Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Leasing z większym wykupem
Autor Wiadomość
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-10-19, 16:00   Leasing z większym wykupem

Cześć,
znowu mi chodzi po głowie zakup nowego niedrogiego auta.
I mam na to taki pomysł, by zrobić sobie pseudo wynajem długoterminowy, po części na własnych zasadach.
Tzn. dość duża wplata własna, 4-5 lat spłacania rat i jak największy wykup.
No i oczywiście, żeby to był leasing 102% a nie 112%.
Może robiliście rozeznanie i orientujecie się które obecnie marki potrafią zaoferować dobre warunki i 30-35% wykup po min. 4 latach?
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-10-19, 18:24   

A nie wyjdzie taniej, jak do wpłaty własnej dołożysz kredy np. gotówkowy z banku ?
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-10-19, 18:33   

Nie.
Koniec roku podatkowego + auto prywatno-służbowe.
Kto prowadzi własną działalność ten wie o czym mowa. ;-)
Nie rozdrabniajmy się, poproszę tylko konkrety.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-10-20, 08:28   Re: Leasing z większym wykupem

GRL napisał/a:
Może robiliście rozeznanie i orientujecie się które obecnie marki potrafią zaoferować dobre warunki i 30-35% wykup po min. 4 latach?


Wydaje mi się, że takie rozwiązanie miała (nie wiem czy jeszcze ma) Toyota, która pozwalała do pewnego stopnia ustawiać sobie wykup; z tego co widzę nadal pozwala na to Kia (w/g informacji na ich stronie po 3 latach masz wykup za 40%, a po 4 latach za 30%).

I przyznam, że dopiero teraz rozumiem o co Tobie chodzi, bo kończy mi się leasing, auto oczywiście zostawiam, ale wykup na firmę za 600 złotych... Już wiem, że RCI wystawi fakturę na firmę, więc nie zaksięguję -- kombinuję czy będzie możliwa rejestracja prywatna i wrzucenie na środek trwały za jakiś czas, ale po wartości realnej ;-)
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-20, 15:03   

Ale co to znaczy "rejestracja prywatna"? Prowadzisz działalność gospodarczą czy masz spółkę? Bo jeśli działalność, to niczym się to nie różni, w dowodzie masz imię i nazwisko. A z wartością do amortyzacji bałbym się kombinować, bo US stosunkowo łatwo mógłby dowieść, że już tę amortyzację faktycznie wykonałeś.

Poza tym to nieuczciwe.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-10-20, 16:01   

gfedorynski napisał/a:
Ale co to znaczy "rejestracja prywatna"? Prowadzisz działalność gospodarczą czy masz spółkę? Bo jeśli działalność, to niczym się to nie różni, w dowodzie masz imię i nazwisko.


Z tego co się orientuję różne wydziały komunikacji różnie do tego podchodziły (zdarza się, jeśli na fakturze są dane działalności, wpisać do dowodu nazwę działalności).

gfedorynski napisał/a:
A z wartością do amortyzacji bałbym się kombinować, bo US stosunkowo łatwo mógłby dowieść, że już tę amortyzację faktycznie wykonałeś.


To niemożliwe, bo leasing operacyjny jest usługą, a przedmiot amortyzuje leasingodawca (czyli nie ja).
Analogicznie mogliby się przyczepiać do leasingu zwrotnego -- a przecież tak się nie dzieje.


gfedorynski napisał/a:
Poza tym to nieuczciwe.


Generalnie nie może być nieuczciwe coś, co jest legalne (przekazanie składnika prywatnego majątku do firmy). Natomiast obejściem prawa byłoby dokonanie tego od razu (dziś chowam fakturę na 600 złotych i wprowadzam 3-letniego Dustera w/g wartości rynkowej).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne