Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Logan - warto czekać ?
Autor Wiadomość
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2020-02-22, 20:19   

Problem polega na tym, że zawodzą detale a nie elektronika. Po prostu zaprojektowano przyspieszone zużycie, projektanci poszli na skróty księgowe co skutkuje ponadprzeciętną awaryjnością detali o których we współczesnym aucie ( takim od 95 roku) nie pomyślałbyś że takie coś może się zepsuć przy dopiero takim przebiegu. O, taaak laguna 3 ma legendarną trwałość tylko, że: 1) kombi laguny jest 30 cm dłuższe przy porównywalnym bagażniku.... hmmm.... no i mam najwyższą wersje wyposażenia meganki 2) miałbym ten sam silnik benzynowy lub 2 litry - droższy w opłatach i nieco w spalaniu, 3) auto wyższej klasy to nieco droższa eksploatacja( ogólnie co do zasady) 4) nie potrzebuję starego auta bo mam własne w które wpakowałem już tyle kasy, że je zajeżdżę 5 ) następne auto to będzie auto benzynowe z normą euro 6 lub nowe mniejsze z normą euro 6d. 6) gdybym miał kupować używkę to zamiast wywalać 35 tys. zł na lagunę z końca produkcji to za 45 tys. ( lub 50 tys. zł) mam nowego logana kombi... natomiast kupować starego francuskiego trupa z przebiegiem 2xx tys. km mam własnego starego francuskiego trupa w wieku prawie 11 lat z przebiegiem w 2021 roku przekraczającym owe 2xx tys. km. i na razie jeszcze mnie na tyle nie wkurzył by go oddać na złom .... kupiłbym octawię 1 z przebiegiem 3xx tys km - za 1 pensję - stare niezawodne auto. 7) jak kupowałem 4,5 letnią megankę to jak powiedziałem że chcę auto na 8-12 lat używania to na serwisie się śmiali. Po latach już wiem dlaczego :mrgreen: . Jeszcze 1,5 roku i już plan minimum będę miał zrealizowany :-P 8) albo pozbędę się w cholerę auta i będę tylko wynajmował na niezbędne kilka wyjazdów - co oczywiście wiąże się z lokalną pracą ale w mieście to jest łatwiejsze.9) albo kupię coś z segmentu b nowe i niezawodnej marki ( skośnookiej).10) alternatywa to jeszcze fabia 3 kombi polesingowa za cenę 30 tys zł.- pożyje dłużęj niż owa laguna i ma co najmniej euro 6 i przebieg stosunkowo niewielki i jest pół metra krótsza. Tak więc sam widzisz... :lol:
Ostatnio zmieniony przez straszna_maruda 2020-02-22, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2020-02-23, 13:15   

Fabia kombi będzie miała kosmiczny przebieg przedstawiciela handlowego.

Megane II nie jest cudem bezawaryjności, ale z 28 aut które miałem, silnik wypluł korbowód w dwóch absolutnie bezawaryjnych silnikach VW 1.8 benzyna bez gazu.

Megane nie miałem, ale kilka razy się przejechałem i Megane II byłem zachwycony. Clio III, nie psuło mi się wcale.

Dacia też mi się nie psuje, jest bardzo biednie zrobiona, ale nie psuje mi się w niej nic, a po tym jak ją traktuje, powinno w niej odpaść co najmniej połowa zawieszenia i cały wydech.
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2020-03-02, 20:13   

Agszi napisał/a:


Szczerze - jeśli Logan III będzie miał premierę w Paryżu na jesien, to w salonach w Polsce pojawi się w I kwartale 2021. .


Z tego co mi wiadomo, to Logan III nie będzie miał premiery z tym roku, ale Sandero już owszem.
25.02 rozmawiałem ze sprzedawcą (dealer Nawrot), przy okazji montażu alarmu, bo oczywiście zapomniałem kupując auto, że premiera będzie w 2021 r. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Pożyjemy, zobaczymy. Pewnie wiele premier się przesunie choćby z uwagi na koronawirus, mam ma myśli odwołane show w Genewie

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2020-03-03, 18:22 ]
O alarmie - http://www.daciaklub.pl/f...1804923#1804923.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne