach można było podpisać taką umowę to i sam bym się skusił.
 
Kamil357 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Dołączył: 14 Gru 2019
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-25, 22:17   

jeszcze dopytam rozumiem ze jeśli mam ES to idąc na przegląd nie place za niego ?
a co z częściami które np wymagają wymiany ?
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-26, 14:51   

Kamil357 napisał/a:
a co z częściami które np wymagają wymiany ?
Zależy jakie części. Jeżeli zawieszenie jest przedwcześnie zużyte, a nie powyginane od jazdy po dziurach, to naprawa z gwarancji. Czym jest przedwczesne zużycie? Tuleja czy sworzeń nie ma prawa się wybić od wjechania w dziurę, bo nie pracuje w tej płaszczyźnie i w takim przypadku nie bierze na siebie obciążeń. Jak są na tych elementach luzy, to znaczy że były wykonane z chusteczkowego materiału. Łącznik stabilizatora który ma luzy też kwalifikuje się na wymianę z gwarancji, podobnie drążki kierownicze, pęknięcie sprężyny czy spadek sprawności amortyzatora.
Jak klocki się wytarły po 10 tysiącach to też idzie z gwarancji, chyba że tarcze są w paski, czyli auto jeździło po piachu i nastąpiło przyspieszone zużycie ze względu na eksploatację. Byłem świadkiem awantury jak kobitka chciała wymiany tarcz na gwarancji. Na szybie przepustka do wjazdu na żwirownię. No niestety ale przy takim zapyleniu filtry powinno się zmieniać co miesiąc a tarcze raz na rok i to już nie podlega pod gwarancję.
Kamil357 napisał/a:
jeszcze dopytam rozumiem ze jeśli mam ES to idąc na przegląd nie place za niego ?
Nic nie płacisz za robotę i wymianę rzeczy objętych harmonogramem tj. olej i filtry. W kolejnych latach dojdą płyny i świece.
kochelet1, Ja kupiłem furę jeden dzień przed zmianą harmonogramu przeglądów, zatem mam przeglądy co roku. Przy takim harmonogramie ES ma sens, bo faktycznie o nic nie trzeba się martwić przez 5 lat.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2019-12-26, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-26, 17:28   

Cytat:
kochelet1, Ja kupiłem furę jeden dzień przed zmianą harmonogramu przeglądów, zatem mam przeglądy co roku. Przy takim harmonogramie ES ma sens, bo faktycznie o nic nie trzeba się martwić przez 5 lat.


Niby tak, ale opłacalność jest uwarunkowana wzięciem kredytu w RCI na który mam uczulenie.
Prędzej dogadasz się z komornikiem niż RCi który ma elastyczność cegły.

Mimo wszystko kolejne nowe auto które będę zakupywał na pewno nie będzie finansowane w RCI. A też i za tym ES będzie się średnio opłacać. Dodatkowo części dostępne po za ASO często są wyższej jakosci niż oryginały co na samych wachaczach można wywnioskować.
Tarcze klocki wytrzymały deko po nad 50 tkm, w chwili obecnej mam zamontowany zestaw z ABS który sobą prezentuje lepszą trwałość. Po 20 tkm widać mniejsze zużycie niż na fabrycznym komplecie.

Takie moje spostrzeżenia.
Jakoś tak wolę przy swoim aucie sam wykonywać wszelkie naprawy. Pracując w osobówkach widziałem różne ciekawe rzeczy i praktyki które mnie nie zachęcają do oddawania auta bez kontroli nad przebiegiem naprawy.

Jak już wspomniałem w Ciężarówkach jakość napraw jest znacznie wyższa. Ale i tak najlepszą gwarancję jakości wykonanej naprawy masz jak robisz sam dla Siebie.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-12-26, 18:04   

kochelet1 napisał/a:
Po 20 tkm widać mniejsze zużycie niż na fabrycznym komplecie.

Cóż, jeden woli żeby się nie zużywało a inny żeby hamowało. Nie zużywanie się pewnych części często świadczy o tym że nie działają tak jak powinny. Każdy dokonuje wyborów według swoich preferencji.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-26, 18:34   

Siły hamowania identyczne w pomiarach na osi kierowanej przed i po wymianie zestawu klocków i tarcz.
Zestaw ABS zakupiłem o dziwo drożej niż części serwisowe.
Inne materiały skuteczność identyczna.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-26, 19:39   

kochelet1 napisał/a:


Niby tak, ale opłacalność jest uwarunkowana wzięciem kredytu w RCI na który mam uczulenie.
Koszt ES bez kredytu wynosi mniej więcej tyle, ile zostawiłoby się na serwisach. A dochodza do tego jeszcze dwa lata gwarancji i assistance.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-26, 20:48   

jaka jest szansa poważnej awari w tych dodatkowych 2 latach? jedna na 100 tyś.

Po za tym 4 i 5 rok ma znaczące wykluczenia.
Ostatnio zmieniony przez kochelet1 2019-12-26, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-12-26, 22:21   

kochelet1 napisał/a:
Siły hamowania identyczne w pomiarach na osi kierowanej przed i po wymianie zestawu klocków i tarcz.

Można by oczekiwać że na nowym zestawie powinno być jednak lepiej.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-27, 11:03   

kochelet1 napisał/a:

Po za tym 4 i 5 rok ma znaczące wykluczenia.
Jakie?
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-27, 12:12   

telecaster1951 napisał/a:
kochelet1 napisał/a:

Po za tym 4 i 5 rok ma znaczące wykluczenia.
Jakie?


Przeczytaj to się dowiesz.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-28, 13:26   

kochelet1 napisał/a:
Przeczytaj to się dowiesz.
Czytam i dalej się pytam. Podaj konkrety. Bo ja widzę takie same wykluczenia przez pierwsze 3 lata jak i w 4 i 5 roku. Czytam dokumenty które dostałem z salonu.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2019-12-28, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
  Wysłany: 2019-12-28, 14:00   

"kosztów wymiany lub naprawy następujących części: opony i obręcze kół, tapicerka foteli, obicia, materiał tablicy rozdzielczej, nawiewy,
listwy ozdobne, szyby, kołpaki kół, elementy sterowania ręcznego na tablicy rozdzielczej, elementy ręcznego sterowania drzwiami
i szybami, popielniczki, akumulator, lusterka zewnętrzne, ogrzewanie szyb oraz wykładzina podłogowa. Usługa nie obejmuje również
wymiany i naprawy systemów multimedialnych i nawigacji radioodtwarzaczy, zestawów głośnikowych, wszelkiego wyposażenia audio
wraz z akcesoriami, systemów alarmowych i instalacji LPG, a także inne akcesoria nie będące wyposażeniem fabrycznym pojazdu;
kosztów wymiany części podlegających normalnemu zużyciu podczas użytkowania pojazdu;
"
Kompletne wnętrze auta i kompletne zawieszenie pojazdu odpada z rozliczeń gwarancyjnych.
Czyli co pozostaje w ramach gwarancji? Komponenty które raczej się nie psują.


Cytat:
Bo ja widzę takie same wykluczenia przez pierwsze 3 lata jak i w 4 i 5 roku


No na pewno....
Ostatnio zmieniony przez kochelet1 2019-12-28, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-12-28, 18:58   

Nigdzie nic nie jest napisane , że zawieszenie nie podlega usłudze ES. Niby całe wnętrze nie podlega ?? Ja mam elektrczne szyby , nic o nich nie pisze , tak samo o uszczelkach nic nie pisze. Po za tym Nikt nie bedzie na ES stratny , a napewno nie RP :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez boban666 2019-12-28, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-28, 20:55   

boban666 napisał/a:
Nigdzie nic nie jest napisane , że zawieszenie nie podlega usłudze ES. Niby całe wnętrze nie podlega ?? Ja mam elektrczne szyby , nic o nich nie pisze , tak samo o uszczelkach nic nie pisze. Po za tym Nikt nie bedzie na ES stratny , a napewno nie RP :mrgreen:


Cytat:
kosztów wymiany części podlegających normalnemu zużyciu podczas użytkowania pojazdu


zawiasy to niby nie podlegają zyżyciu?
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-12-29, 09:37   

Nawet na zwykłej gwarancji tych zawiasów by nie zrobili. Ja się przyznam i wykupiłem ten cały ES bez przeczytania o co kaman. Drugi raz już tego błędu nie zrobie , z TV też sie dałem zrobić w cepa. Dodatkowa gwarancja w moim przypadku i opinii to fikcja.Jako klient masz.kupić , a potem zapomnij o gwaracji , bo to , bo tamto , achh :mrgreen:
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-29, 10:56   

kochelet1 napisał/a:
zawiasy to niby nie podlegają zyżyciu?
Zużyciu! Gwarancja jest na wady nie zużycie. Przecież to co napisałeś nie podlega pod gwarancję. Ani zwykła ani ES. Mówisz że zostaje to co się nie psuje? Ja kupiłem to dla świętego spokoju z układem napędowym. A zawieszenie czy wnętrze po 5 latach jest naturalnie lekko zużyte i tego gwarancja nie obejmuje.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2019-12-29, 11:44   

telecaster1951 napisał/a:
kochelet1 napisał/a:
zawiasy to niby nie podlegają zyżyciu?
Zużyciu! Gwarancja jest na wady nie zużycie. Przecież to co napisałeś nie podlega pod gwarancję. Ani zwykła ani ES. Mówisz że zostaje to co się nie psuje? Ja kupiłem to dla świętego spokoju z układem napędowym. A zawieszenie czy wnętrze po 5 latach jest naturalnie lekko zużyte i tego gwarancja nie obejmuje.


Szczegulnie jak po miesiącu zużywa się jedena z końcówek wachacza. to też z zuzycie w nowym aucie któe nie podlega gwarancji?

Z resztą cała ta dyskusja za wielkiego sensu nie ma. Pojęcia w umowie gwarancyjnej są tak luźne że interpretacja jest równie luźna.
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-12-29, 13:52   

Dokładnie wszystko zależy od chęci , i woli serwisu czy tam salonu.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-29, 16:00   

kochelet1 napisał/a:

Szczegulnie jak po miesiącu zużywa się jedena z końcówek wachacza. to też z zuzycie w nowym aucie któe nie podlega gwarancji?
Po pierwsze zacznij od słownika, bo tego się nie da czytać...
Po drugie, zużycie wahacza po miesiącu oznacza że miał on wadę fabryczną, chyba że został wygięty, to wtedy mamy uszkodzenie mechaniczne, którego gwarancja nie obejmuje. Po 3 latach naturalne jest że niektóre części zawieszenia się już zużyją i trudno oczekiwać że ktoś nam je naprawi w ramach gwarancji.
 
Rycha 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1.6 benz/gaz
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 11
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2020-01-08, 16:48   

Gadu gadu, kupcie merca i zobaczycie jak wygląda gwarancja serwis. Wszystko pięknie ładnie..... jak jeździ a jak się sypie i się nie daj Boże DOMAGASZ!!! To czujesz się nie jak właściciel merca, ale jak piąte koło u wozu w tym salonie. Tu przynajmniej mam świadomość, że za jednego zdechlego merca, mam 3 Dustery...... a w dislu to mam to samo co w A klasie ;) Tyle że znajomemu 2 miesiące przed końcem 3!! letniej gwarancji wymienili silnik (panewki)..... a MB tak długo naprawial skrzynie..... ze 2letnia gwarancja się skończyła.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne