Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero Stepway 2020 - alternatywa dla Kowalskiego?
Autor Wiadomość
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-02-12, 15:01   

Mariusz_84 napisał/a:
w stosunku do LPG 1.6 SCe


Rok temu miałem dylemat, czy kupować Dustera 1.6 SCe "już", czy czekać na wersję z LPG, której nie było wtedy w cenniku. Zdecydowałem się darować sobie LPG i nie żałuję.
1) W poprzednim aucie miałem LPG, ale był tam stary volkswagenowski silnik 1.6, który znosił to bezproblemowo. Daciowy 1.6 SCe nie ma hydraulicznej regulacji zaworów, do tego fabryczna instalacja jest kapryśna. Nie mógłbym więc liczyć na tak bezproblemowe i prawie bezobsługowe funkcjonowanie instalacji LPG jak poprzednio.
2) Zbiornik LPG zabiera miejsce. Jeśli jest w miejscu koła zapasowego, to albo nie masz tego koła i ryzykujesz utknięcie w trasie, albo wozisz go w bagażniku, co jest mało wygodne.
3) Jeśli dobrze policzyć koszty serwisu, dodatkowych przeglądów, zwiększone ryzyko awarii, stracony czas na wizyty u gazowników, w przypadku nowszych aut sens instalacji LPG jest coraz mniejszy, chyba że ktoś przejeżdża naprawdę dużo km w ciągu roku. Ale wtedy diesel zaczyna być lepszą opcją, chyba że ktoś jeździ taksówką.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-02-12, 16:30   

Rok temu miałem dokładnie tę samą sytuację i rozterki. Dwa tyg. po zamówieniu wróciło znowu LPG i stwierdziłem, że nie ma czego żałować tym bardziej, że zbiornik mały i często bym musiał zjeżdżać na stację. To wolę już trochę więcej dołożyć do paliwa za większy komfort.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2020-02-12, 16:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-13, 08:11   

Jeśli wyłączymy opcje LPG to wtedy nie ma sensu szukać na silłę 1.6 SCe, a rozglądać sie za 1.3 TCe 130 KM.

A jeśli LPG to w aucie używanym jeszcze na gwarancji i montaż na własna rękę w sprawdzonym warsztacie.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-02-13, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-02-13, 09:33   

Mariusz_84 napisał/a:
Jeśli wyłączymy opcje LPG to wtedy nie ma sensu szukać na silłę 1.6 SCe, a rozglądać sie za 1.3 TCe 130 KM.



I w ten sposób osoba szukająca 1,6 SCe dla LPG została przekonana, że najlepiej kupić 1.3 TCe bez LPG:)
NIechcący pokazaliśmy sposób działania marketingowców - dużą zmianę w wyborze klienta rozbić na kilka małych kroczków (chce pan telewizor tani i mały do kuchni za max 500? Ale moze pan smart używa? tylko 200 zet.. No niech Pan nie żartuje, że jak stać Pana na 500 to na 700 nie.???????. damy 30 zeta rabatu dla biedaków. a jak smart to może jednak 4 k? tylko 500. A jak już 4 k to lepiej wygląda na średnim ekranie za 500. Nie zmieści sie w kuchni? To duży za dodatkowe 500, a ten z pokoju do kuchni. Nie zmieści się? To jak Pana stac na ten za 2200 do pokoju , to za 400 dorzucimy mały i tani do kuchni... przecież jak stac Pana na 2200 to na 2600 nie będzie??. I zamiast małego i taniego do kuchni wychodzimy z dużym i drogim do pokoju (a mały i tani mamy prawie w prezencie). A zamiast wydanych 500 wydajemy 2600. Za kazdym razem argument - jak kogoś stac na x to stać i na 110% x.

Chyba najprościej po 2 takich zmianach i propozycji trzeciej powiedzieć - to wracamy do wersji pierwotnej, bo tak to zajdziemy za daleko.
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2020-02-13, 09:37, w całości zmieniany 5 razy  
 
alojz1 


Marka: dacia
Model: lodgy
Silnik: 1.3 Tce
Rocznik: 2020
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 32
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-02-13, 13:10   

Tce 130 zdrożał od stycznia znacznie
co powoduje że na wypasie (SL celebration) + kolor , kamera, koło zapasowe, podgrzewane stołki) daje 66000 - rabat + ubezpieczenie + koła zimowe + jakieś gapy, akcesoria itp
nagle żeby wyjechać z salonu musisz mieć ponad 70k
jak kupuje się nie na firmę to jak dla mnie drogo wychodzi :/
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-02-13, 14:12   

pikodat napisał/a:
I w ten sposób osoba szukająca 1,6 SCe dla LPG została przekonana, że najlepiej kupić 1.3 TCe bez LPG


Chciałem zauważyć, że autor wątku zaczął od "Dacia Sandero Stepway Laureate 90 KM TCe". Poza pierwszym wpisem nie odezwał się, więc nie wiadomo, czy go do czegokolwiek przekonaliśmy, a raczej gadamy między sobą.
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-13, 14:36   

Nie ukrywam, że czekam na szach mat od Dacii i wprowadzenie motoru 1.0 TCe 100 KM z LPG w Lodgy może do wakacji się uda ;-)
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-02-13, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-02-13, 14:51   

Mariusz_84 napisał/a:
Nie ukrywam, że czekam na szach mat od Dacii i wprowadzenie motoru 1.0 TCe 100 KM z LPG w Lodgy może do wakacji się uda ;-)


Raczej mata nie będzie. Ten silnik miał być w sandero, loganie i dusterze. O lodgy i dokkerze brak pogłosek o LPG fabrycznym. Zakładaj, że lodgy z LPG przez dłuuuuuugi okres (z uwzględnieniem jako najbardziej prawdopodobnej opcji : nigdy przy tej gamie silników) będzie niedostępny. Jak i logdy i LPG - to SCe 1,6 i gazowanie na własną rękę to optymalna opcja na najbliższe wiele lat.

No chyba że auta tego typu:
tu taki, że pewnie w sumie wyniósłby z 50 tysi po naprawie
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2020-02-13, 14:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-13, 15:49   

pikodat napisał/a:
Zakładaj

Raczej bez sensu, skoro za 3 tyg prawdopodobnie wszystko się wyjaśni.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-02-13, 16:41   

laisar napisał/a:
pikodat napisał/a:
Zakładaj

Raczej bez sensu, skoro za 3 tyg prawdopodobnie wszystko się wyjaśni.


wg stron francuskojęzycznych poświęconych dacii wynika, że tylko do 3 modeli ma być silnik gazowy. Wobec faktu, że lodgy jest nieco cięższa po pełnym załadowaniu (7 osób), to akurat to, że najsłabszego silnika nie będzie w tych dwóch wersjach wydaje się być logiczna.
Zatem nie tyle bez sensu - co rozsądnie jest takie cos zakładać.
_________________
Spritmonitor.de
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-13, 16:56   

pikodat napisał/a:
tylko do 3 modeli ma być silnik gazowy

Oficjalna informacja producenta twierdzi co innego - http://www.daciaklub.pl/f...1802896#1802896
 
Lucas295 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Brak
Silnik: Brak
Dołączył: 09 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-02-13, 21:49   

Cytat:
Chciałem zauważyć, że autor wątku zaczął od "Dacia Sandero Stepway Laureate 90 KM TCe". Poza pierwszym wpisem nie odezwał się, więc nie wiadomo, czy go do czegokolwiek przekonaliśmy, a raczej gadamy między sobą.


Siedziałem cicho ponieważ rozgorzała bardzo ciekawa dyskusja dzięki której mogłem poznać kilka punktów widzenia i nie chciałem przeszkadzać :-D

Generalnie jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczny za różne opinie i spostrzeżenia. Zależało mi na obiektywnych informacjach na temat użytkowania Dacii, czego mogę się po niej spodziewać. Pomijając rozbieżności odnośnie modeli roczników itp. odniosłem wrażenie, że Dacia nie jest autem drogim w eksploatacji i przesadnie awaryjnym co jest dla mnie bardzo istotne ponieważ chciałbym się z tym autkiem związać na kilka ładnych lat.

Na chwilę obecną planuję pozostać przy Dacii Sandero Stepway 90 KM TCe. Ponieważ nowa generacja już wkrótce, spróbuję upolować wyprzedażową wersję Celebration 2020 w której jest chyba wszystko czego mi do szczęścia potrzeba - oczywiście zaraz po rozpoczęciu wyprzedaży.

Latem obecnego roku wybiorę się do salonu, pogadam trochę i przejadę się kawałek Stepway'em. Jeśli nie uskładam całej kasy myślę że 50/50 będzie dobrą alternatywą.

Najbardziej bałem się stereotypu, że teraz robi się plastikowe autka co się zaczynają rozpadać zaraz po gwarancji, a na ich naprawę należy poświęcić co najmniej jedną nerkę. Jak widać wcale nie musi tak być.

Jeszcze raz wszystkim dziękuje i jeśli ktoś ma dodatkowe sugestie w mojej sprawie to chętnie poczytam :)
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-02-14, 09:27   

pikodat napisał/a:
NIechcący pokazaliśmy sposób działania marketingowców


Jak to było???

Cytat:

Wielki, ogromny, wielopiętrowy supermarket, w którym kupicie wszystko. Szef przyjmuje do pracy nowego sprzedawcę, dając mu jeden dzień okresu próbnego żeby go przetestować.
Po zamknięciu wzywa szef nowego sprzedawcę do biura:
- No to ile dziś zrobił pan transakcji? - pyta sprzedawcę.
- Jedną, szefie.
- Co? Jedną?! Nasi sprzedawcy mają średnio od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu transakcji w ciągu dnia! Co pan robił przez cały dzień? A właściwie to ile pan utargował?
- Trzysta osiemdziesiąt tysięcy dolarów.
Szefa zatkało.
- Trzy... sta osiem... dziesiąt tysięcy? Na Boga, co pan sprzedał?!
- No, na początku sprzedałem mały haczyk na ryby...
- Haczyk na ryby? Za trzysta osiemdziesiąt tysięcy?
- Potem przekonałem klienta żeby wziął jeszcze średni i duży haczyk. Następnie przekonałem go, że powinien wziąć jeszcze żyłkę. Sprzedałem mu trzy rodzaje: cienką, średnią i grubą. Wdaliśmy się w rozmowę. Spytałem gdzie będzie łowić. Powiedział, że na Missouri, dwadzieścia mil na północ. W związku z tym sprzedałem mu jeszcze porządną wiatrówkę, nieprzemakalne spodnie i rybackie gumowce, ponieważ tam mocno wieje. Przekonałem go, że na brzegu ryby nie biorą, no i tak poszliśmy wybrać łódź motorową. Spytałem go jakie ma auto i wydusiłem z niego, że dość małe aby odwieźć łódź, w związku z czym sprzedałem mu przyczepę.
- I wszystko to sprzedał pan człowiekowi, który przyszedł sobie kupić jeden, jedyny haczyk na ryby?!
- Nieee. On przyszedł z zamiarem kupienia podpasek dla swojej żony. Zaproponowałem mu, że skoro w weekend nici z seksu to może pojechałby przynajmniej na ryby...
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-14, 09:49   

Dziekuje za otworzenie oczu na chwyty marketingowe i po przemyśleniu za i przeciw szukam auta używanego:

- aby zalożyc swoje LPG np. BRC ( w nowym stracę gwarancje)
- do 3 lat bo tyle trwa okres gwarancji wiec auto było serwisowane w ASO a nie w "szopie"
- cena nawet o 12 tysiecy taniej, a nie jestem pewny czy auto przypadnie do gustu żonie i odsprzedanie takiego auta mniej finansowo boli niż nowego....

Wiec Dacia Lodgy 2017+, serwisowana w ASO, z przebiegiem do 50 tys bez LPG fabrycznego z cena do 45 tys (nowe 54-59 tys).
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-02-14, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-02-14, 10:15   

Mariusz_84 napisał/a:
Dziekuje za otworzenie oczu na chwyty marketingowe i po przemyśleniu za i przeciw szukam auta używanego:

- aby zalożyc swoje LPG np. BRC ( w nowym stracę gwarancje)
- do 3 lat bo tyle trwa okres gwarancji wiec auto było serwisowane w ASO a nie w "szopie"
- cena nawet o 12 tysiecy taniej, a nie jestem pewny czy auto przypadnie do gustu żonie i odsprzedanie takiego auta mniej finansowo boli niż nowego....

Wiec Dacia Lodgy 2017+, serwisowana w ASO, z przebiegiem do 50 tys bez LPG fabrycznego z cena do 45 tys (nowe 54-59 tys).


Jeżeli Lodgy bo 7 osób lub bardzo duży bagaznik, to poniższy link będzie nie na temat.
Jeśli lodgy, bo zwykły hatchback to za mało to trochę co innego ale taniej i byc moze spełania podstawowe warunki

Tu natomiast chyba wszystkie warunki spełnione
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2020-02-14, 10:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-14, 11:07   

Jesli chodzi o kombi to wstepnie miał być Hyundai i30 Wagon z tym samym silnikiem co mam teraz w i20. W i30 bagaznik ma 602 L w MCV 573 L. Lodgy pojawiła sie w momencie kiedy nam zamontowali 2 foteliki obok siebie i ilość miejsca po środku załamała nas.....
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-02-14, 11:15   

No chyba w żadnym aucie nie będzie wówczas rewelacji, poza tym Lodgy ma dodatkowe dwa fotele w bagażniku.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-14, 11:27   

Zgadzam sie dlatego Lodgy wygrała "konkurs piękności". Cena do oferowanych możliwości w moim przypadku 110% oczekiwań.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-02-14, 11:33   

Mariusz_84 napisał/a:
Zgadzam sie dlatego Lodgy wygrała "konkurs piękności". Cena do oferowanych możliwości w moim przypadku 110% oczekiwań.


Jak tylko jazda z dwójką dzieci, to wyjmujesz dwa tylne fotele (mówie o lodgy) i możesz tam piaskownicę dla dzieci wozić. Jak brzydka pogoda , to i pobawia się w aucie, i pobiegają (po złożeniu tylnej kanapy) :)
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2020-02-14, 11:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-14, 12:08   

Jedno dziecko na swiecie, drugie w drodze, a trzecie w planach ;-)
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2020-02-14, 20:16   

Obywatel MK napisał/a:
No chyba w żadnym aucie nie będzie wówczas rewelacji, poza tym Lodgy ma dodatkowe dwa fotele w bagażniku.

Pod tym względem najlepiej wypadnie Berlingo z trzema osobnymi fotelami z tyłu - jak jest kanapa to producenci montują isofixy tak że foteliki nie są maksymalnie na skraju - przynajmiej w znanych mi modelach - zarówno w Dusterze jak w Zafirze czy Peugocie zięcia po zamontowaniu pozostaje jakieś 5 cm kanapy za fotelikiem - gdyby dodać na środku te w sumie 10 cm to byłoby całkiem sporo miejsca a tak siądzie tylko zdecydowanie szczupła osoba.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-02-15, 01:58   

To się może przydać:
http://jedz-bezpiecznie.p...gy,20130812.php
http://jedz-bezpiecznie.p...ct,20141230.php
http://jedz-bezpiecznie.p...-Elite,20190528

Przy okazji dodam, że Combo to to samo co Berlingo.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-02-15, 13:09   

W dzisiejszych czasach ludzie kupują coraz to większe auta a i tak kiedy będzie pakował auto na wyjazd stwierdzi, że jest za małe. Sam przez to przechodziłem. Swego czasu posiadałem MCV II, moja rodzina wyglądała wtedy 2+1 i jakoś udało mi się upchać do tego auta na wyjazd. Kiedy dowiedziałem, się, że za 9 miesięcy będę miał bliźniaki zmamiłem MCV II na Lodgy. Pierwszy wyjazd rodzinny 2+3 i z trudem ale jakoś się pomieściłem w bagażniku o pojemności 827l ( auto pakuję zawsze tylko do rolety). Pod koniec zeszłego roku doszedłem do wniosku, że trzeba się opanować i na wyjazdy zabierać tylko najpotrzebniejsze rzeczy a nie pół domu dlatego tez Lodgy sprzedałem i ponownie stałem się posiadaczem Logana MCV II. Duży wózek bliźniaczy do wakacji pójdzie w odstawkę a w jego miejsce zawita bliźniacza parasolka. Z paru innych pierdół zrezygnuje mi. z przenośnej samochodowej lodówki czy dużej ciężarówki - zabawka najstarszego syna i jakoś człowiek się upcha, a żona nauczy się brać najpotrzebniejsze rzeczy, a nie tak jak było do tej pory a bo może się przyda, ja dzięki temu będę miał zdrowsze plecy bo mniej rzeczy będzie do noszenia, pakowania i rozpakowania. Logan MCV II w drugim, rzędzie siedzeń jest tylko trochę mniejszy od Lodgy, żona która tam podróżuje nie odczuwa, żadnej różnicy. W loganie w porównaniu z lodgy jest jedna fajna rzecz która mi sie podoba - pod fotel kierowcy można włożyć nie za duże przedmioty np. paczkę pampersów. Jak cos to od rodziców lub kolegi na wyjazd pożyczę boxa dachowego i tyle. Dla chcącego nic trudnego MCV II również może służyć jako auto rodzinne 2+1
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-02-15, 14:54   

dudu$ napisał/a:
... doszedłem do wniosku, że trzeba się opanować i na wyjazdy zabierać tylko najpotrzebniejsze rzeczy a nie pół domu dlatego tez Lodgy sprzedałem i ponownie stałem się posiadaczem Logana MCV II. Duży wózek bliźniaczy do wakacji pójdzie w odstawkę a w jego miejsce zawita bliźniacza parasolka. Z paru innych pierdół zrezygnuje ...


Ugryzłem się w język wczoraj, a chciałem pisać - pojawia się druga pociecha, trzeba kupić autobus, bo wszyscy pamiętamy jak w latach 80/90 niewygodnie jechało się do Bułgarii Maluchem w czwórkę...

Mam w domu od kilku miesięcy drugie auto, głównie do jeżdżenia po bułki, na plac zabaw z dwójką dzieci i do babci.
Zgrabne autko, łatwe w manewrowaniu i parkowaniu - Kia Soul (4,1m długości, bagażnik 340 litrów).
Na co dzień w bagażniku leżą na stałe 2 wózki "parasolki" i wciąż jest miejsce na cotygodniowe duże zakupy.

W ostatnim półroczu (bo tyle niej więcej mam to auto) był czas na 1 wypad urlopowy w wakacje.
Zamiast jednej z parasolek pojechał z nami wielki wózek z gondolą, 15 różnych toreb, pampersów, zabawek i zapasów płynów.
Nie znałem specyfiki tego wygwizdowia, nie wiedziałem, jak daleko będę miał do sklepu - dzisiaj części tych rzeczy bym nie brał.
Co się nie zmieściło w bagażniku poszło za przednie fotele - dzieciom nie przeszkadzało, bo jeszcze tam nogami nie sięgają.
Dwa razy (wyjazd i powrót) musiałem poświęcić dodatkowe 15 minut na "tetrisa" w bagażniku i upchnąć jak najwięcej, żeby nie przeszkadzało w przestrzeni pasażerskiej.
Pozostałem 180 dni cieszyliśmy się zwrotnym autem miejskim o długości VW Polo, którym idzie zaparkować w wielu niedostępnych dla vanów miejscach.

Ale co ja tam wiem...
Trzeba było brać przegubowego Ikarusa i męczyć się codziennie po zatłoczonych ciasnych uliczkach, tylko po to, by raz na pół roku pojechać jak król na wakacje. :roll:


PS.
Miałem klienta, który powoził Mercedesa V-klasę (prawdopodobnie w kilkuletnim wynajmie długoterminowym).
Pytałem jak się autko sprawuje?
Usłyszałem:
"A daj pan spokój, mam jedno dziecko, ale wpadliśmy na pomysł częstych wyjazdów z teściami.
Przez 2 lata byliśmy na wspólnej wycieczce raz, a ja tym klocem muszę jeździć codziennie sam.
Głupota z mojej strony, że się zgodziłem."
Ostatnio zmieniony przez GRL 2020-02-15, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-02-15, 16:38   

Mam naprawdę dużego kombika i jakoś nie zauważyłem problemów z poruszaniem się tak dużym autem samemu, czy tam w dwie osoby. Wychodzę z założenia, że lepiej przez cały rok jeździć pustym zbyt dużym autem, niż potem kombinować jak upchnąć bagaże :)

Co do V-klasy to miałem okazję przez 3 dni jeździć takim autem. W środku jak w c-klasie i w sumie przy systemach, kamerach, czujnikach jeździ się tym jak normalnym autem, a nie dużym vanem.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne