Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Lodgy - problem ze sprężarką/sprzęgłem klimatyzacji
Autor Wiadomość
Lukasz 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Outdoor
Silnik: 0.9 90KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2020-06-15, 08:51   Lodgy - problem ze sprężarką/sprzęgłem klimatyzacji

Witajcie!

Może ktoś mądrzejszy potwierdzi/zaprzeczy mojej diagnozie.
Pacjent: Lodgy 1.5 diesel 90KM, 2012 rocznik, 130k na liczniku.

Objaw: W sobotę, przy temperaturze zewnętrznej ok 32 stopnie przejechałem od domu ok. 3km z włączoną klimatyzacją. W pewnym momencie usłyszałem odgłos, jakby coś tarło o oponę (jakby się np. wygiął jakiś plastik w nadkolu) trwający ok 2-3 sekundy. Potem kilka sekund przerwy i taki sam objaw, dodatkowo odczuwalny znaczny (naprawdę znaczny) spadek mocy/"przyduszenie" samochodu. Przy 3cim takim objawie wyłączyłem klimatyzację i problem zniknął.

Czy jest możliwe, że "klima mi zamarzła"? Przypuszczam, że ten dźwięk to mogło być zatrzymanie się koła/sprzęgła sprężarki i pasek tarł po nieruchomym kole - czy takie coś jest wogóle możliwe? Pasek jest na swoim miejscu, wygląda normalnie. Planuję na dniach podjechać do zaprzyjaźnionego serwisu klimatyzacji, chciałbym wiedzieć, czy szykować się powoli na nową sprężarkę (koszt ok. 1600 nowa) i/lub sprzęgiełko (ok 300)? Czy - jeżeli problem będzie faktycznie z kompresorem - można regenerować starą sprężarkę (lub kupić regenerowaną a moją oddać na wymianę)?

Wczoraj testowo znowu włączyłem klimatyzację ale przejechałem tylko ok 1km - żadnych problemów, klima chłodzi, dźwięków nie wydaje. Nie chcę w tym tygodniu robić testu na dłuższej trasie, bo potrzebuję sprawnego samochodu (nawet bez klimy) do wożenia mojego 8klasisty na egzaminy :-)
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-06-15, 12:11   

Ja bym się wstrzymał z używaniem klimatyzacji do czasu diagnozy. Jak polecą opiłki, to i na 3000 tysiącach może się nie skończyć.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3695
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-06-16, 08:50   

Trzeba niemal wszystko sprawdzić od sprzęgła poprzez kompresor do czujnika na koniec czyli całość.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-06-16, 13:05   

3 tysiącach miało być oczywiście. xd
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-06-16, 13:53   Re: Lodgy - problem ze sprężarką/sprzęgłem klimatyzacji

Lukasz napisał/a:
Przypuszczam, że ten dźwięk to mogło być zatrzymanie się koła/sprzęgła sprężarki i pasek tarł po nieruchomym kole - czy takie coś jest wogóle możliwe?

Tak...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne