Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:04
JANKOWO DOLNE - Auto Sanok
Autor Wiadomość
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2015-09-07, 08:29   JANKOWO DOLNE - Auto Sanok

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ta firmą? Z tego co ustaliłem jest to regularne ASO i dealer Renault/Dacia. Wybieram się na przegląd roczny, a ich cena jest zachęcająca - opłaca się wręcz zrobić wycieczkę z Poznania. Tyle, że opinii o o serwisie brak.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2015-09-25, 14:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-25, 14:46   

Jednak postanowiłem odwiedzić ASO Renault "Auto SANOK" w Jankowie Dln.
Jestem po pierwszym rocznym przeglądzie z moją Dacią. Wrażenia z obsługi bardzo pozytywne.

Nareszcie nie byłem "przezroczysty" po przyjściu do salonu dealera, jak to bywało w Poznaniu. Chyba ze 3 osoby spytały mnie czy mogą mi pomóc. Obsługa w serwisie konkretna, sprawna - słuchają co się tłumaczy i o co się prosi. Klimatyzacja chyba pierwszy raz faktycznie podłączona i diagnozowana na aparaturze. Wyszło, że brakowało ok. 100g czynnika (?!) - podobno niektóre egzemplarze z fabryki tak już przyjeżdżają. Udrożniono lekko przytkany odpływ z parownika. Może to poprawi zachowanie klimatyzacji w przyszłym sezonie. Na tą chwilę czuję że z nawiewów mrozi, ale nie określę czy jest lepiej ze względu na niższe temperatury na zewnątrz.
Czas pracy: 2h. Cena za usługę? - 190 PLN brutto z moimi materiałami. Samochód oddany umyty, podbita książka serwisowa i jeszcze telefon na "do widzenia" (już w trasie do domu) z pytaniem czy jestem zadowolony i czy wszystko gra?

Biorąc pod uwagę ceny w Poznaniu i jakość obsługi to mając trochę czasu kalkuluje się taka wycieczka. Polecam!!
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2015-09-25, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-25, 15:44   

sobol1976 napisał/a:

Czas pracy: 2h. Cena za usługę? - 190 PLN brutto z moimi materiałami.


Dobrze wiedzieć, bo w Poznaniu chcieli 800, czyli pewnie 400 za robcizną w tym.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-25, 19:11   

W Jankowie 500 PLN z materiałami serwisu - w Luboniu 760 PLN (ok. 280 PLN robocizna)
 
ose 
Zielony listek


Marka: opel
Model: corsa
Silnik: 1000
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: post
Wysłany: 2015-09-25, 22:05   sewis

300 złotych w kieszeni.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-26, 14:53   

sobol1976 napisał/a:
W Jankowie 500 PLN z materiałami serwisu - w Luboniu 760 PLN (ok. 280 PLN robocizna)


No to już wiem gdzie zrobię następny przegląd, zawsze 50 zł w kieszeni (licząc dojazd).
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-11-10, 17:51   

sobol1976 napisał/a:
W Jankowie 500 PLN z materiałami serwisu - w Luboniu 760 PLN (ok. 280 PLN robocizna)


Tak - na Kazimierza też 280 sobie życzą za robociznę.
Czyli 90 zł drożej.
Jak odliczysz koszty dojazdu i potrzebny czas (minimum 2h na dojazd) - to już ta oferta z Jankowa nie jest tak bardzo opłacalna, żeby nie powiedzieć, że jesteś w plecy.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-11-13, 13:55   

Każdy ma wolny wybór. Tak jak napisałem, wg mnie obsługa była lepsza i milsza niż na Kazimierza więc nie tylko pieniądze mają tu znaczenie. Jeśli chodzi o czas to przez S5 dojechałem w 50 min. z Nowego Miasta (tj. Rataje). Min. 50 PLN zostaje w kieszeni na inne wydatki.
Choć faktem jest, ze czasami poświęcenie 3-4 godzin na przegląd w innej miejscowości może się nie kalkulować ze względów zarobkowo-zawodowych. Ja akurat miałem wolny piątek i po drodze zrobiłem sobie przyjemną wycieczkę po Szlaku Piastowskim :)
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2015-11-13, 18:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
tomekh086 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 28
Skąd: Kobylnica
Wysłany: 2020-05-27, 18:26   

Byłem w tym ASO dwukrotnie i doświadczenia mam raczej hmm... z resztą samo poczytajcie.

Pierwsza wizyta to standardowy coroczny serwis. Serwis wykonany na moich częściach. Dostałem z powrotem niewykorzystaną ilość oleju. Minusy dwa. Pierwszy to gniazdo diagnostyczne nie miało założonej zaślepki. Drugi minus o wiele gorszy, oddano mi auto z niezatrzaśniętą maską. Z ASO jadąc z Jankowa do Poznania trzeba wjechać na drogę szybkiego ruchu. Na tej drodze przy prędkości 80 km/h wyprzedził mnie samochód i wtedy zauważyłem, że maska zaczyna podskakiwać. Na szczęście nic się nie stało.

Druga wizyta była o wiele bardziej „emocjonująca”. Poprosiłem o montaż haka. Dostałem dobrą ofertę cenową jak na ASO: oryginalna wiązka + hak 780 zł a montaż 400 zł. W Poznaniu za to samo wołano 2000 zł.
W korespondencji mailowej zwracałem uwagę, że auto jest w leasingu i nie można dopuścić do utraty gwarancji/rękojmi. Zaoferowano mi wiązkę oryginalną. Zadzwoniłem uściślić, czy moduł będzie automatycznie wyłączał czujniki cofania po podłączeniu przyczepy. Powiedziano mi, że jest taka opcja, ale nie powiedziano, że to się wiąże z nieoryginalną wiązką. Nie wiedziałem, że Dacia nie oferuje takiego zestawu.

Powiedziałem, że chcę być przy sprawdzeniu po montażu czy wszystko działa. Dokonano prezentacji, podczas której wydało się, że czujniki cofania się nie wyłączają, powiedziona mi wtedy, że tego typu moduł kosztuje ponad 1000 zł… Trochę wściekły wróciłem do domu. Następnego dnia zaczęło się odkrywanie co naprawdę zostało zrobione.

1. Zamontowano nieoryginalną wiązkę. Na fakturze wiązka oryginalna.
2. Montaż nieoryginalnej wiązki skończył się cięciem kabli i lutowaniem




3. Kable poprowadzono niezgodnie z instrukcją, nie umieszczono ich w bagażniku tylko od zewnątrz pod zderzakiem.




4. Dojście do wiązki do lamp od „zewnątrz”. Lampy nie miały prawa przylegać do karoserii, ponieważ pomiędzy lampą a karoserią przechodziły dodatkowe kable.



5. Zderzak zamontowany krzywo, wygląda jakby auto miało zderzenie i było naprawiane u Mietka w garażu





6. Wszystkie demontowane elementy wykończenia wnętrza zostały zamontowane zle. W szpary można palec włożyć.





7. Zdemontowana uszczelka wokół drzwi nie przylega.





8. Uszkodzono styropianowy organizer.



9. Koło zapasowe zostało włożone i niezabezpieczone śrubą
Napisałem potężną reklamację do ASO. Sprawę zgłosiłem w Dacia Polska oraz u leasingodawcy. Następnego dnia zadzwonił kierownik salonu i zadeklarował ze wszystko zostanie naprawione, wiązka zamieniona na oryginalną, pocięta kable wymienione i ogólnie, że wyjadę z salonu zadowolony. Poproszono mnie o 2 tygodnie cierpliwości, ponieważ ASO musi zamówić części. Także na razie czekam. Jedyne z czego jestem zadowolony to szybka reakcja ASO.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne