Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: laisar
2009-03-26, 20:53
Udostępnienie loga
Autor Wiadomość
Dacia1310p 


Marka: Dacia
Model: 1310p
Silnik: 1,3 Benzyna + LPG
Rocznik: 18.07.1983
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 198
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-26, 16:11   Udostępnienie loga

[Temat wydzielony z "drukujemy nowe logo?".]



A można to loga wrzucić na forum?
_________________
http://www.metacafe.com/w...or_ali_tirmasi/
POLECAM !!!!
http://www.youtube.com/watch?v=e8GtpL0Ly5Y
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-03-15, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-28, 22:52   

Taaak bardzo długo, jakby ktoś jajko znosił :)
_________________

 
Endi85 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 159
Skąd: 100 lica
Wysłany: 2009-03-15, 00:57   

a można poprosić plik by móc samemmu sobie zrobić??
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 09:46   

Plik ma 1,2 MB, więc umieścić na forum może go tylko admin - jeśli to zrobi to da(m) znać.
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 09:54   

a ja byłbym ostrożny z takim udostępnianiem, tak to może każdy sobie ściągnąć a potem wykorzystać projekt graficzny i sprzedawać na allegro :-P oczywiście strata żadna by nie była ale chodzi o sam fakt że ktoś kto nie jest klubowiczem kupi sobie taką wlepkę.

Koszt nie jest wygórowany i rozumiem że samemu też jest fajnie wydrukować wlepkę no ale po co sie bawić w coś takiego? jak mozna w łatwy sposób nabyć logo i jest o wiele taniej niż domowe rzemiosło.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 10:30   

Szczerze mówiąc - bardzo nie lubię takowego rozumowania. Przypomina mi sytuację np z regionalizacją DVD - utrudnia życie wyłączenie ludziom uczciwym, a piratom absolutnie w niczym nie przeszkadza, wręcz w ogóle zapewniając im zarobek (bo jakby jej nie było, to klient kupił by sobie płytkę gdzie mu najwygodniej - i najtaniej, bo zróżnicowania cen po prostu nie da się uniknąć).


Tak samo w naszym przypadku: "dla chcącego - nic trudnego" - wykorzysta np podglądówki, które już są na forum... Nie widzę natomiast najmniejszego powodu, dla którego klubowicze nie mogliby sobie wykorzystywać loga do własnych celów. (Kwestię prawa autorskiego pozostawiam na boku, bo to jeszcze inna bajka...).


Ale rzecz jasna ostateczna decyzja nie należy do mnie - jeśli zdecydujecie nieupubliczniać plików, to ja się zastosuję.
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 11:02   

laisar napisał/a:
Szczerze mówiąc - bardzo nie lubię takowego rozumowania. Przypomina mi sytuację np z regionalizacją DVD - utrudnia życie wyłączenie ludziom uczciwym, a piratom absolutnie w niczym nie przeszkadza, wręcz w ogóle zapewniając im zarobek (bo jakby jej nie było, to klient kupił by sobie płytkę gdzie mu najwygodniej - i najtaniej, bo zróżnicowania cen po prostu nie da się uniknąć).


Tak samo w naszym przypadku: "dla chcącego - nic trudnego" - wykorzysta np podglądówki, które już są na forum... Nie widzę natomiast najmniejszego powodu, dla którego klubowicze nie mogliby sobie wykorzystywać loga do własnych celów. (Kwestię prawa autorskiego pozostawiam na boku, bo to jeszcze inna bajka...).


Ale rzecz jasna ostateczna decyzja nie należy do mnie - jeśli zdecydujecie nieupubliczniać plików, to ja się zastosuję.


nie wiem zbytnio o co chodzi z tym DVD może dlatego że nie kupuję ;-) ale mogę powiedzieć że jak jest popyt to i jest podaż. Tak jak długo będą chętni na usługi nazwijmy umownie pirackie tak długo będą mieli oni rację bytu.

Z założenia wychodzę że nie można ufać zbytnio w uczciwość każdego człowieka i nic tu nikomu nie chcę zarzucić po prostu jest to wrodzona moja ostrożność.

Jeśli chodzi o wykorzystanie podglądówek zakładając złe intencje.... po co ułatwiać komuś takiemu pracę?? niech przynajmniej się natrudzi.

Rozumiem kwestie wykożystania przez klubowiczów loga dla własnych indywidualnych celów, ktoś np chce sobie zrobić fototapetę na ścianę :-P ale tu konkretnie była mowa o druku.

Podkreślę jeszcze raz że nie chcę nikogo urazić i to jest tylko mój pogląd odnośnie publicznego udostępniania loga.
Ja osobiście źle bym się czuł gdyby zaistniała taka sytuacja że spotkam kogoś z nalepką klubu i okaże się że osoba ta kupiła sobie wlepkę na bazarku i o istnieniu kubu nie ma pojęcia, a wlepkę ma bo jest ładna.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 11:10   

Skoro ładna, to niech ma - a że za własne pieniądze promuje nas? Nie mam nic przeciwko... (: I nawet wolę, żeby była jednak jak najładniejsza - "pirat" kokosów i tak na tym nie zarobi <: (Ale gdyby nawet, to też mnie to ani ziębi, ani grzeje - reklama pozostaje reklamą...).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-03-15, 15:42, w całości zmieniany 4 razy  
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 11:14   

No mamy różny pogląd na to :mrgreen: Ale każdy ma do tego prawo :-D

Mi osobiście taka reklama się nie podoba, a wlepkę uznaję jako znak rozpoznawczy klubowicza na drodze a nie promocję.

Co do zysków to na pewno nie będą kokosy zgadzam się no ale ja wyraziłem tylko mój pogląd i rozmawiamy czysto teoretycznie bo takiej sytuacji może nawet nie być.

Co do kwestii że się nie przejmujesz tym czysto teoretycznym piratem to za to cię skarcę :-P bo przez takie podejście piractwo ma rację bytu między innymi oczywiście, będąc obojętnym cicho się na nie zgadzamy.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 11:22   

Może spójrz na to tak - nawet, jeśli się okaże, że jeszcze nie jest klubowiczem, a już ma nalepkę, to może to być dobra okazja, żeby takiego osobnika skaptować [:
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 11:35   

oczywiście zgadzam się, zawsze trzeba szukać plusów jeśli nawet większość jest minusów ;-)

Każdy z nas ma trochę racji i ja ze swoją ostrożnością i ty z promocją i agitacja potencjalnych klubowiczów nawet tych z bazarku ale wychodzimy z dwóch rożnych punktów myślenia ;-) :-P

A tak po za tym to zrobiłem ankietę jeśli coś jest nie tak w niej to popraw jeśli możesz aby ładniej wyglądała bo zrobiłem na szybko.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1872
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-03-15, 17:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 11:47   

"A krainie optymistów zawsze świeci słońce, a krainie pesymistów - leje deszcz..." (;

TSD właśnie zauważyłem - dział "Sprawy klubowe" dostępny jest wyłącznie dla zalogowanych forumowiczów, więc jeśli logo będzie udostępnione w nim, to z definicji pobrać je będą mogli tylko klubowicze.

Wydaje mi się więc, że ankieta z aktualnym pytaniem jest bezprzedmiotowa...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-03-15, 11:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2009-03-15, 11:50   

laisar napisał/a:
Wydaje mi się więc, że ankieta jest bezprzedmiotowa...


ale pomoże poznać preferencje Klubowiczów w tej kwestii... ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 11:51   

hmmm... nie każdy użytkownik forum jest klubowiczem :-|

PS. U mnie świeci słońce ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 11:54   

Zamknąłem więc tymczasowo ankietę i sprecyzuj, proszę: czy chodzi o to, żeby nikt - włączenie z klubowiczami - nie miał dostępu do projektu w wysokiej jakości, czy klubowicze jednak mogą albo czy chodzi o faktycznie powszechne - także dla osób niezalogowanych - udostępnienie pliku?


Cytat:
nie każdy użytkownik forum jest klubowiczem

Ale właśnie zalogowany użytkownik to klubowicz - z definicji [:
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 11:58   

a co z tzw. martwymi duszami

osobami które raz się zalogują a potem znikają lub będącymi użytkownikami z polecenia w celu propagowania np jakiegoś serwisu ;-)

Chyba należałoby to jakoś rozgraniczyć?


Osobiście zgadzam się za dostępnością dla osób które są aktywne w życiu społeczności internetowej jakim jest nasze forum, tzn. użytkowników zalogowanych i pojawiających się częściej.

Jeśli masz propozycję pytania które byłoby konsensusem w takim rozumieniu sytuacji prze zemnie zaproponuj, bo zgadzam się że niefortunnie ułożyłem poprzednie pytanie.
Ostatnio zmieniony przez gigi303 2009-03-15, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
kier 


Marka: Dacia/Dacia
Model: Logan/Logan MCV
Silnik: 1.4 MPI/SCe 1.0
Rocznik: 2007/2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 305
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-03-15, 12:01   

O tym czy udostępniać nalepkę i komu decydować może tylko autor dzieła.

gigi303 napisał/a:
wlepkę uznaję jako znak rozpoznawczy klubowicza


Wymyślmy jakiś tajny znak, np małym palcem lewej ręki dotknąć nosa, i wtedy będziemy wiedzieć żeśmy klubowicze :D

--
pozdrawiam
kierek
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 12:05   

To proste - usunięte "martwe dusze" przestając być klubowiczami.

Natomiast użytkowników... "komercyjnych" w żaden sposób nie da się odsegregować na starcie. Można by ich przypisywać do osobnej grupy, z ograniczonymi uprawnieniami, ale de facto wykonalne jest to wyłącznie po ich ujawnieniu się - nie ma powodu, żeby kogokolwiek ograniczać, nawet jeśli nie napisał ani jednego posta. A z kolei taki "komercyjny" użytkownik może przecież założyć drugie konto z dostępem do "tajnych" rzeczy... i koło się zamyka.

Jak to w życiu - albo wolność, zaufanie i przełykanie czasem gorzkiej pigułki zawodu, albo życie w deszczowym gułagu <; z licencjami na pisanie, weryfikacjami, śledztwami i próbami zapobiegania potencjalnym występkom...
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 12:07   

kier napisał/a:


Wymyślmy jakiś tajny znak, np małym palcem lewej ręki dotknąć nosa, i wtedy będziemy wiedzieć żeśmy klubowicze :D


a co z tymi co po prostu dłubią w nosie i błędnie rozpoznam znak ;-)

laisar napisał/a:

Jak to w życiu - albo wolność, zaufanie i przełykanie czasem gorzkiej pigułki zawodu, albo życie w deszczowym gułagu <;


dlatego ankieta to chyba dobry pomysł aby potem nikt do nikogo nie miał pretensji

kier napisał/a:
O tym czy udostępniać nalepkę i komu decydować może tylko autor dzieła.



i może to jest najrozsądniejsze.... sam już nie wiem.... w końcu aż tak wielu klubowiczów nie prosiło o projekt graficzny ( jedna osoba) Może po prostu jeśli jest ktoś zainteresowany niech napisze do autora i za jego zgodą dostanie projekt na maila lub nie.
Ostatnio zmieniony przez KaS602 2009-03-15, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 12:19   

Cytat:
ankieta to chyba dobry pomysł


O ile będzie precyzyjna - to zapewne tak...

Tyle że:
Cytat:
zgadzam się za dostępnością dla osób które są aktywne w życiu społeczności internetowej jakim jest nasze forum, tzn. użytkowników zalogowanych i pojawiających się częściej.

- j.w.: jest to prawie niemożliwe do realizacji bez dość skomplikowanego procesu segregacji.

Nie wiem nawet, czy forum ma narzędzia do warunkowego - np od liczby postów - ograniczania uprawnień.

Poza tym - jaki jest ten próg? 5 postów? 10? 100? (Kolejna ankieta...? <; ).


Wg mnie pytanie w aktualnej ankiecie powinno brzmieć mniej-więcej jak w mojej prośbie o sprecyzowanie jej:

"Komu udostępniać logo?
1. nikomu
2. zalogowanym klubowiczom
3. wszystkim".


I żeby było jasne - ja na nic nie naciskam: jeśli uznajesz, że nawet tak jak jest w tej chwili wszystko jest w porządku, to odblokuję i nie będę ingerował, bo zablokowałem tylko żeby się dopytać.


Cytat:
O tym czy udostępniać nalepkę i komu decydować może tylko autor dzieła.

Owszem, teoretycznie, w świetle prawa autorskiego - tak pewnie powinno być... ale...

(w uproszczeniu)

...kol. Lupo udzielił nam - całemu forum, tworzonemu przez poszczególne osoby - licencji na użytkowanie, więc w zakresie zgodnym z polami eksploatacji (druk, internet) właściwie domyślnie każdy klubowicz może ściągnąć i użytkować (;

(Ja też żyję w części z praw autorskich, więc z grubsza wiem "z czym to się je" [: ).
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 12:25   

hehe no to zrobiłem ankietę a potem przeczyatłem to co napisałeś i mniej więcej się pokrywa, jak możesz to usuń moją poprzednią ankietę bo jak jest zablokowana to ja nic z nią nie zrobię
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 12:55   

Cytat:
Jeśli chodzi o wykorzystanie podglądówek zakładając złe intencje.... po co ułatwiać komuś takiemu pracę?? niech przynajmniej się natrudzi.

Właśnie w tym rzecz:

* czy bardziej zależy nam na ułatwieniu życia osobom uczciwym - nawet za ewentualną cenę potencjalnego wykorzystania tego faktu przez złoczyńców;

* czy bardziej zajmujemy się potencjalnymi złoczyńcami, chcąc utrudnić im ewentualne działanie - i każąc za to płacić osobom uczciwym...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-03-15, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-03-15, 15:21   

zgadzam się w pełni pisałem już o tym wcześniej że są dwie strony medalu, no ale konsensus osiągnięty
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-15, 16:57   

Zanim zagłosuję, prosiłbym o doprecyzowanie, bo nie do końca rozumiem, nad czym głosujemy... Tzn. samą treść pytań rozumiem, natomiast istota głosowania jest dla mnie niejasna.

Ok, wszystko jasne, doczytałem w stosownym temacie.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-15, 21:41   

Użytkowników zalogowanych tzn. zarejestrowanych czy logujących się w ogóle?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne