Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster Prestige + opcje
Autor Wiadomość
kilerfcb 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 35
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-22, 20:15   Duster Prestige + opcje

Przymierzam się do zakupu Dustera w wersji Prestige. Moją aktualną bolączką są opcje dodatkowe. Zastanawiam się czy brać "gołego" Prestige w kolorze metalizowanym czy razem z klimą automatyczną, bezkluczykowym systemem i podgrzewanymi fotelami. Różnica 2900 zł i zastanawiam się czy warto...
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-22, 20:29   

Klima automatyczna dobrze działa i elegancko wygląda, zmienia bardzo wygląd wnętrza im-plus, Grzane fotele średnio potrzebne, ani zimy nie ma , a mały silnik szybko się rozgrzewa i dmuchawa na dole pod fotelem grzeje i fotel. Bezkluczykowego dostępu nie mam, ale jeździłem Megane z takim przez miesiąc i bardzo fajna sprawa. Z minusów, to chyba tylko jedno, że na przejeździe kolejowym rozrusznikiem się nie przetoczy auto w razie awarii.. polecam dopłacić, ja bym tak zrobił
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-22, 22:13   

Ja zrobiłem tak: zamówiłem klimę automatyczną, a zrezygnowałem z grzanych foteli i handsfree. Nie brałem wogóle pod uwagę pseudo skóry. Brak regulacji temperatury dyskryminuje podgrzewanie 4 liter (bo jest się skazanym na ogień i przegrzanie klejnotów - to uwaga dla panów / paniom nie przeszkadza), mam w służbowej Toyocie - raz użyłem i stwierdziłem, że nie lubię tego. Natomiast dostęp bezkluczykowy może i fajny, ale układ ciągle jest aktywny lub emituje sygnał radiowy, a poza tym jest zaproszeniem dla amatorów cudzych samochodów. Nie mam ochoty drżeć w nocy i chorobliwie chować kluczy w metalowej puszcze po herbacie :). To moje zdanie. Przednie czujniki parkowania jeszcze chodziły mi po głowie, ale ich działanie i ochydny sposób montażu wyłącznika zadecydował o zmianie kierunku na MVC 360, czego nie żałuję. Z innych dodatków, o których przeczytałem, że nie poleca się to: rejestrator - zakłóca radio, MVC180 - ochydny montaż i dziwna wizualizacja, bagażnik box dachowy - zbyt miękki - odpowiednik Krono z Norauto tylko że szary za 1/3 ceny (ale lepiej kupić nawet używany ale markowy np. Thule). Z rzeczy wartych uwagi: podłokietnik ze schowkiem, ale ja akurat uważam ten oryginalny kapitański jest ok. Belki poprzeczne bagażnika - bardzo dobrej jakości francuskiej firmy Mont Blanc (kupiłem), przydatny jest też gumowy wkład do bagażnika (choć można kupić o wiele tańszy zamiennik). Jako zupełnie zbędne uważam naklejki progowe (również te podświetlane) w drzwiach przednich i na krawędzi bagażnika - robi się odpustowo... Wszelkie kangury i stopnie boczne będą wzbudzać politowanie i są niepraktyczne (polecam YouTube i filmiki jak się wiesza albo urywa całe zderzak z tym ustrojstwem).

Aha polecam przednie i tylne oryginalne chlapacze - naprawdę warto! Nie wiem jeszcze czy wybór osłon nadkoli był dobrym posunięciem, czas pokaże.

Za to kusi mnie jeszcze szary spojler z tyłu na klapie. Zero wartości użytkowej, ale dodaje smaczku w ciemnych odcieniach lakieru w kontraście do relingów, lusterek i elementów zderzaków.
Ostatnio zmieniony przez ptakooo 2020-09-22, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Żywiec 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 240
Skąd: Żywiec/wieś stołeczna
Wysłany: 2020-09-23, 06:18   

Automatyczna klima - tak, bezkluczykowy system - tak (nikt nie kradnie Dusterów i chowanie kluczyków w puszce to bardzo radykalne podejście, ale cieszę się że ktoś humorystycznie podszedł do zabezpieczenia samochodu), podświetlanie progów i naklejki - nie (nie wiem po co to jest i wygląda jak wygląda), tylny spojler - nie (również nie wiem po co to jest a wygląda jak wygląda), gumowy wkład do bagażnika - tak, orurowanie przednie - nie, orurowanie progów - tak jak jeździsz w terenie, nie jeżeli nie zjeżdżasz z asfaltu, podłokietnik - tak, chlapacze na przód i tył - tak i tak można było w nieskończoność :-D , ale ze kolega pytał tylko o klimę, grzane fotele i pilot zamiast kluczyka więc to powiem tak, klima - tak, bezkluczykowy system - tak, grzane fotele - tak dla dalszej odsprzedaży samochodu, nie musisz używać jak się boisz o swoje przyrodzenie.
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-23, 07:15   

Żywiec napisał/a:
...bezkluczykowy system - tak (nikt nie kradnie Dusterów i chowanie kluczyków w puszce to bardzo radykalne podejście, ale cieszę się że ktoś humorystycznie podszedł do zabezpieczenia samochodu)...


Tu nie do końca się zgodzę. W Poznaniu i okolicach Dustery już znikały w tym roku. Zawsze znajdzie się zapotrzebowanie kryminalistów na części lub blacharkę tańsze niż w ASO. Zobaczcie ile rozbitych Dusterów z Francji, Niemiec lub pólwyspu iberyjskiego mamy na OLX. Albo to będzie naprawione albo pójdzie na śmietnik (takie przeznaczenie uznano na zachodzie).

A reszta jak najbardziej, każdy ma prawo wybrać to co mu odpowiada w samochodzie. Są elementy przydatne, ale są też zbędne bajery. To dodatkowy zarobek dealera - dlatego ceny w oficjalnej dystrybucji są tak wysokie.

Kilerfcb: pomyśl co będziesz używał, co brakowało Tobie w poprzednim aucie lub co sobie chwaliłeś, i to zamawiaj. Na szczęście Dacia ma prosty cennik i katalog akcesoriów. Ja na etapie poszukiwań samochodu jak zobaczyłem katalog dodatków w Fiacie to dostałem oczopląsów.
 
kilerfcb 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 35
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-23, 08:11   

No właśnie teraz mam Kia Cee'd m.in. z podgrzewanymi fotelami, ALE z regulacja mocy. W zimę korzystam z tego zawsze, bo nie lubię o 6 rano siedzieć w zimnym. Oczywiście najpierw daje maxa, żeby poczuć efekt szybko, a potem zmniejszam na min, żeby tylko podtrzymywał ciepełko. No tutaj sprawa właśnie średnio wygląda i nie wiem czy warto to brać jak będę to uruchamiał na max 3 min bo mi się tyłek ugotuje.

Co do bezkluczykowego systemu to mega podoba mi się komfort korzystania z tego. Auto sie otwiera/zamyka, odpala przez wciśnięcie przycisku itd. Super sprawa tylko właśnie te kradzieże na walizki itp itd.. To mnie martwi. Niby AC będzie, ale jak znam życie ubezpieczyciele zawsze utrudniają i boję się, sytuacji, że będę bez auta ale za to z kredytem :D

Odnośnie klimatyzacji automatycznej to chyba nie mam żadnych wątpliwości. Sam design robi swoje więc to będę brał.

Mam w sumie pytanie o nagłośnienie w Dusterze. Może ktoś coś powiedzieć o jakości dzwięku ? W akcesoriach oferują lepsze nagłośnienie, ale nie wiem jak się sprawuje standardowe. Nie oczekuję cudów i basu, że szyby wylatują, ale chyba dla zwykłego Janusza dzwięk jest OK ?
_________________

 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-23, 09:30   

kilerfcb napisał/a:

Mam w sumie pytanie o nagłośnienie w Dusterze. Może ktoś coś powiedzieć o jakości dzwięku ? W akcesoriach oferują lepsze nagłośnienie, ale nie wiem jak się sprawuje standardowe. Nie oczekuję cudów i basu, że szyby wylatują, ale chyba dla zwykłego Janusza dzwięk jest OK ?


Dźwięk jest naprawdę bardzo dobry. W radiu MNE3 jest prosty korektor, ale w zupełności wystarcza do wyregulowania. Ja słucham na poziomie 10-13 w skali 30 a i tak pasazerowie twierdzą, że jest głośno. Żadnego pierdzenia, dudnienia plastików, drżenia nie ma. Jesy bas są tony wysokie z cykaczy. Focal jest przereklamowany. Jak nie podrywasz na wsi dziewcząt na zimny łokieć, to będziesz zadowolony ;-)
Ostatnio zmieniony przez ptakooo 2020-09-23, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-23, 09:31   

kilerfcb napisał/a:
No tutaj sprawa właśnie średnio wygląda i nie wiem czy warto to brać jak będę to uruchamiał na max 3 min bo mi się tyłek ugotuje.

Ja bym brał. System działa (moim zdaniem) dokładnie tak, jak powinien- chodzi tylko o to, aby w mroźny dzień uprzyjemnić pierwsze chwile na wychłodzonym fotelu. Nie chodzi o to, żeby przez całą podróż grzać 4 litery. Nagrzewamy szybko fotel i wyłączamy wynalazek, dalej już sam tyłek wystarczająco nagrzeje i podtrzyma temperaturę. A jak nie, to jaki problem załączyć sobie jeszcze raz?

Cytat:
Nie oczekuję cudów i basu, że szyby wylatują, ale chyba dla zwykłego Janusza dzwięk jest OK ?

Oczywiście, że na początek będzie OK, nie tylko dla Janusza. Zresztą bardziej opłaca się robić modyfikacje audio później, we własnym zakresie, niż zamawiać zestawy w cenach oferowanych w ASO. Pojeździsz, dowiesz się czego Ci brakuje i dopiero wymieniasz, dokładasz, wyciszasz. Zwłaszcza, że montaż np. subwoofera, w wykonaniu ASO, woła o pomstę ... jeden z kolegów demonstrował kiedyś takie fotki ze swojego Dustera.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-09-23, 11:15   

kilerfcb napisał/a:
o do bezkluczykowego systemu to mega podoba mi się komfort korzystania z tego. Auto sie otwiera/zamyka, odpala przez wciśnięcie przycisku itd. Super sprawa tylko właśnie te kradzieże na walizki itp itd.. To mnie martwi.


Zainteresujcie się automatycznym wyłącznikiem nadajnika.

Czy to koniec kradzieży "na walizkę"? - pełny test Keyless Protectora
Strona producenta Keyless Procetctor

Nie wiem czy "pasuje" do Dacii, na liście marek jest tylko Renault. Sam mam w Lodgy tradycyjny kluczyk, więc nie sprawdzałem.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-23, 12:30   

SWilk napisał/a:
Zainteresujcie się automatycznym wyłącznikiem nadajnika.

Niestety- nie automatycznym... Wszelkie patenty sprowadzające się do tego, aby kartę uderzyć, potrząsnąć czy dotknąć (takie też już widziałem), są moim zdaniem bez sensu, kasują główną zaletę systemu- bezobsługowość i wygodę. W uproszczeniu sprowadzają się do tego, by przy otwieraniu drzwi, karta stała się obsługiwana niemal jak zwykły pilot w kluczyku. Ale i bez tych problemów, system bezkluczykowy to dla mnie całkowicie zbędny bajer. Ja bym dopłacił za normalny kluczyk 😁
 
kilerfcb 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 35
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-23, 12:54   

Patent z Keyless Procetctor całkiem fajny, ale 500-600 zł trzeba wydać. Może jakieś etui, ale znowu wkładać/wyjmować kluczyk...ehh Lub po prostu korzystać z tego jak leci, a w razie czego AC : ]
_________________

 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-23, 18:42   

Zastanawia mnie ten max w opcji grzane fotele. Nie wiem jak jest w dusterze, ale np. max klima w Lodgy to 2/3 klimy np. w i20. Więc max grzanie foteli w Dusterze może być znośny niż max w Kia.....
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2020-09-23, 20:04   Re: Duster Prestige + opcje

Klima automatyczna - nie. Nie sprawdza się. Sprawdza się jedynie latem a i tak przy tylko dwóch osobach. Jesienią kiedy powietrze ocieka wilgocią automatyczna klima szybko ogrzewa wnętrze i redukuje nadmuch powietrza do wnętrza bo już osiągnęła zadane parametry. A jak nie ma przepływu powietrza to przy powietrzu przesyconym wilgocią szyby parują. W ciągu roku jest całe mnóstwo sytuacji gdzie i tak klimę trzeba wspomagać nastawami.. właściwie częściej to w tej chłodniejszej połówce roku. Zatem nie.

Bezkluczykowy system. Meeega wygodny. Jest tak wygodny, że jak wchodzę do normalnego auta to muszę po chwili wysiąść i wyciągnąć kluczyk z kieszeni by móc odpalić auto. Jedyną wadą jest ryzyko kradzieży. Tylko, że ja wychodzę z założenia, że jak ktoś kradnie stare reno to... to ... to jego wina bo sam ukradł. Więc tylko niech nie oddaje :mrgreen: .

Podgrzewane fotele. Sprawdzają się przy skórze, bo materiałowe siedzenia i tak szybko rozgrzewamy gorącem swym wewnętrznym. Ja nie używam bo zimą i tak chodzę w kalesonach więc zimne fotele nie są takie straszne przy dwóch warstwach na nogach i tyłku.


Renówkowa psełdoskóra ogólnie jest ok tylko nie nadaje się na krawędzie foteli bo pęka. Na drzwiach, tyłach foteli jest ok. Na kierownicy również.
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-24, 09:34   

Ja uznałem klimę automat za must have. Mam w Megane 2 i nie wyobrażam sobie innej opcji.
Po jeździe próbnej DD2 stwierdziłem, że MVC360 też koniecznie chcę! Duże to auto, garaż wąski, miejsca parkingowe na mieście skromne.
I z takim założeniem poszedłem do salonu. Jak udało mi się stargować to ustaliłem, że akurat starczy na handsfree i nie powstrzymałem się przed dorzuceniem :lol: Zresztą Tobie też tak radzę. Ustal sobie co jest niezbędne, o co chcesz się targować a co będzie bonusem i w trakcie negocjacji ceny im więcej opuszczą, tym więcej dorzucaj do wyposażenia.
Tapicerki skórzanej nie brałem pod uwagę, bo jeśli nie ma klimy w fotelach to ja dziękuję w lato siadać na takie fotele, a materiałowa też jest ładna 8-)
A grzanie tyłka odrzuciłem bo z opinii wynika, że jest ciężkie w używaniu przez brak regulacji. Najwyżej kupię oryginalne maty i sterownik uniwersalny z regulacją.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-24, 10:06   

Automatyczna klimatyzacja ma sens tylko przy dwustrefówce, natomiast chyba nie widzę jej sensowności w sytuacji, kiedy każdy ma to samo.
Zamiast orurowania (które w Dusterze wygląda paskudnie i obciachowo) lepszym rozwiązaniem jest płyta ochronna pod zderzak i miskę -- lepiej chroni, nie pogarsza parametrów i wygląda dość dyskretnie (przynajmniej w moim, ale myślę, że do DD2 też jest taka dostępna).
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-24, 10:12   

defunk napisał/a:
płyta ochronna pod zderzak i miskę
pojawiały się głosy, że w DD2 Prestige jakaś tam blacha jest. Wprawdzie nie turbo gruba ale jeśli jeździ się max po szutrach to wystarczy.

kilerfcb napisał/a:
Przymierzam się do zakupu Dustera w wersji Prestige.

Za jakieś 5-6h odbieram swojego z klimą automatyczną, handsfree i MVC. Jak masz pytanie o coś konkretnego to skontaktuj się na pw.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-24, 14:19   

Klimatyzację automatyczną można używać wg własnych nastawień, co ja często robię. Nikt nie każe jej pracować na full automacie. Możesz sobie ustawić temperaturę, ale ustawić nawiew np. na nogi i twarz, wyłączyć klimatyzację i ustawić dmuchawę na 2 bieg. Póki nie wciśniesz guzika AUTO to ręcznie sterujesz. A naprawdę miło się kręci tymi przyciskami i fajnie wyglądają
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 330
Skąd: KR
Wysłany: 2020-09-24, 18:14   

Ja tam klimy automatycznej bym nie odpuścił, tak jak Prezes napisał: kierunkiem i siłą wiatru możesz sterować ręcznie, a przynajmniej zadaną temperaturę w miarę utrzymuje.

Grzane stołki w DD jeszcze nie używałem, więc nie wiem.

Dodatkowo mam ten akcesoryjny podłokietnik ze schowkiem - uważam, na pewno lepszy od fabrycznego.

Z tego wszystkiego handsfree tak najmniej. Tzn. tak: bez kluczykowy dostęp do auta sam w sobie za***isty, ale irytujące jest kilka rzeczy: trzeba pamiętać o zostawieniu karty w aucie jeśli wysiadasz, a ktoś zostaje wewnątrz (mam dodatkowo autoalarm); w sytuacji kiedy przechodzisz obok samochodu nie potrzebnie się otwiera i zamyka; oraz to, że po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi, nie ma możliwości zamknąć szyb tylko trzeba ponownie uruchomić silnik. Nie działa to jak np w Xtrialu: naciskasz przycisk bez sprzęgła - włączasz zapłon i działa cała elektryka; naciskasz ponownie wyłączasz. Ze sprzęgłem - wiadomo. Tak więc niby działa, ale jakoś tak budżetowo :-P
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
Ostatnio zmieniony przez wojtek013 2020-09-24, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
kilerfcb 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 35
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-24, 19:02   

Dzięki za porady. Mam jeszcze chwilę czasu do namysłu, bo mam zaplanowaną wizytę w środę za tydzień. Klimatyzację wezmę na pewno. Reszta nie wiem. Zależy ile uda się ugrać na rabacie o ile w ogóle uda się coś ugrać. Swoją drogą kupilibyście teraz samochód który jak odbiorę strzelam w listopadzie to za chwilę nowy rok i od razu z buta utrata wartości przez rocznik... Nie myślałem o tym wcześniej, ale dzisiaj znajomy był zbulwersowany, że nie poczekam do 2021...
_________________

 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-24, 19:07   

Z mojej perspektywy nie posiadam Dacii ale klima automat jak najbardziej grzanie stołków jeśli nie ma regulacji do przemyślenia dostęp bezkluczykowy zwykły bajer
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 330
Skąd: KR
Wysłany: 2020-09-24, 19:16   

kilerfcb,

Zależy co tam sobie wymarzyłeś - litrówek stoi sporo dostępnych od ręki; 1,3 4x2 na teraz dwa.

Jest i jeden:

PRESTIGE Blue dCi 115 4WD
Kolor: Beż Dune

WYPOSAŻENIE
klimatyzacja automatyczna;
system Multiview Camera;
system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania silnika;
fotele przednie podgrzewane;
koło zapasowe

Nic tylko rozmawiać :)

Ja tak czekałem na '20 a tu j*b: podwyżka....
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
Ostatnio zmieniony przez wojtek013 2020-09-24, 19:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
kilerfcb 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 35
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-24, 19:25   

Ja strzelam w 1.0 LPG. Cena katalogowa wyszła 69 300, a najwięcej rabatu póki co to zaoferowano mi 2800 zł... Porównując to do samochodów w rodzinie i znajomych to trochę słabo.
_________________

 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-24, 22:41   

kilerfcb napisał/a:
rabatu 2800 zł... Porównując to do samochodów to trochę słabo.

Tylko weź sobie nawet Tipo z podobną konfiguracją jak DD2 Prestige na full opcji albo jakąś tanią Kie i wyjdzie Ci nie 66,5 a minimum 75-80tys (przynajmniej pół roku temu tak było). A bagażnik i tak będzie mniejszy a LPG zamontujesz po gwarancji. No i nie wspomnę, że w razie awarii ceny części do Dustera a do innych marek może niewiele, ale jednak się różnią.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-24, 23:20   

kilerfcb, Lepiej do odsprzedaży brać 2021. A te 69 300 za 1.0 to masakra, mój chyba coś koło 68 cennikowo wychodził..
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-09-24, 23:23   

kilerfcb napisał/a:
Swoją drogą kupilibyście teraz samochód który jak odbiorę strzelam w listopadzie to za chwilę nowy rok i od razu z buta utrata wartości przez rocznik... Nie myślałem o tym wcześniej, ale dzisiaj znajomy był zbulwersowany, że nie poczekam do 2021...


A śpieszy Ci się sprzedawać?

Ja swoją Lodgy zamawiałem pod koniec września 2017, odbierałem w połowie grudnia. Ale zamierzam jeździć jeszcze ładnych parę lat. Jak będę sprzedawał, to myślę, że dużo większe znaczenie będzie miał stan i historia samochodu niż różnica między 9 a 10 lat.

Jedyna wada takiego późnego rocznika może się ujawnić się przy ewentualnej kolizji w styczniu, gdy miesięczny samochód nagle ma wartość rocznego...


kilerfcb napisał/a:
[...]najwięcej rabatu póki co to zaoferowano mi 2800 zł... Porównując to do samochodów w rodzinie i znajomych to trochę słabo.

Dacia jest marką nisko marżową. Salony nie mają z czego dawać rabatów, a nie ma też oficjalnych rabatów dystrybutora. Jednak w swojej klasie i tak ceny wychodzą niezłe. Jak szukałem samochodu brałem pod uwagę Doblo 7-os. Mimo rabatu, jeśli mnie pamięć nie myli, 12000zł (15%) dla nauczycieli akademickich cena samochodu była nadal o prawie 20 tys wyższa niż lepiej wyposażonej Lodgy...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne