Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-05-08, 20:52
Gwarancja 5 lat a LPG założone w trakcie trwania gwarancji?
Autor Wiadomość
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-08, 20:30   Gwarancja 5 lat a LPG założone w trakcie trwania gwarancji?

Witam, czy bede mogl dalej korzystac z darmowych przeglądów jak założę LPG poza ASO w ramach 5 letniej gwarancji? Rozumiemnze tracebgwarancje na silnik, ale czy na przeglądy też?
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-08, 20:59   

Nie.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 80 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-08, 21:10   

Trzeba jednak dodać że przeglądy instalacji gazowej będzie trzeba wykonywać odpłatnie (niekoniecznie w ASO).
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-08, 21:34   

czyli Pani z Reno mówiła prawdę ze beda darmowe przeglądy ale nie bede mógł reklamowac silnika....
a to moja upatrzona Lodzia:
https://www.otomoto.pl/of...ml#gallery-grid
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-05-08, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-08, 22:57   

Albo poluj kiedy ( bo zawsze jest to mozliwe) że ASO dostanie zgodę na montaż fabrycznego , czyli założysz lpg w ASO.
Tak zrobiłem w swojej sanderce i dzięki temu mam gwarancję na silnik .
A koszt - około 500 zł wyższy niż poza ASO .
Wg mnie warto było zapłacić . Potwierdziło sie to po ok 18kkm przebiegu.
W czasie ostatniej wyprawy ( zimowej zagranicznej) okazało się że że przy przelotach autostradowych kabina nie była dobrze dogrzana - skończyło się na rozebraniu połowy silnika i systemu ogrzewania kabiny - winnym okazała się częściowo zaciśnięta w dziwnym miejscu rurka płynu chłodzącego - przepuszczała płyn ale zbyt mało aby ogrzać kabinę przy prędkościach autostradowych , na postoju wszystko było ok bo pompa puszczała wystarczająca ilość płynu.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-09, 08:24   

Rozumiem ze w gre wchodzi tylko jeden typ instalacji dedykowany przez ASO, nie mogę np wybrac montaz przez ASO instlacji BRC Q32.....? (pewnie tak bo musieliby miec zgody na inne instalacje z centrali).
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-05-09, 08:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2020-05-09, 12:37   

jas_pik napisał/a:

Wg mnie warto było zapłacić . Potwierdziło sie to po ok 18kkm przebiegu.
W czasie ostatniej wyprawy ( zimowej zagranicznej) okazało się że że przy przelotach autostradowych kabina nie była dobrze dogrzana - skończyło się na rozebraniu połowy silnika i systemu ogrzewania kabiny - winnym okazała się częściowo zaciśnięta w dziwnym miejscu rurka płynu chłodzącego - przepuszczała płyn ale zbyt mało aby ogrzać kabinę przy prędkościach autostradowych , na postoju wszystko było ok bo pompa puszczała wystarczająca ilość płynu.


Aż się dziwię, że ASO tego nie zlało. Jak to udowodniłeś? Jeździłeś z nimi po autostradzie i sprawdzaliście temp z nawiewów? :-)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-10, 12:09   

Zlało RRG na Białobrzeskiej stwierdzając że TTTM.
Ale że trzeba było zrobić przegląd lpg ( a to robiąw RRG na Puławskiej) zgłosiłem to u nich w ramach przeglądu i zaczęła się jazda z poszukiwaniem przyczyny. Co prawda wyjeździli mi cały zbiornik lpg ( najazdach testowych ) ale znaleźli problem.
Prtzy montazu lpg poza ASo miałbym problem i to nie mały zapewne ( bo bez gwarancji na silnik ) a przyczyna była przy częsciowo zgniecionej rurce płynu chodzącego wychodzacej z silnika ale tak niewidocznej że bez rozebrania nie było by to do znalezienia .
@Mariusz_84 tak dotyczy to tylko fabrycznej instalacji lpg która jest homologowana do konkretnego modelu silnika.Raczej na pewno nie dostaniesz zgody na inną.
Ale czy jesteś takicm fanem kręcenia i regulowania?
To ma jeżdić tanio i tyle a czy spali +/- 1 l lpg w tą czy w tą to raczej mało wazne .
Ma róno pracować i tanio jeździć i przez 5 lat ma nie zaprzątać głowy kosztami .
Jedyne kozty to paliwo i ubezpieczenie ( opłat autostradowych w PL unikam ) ale w Francji nauczony doświadczeniem nie . Wolę zapłacić za autostrady i płacić drożej za paliwo ale unkać mandatów .
Co jeszcze wazne za granica - jak masz fabryczne lpg to przy jakichkolwiek problemach zajeżdzasz do dowolnego ASO Dacjii i nic nie płacisz . To się liczy . Korzystałem już z takich wizyt i w Niemczech i we Francji . Nawet z pierdołami .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2020-05-10, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-10, 18:11   

Jest sens przycisnąć Reno o instalacje w ASO w którym kupuję auto czy to nie zależy do końca od sprzedawcy?
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-10, 21:28   

Najlepiej pytać w ASO w którym kupowałeś auto.
Ale to tylko moje zdanie oparte na moich doświadczeniach .
Ja przy swoim pytałem sie w kilku innych ale ich propozycja ( cenowo była identyczna jak u mojego) ale chcieli dać wyłącznie tzw gwarancję dealera na a nie gwarancję Dacii . A to jest dla mnie poważna różnica bo Sanderka słuzy mi wyłacznie do dalekich wyjazdów ( zazwyczaj zagranicznych) bo po kraju śmigam elektrykami ( to jst jazda dużo tanśza niż lpg)
Syn własnie wrócił z trasy 2x 160 km . Koszt przejazdu Smartem ED = 0 zł
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-10, 22:17   

Dacie bede dopiero kupował, ale bez LPG. Gwarancja 5 lat juz odpalona. Problem jest gdyz bede po nia jechał kilka set km do Reno. Dobrze wiedzieć, ze elektryki sie sprawdzają, ale co jesli mam trase 600 km i nie na kazdej stacji jest ładowanie i którąś pomine bo kolejka spora, mogę nie dojechać do następnej....( tyle wlasnie musze pokonac aby kupić moja upatrzona Lodzie )
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-05-10, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne