Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-03-05, 01:26
Sprzedawać roczne auto?
Autor Wiadomość
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
  Wysłany: 2020-03-04, 22:23   Sprzedawać roczne auto?

Hej, nie wiem czy dobry dział, jak coś to proszę o przeniesienie.

Zastanawiam się na razie bardzo delikatnie, czy nie sprzedać mojego dustera. Wybór padł na to auto głównie ze względu na lokalizację, a z powodów osobistych szykuje mi się przeprowadzka do miasta, gdzie jakoś dustera nie widzę. Tak, to wygodne auto, ale po prostu szkoda mi takiej konfiguracji na miejskie życie, gdzie 4WD nie będzie raczej mi potrzebny.

Czy to się ekonomicznie opłaca? Auto kosztowało 60.500 + 2.000 easy service

Na OtoMoto widzę 2 duster 4WD z mniejszym przebiegiem od mojego. Jeden lepiej, drugi gorzej wyposażony (ja mam wersję Comfort + hak)
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-03-04, 22:31   

Powiem tak, znajomy chce sprzedać aktualnie Insignie kombi cennikowo kosztującą 125000zł którą kupił w połowie 2019r.
Aktualnie zszedł z ceną do 70000zł a i tak jest to więcej niż oferty od dealerów u których chciał zostawić auto w rozliczeniu.
Wystawiając auto na OtoMoto od 90000 w dół było zero odzewu.
Ostatnio zmieniony przez buladag 2020-03-04, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-03-04, 22:44   

Zależy ile dostaniesz i co chcesz kupić. pozdr
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-03-05, 05:17   

Pytanie, ile faktycznie dał za tego Opla, a nie co wydrukowali w cenniku.
Dusterem można jeździć po mieście w trybie 2WD. Wobec przeprowadzki utrata wartości auta to chyba jak na waciki.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-03-05, 07:14   

eplus napisał/a:
Pytanie, ile faktycznie dał za tego Opla, a nie co wydrukowali w cenniku.
Dusterem można jeździć po mieście w trybie 2WD. Wobec przeprowadzki utrata wartości auta to chyba jak na waciki.

110000
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-03-05, 07:30   

Jeśli samochód nie sprawia Ci żadnych problemów i Cię niczym nie drażni, to sprzedaz rocznego auta jest totalnie bez sensu.
Dusterem bardzo dobrze jeździ się po dużym miescie, jest wysoki, ma dobrą widoczność, w korkach siedzisz wyżej od innych, łatwo się wjeżdża na krawężniki. 4x4 to tylko wartość dodana jak kiedyś może jeszcze spadnie duży śnieg.
 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-03-05, 08:07   

Generalnie sprzedaz rocznego auto nie jest oplacalna - zyskuje ewentualnie przyszly kupujacy bo prawie nowe auto ma o ladnych pare tysiecy mniej
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1770118
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-03-05, 09:08   

Wydaje mi się, ze może być problem ze sprzedażą rocznego auta. Oczywiście zależy to od tego jaki masz przebieg i za jaka kwotę chciałbyś uzyskać. Myślę, ze gdybyś wystawił go za 50 tyś zł to szybko go sprzedaż, jeżeli za większą kwotę to będziesz miał problemy. Jest to spowodowane tym, ze ludzie przy takiej wartości auta wolą dołożyć te 10 tyś zł i kupić NOWE auto prosto z salonu, które będą mogli skonfigurować pod siebie - kolor, wyposażenie itp.
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-03-05, 09:41   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Zastanawiam się nad tym, bo gdyby nie obecne miejsce zamieszkania to dustera w ogóle bym nie rozważał i padłoby na fabię/rapida/logana/tipo, wybierając lepsze właściwości do jazdy w trasy i niższe spalanie niż inne niewątpliwe zalety dustera.

Lubię to auto, jest wygodne i dobrze mi się nim jeździ.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-03-05, 09:45   

Ludzie kupują w większości nowe auta na kredyt, tak więc tej różnicy w kredycie nikt nie zauważy, a ma nówkę. Wniosek nasuwa się sam, próbować można, tylko po co :-P
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-03-05, 09:49   

Cytat:
Lubię to auto, jest wygodne i dobrze mi się nim jeździ.

Dopisując do tego stratę jaką poniesiesz to wniosek jest tylko jeden.
A co jak Ci się w mieście nie spodoba. ;-)
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-03-05, 11:27   

miela napisał/a:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Zastanawiam się nad tym, bo gdyby nie obecne miejsce zamieszkania to dustera w ogóle bym nie rozważał i padłoby na fabię/rapida/logana/tipo, wybierając lepsze właściwości do jazdy w trasy i niższe spalanie niż inne niewątpliwe zalety dustera.

Lubię to auto, jest wygodne i dobrze mi się nim jeździ.


a) na pewno będziesz mieć jakąś stratę, bo przez pierwsze lata na pewno auto najbardziej traci
b) jeśli kupisz logana, który będzie palił mniej, to zaoszczedzisz za to na paliwie

Zatem pytanie główne brzmi - jaki przebieg masz teraz i jaki w przyszłości i po jakim czasie oszczedność na paliwie w loganie zwróci ci stratę na dusterze.
Rocznego dustera prawdopodobnie na nowego logana zamienisz, zatem utrata pieniędzy będzie raczej w tym, że tańsze auto mieć będziesz - psychologicznie będzie to mniej kosztowało, a finansowo logan palac mniej od dustera przez (i tu do wyliczenia ile) tysięcy km zrekompensuje stratę, przy zamianie na fabię/rapida i prawdopodobnie tipo będziesz musiał z własnej kieszeni wyciągnąć nieco kasy. No i trzeba sprawdzić jak ze spalaniem tychże marek.

A dopłacać do zmiany z auta dobrego na być-może-też-dobre ale za to palące więcej tylko po to, by nie miało 4x4.....to pewna forma aberracji psychologicznej - podobnie jak zamiana nowego na wieloletnie byle nie dopłacać; w odróżnieniu od zgody na bezkosztową zmianę na tańsze auto bez 4x4 ale tańsze w eksploatacji a przy okazji o rok młodsze (a taka może okazać się zmiana na logana).

PS. No chyba, że fabia i te inne pala mniej od dustera. To oczywiście może zmienić wnioski.
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2020-03-05, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-03-05, 20:13   

miela napisał/a:
Czy to się ekonomicznie opłaca? Auto kosztowało 60.500 + 2.000 easy service

Na OtoMoto widzę 2 duster 4WD z mniejszym przebiegiem od mojego. Jeden lepiej, drugi gorzej wyposażony (ja mam wersję Comfort + hak)


na twoim miejscu bym wystawił na otomoto za 58 900 zł i przy braku zainteresowania schodził delikatnie z ceny (po 500 zł)
Zalety twojej oferty, najtańszy bezwypadkowy roczny Duster 4x4 z silnikiem 1,6 SCe którego nie ma w ofercie a klienci go pożądają.

Inne pytanie mi się nasuwa, co chcesz kupić w zamian?
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-03-05, 20:44   

pikodat napisał/a:
miela napisał/a:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Zastanawiam się nad tym, bo gdyby nie obecne miejsce zamieszkania to dustera w ogóle bym nie rozważał i padłoby na fabię/rapida/logana/tipo, wybierając lepsze właściwości do jazdy w trasy i niższe spalanie niż inne niewątpliwe zalety dustera.

Lubię to auto, jest wygodne i dobrze mi się nim jeździ.


a) na pewno będziesz mieć jakąś stratę, bo przez pierwsze lata na pewno auto najbardziej traci
b) jeśli kupisz logana, który będzie palił mniej, to zaoszczedzisz za to na paliwie

Zatem pytanie główne brzmi - jaki przebieg masz teraz i jaki w przyszłości i po jakim czasie oszczedność na paliwie w loganie zwróci ci stratę na dusterze.
Rocznego dustera prawdopodobnie na nowego logana zamienisz, zatem utrata pieniędzy będzie raczej w tym, że tańsze auto mieć będziesz - psychologicznie będzie to mniej kosztowało, a finansowo logan palac mniej od dustera przez (i tu do wyliczenia ile) tysięcy km zrekompensuje stratę, przy zamianie na fabię/rapida i prawdopodobnie tipo będziesz musiał z własnej kieszeni wyciągnąć nieco kasy. No i trzeba sprawdzić jak ze spalaniem tychże marek.

A dopłacać do zmiany z auta dobrego na być-może-też-dobre ale za to palące więcej tylko po to, by nie miało 4x4.....to pewna forma aberracji psychologicznej - podobnie jak zamiana nowego na wieloletnie byle nie dopłacać; w odróżnieniu od zgody na bezkosztową zmianę na tańsze auto bez 4x4 ale tańsze w eksploatacji a przy okazji o rok młodsze (a taka może okazać się zmiana na logana).

PS. No chyba, że fabia i te inne pala mniej od dustera. To oczywiście może zmienić wnioski.


Zastanawiam się tylko kto o zdrowych myślach zamienił by rocznego Dustera II na Nowego Logana II ? Przecież miedzy tymi autami jest taka przestrzeń jakościowa ( nawet jak na Dacię), że szkoda gadać. Mi było ciężko przejść z Lodgy na MCV II z tego samego roku a co dopiero z Dustera II. Wracając do tematu po zmianie miejsca zamieszkania nie sprzedawał bym jeszcze Dustera tylko pojeździł nim te kilka miesięcy aby zobaczyć czy będzie on mi pasował podczas jazdy miejskiej czy nie. Moi rodzice od nowości posiadają Dustera ph1 z 2011 z napędem 4x4 , nie ma z tym, żadnego problemu, jeździ się nim tak samo jak zwykła osobówką
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2020-03-05, 21:32   

A ja rozumiem taką zamianę, z Dustera 4x4 na Sandero Stepway, z autoklima i takimi tam, jeszcze zostanie troche kasy.

Stracisz finansowo, pewnie paręset złotych, ale będziesz miał auto dobrane do potrzeb aktualnych. Jeśli te potrzeby będą długotrwałe, to może mieć sens.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-03-05, 22:26   

Jak sprzeda DD2 4x4 i kupi Nowe SS to trochę grosza mu faktycznie zostanie ale jeżeli po kilku latach będzie chciał sprzedać to Sandero Stepway to straci to wszystko co zostało mu z Dustera i jeszcze więcej, ponieważ Duster jest chyba jedynym modelem Dacii który nie traci tak bardzo na wartości. Dustery Ph1 z silnikiem benzynowym, napędem na 4 koła z rocznika 2012-2013 chodzą powyżej 25 tys zł czyli tyle samo co Sandero Stepway z 2015-2016 roku
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-03-05, 22:33   

miela napisał/a:
to wygodne auto, ale po prostu szkoda mi takiej konfiguracji na miejskie życie, gdzie 4WD nie będzie raczej mi potrzebn


A potem pojedziesz gdzieś, gdzie jest sytuacja "ostatniego kilometra", gdzie akurat ten 4WD by się przydał i będziesz sobie pluł w brodę, że go nie masz. Przypominają mi się różne sytuacje, np. gdy trzeba było podjechać kawałek do jakiegoś domu wczasowego w górach, a nawet raz przed UKSW na Bielanach w Warszawie, gdy nagle spadło dużo mokrego śniegu i ci, którzy nie mieli 4WD mieli duży problem z wyjechaniem.

Jeśli chodzi o wygodę w mieście - ja nie narzekam na Dustera, choć wcześniej miałem trochę mniejsze gabarytowo auta.

A jeśli już faktycznie zdecydujesz się sprzedać, to są spore szanse, że znajdzie się kupiec na to auto, jeśli komuś zależy na prostym silniku (1.6 SCe) i 4WD. Teraz raczej nie ma wyboru - teoretycznie jest jeszcze Suzuki Jimny, ale w praktyce nie da się go dostać (termin oczekiwania chyba ponad rok).
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-03-05, 23:38   

Jak widać jednoznacznej odpowiedzi nikt nie da.
Z jednej strony żal 4x4 z drugiej - żal większej ilości paliwa spalanego za większą kasę.
Ale wydaje się, że z przytoczonych wypowiedzi to jeśli jednak zdecydujesz się na zamianę ( co wielu odradza) to jedynie wtedy, jeśli kupisz auto bardziej ekonomiczne i najlepiej tak, by coś zostało w kieszeni. Zobacz ile MCV (albo sandero jak bagażnik Ci niepotrzebny) z LPG kosztuje i załóż , że mniej więcej tyle musisz dostać by to miało sens. No chyba, że bardzo dużo jeździsz i Ci na tańszym w eksploatacji aucie zależy. Ale jak duuuużo jeździsz, o szansa, że 4x4 jednak się przyda przy kiepskiej pogodzie jakiby rośnie..

No i istotnie - takie MCV/sandero to auto "docelowe" bo dustery 4x4 chyba rzeczywiście najlepiej trzymają cenę i powrót do 4x4 będzie finansowo bolesny.

Bardzom ciekaw Twojej decyzji.
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2020-03-05, 23:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-03-06, 10:08   

Ja mówię jednoznacznie- oczywiście subiektywnie. NIE sprzedawać. pozdr
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-03-06, 15:24   Re: Sprzedawać roczne auto?

miela napisał/a:
szykuje mi się przeprowadzka do miasta, gdzie jakoś dustera nie widzę.


Czyli z tych samych powodów dla których ja kupiłem Dustera :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2020-03-06, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-03-06, 19:14   

miela, mam Lodgy Techroad 7 miejsc 2019 silnik 1.6SCe możemy się zamienić zainteresowany?
Ostatnio zmieniony przez MartinezTychy 2020-03-06, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-03-10, 22:00   

MartinezTychy, nie, dzięki. Jednak lodgy dla mnie za duża. Jeśli już bym wymieniał to raczej na coś z LPG.

Wielkie dzięki wszystkim za komentarze. Daliście mi sporo do myślenia. Jak zawsze forum okazuje się pełne niesamowitych i pomocnych ludzi :-)

No ale jeszcze trochę pomyślę czy poczekam do przeprowadzki i wtedy sprawdzę jak mi będzie auto służyło w mieście, czy może będzie potrzeba zrobić to wcześniej, żeby zluzować trochę kasy. No nie jest to łatwa decyzja i sam muszę przeanalizować priorytety.

Niestety przywiązuję się do rzeczy, a do aut mocno i ciężko mi się byłoby rozstać z dusterem. Nawet od roku nie mogę się zdobyć na wystawienie mojej fabii.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-13, 12:47   

Z LPG to TERAZ :
-LOGAN 1.0 TCe 100KM
-TIPO 1.4 T-JET 120KM
-Hyundai i30 1.4 MPI 100KM

Chociaz teraz w dobie Koronawirusa i checi dojezdzania do centrum Wawy autem, doceniam wymiary i20 1.4 MPI z LPG.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-03-13, 16:10   

Mariusz_84, hyundaie są z fabrycznym LPG? Nie wiedziałem. Musze sprawdzić. W ogole zapomniałem o tej marce.

Jeszcze jest fabia z LPG, ciągle w folderze i na OtoMoto, ale coś gdzieś czytałem, że to już schyłek tego modelu.

Ciągle myślę i nie wiem, czy po prostu nie sprzedam dustera i zostanę na jakiś czas moją 20-letnią fabią. Póki co ciągle jeździ, choć przez ostatni rok zrobiła tylko 2000 km.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-03-14, 14:17   

Problem w tym, że ani Fiat ani Skoda nie udzielą przedłużonej gwarancji na auto z instalacją LPG.
Mam na myśli instalację zakupiona w salonie w ofercie dilera.
Tylko Renault/Dacia daje bez problemu przedłużenie gwarancji na auta z instalacją LPG.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne